Kompatibilita Shimano GRX rx810 a Shimano 105

8 nepřečtených
  • David888

    Ahoj, když mám na kole Shimano 105 r7000 disc a chtěl bych vyměnit jen páky za Shimano GRX rx810, bude to spolu bez problémů chodit? Třmeny, přesmykač, přehazovačku bych chtěl pokud možno nechat. Nebo toho musím vyměnit víc?

    Díky za radu.

    0 0
    • TK75  

      Obráceně mi to funguje …páky 105 a grx šaltr

      Tak bych se toho nebál

      Ale přijde mi to zbytečný…leda že ti ty páky 105 nefungujou a je třeba to měnit

      0 0
      • David888  

        105 jsou nové. Ale mě se špatně drží a kloužou. A mají delší krok. To ale nevím jestli je pákama nebo i třmeny.

        0 0
        • Vilém  

          Tj nad tim, ze za spatne drzeni a klouzani mohou trmeny, se stoji zamyslet.

          0 1
          • David888  

            Za špatným držení samozřejmě nemůžou třmeny. Za to může tvar pák. Jak gumy nahoře, tak páky kterou se brzdí a řadí. 105 je víc kulatá a lesklá. Vic klouže. GRX má matnou povrchovou úpravu/neklouže. A větší hrany a celkově mohutnější. Mě se mnohem lépe drží a lépe se mi s ní řadí a brzdí. Třmeny jsem zmiňoval v souvislosti s delším krokem. Jestli rozdíl dělají jen páky nebo i třmeny.

            0 0
            • Vilém  

              Takze ti klouzou paky pod prstama?

              0 0
              • David888  

                Ano. Ale vůbec nejvíc mi na 105 vadí oproti Grx 810 delší a houbovitější krok brzdy. Pořádně odvzdušněno samozřejmě mám. Na 105 mám už druhý kolo a je to stejný. Neříkám že vyloženě špatný, ale Grx je o parník lepší. Jinak nemám se 105 absolutně žádný problém.

                A jde mi o to, jestli když vyměním jen páky za Grx, jestli si pomůžu, nebo to bude chtít i třmeny.

                0 0
                • jerrymouse  

                  Na třmenech nezáleží. GRX 400, Shimano 105, Ultegra, GRX 800 … je to jen přebarvený, jinak ± stejný.

                  Jinak GRX 810 páky jsou top … teď jsem přešel na Rival AXS a trpím (zatim jsem si nezvykl).

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.