RM Blizzard 70-29 vs Superior XF 939

34 nepřečtených
  • Hříbek

    Zdravím všechny,

    prosil bych o radu na tyto kola, které z nich by bylo výhodnější (brzdy, vidle, kola atd)

    https://www.newbike.cz/…-2019/d12257

    https://www.newbike.cz/…-2019/d11960

    Preferuji lesní cesty, horský, kořeny, do kopce i z kopce. Trasy tak kolem 40–50 km.

    Popřípadě i jiná alternativa kola.

    Mám 194cm a 95kg.

    Dík

    0 0
    • palo7  

      Za plnou cenu asi ani jedno, to se dají koupit lepší kola. Ale na RM by se mohla cena dostat někam okolo 50tis. u Supu nevím kolik se da ukecat sleva a to uz by bylo dobry kolo. Obě jsou pěkné osazená a to včetně kol, Sup má horší brzdy.

      0 0
    • klobrch  

      Obě kola jsou podobný. SUP má vyšší zdvihy. Ale jinak vyber to co se ti více líbí, chybu neuděláš s žádným.

      0 0
    • Libas  

      Já mám rad obě značky. SUP má horší brzdy ale zase má kazetu s větším rozsahem 10–50 (xd ořech) oproti RM 11–50 (shimano ořech).

      0 0
    • Jáchym 1  

      Ty kola se zásadně liší v systému odpružení.SUP je klasickej jednočep,RM je,jestli to vidím dobře,čtyřčep,nebo virtual.Třeba to někdo rozvede víc.Virtuál má nezávislý pružení vůči šlapání.

      0 0
    • plevka  

      Jezdím Blizzard 29" s jiným osazením a jsem nadmíru spokojen. Užívám si trejlíky, technické pasáže a také celodenní vyjížďky s asfaltovými přesuny. Takže za mě RM.

      0 0
      • Hříbek  

        A kazetu máš 11–50? Jak to jede po rovině nebo trochu z kopečka, musí se šlapat jako magor?

        0 0
        • plevka  

          Měl jsem 11– 46, nyní už 42, ale 46 mi seděla více, jezdím spíše lehčí převody. Té 50 bych se nebál, právě naopak.

          0 0
          • plevka  

            Jinak nejmenší pastorek tam máš 11 zubů, vepředu 32, to je úplně v pohodě, z kopca i po rovině plně dostačující ;)

            0 0
    • Hříbek  

      Tak SUPa už nemaj velikost. Našel jsem ještě toto kolo.

      https://www.merida-bike.cz/…xt-edition-6

      Je to teda zase Shimano XT 2×11 a dolní tlumič.

      Nebylo by lepší, když ten SRAM 1×12 není taková hitparáda, co jsem se dočetl na BF?

      0 0
      • Gwaihir  

        Naklikej si převody zde:

        http://gears.mtbcrosscountry.com

        a udělej si závěr podle toho, kde budeš jezdit.

        0 0
        • Hříbek  

          To jo, ale jde mi o to, zda SRAM GX 1×12 a jeho proslulá kvalita ( dle BF) se vyplatí nebo zůstat u ověřenýho XT 2×11?

          0 0
      • palo7  

        Víš o tom, že ta Merida je zaměřením dost jiný kolo, než ty dvě původní? Podstatně těžší a víc z kopce

        0 0
    • maajkee  

      Rád bych upozornil, že ten RM je na ten zdvih poměrně těžkej rám, ale je to tím, že je to uplně stejnej rám jakej se používá u verze se 140mm zdvihem. Je tam jen jiný zdvih tlumiče.

      Na druhou stranu to zaručuje poměrně velkou odolnost. Nevýhoda je vyšší hmotnost celého kola.

      0 0
      • Hříbek  

        Tak už jsem z toho jelen. Jaký teda kolo, aby se dalo jezdit do kopce i z kopce (nemyslím sjezdy), celodenní výlet… Nebo mi nějaký postavíš, když to děláš? 

        0 0
      • Hadato  

        To bych na tu hmotnost viděl jako zásadní výhodu. Před 2 lety jsem projížděl nějakého staršího 29" Supa s 120 mm zdvihu a zadní stavba se neskutečně kroutila (i pod mými ca. 65 kg). Neměl bych úplně velké iluze o životnosti pro skoro 100 kg váhy bez vybavení.

        Za mě osobně bych radši volil trochu festovnější rám s větší hmotností.

        0 0
        • Hříbek  

          Je pravda, že teď jsem měl RM Blizzard rok 2016 a rám prasknul.

          0 0
          • plevka  

            Na ty rámy 2016 prý bylo reklamací více, přítelkyně ho zatím tedy jezdí bez prasknutí (ťuk ťuk). Ale ty nové s příchodem Jardy Spěšného jsou mnohem vychytanější a rozdíl je patrný. Jak už jsem psal jednou, pro mě je Blizzard boží kolo, jezdím ho už spokojeně třetím rokem a věřím, že ještě dlouho budu :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.