Sedlovka Kind Shock i950-R 2010 ... Porucha ?

83 nepřečtených
  • eredin

    Začala mi dneska blbnout sedlovka Kind Shock i950-R. Nedrží vysunutá, od vánoc jen pár jízd do hospody a dneska najednou 12km od domova tohle. Je to na reklamaci nebo stačí někde dofouknout/utáh­nout ?

    0 0
    • kesu  

      mám podobný problém, začala zajíždět při vyjížďce v mrazu. Zatím to neřeším ale budu ji reklamovat

      0 0
    • Kynio  

      saktra nestrašte :(

      0 0
    • marapara  

      Reklamovat, nic jiného nezbude.

      0 0
    • KRAJIC  

      Před jízdou tu sedlovku vždy pořádně rozcvič – nahoru, dolů + mezipolohy atd. Nebo ji zkus vytáhnout z rámu – dole má ta sedlovka takové průduchy, tak nevím jestli nemůže mít vliv nějaká vlhkost nebo tlak v sedlové trubce – asi je to *********, ale mi sedlovka přes dva roky funguje – jediná vyjímka, kdy začne haprovat je: po jízdě v dešti kolo týden stojí – pak nedrží úplně nahoře a v mezipolohách. Sedlovku procvičím – problém zmizí. V horším případě sedlovku vyndám z rámu a nechám „proschnou“ + procvičím – problém zmizí. Na téma mé převratné teorie o vlkosti nebo tlaku uvnitř rámu nemíním vést rozpravu.

      0 0
    • kopečák1  

      Taková blbost teda, ale máš dobře nastavenou dýlku lanka u ovládání na sedlovce? myslim ten kousek mezi páčkou za kterou to tahá a bovdenem… Měl sem tam asi o 1mm míň než to chtělo a poloha se pak nezaaretuje…

      ale třeba to je něco uplně jinýho

      0 0
    • eredin  

      Tak mam doma už třetí kus, zkoušel sem jí asi 10× v obchodě a držela. Pak sem jí namontoval na kolo a vyjel do lesa, JEDNOU sem jí sundal dolu a nahoře už zase nedrží. Nechápu jakej je rozdíl mezi tim když jí zamáčknu rukou v obchodě a zadkem v lese. Lankem to nebude, nedrží ani když lanko odpojim.

      0 0
      • newbie  

        to teda upřímnou soustrast :-/

        dneska s ní chci poprvý vyjet a jak tě tu čtu, si snad do báglu přibalím ještě jednu náhradní neteleskopickou

        0 0
      • KRAJIC  

        Vyndej ji z rámu a nech „proschnout“ v pokojové teplotě – podívej se jestli nemáš zasrané ty průduchy zespodu.

        0 0
      • KRAJIC  

        Nestříkáš kolo wapkou?

        0 0
      • Petr L.  

        Urcity vliv by na to mohla mit i nizka venkovni teplota, jinak v mem okoli z 5ti sedlovek se uz pokazily 2.

        0 0
        • eredin  

          Neco takoveho to bejt musi, porucha je mozna u jednoho kusu, velkou nahodou u dvou za sebou. Jelikoz mam uz treti behem dvou mesicu, tak to musi bejt nejaka vnejsi pricina. Zima, vlhkost, vibrace, úhel sedlové trubky (váha mimo osu). Vsechno IMHO na kole dost bezne veci na to aby sedlovce za 5k nejak vadily.

          0 0
          • KOMOÒ  

            a jak teď?vyreklamo­vals,pořešils?mě chodí furt bez problémů…sry :-)

            0 0
            • eredin  

              No tu třetí už sem nereklamoval, tu sem vrátil :) Nejpravděpodobnější příčina problému je bublina v oleji. Ted mam joplin 4 a ta docela funguje.

              0 0
              • KOMOÒ  

                joplinku si měl už předtím,nepletu se?teď máš novou nebos zrecykloval starou?

                0 0
                • KOMOÒ  

                  bublina v oleji-nebude to leteckou přepravou?drastický změny tlaku a pak si to někde přisaje a bude to dělat celej kontejner…stačilo by odvzdušnit,né že bych to zkoušel ;-)

                  no ale stejně ten podtlak by tomu neměl vubec ublížit,spíš naopak…a ataky doví jestli to letělo…

                  0 0
                  • eredin  

                    Možný to je, nakonec je to stejně jedno protože jejich představa servisu spočívá ve výměně za novou. Podle mě se tam nikdo ani nepokusil zjistit čim to je.

                    Joplinku mam novou s větším zdvihem a ovládáním z řidítek, ta má zase problém že pokud neni čerstvě namazaná tak nevyjede až nahoru.

                    0 0
                    • KOMOÒ  

                      takže prašť jako uhoď…to by mě asi docela s---lo,jak nastavíš posed když ta k---a pak nevyjede…kdes to bral?tu KS?že neumí základní servis…to to budou posílat zpátky na Taiwan?bouráci…nej­spíš to bude úplná prkotina,ale taky bych se v tom nehrabal jen v zoufalství…

                      Jak je na tom Joplinka s vaklem?slyšel sem a viděl u Tvý starý že hrůza,ale jezdil sem na odpružený sedlovce,která nabrala vakl skoro půlcenťákovej a vůbec sem to nepociťoval ani neřešil…

                      0 0
                      • eredin  

                        Vakl zatim neni … ani u ty stary mi vubec nevadil. Když ji zapomenu namazat tak ten posledni centimetr holt dotahuju rukou, ale přemejšlim že pude taky z domu, respektive už by dávno šla kdyby byla alternativa :(

                        0 0
                        • KOMOÒ  

                          tak leda KS a nechat poladit…

                          0 0
                        • KOMOÒ  

                          tak leda KS a nechat poladit…

                          0 0
                        • tomfree  

                          Alternativa je Rock shox reverb a funguje super a je dokonce lehčí.

                          0 0
                          • KOMOÒ  

                            já si řikal,že eště něco existuje,ale byl sem línej to hledat :-)

                            0 0
                          • KOMOÒ  

                            a slušnej zámek oproti Ks dělají i hokejku?hledám…

                            0 0
                          • eredin  

                            o reverb vim, pěkný … viděl sem ji asi za 7500 to už mi přijde dost drahy, za kolik se da sehnat ? jo a btw že „funguje super“ sem slyšel i o KS a joplince, to už pro mě neni záruka ničeho :)

                            0 0
                        • pepek  

                          Tak přifoukni trochu

                          0 0
                          • eredin  

                            jak ? ma to někde ventilek třeba na pumpičku od vidlice ?

                            0 0
                            • pepek  
                              1. pumpou na vidlice
                              0 0
                              • KOMOÒ  

                                a kde?zespoda?sem nezkoumal ;-) juknu doma

                                mluvíš vo KS?

                                0 0
                              • eredin  

                                kde ? na fotce je jak vypadá moje joplinka zespoda … matka a šroub, ventil žádnej. bojim se že když to povolim tak mi to všechno vyletí do ksichtu a ještě přijdu o záruku

                                0 0
                                • pepek  

                                  Myslel jsem, že řeč byla o Joplince – ta má pod tím šroubem ventilek.

                                  0 0
                                  • eredin  

                                    ma ho tam pane doktore … Sundal sem matku a šroub, trochu přifouknul a funguje dobře

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Jinak, co jsem zatím zjistil, ta věc je citlivá snad na všechno:

                                      1.na zimu – když jsem přijel v zimě domů a nezasunul ji hned trochu dolů, tak ztvrdla ta páčka, že se nedala zmáčknout – až zase venku, v zimě. V zimě mi vytekl olej (O-kroužky?)

                                      2.Nemá se ani vytahovat rukou, takže když ji máš dole, sesedneš a zvedneš kolo za sedlo, tak je to špatně.

                                      3.Myslím, že jí vadí, aji když je naležato v autě. . . atd.

                                      4.Pokud budeš měnit olej, tak doporučuju pečlivě přečíst ten postup v odkazu: tlačit tam ten olej a současně roztahovat sedlofku a držet páčku. Jinak můžeš mít olej na stropě.

                                      0 0
                                • pepino  

                                  Tak si najdu manual http://www.kola-visek.cz/…y/joplin.pdf

                                  0 0
                                • pepek  

                                  Tady je trochu pokec o výměně oleje a tlakování http://jrivera.pinkbike.com/

                                  0 0
                                  • KOMOÒ  

                                    a u KS vo ventilku nevíte?chjo :-)

                                    0 0
                                    • pepino  

                                      No co jsem se kouk po forech, tak to dělá dost lidem a řešení je vždycky servis.

                                      0 0
    • sejlem  

      koupil jsem i900R. super věc. Asi na třetí vyjížďce začala padat o cca 3–5 cm. Takže reklamace a oprava. Prý v tom měnili nějaké díly (asi jo, protože byla popatlaná od lepidla a mezi trubkou a zámkem bylo dokola taky to lepidlo). Další 2 vyjížďky bez chyby. Na třetí znovu začala padat, takže je zpátky na reklamaci. Chci vrátit peníze, mám strach že to opraví a začně to dělat znovu, ať už při třetí vyjížďce, nebo dokonce při závodě, nebo nejlépe po záruce.

      Ale jinak teleskop bomba věc a až se nějak vyřeší tohle tak určitě nějaký pořídím, ale chtěl bych něco spolehlivého. KS se mi líbilo vzhledově, výškou zdvihu,cenově,of­fset zámku, ovládání lankem.

      0 0
    • joska  

      nema nekdo tip, kde ted i950 – supernatural sehnat za rozumnej peniz (rozumnej co nejlevnejs to ted de)?

      0 0
    • Advid  

      Přidávám se do klubu. :-(

      I po odmontování lanka zajíždí (pruží) a naopak, ani při stisku páčky nezajede. V podtatě se chová stejně, ať je páčka v jakékoliv poloze. Bohužel jsme ji kupoval prosinec 2010. :-(

      Zkoušel jsem ji rozebrat, ale po povolení dolní matice a sundání pérovky se dál nedostanu. Zkusím se obrátit na prodejce, jestli by ji byli schopni opravit nebo opravu zajistit.

      0 0
    • Pedro404  

      Neděje se vám někomu, že se sedlovka po delší době (v rámci minut) ve spodní poloze zasekne a je třeba jí nahoru pomoct rukou? Doufal sem, že jí jenom nesvědčí nižší teploty, ale pokračuje v tom i teď když je teplo, a vlastně i v bytě kde je 20 stupňů.

      0 0
    • MichalHofi  

      Zdravím

      (nechci zakládat nové téma tak se ptám na podobný problém zde)

      nedávno jsem měl kolo(agang cult 3.0) v servisu, 14dní na něm nejel a teď mi sedlovka KIND SHOCK i950R nedrží v horní poloze a po zatížení sama zajíždí cca do poloviny, předtím to nikdy nedělala. Máte někdo nějaké řešení podobného problému nebo pomůže pouze odborný servis?

      0 0
    • taxi  

      Mám to samé.Výměna celé patrony.Dělá to Katmar.

      0 0
      • MichalHofi  

        díky, a cenově to vyšlo na kolik? od té doby v poho?

        0 0
        • taxi  

          Stále ji mám v Katmaru.Cena asi 1650kč patrona.Já ji mám v záruce.

          0 0
    • MichalHofi  

      Tak po necelém roce se problém se zajížděním a nedržením v horní poloze vrátil (KIND SHOCK i950R) a prvně než to někam zas pošlu mi bylo doporučeno abych sedlovku dohustil tlak… mám otázku KDE? Tady povolit modrou matku (viz obrázek) protože nikde jinde nic se závitem není a jde to vůbec?

      0 0
        • scoty  

          Zkoušel někdo dohustit sedlovku tou dírkou dole?..třeba podle toho postupu?

          Podle mně by to možná šlo s takovýmto udělátkem

          http://fcdn.mtbr.com/…_resized.jpg

          ale jinak ne, ta páska podle doporučeného fotonávodu to vůbec neutěsní…

          0 0
          • Pedro404  

            Já to foukám uřízlou jehlou se zabroušenym koncem bez pásky, když se tam pořádně přitlačí, tak to těsní, ale ideálně to chce dva lidi, jeden drží a druhej fouká.

            0 0
            • scoty  

              dík, a jak to děláš často?

              0 0
              • Pedro404  

                Tak dvakrát za sezónu – jednou při rozborce a podruhý tak tejden po ní, když zjistim, že sem to nafoukal málo a sedlovka nevyjíždí až nahoru:)

                0 0
            • scoty  

              Tak se nezadařilo ani náhodou..:)) prostě to nespojím bez toho přítlaku z videa s komorou…

              0 0
              • Pedro404  

                A máš tu jehlu zabroušenou do špičky, aby trochu zalezla do tý dírky?

                0 0
                • scoty  

                  zkoušel jsem do špičky, na tupo, do vinglu…a nic..:)) aji manželku jsem donutil, aby mi pumpovala a já to tam cpal..:))

                  možná mám nějak ucpaný ten ventil, když jsem to ještě nikdy nepumpoval…nemusí se to napřed nějak protáhnout?

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Mně to fungovalo hned, ale možná sem měl jenom velký štěstí:)

                    0 0
    • scoty  

      Čaute, tak mě včera večer po 6ti letech superslužby (2× servis) opustila má KS i950r… při jízdě na houpákách v Jedovnici praskl zámek…

      Nenapadá vás řešení? Možná by ho v Katmaru vyměnili?

      0 0
    • scoty  

      Kdyby někdo chtěl vědět, jak se skutečně dá nafoukat správný tlak do KS i900/950 tak tady video:

      no kdyby tu soupravičku chtěl někdo udělat, tak se o jeden kus hlásím, ať se mu to vyplatí..;-)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Pedro404  

        To sem eště neviděl, dost elegantní řešení.

        0 0
      • Lišák  

        Hlásím se o druhý kus.

        0 0
      • MichalHofi  

        No to bych si mohl zkusit udělat až budu mít čas v práci, ikdyž muj problém se zajíšděním to asi nevyřeší, hádám že mám zas v prdeli těsnění na který se nevztahuje záruka a který jde do ****** snad po vyjížďkách…

        0 0
        • scoty  

          problém se zasunováním jsem za 7let neměl ani jednou… jen je potřeba jednou za rok dotlakovat a na to to chce udělátko, jinak je to těžkej vopruz…:)

          0 0
      • scoty  

        video nejede dobře, tak ještě jednou:

        https://youtu.be/oKSZ8HIEJuY?t=2s

        přijde mi, že by se to dalo udělat z nějaké rozbočovací kostky..;-)

        http://shop.tech-con.cz/…age_3539.gif

        0 0
      • obda  

        Hustý, to chcu!

        0 0
        • kyl  

          Dost tu přechodku teda odflákl.Když už má na soustruhu udělanej ten přítlačnej silon a matici,mohl udělat i tu přechodku.

          0 0
          • Pedro404  

            Jak by se to dělalo, když to neni rotačně symetrický (nebo jak to nazvat)?

            0 0
            • kyl  

              Když už mám ten zbytek točenej na soustruhu,udělám i tu přechodku.Stočím ji na stejný průměr jako ten silon.Vrtnu díru na tu trubičku,kolmo na to na ventilek.Trubičku udělám daleko kratší a klidně na ni navleču slabší O kroužek.Pos­kládané máš kompaktní válec a nějak to vypadá.

              To už se taky nemusel točit s tím silonem a maticí ale ufláknout kus trubky,velkou podložku a matici.

              Teoreticky ta přechodka mohla být klidně jako jeden kus(ten silon).

              0 0
          • scoty  

            vypadá to, že jen upravil nějakou rozvodnou kostku…

            0 0
      • Pedro404  

        Tak sem si to vyrobil na prasáka, prostě jenom hliníková trubička, která to přitlačí, tak šikovný jak ta kostka to nejni, ale funguje to.

        0 0
        • scoty  

          dobrý, tak hlavně že to fachčí..:)

          to černý je asi plastový futro + 2× redukce či co na hustilce…no úplně jednoduchý to není…

          a nemá to snahu se bortit do strany?

          0 0
          • Pedro404  

            Zatim se to nezbortilo, ale trochu se bojim, že se ta jehla jednou vylomí do strany, už takhle je vyhnutá.

            To černý sou 3D tištěný redukce na obvod pístnice, aby to bylo vycentrovaný, a návlek na nejširší část pumpičky, aby pístnici nepoškrábala (což by šlo nahradit jenom kusem duše).

            Jinak na pumpičce je nasazená jenom ta jehla přes klasickou kupovanou redukci galuska-autoventilek, protože ta jehla má galuskovej závit.

            0 0
    • scoty  

      Tak jak?

      Už někdo vymyslel nějaký šikovný adaptér z dostupného matroše?

      :-)

      0 0
      • MichalHofi  

        Zkoušel jsem to, ale prostě mi to nešlo dofoukat ani kdybych se po. A myslím že muj problém se zajížděním by to stejně nevyřešilo.

        0 0
    • scoty  

      Ahoj,

      prodávám svou KSi950r, viz inzeráty (125/31,6)

      Žádné škrábance, vakly + nový zámek sedlovky za 1200,–

      Možná by potřebovala dofouknout, protože někdy nedojede až nahoru.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.