• deeneo

Zdar, nemáte již někdo zkušenosti s novým all mountain z decathlon? Já na něj marně čekám než ho dodají, tak by mě zajímalo jestli už ho někdo vůbec má…

Názory na něj vítány.

https://www.decathlon.cz/…8574830.html

• Delosh  

Ahoj, už ho máš?

• deeneo  

Dnes jsem vyzvedl. Ještě je brzy na recenzi, ale zatím super. Oproti 26" XC je to tank, hezky žehlí. Z kopce ho tu baví samozřejmě víc než do. Ale tlumič po uzamčení hezky ztvrdne, takže se to nehoupe.

• Delosh  

Tak to je super, At slouží! A při běžné jízdě se pohupuje? Nebo se dá jet hezky tempem ( samozřejmě hraje roli tlak v tlumiči ), ale je to přepákovaný jednočep, tak mi bylo řečeno, že se to bude abnormálně pohupovat.

• deeneo  

Tak to se neděje. Při normální frekvenci úplně v pohodě a když jsem zamknul tlumič tak to bylo hezky tvrdé a nehoupe se, nekope to. Samozřejmě ještě budu zkoušet dál větší kopce a ze sedla atd…

• Delosh  

Jasně, chtěl bych jej jako takový univerzál, fajn delší svezení a zablbnutí v lese a na trailíku, na tom HT už mě to pěkně se*e, jak mi skáče prdel :D… Mám ho na prodejně, tak ho zajdu omrknout a případně jej vezmu.

• boo-beek  

Zkušenost nemám, koukal jsem na něj, celkem se mi líbí, ale osobně tam vidím jeden zásadní problém: tlumič.

To, že je Monarch starej, zas taková pakárna samo o sobě asi není, ale je v palcovém standardu, což už naprd je. A navíc je dost malej, myslím, že na nějaké zahraniční stránce Decathlonu jsem našel 184×44mm, takže se dá předpokládat, že bude potřeba foukat vyšší tlaky a bude se hodně hřát.

• Delosh  

Dnes jsem jej byl projet a zda se fakt fajn i geometrii vychytali, nicméně me kámoši varují před možným kroucením se. Přidávám i foto čepů, co na to říkáte?

• AussigBiker  

Dopredu asi nikdo nebude schopnej rict. Navic nekdo koupi lehky XC kolo a dava mu pokourit, nekdo koupi nabuseny enduro a jezdi s tim po cyklostezskach, uvidis. Snad by uplnej srot nepustili do prodeje…

• Delosh  

Jasně no, ja bych to chtěl na rozježdění se, jezdil jsem 6let bmx, takže ještě něco malo v rukách zůstalo, tohle by byl první full, chtel bych to primárně na traily a hraní si s kolem… z dropu a BP uz mam celkem respekt, zlomenin bylo až až, ale nerikam, ze bych s nim nějaký dropík nezkusil, tak at to i cosik vydrží. Pak třeba po roce/dvou tam supnout jiný ram, protože ostatní komponenty jsou fajn. A nebo šoupnout na díly a postavit nové :) …

• deeneo  

Hele, já to beru tak, že chci jezdit a ne řešit každý detail. Takhle jsem to dělal asi tři měsíce, kdy jsem trávil hodiny a hodiny detaily, recenzemi, youtube… Až mi vždy kolo někdo vyfoukl.

Tohle možná nebude úplně ideální, ale za ty prachy je osazené víc než dobře. Trochu mě štvou brzdy, ty tedy zatím nic moc.. Vidlici brzy dám tokeny ať nejdu na doraz. Pneu jsou slušné, drží dobře, možná víc než dost, přijde mi jako bych s nimi brzdil i z kopce

• Delosh  

Musím říct, ze kdo nezkusí, tak neví, kolo jde perfektně do banáče a je velmi dobře vodivé, vůbec mi nepřijde, že jezdím 29 kola, hodně dobrá geo i když to provedení rámu není úplně top, tak to vynahradí jízdními vlastnostmi. Za tu cenu určitě podařený bike. Brzdy se zatím zdají být cajk.

• novas752  

Kroutit se to asi nijak výrazně nebude bych řekl. Je to jednočep, má to můstek na spodních i hornách vzpěrách..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse