• Losky83

    Ahoj, objednal jsem si kolo, kde je tahle vidlice, ale jak jsem to tu pročítal, skoro každý na ni nadává. Jinak vidle má lockout na vidli, ne na řídítkách. Mají ji na to eshopu asi za 4500,–. Pořád tady píšete, že je lepší Suntour Epicon, ale jaký např. typ? Jedná se mi o podobnou cenovou kategorii. Díky

    http://www.axitbikes.eu/index.php…

    0 0
    •  

      EPICON 100mm RLD odsuď (vyplatí se to pětikilo připlatit)

      http://tuning-test.cz/index.php…

      0 0
    • cagalam  

      já bych to řešil až by ti kolo přišlo, třeba ti bude vyhovovat!

      0 0
      • Losky83  

        no jasně, to je lepší, ale teď mám ještě možnost si ji nechat vyměnit. Pošlou mi to samé kolo, ale né s RST ale s tou Suntourkou RLD

        0 0
        • hctr  

          ja bych ji dal sanci.)

          0 0
          • Losky83  

            což o to, klidně dám, ale vesměs jsem nic dobrého na RST Air vidlici nenašel a ty Epicony tady každej vychvaluje, tak jestli je o dost lepší, rád ji nechám vyměnit. Případně pokud si nechám tu RST, jde to pak nějak poupravit? Ty stránky s tím tuningem vidlic mi nejdou otevřít

            0 0
            • cagalam  

              myslím, že Milan zrovna tyhle vidlice dělá taky, takže by to neměl být problém upravit. kterou vidlici jezdíš teť?

              0 0
              • Losky83  

                tak teď jezdím na Rock Machine Crossride 250 a tam je nějaká Suntour SF9-NEX4110. A to opravdu nepruží skoro vůbec

                0 0
              • Smazaný účet  

                Milan neupraví vidlici, kterou sám má v nabídce. Takže donesený RST a Suntour neupravuje.

                0 0
                • cagalam  

                  škoda

                  0 0
                • Losky83  

                  jak to myslíš?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Že pokud si koupíš RST nebo Suntour vidlu jinde, tak jí neupraví.

                    0 0
                    • Losky83  

                      Nechápu, proč to dělá:( Jsou lidi, který si koupí kolo, kde tyhle vidlice jsou už na kole a jen proto, že si ji člověk nekoupil u něj ji neupraví???

                      0 0
                      • BigKarel2  

                        No asi proto že víc trhne na tom když to koupíš celý u něj

                        0 0
                        • kubad  

                          meleš blbosti, pokud nevíš o čem píšeš tak radši nepiš nic!!!

                          odpověď ti napsal pode mnou mpIII

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        On to tak dělá hlavně kvůli záruce, on poskytuje normálně 2 roky záruku, ale když tam přineseš jinde koupenou vidlici a necháš ji upravit, přijdeš automaticky o záruku. Možná by šlo s ním domluvit úpravu vidlice s tím, že chápeš že přijdeš o záruku.

                        0 0
                        • mr.antik  

                          nevidim v tom problém, je přeci jedno jestli mu donesu Foxku nebo Epicona. Ohledně záruky.

                          0 0
                          • Tommy_Lee  

                            Jde o to, ze kdyz ti ji proda on, zaruku ti poskytuje taky on. Kdyz si koupis Epicona na kupkole, Milan by ti ji upravil, pripadnou reklamaci ti kupkolo asi neuzna, pac je ta vidle prekopana, zejo…

                            Tak tomu aspon rozumim ja :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              jo, tak to je mozne :0)

                              0 0
                            • mr.antik  

                              stejně jako s Foxkou, RS…

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ale to já nechápu – když přeci upravuje Fox, RS nebo jinou vidli s olejovým mazáním, tak to tam dělá takový zásadní změny, že to při případné reklamaci u Foxu či RS poznají?

                                0 0
                                • mr.antik  

                                  to nevim, ale takové dodělávání HS expanze, upravy progresivity atd. už by asi vadilo. Čistě teorieticky. Ale tak snad nikdo neni tak blbej ale může to třeba písemně napsat na fakturu nebo jinak písemně, že zákazník nejspíš v případě závady přijde o záruku.

                                  0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jenže jemu se do toho asi nechce, nevím…

                            0 0
            • vsn  

              já mám RST first air a zas taková hruza to není … kdyz do toho pridas jeste i motorovej olej tak zacne chodit lip i v zime :)

              0 0
    • Losky83  

      Takže se zeptám takhle. Která z těhlech tří je lepší?

      (ps: nevím, kterou na tohle kolo ale můžu dát, nevyznám se v těch krkách atd:))

      Kolo: http://www.merida-bike.cz/…TFS-XC-700-D

      origo vidlice: http://www.axitbikes.eu/index.php…

      další možnost1: http://www.axitbikes.eu/index.php…

      další možnost2: http://www.axitbikes.eu/index.php…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já bych to udělal tak, že bych zkusil domluvit kolo bez vidlice, prodejce ti něco sleví a objednal vidli od Tunig-testu.

        Nebo – nech vyměnit za toho epicona 2010 za 3790… 2008 nekupuj. Pokud bys chtěl vyšší zdvih, ten 100mm epicon jde zvedonout až na 140mm.

        0 0
        • Losky83  

          Asi to udelam tak jak rikas. Koupim tam toho Epicona. Teda jestli tam pujde. Kdyz ma ale zamykani na riditkach, tak to tam budu taky asi muset dat, ne?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Teď nechápu co myslíš. Na ten bike cos dával odkaz na 100% půjde dát. Jestli chceš kupovat epicona na tom axtibiku, tak proč jsi dával odkaz na vidlici i s pivoty na Včka? Ta merida přeci má kotouče. Takže by bylo rovnou lepší Epicon pouze na kotouče

            Pokud nechceš zamykání z řidítek a stačilo by ti z korunky, tak můžeš vztít Epicona LOD a ušetřit 6 stovek

            0 0
            • hctr  

              ale vzal bych cernou vidlici:)

              0 0
              • Smazaný účet  

                záleži, kterou verzi té meridy vzeme – jestli bílou, vzal bych bílou vidlici, jestli černou, vzal bych buď bílou, nebo černou, oboje bude vypadat dobře.

                0 0
                • Losky83  

                  Tak bohužel to vymenit nejde. Vidlice musi kvůli zaruce zustat stejna. Potvrdili mi to i v jine merida prodejne

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Není to pravda. Vidlice má v záručáku svoje vlastní číslo a je na ní záruka zvlášť.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak to máš jednodušší – kopíš kolo s vidlou, vidlu prodáš nebo schováš jako zálohu, koupíš od Tuning-testu Epicona.

                    0 0
    • Hejdik  

      Podívej,já bych to zásadně neřešil.

      Manželka má FIRSTku na kole a není to žádná hrůza,ba naopak.

      Ta vidlice je prostě obdobná jako ostatní vidlice v téhle cenové hladině.

      Chodí velice slušně do zdvihu,citlivost je taky na dobré úrovni.Lock funguje tak jak má.Váha je taky slušná.

      Její nevýhoda oproti např.Epiconu je v menší tuhosti díky subtilnější konstrukci vnitřních nohou,ale to bys musel zásadně řešit ,pokud vážíš hrubo přes 80kg.

      Po roce ježdění chytla lehký vaklík,ale co očekávat od vidlice za ty prachy…

      Co se týká jízdního projevu,tak ten je za ty prachy velice slušný.

      Rozhodně bych se kola osazeného touto vidlicí nebál.

      Pokud nehodláš investovat vyšší částku za lepší vidlici,tak to neřeš ,kolo vem a co jiného poradit,než že až ji pošleš do kytek ,tak pořídíš něco kvalitnějšího.

      Ale jak říkám za ty prachy ti udělá službu více než slušnou.

      0 0
      • Tommy_Lee  

        Videl bych to stejne, kamarad ji vozi na Ghostu a funguje dostatecne.

        0 0
      • Losky83  

        Tak uvidím, koupit se dá jiná vždycky. Jinak Vážím 82 kg, tak teď nevím, jestli to je problém a nebo ne. Psal si tam něco o 80kg

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak to jsi ale úplná pápěrka. Já vážím 110kg a než jsem ji vlastnoručně zničil, tak fungovala perfektně.

          0 0
          • kubad  

            Kdyz fungovala perfektne, tak proc do ni lezls a chtels ji upravovat?

            Jinak na tvou vahu ta vidle fakt neni

            0 0
            • Smazaný účet  

              Protože jsem ÚB. A funguje i při mojí váze dobře, zkoušel jsem se s ní téměř postavit na přední a v poho…

              0 0
          • Losky83  

            Pápěrka nejsem:) Ale jsem rád, že aspoň v tomhle není problém:)

            Jinak je lepší to pružení, když se tam dá olej? Nebo jak se mám chovat k novému kolu s touto vidlicí? Na crossu občas něco dotáhnu a jezdím. Nic jiného nedělám

            0 0
        • Hejdik  

          No psaljsem hrubo přes 80kg.

          82 bude celkem v opohodě…

          0 0
    • Azmir  

      Jak už jsem ti psal v minulém threadu připlať si 3000 za merdidu 800-D a dostaneš tam Epicona, lepší brzdy, kliky a kompletně lepší výbavu než se tady ***** s prodejem a nálsednou koupí jiné apod. což tě bude stát mnoho času, peněz, nervů atd.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.