rychlé, hravé XC 29er 35,000,-

65 nepřečtených
  • kokabura

    Dobrý den,

    po letech mě opět chytlo ježdění, pořídil jsem si proto na zkoušku od kamaráda: Kellys madman 20" 2009/2010 – funguje ale je mi malé (189cm/107kg) viz foto

    snažím se si proklestit cestu eshopama ale.. různých komponentů je habaděj a nejsem schopen učit zda je kolo „vyvážené“ a zda vydrží zatížení..

    • jezdím často ve skupince proto by nové kolo mělo zvládat 30–35km přesun po silnici
    • mám rád technické pasáže i tvrdší terén (kdo zná vysočinu: melechov, vysoká)
    • spíše se orientuji na terén
    • kolo mám cca 2 měsíce a mám namotáno 1k km

    sepsal jsem si co by asi nové kolo mělo mít/zvládat

    • rychlé/hravé
    • do 12kg
    • 2×10/11 1×(pokud by to bylo možné, myslím, že bych ocenil jednoduchost řazení, né že by mi 2× dělalo problém)
    • lock na řiditkách (měl jsem půjčené další kolo a tak nějak jsem zjistil, že to potřebuju, asi?)
    • pevné osy
    • kvalitní výplety
    • vzduchová vidlice

    našel jsem na internetu následující:

    MERIDA Big.Nine Team Issue

    CUBE LTD RACE ONE 29 2017 – těžké

    SCOTT SCALE 750 2017

    SCOTT SCALE 950 2017

    co jsem zde však četl, platí se spousta peněz za značku a proto budou nejspíš v sestavách nějaké nedostatky, já je bohužel nevidím.

    Dále se nabízí možnost nechat kolo sestavit je to rozumné řešení? bazaru bych se taky nebránil sleduji ho už nějaký čas a jsou tam mnohdy krásné kousky ale mám obavy abych nekoupil nějakou načančanou smrt.

    je vůbec reálné za tyto peníze sehnat kolo s požadovanými vlastnostmi ?

    na co bych si měl dávat zejména pozor? co by mě mělo zajímat?

    za každý návrh budu vděčný a rád doplním chybějící informace

    díky!

    0 0
    • kokabura  

      https://www.bike-life.cz/…9-2017/d9991 Jeste se mi nabizi toto za 39k

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Vážíš 107 kg, máš vysoko těžiště a motivace k rychlému svezení Ti nechybí. Zajímat by Tě mělo, aby Tě to dovezlo dom. Tzn. odolnost kola. Rozmyslet si geo rámu – s Tvou tělesnou výškou asi nemusíš stlačovat délku řetězové vzpěry pod 435 mm, hlavový úhel kolem 69°, abys se strmějším nekotrmelcoval přes řidítka. U vidle zvaž, zda-li stačí 100 mm zdvihu – shrclej přesmetrák se lépe zamortizuje ve vyšším. Ani brzdy nebudou mít snadnou práci.

      0 0
      • kokabura  

        Ke geometrii je to jednoduche.. mel jsem pujceneho 23" ghost acid a bylo to v pohode akorat bych si dal asi kratsi predstavec pak sem najezdil docela dost na pujcene meride big ninety nine 3000 taky ve velikosti 23".. plus muj 20" kellys vic rozdilne ramy snad uz ani byt nemuzou a z niceho me nic neboli.. takze si asi zvyknu na vsechno

        Brzdy jsou na tom lectoru asi to nejhorsi co se od shimana dela.. to zatim vidim jako obrovskou slabinu

        Vidlice je otazkou… kolik by si doporucil?

        0 0
        • Pán z Dubu  

          Nastavení vidle a jízdní styl jsou individuální. Aby se vidle chovala jako odpružená na plochých jen kořeněných cestách a zároveň jsi ji z kopce nezatloukal nadoraz, je třeba si vyzkoušet. Nějakou bikovou zkušenost máš, tak podumej, co Tě neomezovalo a které parametry je třeba posunout dál. Každé kolo má své limity, jde o to zvolit takové, aby ladilo s dovednostmi.

          0 0
        • TeryPV  

          Nechci nějak rýpat, ale na 189cm je 23 palců dle mě už víc než dost. Sám jsem stejně vysoký a víc jak 21 palců už je na mě opravdu moc. Samozřejmě záleží na proporcích no. Ale každopádně bych si na to dal pozor.

          0 0
          • kokabura  

            Ten ghost byl napriklad opravdu vysoky.. ale jinak se mi na tom jelo pohodlne a na te meride se mi jelo pohodlne obecne ale to je jina cenovka a je to celopero.. urcite bych si 23" pro sebe nekoupil

            0 0
            • kocers  

              Pleteš tady si myslim dvě značky dohromady. Píšeš Ghost Acid a podle popisu to bylo vysoké a krátké → předpokládám, že tebou zkoušené kolo bylo CUBE Acid. Za jedna Ghost takový model nemá (narozdíl od Cube) a na Cube sedí i ta krátká a vysoká geometrie.

              0 0
    • Demon  

      Tohle mi přijde jako velice fajn kolo:

      http://www.cyklomira.cz/…ervena-2017/

      Pevná osa vpředu, slušné brzdy i osazení, geometrie není striktně závoďácká…

      0 0
      • TeryPV  

        Tady u Toho kola za ty peníze asi není co řešit. Souhlasím s Tebou! Minimálně má proti ostatním už aspoň m615 brzdy, což znamená minimálně možnost použít desky s chladičem, což by se pro jeho váhu mohlo hodit.

        0 0
      • kokabura  

        Pisou tam, ze to je hlavne pohodlne kolo, coz rozhodne neni na skodu ale nebude pohodli na ukor rychlosti? Nejsem zavodnik ale rad jezdim rychle

        0 0
        • maajkee  

          To rozhodně nebude. Se svou hmotností to rozhodně nepoznáš.

          Pokud ten Giant ještě je, tak bych ho vzal, protože za ty prachy je fakt hezký, jak komponentově, tak designově a je to značka kde se dají rozumně řešit i případné reklamace.

          0 0
          • Kellly  

            Je velkým nedostatkem ten zadní rychloupínák pro cca 75 kg jezdce? Nebo lze něco podobného za podobnou cenu postavit? Případně co na tom kole vylepšit?

            0 0
    • Dejv0  

      RB v XL, konfiguraci si zvolíš sám.

      0 0
      • kokabura  

        Na RB jsem koukal asi bych zvladl i jejich dizajn, dal by se nejak pekne poskladat v teto cene? (Ram mi tam vysel na 10k) tim se dostvam i k dalsi otazce, zda by nebyl nejaky paradni ram pro pripadnou stavbu v te cene

        0 0
        • VIP3R  

          Co jsem se díval na konfigurátor, tak se tam dá složit kolo za 35k komplet Deore 2×10, Axon, pevné osy – oproti základu jsem tam dal lepší kotouče, nášlapy a tubeless pláště. Váha je ale 12,9 kg s pedály.

          0 0
          • racek_chechtavy  

            12,9 je dost i na celopero :-) natoz HT

            0 0
            • maajkee  

              Na XL HT na Deoru s poctivým rámem uplně v klidu.

              0 0
              • Sunshine 29  

                Přesně tak.

                A ono je celopéro a celopéro.

                Na karbonovou XC raketu chudou na zdvihy je to třeba moc, v mém pojetí celopéra těžko dosažitelná meta (pokud do něj nedám 250k).

                Takže rackův komentář mimo ( nebo je klasický mimoděk).

                0 0
                • kokabura  

                  Tak sem si skladal RB a aby se mi libilo tak je za 37k a vaha 12–13.. radeji bych se podival jinde, chtel bych dodrzet rozpocet a pozadavky, alespon zatim

                  0 0
    • kokabura  

      Zase sem hledal, ten Giant ac dobre osazen me moc nezaujal a nasel sem CTM rascal 3.0

      http://www.bike-centrum.cz/…cervena-2017?…

      Co vy na to? Ja v nem vidim vse co sem si tak nejak predstavoval.

      0 0
      •  

        nemá zadní pevnou osu

        0 0
        • kokabura  

          Daval sem to jako pozadavek ale neni to alfa omega celebo kola.. libi se mi vaha a osazeni

          0 0
          •  

            tak to potom jo, za mě teda kolo přes třicet pevný osy musí mít, porovnej si to třeba s Gate 50 který stojí 25 a pevný osy má jestli ti to za těch 10 tis. kč navíc stojí

            0 0
    • Gorf  

      Resim ted stejny problem. Vudget jsem si dal 35–40k s tim ze nakup musim odlozit na pozdeji jelikoz se vyskytnuli necekane nutne vydaje na barak.

      Od kamaradu jsem dostal doporuceni na Sup 929 s tim ze je ted slevnen na 40k kompletne splnuje tve pozadavky a je to carbon. Pripadne Sup 939 je v hliniku za 35k s trosku lepsi vybavou nez 929. Ja mam 192cm 106kg a vsichni mi doporucujou XL nevim jak u tebe chce to zkusit. Kamosi si koupili nejvyssi radu a prej geo ke stejna. Jsou s tim max spokojeni a jen mi to doporucuji. Mrkni na toho supa myslim, ze je to za ty prachy slusny kolo, ale nejsem zadnej odbornik.

      0 0
      • kokabura  

        díky za návrhy, kola nejsou špatný ale byl sem teďka v další kamenném obchůdku tady u nás a nadchl mě kellys stage 30

        0 0
    • kokabura  

      kellys stage 30

      tak asi poslední možnost.. jako plus beru vidli a zakladní řadu ráfků.. kdyby se chtěly poškodit nebude to stát balík.

      cenu mi prý udělaj na 35k. co na to říkáte? měl bych karbon rám, prý se na stejném dělají i vyžší řady takže slušný základ. vidlice taky není základní recon. a všechen další upgrade by už nebyl v desítkách tisíc.

      zajímalo by mě kolik by stála změna na 1×11? chci se zeptat i v obchodě ale tam půjdu až v úterý :)

      0 0
      • kokabura  

        ještě otázečka, nabízí mi tam „L“ dle kellysu to je do 185, což je o pár cm méně něž mám.. v obchodě mi doporučil spíš menší rám a dohnat to na sedlovce a představci, mám nad rámovou trubkou cca 5cm fóra a prodejce mi říkal, že by se vetší rám natáhl o 1cm ale na výšku se zvětšil o 2,5–3cm, takže na delku bych moc nezískal ale na výšku dost ztratil.. zní mi to jako rozumné ale je to tak? díky za pomoc

        0 0
        • TeryPV  

          Úplně nevím, jak to myslíš, nebo spíš jsem nepochopil jak to myslíš s tou velikostí. Nicméně, když se dívám na geo toho kola zde https://www.kellysbike.com/…000000048624 tak na 189cm, mám je taky, je sedlová trubka o délce 525mm naprosto v pohodě, osobně mám aktuálně 485mm. Dělka kola by měla být taky v pohodě, 630mm na Tvou výkšu je OK. Opačně bych řekl, že to L by mohlo být v případě, že máš kratší nohy až velké. Ale Tvoje míry údů :) neznám. Každopádně bych se L nebál, koneckonců, pokud ho máš poblíž kde vyzkoušet, tak tam zajeď, nastav si výšku sedla dle svého aktuálního kola a délka se dá kdykoli doladit představcem.

          Za mě bude L OK.

          Edit: Dle geo, to kolo úplně hravé nebude, má délku zadní stavby 450mm což na hravé kolo je hodně. Ale díval jsem se, že je to zase nějaký trend, prodlužovat zadní stavbu, proč, nevím.

          0 0
          • kokabura  

            Me se na tom jelo velice pekne ale nevim zda to neni z nateseni na novou vec..

            0 0
            • Yura  

              Se nebojis, ze to v nejakem tezsim terenu pod tebou popraska? :)) Ja bych do karbonoveho MTB asi nesel pri takove postave.. Na RBcku bych se citil mnohem jisteji..

              0 0
              • tomas.nov8  

                Toho bych se nebál :) spíš těch výpletů. 107kg musí ten rám dát.

                0 0
                • Yura  

                  Jo asi to vydrzi, jen to vypada na te fotce, ze to nemuze vydrzet. :D Vypada to stejne srandovne jen opacne, jako kdyz jede na 29 MTB 160cm/50kg zenska. :))

                  0 0
                  • kokabura  

                    Rafky sou zaklad za par korun tak pripadna vymena nebude tak draha :D vetsi ram asi nema cenu coz? Rekl bych ze splnuju vsechny uhly a nastaveni jizdni pozice.. treba me to chytne a hmota pujde dolu 

                    0 0
                    • Yura  

                      To je nejhorsi no. Kdyz nejsi rozhodnutej jestli chces budovat svaly a nebo formu na kolo. To ti pak jedno sabotuje to druhe a clovek je z toho nestastnej. :D

                      0 0
                      • kokabura  

                        Jo tohle dilema resim ale uspokojivou odpoved jsem nenasel :D ono se to nejak … a budu dal nafouklej kolar :)

                        0 0
                        • Yura  

                          Ono to stejne k nicemu neni met pres 100kg, zvedat tezky vahy. Jo kdyz to jde, tak je to super, ale telo dostava zbytecne na prdel. Pak svaly casem odejdou, ale odrovnana pater/klouby zustanou.. Dobry je se ****** na klasickej kulturistickej trening, kterej vubec nepodporuje funkcnost tech svalu, pevnost stredu tela apod.. Zamerit se na funkcni trening spis s vlastni vahou. Sem tam nejake zakladni cviky s cinkama a rozumnou vahou.. Proste udrzovat si takovou atletickou, funkcni postavu. To pak i pujde ruku v ruce s tim jezdenim na kole..

                          0 0
                          • kokabura  

                            K tomu treba jednou dojdu, tedka to je fazi, ze to jde tak se zveda.. na kole se to taky da.. je sila v nohach jen je potreba trosku zlepsi vydrz ale to taky nebude problem, pak se uvidi jak se to bude doplnovat/vylu­covat.. a jak se u nas rika „chlap co nema metrak, neni chlap“ :D

                            Ps: jezdim do 2hodin a do 60km max.. delsi vyjezdy bych uz nedal ale staci mi to, radost z toho je a to je hlavni!

                            Spis tedka porad resim, jestli mira komickeho vzhledu ja+kellys je v mezich normy :)

                            0 0
                            • plzakj  

                              Na tech fotkach sedis na L? Podle webu vetsi nez L nedelaji. Pro srovnani Kellys gate je o 2cm delsi a o 8mm vyssi sedlova trubka. Mne to ale z fotek prijde v poho. Ono s tou muskulaturou budes pusobit komicky na kazdym xc kole :-) protoze jsou kola delana do lehka a trubky tenke. To bys musel koupit nejakej trialovej traktor.

                              0 0
                              • kokabura  

                                jojo je to „L“, to sem si na začátku myslel, že vezmu kačky, půjdu a koupím.. a je z toho takovej „boj“

                                0 0
                            • TeryPV  

                              Jako takhle dle fotky bych řekl, že naprosto v pohodě. Ono stejně časem, jak budeš jezdit, stejně budeš ladit posed, ale jako základ bych to viděl OK.

                              0 0
                              • kokabura  

                                tak rozhodnuto, zítra bude můj!

                                0 0
                                • Pán z Dubu  

                                  A zkoušel ses projet z kopečka – třeba pár schodů? Mně odokametricky přijde, že skopce se Ti bude dostávat opora předního kola hodně pod Tebe a přední kolo bude náchylné k zaškobrtávání. Za mne toto kolo ne, ale něco s dopředu delším rozvorem – položenějším hlavovým úhlem nebo delší horní rámovou trubkou.

                                  0 0
                                  • TeryPV  

                                    Někdo, kdo kupuje svoje první pořádné kolo, nemá nárok tohle poznat. Mám najeto na kole víc než dost a teď jsem po reklamaci dostal nový HT rám, který má položenější hlavovou trubku a delší rozvor. Jediné, co jsem poznal je, že kolo ubralo na obratnosti, jinak přínos necítím. Tazatel nemá šanci tohle poznat! Musíš to brát tak, že je to cyklista začátečník. Na dalším kole možná už tyhle věci řešit bude, ale dle mě nikoli.

                                    0 0
                                    • kokabura  

                                      Zkousel sem hledat noveho kandidata dle geometrie, soustredil jsem se pouze na delku celkovou, horni ramova trubka a sedlova trubka a kdyz uz jsem nasel neco skladem tak se to lisilo na celkove o ±2cm a na horni ranove o ±1cm

                                      Opravdu by to udelalo tolik?

                                      Zaujal me http://www.velo-team.com/…l-15230.html ve velikosti xl

                                      Ma v mem pripade cenu honit cm.

                                      A neposladni rade jde take o to, ze si to kolo nekupuju na sezonu.. musim vybrat neco co mi vydrzi.. obmena celeho kola v mem pripade nebude v dohledne dobe

                                      0 0
                                      • TeryPV  

                                        To je právě to, co Ti nikdo neřekne. Někdo má radši vzpřímenější posed, někdo nataženější. Tyhle otázky si musí každý zodpovědět sám. Já třeba začínal s docela vzpřímeným posedem. Po nájezdu stovek hodin a desetitisíce kilometrů, jsem nakonec dlouhým laborováním, testováním atd. snad už dospěl k ideálnímu posedu, jak na HT tak na FULL. Jak říkám, osobně si myslím, že bych, být Tebou, vzal kolo, které Tě oslovilo, má pro Tebe dobrý poměr cena/výkon a cítíš se na něm dobře. Pokud je to Kellys, tak ho vem, pokud něco jiného, vem to. Nemá naprosto žádný význam laborovat nad centimetrem sem, nebo tam, pokud nemáš přesně změřeno, jaký posed potřebuješ.

                                        0 0
                                      • Pán z Dubu  

                                        Jestli spěcháš, nebo si několik kol s různými geo projedeš a utříbíš si požadavky, je na Tobě. Terénní kolo je záhodno projet tam, kam patří. Např. vyzkoušet pár kol z půjčovny u nějakého bikeparku či Singltreku.

                                        Jestli např. na kole pro lidi do 180 cm je představec dlouhý 60 mm, tak pro lidi 190+ cm na větší velikosti rámu vypadá např. 100 mm představec „proporčně“, ale se stejným hlavovým úhlem s předsunutou oporou paží navíc pro lidi s vyšším těžištěm je ta mez, kdy se kolo chová stabilně skopce, jinde.

                                        0 0
                  • TeryPV  

                    Tak to jsi neviděl mých 190cm a 110kg na kole, to by jsi se asi zalknul :)

                    0 0
      • hájus  

        http://www.wilier.cz/503xn/d-71420/

        Mám ho dva roky… Funguje v pohodě

        0 0
    • kapo22  

      Před měsícem jsem řešil podobné dilema s podobnými požadavky jako máš ty.

      Mám poctivých 197cm s dlouhýma nohama a 105kg, takže jsem dost bojoval s velikostí rámu. Nakonec jsem skončil u Meridy BIG.NINE TEAM ISSUE ve velikosti 23" a naprostá spokojenost. Má pevné osy ve předu i vzadu, dobrou vidlici, která podemnou pěkně všechno žehlí, 1×11 SRAM GX, který sází rychlosti jako divý (oproti mému stařičkému deorku je to naproto jiný dimenze), dobřé obutí, brzdy mě zatím ve všech sjezdech zastavili skoro na pětníku a moc neváží (i v té mamutí velikosti jsem bez pedálů lehce přes 11,5kg).

      Za ty pěníze je to hodně dobrý kauf…teda dle mého laického pohledu. Co jsem chtěl poskládat RB, tak bych se dostal na 40k a podobně vybavená kola v potřebné velikosti se pohybovala v cenové relaci ±40k

      0 0
      • kapo22  

        Ještě doplním, že jako jediná možná slabina se mi jeví kola. Nenašel jsem k nim žádné podrobnější info a nevím, jak jsou na tom váhově…ale osobně to budu řešit, až se něco na těch stávajících podělá :)

        Jako drobný detail, který se mi ale dost líbí, vidím parádní vedení všeho v rámu. Nikde nic není vidět ani nečouhá.

        0 0
        • kokabura  

          Na ni sem taky koukal a dost me zaujala.. ale uz maji jen male a nebo velke.. 23" je na me moc, 23" cube uz je napriklad prilis..

          0 0
          • kapo22  

            minulý týden byla ještě jedna tahle Merida ve velikosti 21" v Brně v cyklopointu. Stačí zajít na jakýkoliv cyklopoint a jestli ještě na nějaké prodejně je, nezávazně ti jí do pár dnů dopraví na tebou zvolenou prodejnu k vyzkoušení. Takhle mi cestovala 23" až kdesi z tramtárie :)

            0 0
    • kokabura  

      Tak sem vzal nakonec Kellyse, dle rady z diskuze – vzit co se libi, co sedi vybavou a na cem se prijemne jede.. hnedka sem si dal zkusebni kolecko 40km a libost, ac sem mel do posledni chvile strach tak musim rict, ze mi kolo sedi pekne za celo cestu nic nebolelo, jen po navratu nohy :D opojen novotou sem to rval co to slo a tedka placu..

      Zkousel jsem dneska i Focuse XL byl delsi, pocitove na parkovisti pohodlnejsi ale tedka si myslim, ze by to bylo uz moc dlouhe..

      secteno podtrzeno : velka spokojenost a nadseni!

      Dekuji vsem za prispevky a rady ve vlakne ! :)

      0 0
      • plzakj  

        Kdyby nahodou, tak delsi predstavec muzes dat vzdycky.

        0 0
      • TeryPV  

        Tak ať slouží dlouho k Tvé spokojenosti :)

        0 0
        • Yura  

          Hlavne zadny skoky. :D

          0 0
          • TeryPV  

            Není žába :D

            0 0
            • kokabura  

              Prvni test zvladl pekne.. sutry a koreny mu nedelaly problem.. snad nebude problem s pevnosti…

              akorat nadseni tedka tlumi vytrvaly dest.. skoda ze sem slunecny tyden vybiral a destivy prostojim v garazi..

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.