• xseries60

  Potreboval bych poradit jak spravne nastavit a nasadid prehazovacku deore. Jde mi o to jakou mám mít délku řetězu atd…a nebo jestli jsou při instalaci nějaké zásadní kroky? Nikdy jsem přehazovačku neměnil.

  0 0
  • poriz1  

   Nech to servisu

   0 0
  • DaSnail  

   1

   2

   3

   0 0
  • Vilém  

   Retez, saltr

   0 0
   • xseries60  

    Velice děkuji za odkazy. Jisté úkony sice znám, ale dvakrát se přesvědčit nikdy neuškodí..:-)

    Mimo přehazovačky jsem vyměnil přesmykač, přední kazetu s klikama, zadní kazetu a řetěz. Podle předěšlého řetězu jsem napočítal články a stejný počet jsem udělal i na novém. Jenže to jsem měl přední kazetu suntour s 44 zubama a teďkon jsem si koupil alivio s 42 zubama ostatní kolečka jsou stejná jako byly na suntouru 22, 32 a tak nevím jestli nemám zkrátit řetěz?

    raději to napíšu přesněji…

    dříve    teďkon

    přesmykač alivio>>deore

    přehazovačka alivio>>deore

    zadní kazeta alivio>>alivio

    pření kazeta suntour>>alivio

    řetěz alivio>>alivio

    0 0
    • Wojtek  

     ty máš 2 kazety? jak ti to šlape?

     0 0
    • Wojtek  

     řetěz o 2 čláky zkrať

     0 0
     • MlokCZ  

      To rozhodně nemusí být dobře. 2 zuby na převodníku znamená 1 článek na řetězu, tedy záleží jak mu to přesně vycházelo předtím a teď mu to může vyjít jak na stejně dlouhý řetěz, tak na kratší o dva články (na ten kratší to vyjde pouze v případě, pokud mu to vycházelo předtím na velká/velká + 3 články až + necelé 4 články; celé 4 už to vycházet nemohlo, to by už řetěz o ty dva zkrátil předtím).

      0 0
    • Evilcleaner  

     mno nerad ti do toho rýpu ale přesmykač deore je dělnaný na velkou pilu 44z (kdežto ty máš jen 42) a pak taky na užší devítkový řetěz, pro osmičkový řetěz by mělo být vodítko širší. to jsem zvědavý jestli ti to bude fungovat, což se může stát ale taky to může blbnout

      
     0 0
     • McBlacky  

      se smykem /šířkou/ je to jedno, vozil jsem Lx a ted mám XT na 8ku a v pohodě. Pokud by to dělalo bordel, tak může vozit 9 řetěz na 8čku kazetu, vozím to tak pořád a je to z hlediska přesnosti řazení i lepší.

      Daleko větší vliv má provedení v závislosti na úhlu sedlové trubky, pokud má nějaký nestandart.

      co se týče 44 vs 42 tak se to seřídit dá v klidu, jen to chce víc trpělivosti.

      0 0
      • xseries60  

       Tak jsem dnes namontoval  přehazovačku, vše jsem poladil :-) a výsledek je bezvadný. Přehazuje s jistotou a přesností. Pro bližší představu jsem dodal fotky. Ve předu mám kapku odřený rám, to způsobil předešlý přesmykač při nehodě. Řetěz jsem nezkracoval. Ještě uvidím jak si to bude sedat dnes jsem to projel jen tak na úvod 25 km.

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.