• MTB-bikerka

    Prosím o radu týkající se údržby vidlice Rock Schox Tora SL air, 100 mm.

    Mám nové kolo s touhle vidlí, letos najeto asi 1600 km.

    Otázka: kdy je třeba dát tuhle vidli přehlédnout ke kompletnímu servisu, na co je třeba dbát při údržbě této vidle – po kolika km s tím jet na prohlídku… prosím o radu, nemám s tím skoro žádné zkušenosti, vím jen, že je třeba občas naolejovat nohy vidlice silikonovým olejem…

    Můžete mi, prosím, někdo poradit?

    0 0
    • cvalda69  

      Jezdil jsem Recon, teď Reba, je to podobný. U nový vidle je třeba udělat servis po 300 km/30 dnech, dovozce tím podmiňuje záruku. Zkus si to u prodejce nechat dopsat do záručáku. Osobně na konci sezony (2–4 tis. km) nechám udělat posezonní servis, hlavně jde o vyčištění vnitřku vidle od bordelu. Dávám to klukům v Hannahu (Rockpoint) Plzeň, na něco speciálního je asi nejlepší Bikelive v Praze. Existuje spoustu návodů, jak na servis doma, ale dát to jednou ročně do servisu mě nezabije. Během roku doporučuju udržovat kluzáky čistý, mazat silikonovým olejem, a nemýt wapkou ani zahradní hadicí.

      0 0
    • chose-cb  

      se servisem u teto vidle co se vnitrku tyka ti moc neporadim ale co se tyce vnejsku po celou sezonu bys ji mel udrzovat v cistote a relativnim suchu(tzn. suchym hadrem cistit nohy) na silikonovy olej se vyprdni myslim ze se prodavaji nejake pripravky ale obecne staci kdyz budou neustale pekne ciste:)

      0 0
      • AleZ80  

        Nohy určitě mazat, aby případný bordel zachycený na guferech po nohách klouzal a neodřel je.

        0 0
        • chose-cb  

          ja mam prave zkusenosti opacne vzdy po nastrikani tam zustava naky mastny film a lepi se na nej bordel.

          0 0
          • AleZ80  

            To jo, ale právě mezi tím bordelem a nohami vidlice je ten mastný film, který ty nohy chrání ;)

            0 0
    • AleZ80  

      Jak píše cvalda, ideální je vidlici po sezóně demontovat a poslat ji na posezónní kontrolu/servis. Dále je možné nechat upravit citlivost vidlice, aby líp „žehlila“ nerovnosti. Například zde: http://tuning-test.cz/index.php…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.