Rozdíl mezi ženským a mužským kolem

21 nepřečtených
 • GRbag

  Zdravím, jen tak ze zvědavosti, jaký je rozdíl mezi ženským a mužským kolem. Konktrétně

  https://www.canyon.com/…mn/2647.html?…

  a

  https://www.canyon.com/…-7/2646.html?…

  Vždy jsem si myslel, že rozdíly jsou v geometrii, ale když jsem obě kola porovnal, rozměr po rozměru, tak až na 32/34z převodník a kratší řídítka a jiné sedlo jsou kola naprosto totožná. Ale zase váha je nižší.

  Dále, jak moc velký by to byl rozdíl, kdybych si koupil Lux WMN místo pánského s postavou 164 cm 61 kg, poznal bych to vůbec ?

  • couffy  

   Sám sis odpověděl,pokud je geo stejná,tak se liší jen v tom co jsi našel.Nikdo to nepozná,snad podle sedla,ale není problém si je potom vyměnit,stejně jako rodla a převodník k obrazu svému.

  • Mr.Pavka  

   Sem do ted myslel, ze kolo pro holky ma proste hezkou barvu ramu.

   • osobne  

    Ne to je kolo pro buzny.

   • bathed  

    No ale zas vetsina firem co driv tlacila masirkou cely damsky segment a pohadkama o temer kosmickem vyzkumu kde kazda desetinka milimetru a uhlova vterinka ma vyznam temer biblickeho desatera, ted tvrdi, ze mezi dvema (asi mysleno heterosexualnimi) muzi, najdou vicero anatomickych rozdilu, nez mezi stejne vysokou zenou a muzem. Pravda – serou si do huby (hlavne Specialized), ale kdyz se to pekne zabali, lidi to sezerou.

    A ted jsi mi v vnuknul myslenku, ze za to muzou barvicky: ze by jako museli krome panske a damske rady (heterosexualni) drzet jeste radu pro kazdou jednu z momentalnich asi 87mi dnes znamych sexualnich identit. No kdo by tohle vyrabel a skladoval??

  • novas752  

   Řekl sis to sám. U fullů tam čistě teoreticky může být trochu jiné naladění tlumiče na trošku nižší hmotnost. Ale to neni vždy

   • kubad  

    sedlo, gripy, kratší představce, těch drobností může být víc, ale nemusí to vadit, geometrie je taky otázka,

   • Cryzyy  

    jako že nafouknuti tlumiče pro 60kg muže a pro 60kg ženu bude pro rozdílných 60kg, při pozadavku na stejnou funkci tlumiče ?

    • novas752  

     Nafouknutí ne.

     Vnitřní nastavení tlumení = počet, velikosta a seřazení planžet na kompresnim a odskokovym ventilu.

     U stejně vysoké ženy se předpokládá že bude vážit trochu míň než muž = potřebuje menší útlum komprese a i odskoku.

     Třeba Specialized to takto míval na dámských modelech, říkali tomu RX Tune Womens nebo tak nějak.

     Ale to už prostě záleží na konkrétnim výrobci a modelu, někdo davá totožnej tlumič pro S i XL, jěkdo ne.

     • Cryzyy  

      to je pořád jenom ruzne nastavení tlumiče v marketingovem obalu. Rozdíl muž/žena může byt treba ±5kg s individuální odchylkou ±15 kg ? :-) Pro většinu holek, co jezdej jak holky a tech ostatních je to asi úplně jedno, pokud to někomu jedno není, pohladí si odpružení jak mu vyhovuje. V praxi to Tvoje „čistě teoreticky může být trochu jiné naladění“ a „Ale to neni vždy“ bych přeložil asi jako většinou tam rozdíl není.

     • Tom-T45  

      Jo, to tady řešil svého času Crazym, že si objednal z B-D tlumič na Spešla a přišel mu women specific. Ale psal, že to kupodivu fungovalo i když na něm jezdil on :-)

  • Jamin  

   Rozdíl je, že žena může bez problémů jezdit na pánskym modelu a muž bude na dámskym považován za buznu.

  • BB  

   Připomněl jsi mi kdysi dávno slavnou knížku anekdot z lékařského prostředí „Medicína v županu“, kde je student z bývalé Jugoslavie u zkoušky z anatomie a opakovaně nazývá pohlavní orgány panské přirození a dámské přirození namísto mužské a ženské. Tys to v případě kol prohodil, ale díky za milou vzpomínku na bezvadnou knihu. Mohu jen doporučit, autor je myslím Alarich 

  • Mr.Dawe  

   Pokud porovnám pánská a dámská kola obecně, tak prvním zásadním rozdílem bývá geometrie (kratší, nižší rámy, atd.) , dále sedla, gripy, kratší řídítka, představce atd, což vše dokresluje dámskou geometrii. Rozdílem na stejných modelech bývá i např. rozdíl v rozsahu kazet a nebo jiném převodníku. Toť obecně asi vše.

  • Elwing  

   Už je to pár let, co jsem zkoušela různá dámská kola. Něco od Giantu, Lapierre, Specialized. Vždycky to bylo takové mrňavé, příšerně se to kroutilo, mělo to zbytečně široké sedlo… Mně to teda moc nevyhovovalo, ale nejsem asi úplně reprezentativní vzorek.

   Cenu by mělo dát na dámské kolo lehčí komponenty (hlavně kola), měkčí převody, naladit tlumič a vidlici na nižší váhu. Sedlo a gripy, to je individuální, ale širší sedlo a užší gripy asi taky většinu žen neurazí.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.