• rich

    Jaky je v nich zasadni rozdil?

    0 0
    • Pavlos  

      no podle toho co pise shimano tak 525 maji desticky z polymeru a 555 z kovu. 525 – 219g 555 – 161g vaha jenom trmenu at me tu nekdo neukamenuje ze tu pisu kraviny:)

      0 0
      • rich  

        takze az vymenim desticky a je mi putna 120g na obe brzdy funkcne budou stejny? to je to co dela rozdil cca 1.700 Kc?(krome dizajnu)

        0 0
        • ravo  

          Už na starým BF se na to někdo ptal. Tenkrát jsem si k tomu stáhnul od Shimana PDF-ka, ale přišel jsem na kulový:-(

          0 0
          • rich  

            ja len, ze ich bolo tazke dostat prave z dovodu „vynimocnosti“ ale okrem dizajnu a vahy (+ desticky, ktore su menitelne) som ine nepostrehol, ale to je casto dovod pre oznacenie uplne novej modelovej rady aj pre ine vyrobky, nie?

            0 0
            • Pavlos  

              Jo ale do 525 nenarves kovove desticky

              0 0
              • rich  

                no a mame tazisko rozdielu! toto presne som potreboval pocut. a narvem tam im podobne desticky?

                0 0
              • ravo  

                Proč by tam nenarval kovové destičky – za předpokladu, že mají stejný tvar?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jedine snad kvuli lepsimu prenosu tepla na prasatko a nasledne prehrivani, ale to by musely mit 555ky inovovany tvar nebo material prasatka… ale jestli jsou ty desticky tvarove stejne, tak proc ne:) A vetsina ostatnich vyrobcu brzdoveho oblozeni vyraby i „kovove“ desticky, takze koupis tvarove stejne a šup tam s nima :) Driv odejde kotouc a muze se prehrivat brzda…

                  0 0
                  • Pavlos  

                    JJ to sem presne myslel prehrivani a kotouc brzo v… jinak na tom kotouci je napsane RESIN PAD ONLY ale shimano ho stejne cpe i na555:)

                    0 0
                    • Jenda  

                      hlavne pozor na 555 a 525 NEJSOU STEJNY DESTICKY! a treba koolstop dela desticky oznacene jake deore hydro a je to prave na ty 555, na 525 jsou tvarove stejny jako na 515 ale je na nich trochu jina smes (mene brzdiva ale virazne vic vydrzi – oznaceni tusim na 525 je M08 a na 515 M05 nebo je to 05 a 03?:-) fakt uz nevim. Dalsi rozdil je jestli se nepletu ze na 555 muzes nastelovat smer pod jakym jde hadicka z prasatka a stejen tak i z paky (neco jako na formule B4) no a dela se snad jen na IS standart. V tom je vyhoda ty 525 ze lze diky IS-manitou adapteru dobre vystredit vuci kotouci. uf sem se nejak rozepsal:-)

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.