SCOTT GENIUS 740 2018 vs REIGN 1.5 GE 2019

46 nepřečtených
  • Tomcuska

    Ahoj všem, stojím před rozhodnutím výběru mého prvního fulla.Nemohu se rozhodnout mezi víše zmíněnými biky.

    Jezdit budu převážně polňačky a sem tam náky ten menší sjezd. Mé proporce 175 75kg.

    Děkuji všem za rady

    0 0
    • Šaffy  

      Dej sem odkazy, nikdo nebude hledat kola na netu aby musel zadávat písmena a hledat ;-)

      0 0
    • embi  

      Obe kola co jsi postnul jsou na tve ucely mimo…

      https://www.giant-bicycles.com/…ance-29-2019

      https://www.canyon.com/…-9-0-sl.html

      0 0
    • MichalBr  

      Podívej se na Canyon Strive, který má shape shifter, což by pro tebe mohlo být ideální (změna geo) a nebo YT Capra

      Pokud by jsi vybíral opravdu jen z tvých navrhnutých, tak za mě Reigna (mám ho a jsem spokojený)

      0 0
      • Atilla  

        Na ježdění po polnačkách jsou tohle úplně overkill kola. Je to nesmysl ve kterém bych tazatele neutvrzoval.

        0 0
        • MichalBr  

          Nevím jak ty, ale já vybírat teď kolo, tak jdu hned například do Strive i jako mírně pokročilý, protože pokud má člověk jen trochu radost z ježdění, tak se bude chtít posouvat a k tomu je Strive jak dělaný. Jedeš si klid rovinku sem tam hrbol zamkneš na půl nebo úplně tlumiče a jedeš si s all mountain geo, chceš si vyzkoušet něco ostřejšího otevřeš tlumiče a změníš geo na víc „enduro“ a nemusí to dělat jak já (teď vím, že by mi to ušetřilo čas i peníze), kdy jsem začínal na HT, pak chrt 100/100, pak all mountain 140/140, pak enduro 160/170 :-D

          Ale samozřejmě je to na tazateli, ale už jen mezi koly kterými vybírá je mi jasné, že ambice jsou se posouvat :-)

          0 0
          • Atilla  

            No nevím co mám společného zdvih s posouváním, protože na HT se dají jezdit stejné věci jako na 160/160, ale jak bude skladem jdou do trail biku 130/120mm na 29" a k tomu mám DH na velké kopce.

            Jezdit polnačky na 160mm a masivních gumách a agresivní geo je fakt oser a nemyslím si, že by to někoho začlo víc bavit.

            0 0
            • MichalBr  

              Ano dá, ale to neznamená, že to je taky komfortnější a zábavnější (to by potom nemusel nikdo vyrábět all, enduro atp…, protože by se na vše dalo nějak argumentovat proč ne).

              Tím, že jsem si prošel „všemi koly“, tak za sebe můžu říct, že by pro mě byl nějaký oser změna kol, protože se prostě clověk „vyvíjí“ a s kolem se mění možnosti a požadavky že jo :-)

              Navíc taky jsem si říkal jak s reignem budu jezdit to bude šlapání atp, ale osobně nemám problém na tom kole ušlapat 30 km, zajet si přes město, nebo na klid na přehradu a pak vyrazit na víkend na rychleby …

              Navíc Tomcuska chce jezdit sjezdy atp.., takže nevidím v tom kole jediný problém a vidím jen výhody …

              0 0
              • Atilla  

                30km:)

                0 0
              • Goob  

                Ach bože. No tak taky názor, no, nicméně na tohle ježdění „po polňačkách, občas sjezd“ bych volil maximálně něco jako je Transition Smuggler, a už i to si myslím že je overkill jako prase.

                0 0
                • MichalBr  

                  Jasně každý má svůj návrh já jen naznačoval že 150/135 zadek a 160 předek není nic co by bylo „až moc“ když si člověk chce užít i švih dolekopcom .. a v cenové relaci Reigna 1.5 to není špatná volba, protože je to v karbonu :-)

                  A už nechám názory jiným :-)

                  0 0
                  • Goob  

                    Furt dokola akorát zdvihy zdvihy zdvihy… ovšem geometrie, gumy, váha nic?

                    0 0
                  • Atilla  

                    160mm je už do ostrého terénu a na skoky. Opravdu to není kolo na výlety aby sis užil švih třeba 70km, jasný jde to odjet i na DH kole, když člověk jiné nemá. Ale pokud píše hlavně polnačky a občas sjezd, tak asi nemyslí, že bude dávat 3m+ dropy, nebo 6m polety a sjíždět 5m kolmé skály. A i na kolech jako je Jesffy se dá v pohodě sjet trail centrum, nebo skákavé lajny v BP a navíc to potom pojede oproti Reginu.

                    0 0
              • krabica  

                Zase to ten pitomý pojem sjezdy, který vůbec nevypovídá o tom, co dotyčný chce jezdit. Bude tedy brousit DH lajny v bikeparku, nebo jednou za čas najde odvahu sjet z Řípu? Tohle nedorozumění už tu u výběru kol způsobilo hodně hádek při výběru kol… Ono by stačilo, kdyby se Tomcuska vyjádřil, co těmi sjezdy vůbec myslel.

                0 0
                • Tomcuska  

                  Jsem tu nový a jen zírám jak se tady dokážou někteří rozhořčit. Sjezdem myslím např. ten Říp, ale né po cestě. Cesty jezdím dost rozbitý snažím se nepotkávat lidi.Mám to jako relax právě od lidí :-).

                  0 0
    • boo-beek  

      Scott Genius od 730 výše (tedy, v číslování vlastně níže) má Nude tlumič, přepínání 150 a 100mm a utažení komprese tlumiče i vidle páčkou z řídítek. Četl jsem na to docela fajn recenze, byť to na bf není profláklý. Jestli máš možnost mít Scotty za fajn ceny, podívej se na tohle a ber to jako variantu k tomu Strivu se shapeshifterem.

      0 0
      • Atilla  

        Boha týpek píše „Jezdit budu převážně polňačky a sem tam náky ten menší sjezd“

        a vy mu rvete bestie s 64 hlavou, které na rovince ani pořádně nefungují.

        0 0
        • boo-beek  

          Týpek má nějaký výchozí preference, který zohledňuju. Jezdit na tom bude on, argumenty dostal,prachy jsou to jeho. Genius 730 má, mimochodem, v high BB hlavu 65,6, což dneska potkáš i na trailbiku. A přečti si nějakou recenzi, na to, co chce, by Nude měl být úplně ideální systém. Jestli jsi ho jezdil, napiš zkušenosti, jestli ne, tak se – stejně jako týpek, já i většina diskutujících – musíš spolehnout na to, co si přečteš.

          0 0
          • Atilla  

            Sháním auto na nákupy po městě, občas povezu psa…

            BF doporučuje

            0 0
            • boo-beek  

              Hele, asi reaguješ na něco jinýho než na můj post, to moc nemá smysl.

              0 0
              • Atilla  

                Přesně vím na co reaguji. A obrázek odpovídá hypu zde na BF.

                0 0
                • Atilla  

                  kouknu se k tobě do profilu a ty ani žádné EN nemáš. Koukni ke mě je tam část kol co jsem vlastnil, takže mám docela představu jak se chovají kategorie kol a co na nich jde jezdit a jakým stylem.

                  0 0
                  • boo-beek  

                    Omg, takhle argumentuje můj šestiletej syn. Neupírám Ti osobní zkušenost, já se na ni naopak neodvolávám, čehož není problém si všimnout (nicméně to, na čem jezdím, o té zkušenosti úplně vypovídat nemusí, že?). A týpek pravděpodobně má 130mm ht trailbike, který mu podle jeho slov už nestačí. Celkem vzato, otazník ohledně Tvé schopnosti porozumění textu, kterej jsem lehce nastínil, je pravděpodobně na místě.

                    0 0
                    • Atilla  

                      Nevím kdo z nás má problém s chápáním textu, když si nedokáže pochopit větu,, převážně budu jezdit po polnackach a občas lehčí sjezd'' a rve mu kolo na EWS.

                      Možná je na tom tvůj syn lépe jak ty, protože přečíst si o DH kole, nebo na něm jezdit je sakra velký rozdíl. Člověk, který nikdy pořádně neseděl na fullu si podle textu nedokáže představit jak obrovský rozdíl je mezi starým HT a moderní enduro Geo, nebo mezi endure a DH. To si musíš zkusit abys tomu porozuměl.

                      0 0
                  • boo-beek  

                    Navíc, je nás tu asi dost, co z finančních důvodů musí nebo chce řešit co nejuniverzálnější kolo. Ty asi ne, přeju Ti to, ale nedělej debily z lidí, kteří ano.

                    0 0
                    • Goob  

                      Což teda podle zadání rozhodně není moderní enduro, že.

                      0 0
      • Tomcuska  

        Přesně jak píšeš. och bože děkuji. :-)

        0 0
    • Nutribird  

      No, co takhle zkusit 29 Giant trance. Měl by zvládnout hodně a i celkem jet. Jako začátek určitě dobrý a pak uvidí jakým směrem ho to táhne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.