Selle Italia Lite Flite - vydřená kůže - co s tím?

22 nepřečtených
 • pavproch

  Už po cca roce a půl používání (ca 50 dvou až čtyřhodiných výletů) je „načatá“ (vydřená – je to vidět těsně nad tím titanovým sedlovým drátem) kůže na sedle Selle Italia Lite Flite – nechat to tak, nebo něčím napatlat? (krém na boty?, sekunďák?)

  Neska ty věci fuckt nic nevydrží.....

  0 0
  • roman 3D  

   neřešit, jezdit

   0 0
  • milan.v  

   To je jak po několika sezónách…

   0 0
  • ˘Ö˘ Krab  

   Vypadá jak po deseti letech a 100.000 km na silnici. Moje Flite Flow Ti po minimálně desetinásobném nájezdu a jednom sklouznutí v zatáčce vypadá o hodně lépe. Jaké používáš kraťasy? Jak často jezdíš v bahně? Je pravda, že občas jsem přetřel sedlo hadrem od protect&polish z Motorexu …

   Vzhledem k umístění poškození nedoporučuji žádnou lokální opravu, maximálně se pokusit (už pozdě) zpomalit degradaci. Dokud to nebude ničit oblečení nebo Tvoji kůži, tak na tom jezdi dál.

   0 0
  • pavproch  

   Kuju, je to MTB a letos už od května je to vlastně furt ježdění v bahně (loni a letos až do května bylo sucho). Kraťasy mám „šusťákové-silonové“ (asi PaD) Silvini. OK, nebudu do toho teda gabat, maximálně až se to stane neúnosným zkusím uvažovat o celo-přečalounění (nebo rovnou koupím nové sedlo)

   0 0
  • MatS  

   Partnerka jezdí Selle Italia C2 Gel Flow. Už po několika vyjížďkách se barva na kůži ve stejných místech ošoupala, ale nepokračuje to dál. Takže jsme to neřešili.

   U tebe mi nepřijde, že je to kůže, ale koženka. Těžko říct, i když v popisu na eshopech píší kůže. Asi je pro dosažení co nejnižší hmotnosti velmi tenoučká s prd vydrží.

   Jako máš to ještě půl roku v záruce, tak bych to i vyzkoušel dát na reklamaci. Ale může se stát, že ji neuznají s argumentem opotřebení vlivem nesprávného použití.

   0 0
  • pavproch  

   Update: protože se to prošoupání zvětšuje a momentálně nevím o žádném čalouníkovi, který by byl schopen přečalounit cyklo-sedlo a protože chcu být připraven a protože to moje Flite je model 1990, takže už nemusí být k sehnání, taxem..... surfil, až sem na něj ještě (v jiném webshopu než minule) narazil a koupil ešče jedno do foroty… a… ty woe, dyž to co mám na bajku a to co mi přišlo fčíl, srovnám, tak… bych skoro řek, že to co mám na bajku je fake šmejd in čajna… to, co mi fčíl přišlo, má v kůži vyryté Selle Italia, kůže se tváří mnohem honosněji a bytelněji a má na sobě visačku „Selle Italia“ (což to, co mám fčíl na bajku nemělo…)

   Žeby čankajšci fejkovali i tyhlety věci? :

   0 0
   • milan.v  

    Ty ses tu objevil z jiné planety? ;o)

    0 0
   • USPS  

    A jsme doma…

    0 0
    • milan.v  

     Přesně… Nejhorší je, že to pak vrhá špatné světlo na originální výrobky…

     0 0
   • Vilém  

    Takze osoupane sedlo je stare 30 roku a ty je jezdis rok a pul?

    Tech Flitu (myslim ty stary klasicky) bylo x typu, ruzne OEM verze ap, takze se klidne muze kuze lisit od toho co mas na kole.

    0 0
  • carlyno  

   toto jsou originální sedla už dříve dovezená s itálie,tak že originál a potahy s pravé kůže si dělám sám i pár jsem jich udělal i kamarádům k plné spokojenosti.

   0 0
  • pavproch  

   Update prvního příspěvku o 3 měsíce později: prošoupaná plocha se po dalších asi 30-ti výletech zvětšila (už je asi 1*4cm), až skončí sezona, tak tam namontuju ten druhý (zřejmě originálnější) Flite co mám doma v zásobě (viz výše).

   Otázka: chtěl bych na něm kůži ochránit před vydřením, napadá mě: NAMAZAT TO NOVÉ SEDLO NĚČÍM aby kůže dýl vydržela? A pokud ano, ČÍM? Krém na boty asi nebude to pravé.....

   Kuju už předem za rady/komentáře.

   0 0
   • Mig_all  

    Fungl nové bych nemazal, ale časem urcite ošetřovat včelím voskem.

    0 0
  • pavproch  

   Kuju.

   Nebo něčím takovým ?

   https://www.koloshop.cz/…lo-40-g.html

   0 0
  • pavproch  

   Objednal sem nakonec Leather Protektor od balzamnakuzi.cz. Kuju za rady.

   0 0
  • pavproch  

   Nový Flite na bajku, napatláno Protektorem. Časem (pokud si zpomenu) sem dám report o životnosti tohodle (druhého) Flita.

   0 0
   • pavproch  

    Sem si zpoměl – kůže na druhém Flite po ca 20-ti výletech (převážně v bahně, letos bylo mokré a studené jaro) a dvou namazáních Leather Protectorem vypadá netknutě a pěkně. Takže asi tak (jen doufám, že to tímhle pochvalným postem nezakřiknu).

    0 0
  • pavproch  

   Btw, zpoměl sem si na tenhle příběh proto, že na mě neska v dílně ze skříně (když sem vytahoval brzdové desky na výměnu na bajku) vypadlo to první sedlo Flite a vidím to tak, že v té skříni už jenom překáží a zavazí – opravovat (nový opravdu kožený potah) ho už asi nebudu – nechcete ho někdo? Levně.

   0 0
  • pavproch  

   Tak je to nakonec jinak: Ten „fake“ Flite sem poslal na opravu do brašnářství Jagger (www. brasnarstvi-jagger.cz – našel jsem tady na bike-forum, díky za odkaz) – celoplošné sundání „fake kůže“ a polep novou, kvalitní (pravou) kůží v šedé barvě. A pak si ho nechám (= nebudu ho prodávat) pro případ, že by se na tom druhém Flite kůže taky prošoupala resp. se na něm vyskytla jiná „porucha“.

   Až to bude opraveno, pokud si vzpomenu, dám sem fotku Flite s novou kůží.

   0 0
   • jonti  

    Není to sice moc hezké, ale mě se osvědčilo špici sedla kde se to nejvíc na MTB v blátě vydře omotat izolačkou.

    0 0
   • pavproch  

    (první) Flite po opravě (potažení novou kůží) mám fprackách (právě to pošťák dovezl), vypadá to dobře, poctivě udělané, akurváth je ta kůže místama lehce hrbolatá, ale to by (prteli) vadit nemělo. Uložím ho do skříně v dílně pro případ, žeby se (druhý) Flite (co je aktuálně na bajku) taky prošoupal – prozatím ale kůže na něm vypadá OK i po ca 40 výletech.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.