• WendyFillow

  Chci si pořídit nový MTB, ale stále váhám mezi GT Zaskar Comp 2018, nebo Rock Machine Blizz 40. Hlavně bych byla ráda, kdyby mi třeba při mých 55kg pružila vidle. Vybírala jsem kolo spíše do terénu, než po silnici, protože většinou právě frcim někde na singltreku, nebo v lese. A na toho mého dědouše GT se už nevyplatí kupovat nové komponenty.

  Nikde s kolem závodit nebudu a tak jsem vybírala v cenové relaci ± 30000, nebo si nechám poradit třeba kolo jiné. :-)

  • Zaire  

   Nejdříve si ujasni jakou vel. kol chceš. Zaskar je 29 a Blizz je 27.5+.

   • WendyFillow  

    U Zaskaru byla myšlena ta dámská verze co má 27,5. To jsem tam nenapsala, takže moje chyba.

  • Zaire  

   GT je xc zatímco Blizz je spíše trail, blizz má ještě oproti GT pevné osy. A ještě ten rozdíl kol, 27.5+ by se mi po nějakých lesních cestách moc vozit nechtělo, ale to je na každém,

  • Mongoose47  

   Zaskar má lepší vidlici.. vzduchovka, takže si ji na svou váhu nafoukneš. Lepší převody pohonu.. 34z-11z budou na rovinkách rychlejší než Blizz a do kopce 34z-46z lehčí než Blizz.

   Blizz je pluskové kolo.. má pevné osy.. sjede a vydrží víc.. na singletrailu s ním bude vetší sranda. Jeden totiž vlastním a krom toho slabýho převodu „do rychla“ a vidlice (nutný upgrade) nemám co vytknout.

   29 vs 27.5 si troufnu říct že nepoznáš rozdíl. A pokud jseš menší postavy tak tím tuplem bych se 27.5 nebál. Samozřejmě je to jen můj subjektivní názor.

   Za 30k seženeš i starší modely full kol pro nenáročné.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse