• Dan.45

    Chtěl bych se vás zeptat, jde už někde sehnat komponenty od Shimana na 10speed(kazeta,řa­zeni,měnič), na youtube atd jsem to už viděl ae zatím se mi to nikde na netu nepodařilo najít, děkuji :)

    0 0
    • BigKarel2  

      Ano, např u Budiny na e-shopu jsem viděl nový 10ti-XTčko

      0 0
    • Internaut  

      Ja už mám 2×10 od Shimana 2 roky. Jmenuje se to Ultegra SL.

      0 0
    • Mate  

      Se stydím za tento dotaz, :-) ale proč takové pobláznění po 10ti speed? 9 speed přestává stačit? Ptám se hloupě a vím to, ale když vezmu jak reletivně málo vydrží 9speed řetěz oproti 8speed a jak je 9speed relativně háklivé na čistotu, tak z 10ti speed osobně u MTB moc nadšen nejsem. Ale chápu, 100 lidí, 100 názorů

      0 0
      • Ruprt2  

        vozí se to na svěťácích tak to nemůže být špatně ;-)

        0 0
        • Hnoj  

          Na SP se vozí, co jim daj a navíc se po každým závodě mění kabeláž, takže to funguje jak má…

          0 0
      • pajan  

        Vozí to světová elita a elita z B-F, tak to zlý bejt nemůže ;-)

        0 0
      • ememem  

        tazko povedat, tomu 2*10 rozumiem, tomu 3*10 ani nejmenej.

        0 0
      • o5majkl  

        10 sp. XTR řetěz vydrží oproti 9 sp. XTR 64%, což znamená, že kdo najel na devítce 1000 km, najede na desítce 640 km, docela síla :)

        0 0
    • VB  

      posílám odkaz, kde můžeš volně koupit 10.kol XT , ale i SLX MODEL 2011. Jinak jsme to zkoušeli namontovat a mohu klidně poradit co s čím funguje. Vycházejme z původní sady na kole co se týče 9.kol. Pro záměnu na 10.kol musíte chlapi vyměnit (znovu podotýkám již vyzkoušeno) řadící páčky pro 10.kol, přehazovačku pro 10.kol (s devítkovou to ani nepokoušejte opravdu ten index nefunguje!) a v poslední řadě i řetěz pro 10.kol! U řetězu se musí použít dle Shimana pouze mtb model, ale měli jsme namontováno s modelem silničním ULTEGRA CN-6600 a běhalo to skvěle, takže tady také doporučení od Shimana není až tak 100%. Přesmykač a kliky mohou zústat z devítkových sad, tam to šlape bez problémů! Dokonce u desítkového SLX model 2011 sůstává stejná páčka levé strany jako u devítkové sady! Ořech samozřejmě pasuje z devítkových sad!!! Ten pán co píše viz níže Vás mystifikoval. Bědajanek CykloVB.cz

      0 0
      • capo  

        Dík yza postřeh. Docela překvapivé, že není nutné měnit i převodníky, když se používá tenčí řetěz??

        Zkoušeli jste porovnávat i funkčnost řazení mezi Ultegra a tím novým směrovým řetězem?

        0 0
        • VB  

          Ano zkoušeli, ale je tam nerozeznatelný rozdíl. Lajk nemá šanci poznat co tam je za řetěz funkčnost stejná. VB

          0 0
        • VB  

          Ty převodníky fungují, předek je bez problémů…CykloVB.cz

          0 0
      • MJ24  

        a naopak jste to nezkoušeli? Mám namysli na kolo které je komplet na 9tce dát kliky 10speed? Budu potřebovat nové kliky(spíš převodníky) a líbí se mi X-7 nebo X-9 od sramu ale chci zůstat u 9ti rychlostí. Myslím že by stím problém neměl být

        0 0
      • adweb  

        To, že nejde stará, devítková přehazovačka na desítkovou kazetu si vysvětlujete čím ? Používám totiž pravou desítkovou „fitnes“ páčku R-770 v kombinaci s desítkovou Dura-Ace/Ultegra kazetou a devítkovou XTR přehazovačkou bez problémů. To by znamenalo, že u desítkového MTB řazení Shimano změnilo „převovový poměr“. To se mi nějak nezdá …

        0 0
        • kubad  

          i 10sp Dura 7900 má pozměněný poměr, totéž bude asi u 10sp MTB

          0 0
          • jecnak  

            To je nejaky divny, protoze 10sp Ultegra funguje normalne s 8s kazetou a razenim. 8s Dura funguje s 10s razenim a kazetou. Podle me tam zmena prevodovych pomeru neni. Co se zmenilo je delka tela ci paralelogramu, aby nova prehazovacka pochytala i 36z vzadu, pripadne napnula retez (tzv total teeth capacity)

            0 0
            • kubad  

              Nevim co, ale proste je tam nejaka zmena. Razeni 7900 a prehazka 7800 spolu proste neseridis. Je to trochu ale nefunguje to. Mozna na 8sp to az tóik nevadi ale u 10 ky to nejde.

              Sram ma mezi 10sp a 9sp MTB taky zmenu v pomeru a neslape to spolu.

              0 0
              • adweb  

                Tak jsem si trochu zagooglil a musím uznat, že na tom tvrzení o nekompatibilitě ( alespoň Dura-Ace ) asi něco bude. Viz tabulka kompatibility přímo od Shimana

                0 0
                • adweb  

                  kubad díky za info, ale moc jsi mě nepotěšil :-))) .

                  0 0
    • VB  

      ještě ten odkaz http://www.cycloshop.cz/…og/index.php

      0 0
    • pelhrimov  

      Teď, když bude devítková sada XTR beznadějně zastaralá, tak třeba bude lacinější než se doprodá to co mají obchodníci ve skladech.

      0 0
      • VB  

        Ceny XTR pro 9.kolo jsou na minimu…níž to už nepůjde. Bude se doprodávat za stejné ceny, dokud se neprodá vše…Navíc né všichni budou chtít hned 10.kolo!

        0 0
        • pelhrimov  

          Takže cenové dno? Jen aby to dno nebylo dvojité jako u akcií:) Nejsi také realitní makléř? :) (Neber to osobně, to byl jen blbý vtip)

          0 0
          • VB  

            No stím dnem máš asi pravdu, na příští sezónu výrobci a dovozci kol straší se zdražením až o 20%. Odůvodňuje se to zdražením vstupního materiálu a výkyvem USD, takže, kdo chce drahé kolo doporučuji kupovat nyní!!! VB

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.