Rozebrání zadního náboje FireEye 12x148mm

4 nepřečtené
  • bourvil

    Zdravím,

    na zadním kolem mám uvedený náboj s ořechem xD který se na volno velmi špatně protáčí a dost drhne. Chtěl jsem se proto podívat dovnitř, vše vyčistit a zase namazané složit. Problém ale je, že nevím jak. Na koncích osy jsou prachovky, každá s plochou na 17ku klíč. Takhle se mi povedlo zabráním proti směru hodinových ričiček povolit prachovku na straně brzdového kotouče. A dál se nemužu pohnout, osa je uvnitř hladká s 12 oblými a dost mělkými drážkami – žádný z imbusů ani jiných nástrojů co jsem tam snažil strčit nezabíralo. Taky jsem szkusil zabrat opačným směrem jestli prachovka na straně ořechu nemá opačný závit a rovněž bez úspěchu. Je to buď hodně zatuhlý a nebo působim špatnou silou na špatným místě. Ještě mě napadlo osu vyklepat ze strany od kotouče, kdy by měla osa jít vyklepat i s ložiskem na straně ořechu a celým ořechem. Mlátil jsem do toho fest a nepovylezlo to ani o milimetr. Nastříkáno dopředu WDčkem a při pokusu o vyklepávání kladivem přes špalík to vevypadalo, že to může jít – zvuky kovové a celé to dost vibrovalo

    Dál už mě nenapadá co zkusit takhle naslepo krom většího násilí – to by ale nemuselo dobře dopadnout

    Podělíte-li se o jakékoliv zkušenosti i s podobnými lapáliemi na jiných nábojích s průmyslovými ložisky, buducrád a vděčen

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.