• Michadomin

  Zdravím,

  mám vidlici RS Reba RL 100mm 2019. Všiml jsem si, že se vidlice nevrací do maximálního zdvihu. Po propružení zůstane zajetá na cca 10% maximálního zdvihu, někdy i více. Pokud vidlici vytáhnu, dostanu se na maximum. Tlak nemá na zdvih vliv, zasunutá zůstává, ikdyž jí nafouknu na větší tlak. Pod šroubem ze spodní části nohy je ventilek, který když rychle zmáčknu, upustí tlak a vidlice se vrátí do maxima (pokud ho podržím déle, ujde tlak i z horní komory). Ale pokud znovu vidlici stlačím, zpátky už nevyjede.

  Jsem schopný tento problém odstranit nebo je chyba ve vidlici a bude nutná reklamace?

  Díky za odpověď

  • novas752  

   Pravděpodobně podtlak v prostoru spodních nohou. Vezmi malou stahovací pásku a její špičatý konec vsuň asi 1cm hluboko mezi očištěná obě gufera a spodní nohy, můžeš si tam příkápnout trochu brunoxu/silikonu, pak to jde zasunout lépe. Uslyšíš syknutí jak se vyrovná tlak s okolím a pak by vidlice měla fungovat normálně.

   • Michadomin  

    Díky za rychlou radu, pásku jsem pod gufera strčil a u levé nohy bylo slyšet syčení. Myslím, že se to drobet zlepšilo, ale stále nevyjíždí na 100%. Problém tedy bude ještě někde jinde…

    • novas752  

     Na 100% RockShox vidlice nevyjíždí skoro všechny. Je to vlastnost. Vždycky tam zůstane nějakých 2–5mm „mrtvých“.

     • Michadomin  

      To by možná mohlo být tich 5mm. Zkusím tedy chvíli jezdit a uvidím, jak to bude vypadat dál. Díky moc

  • 106Paja  

   Kolegovi to na SA dělal vazelínou zacpaná přepouštěcí drážka ve vnitřní noze.

   • Michadomin  

    Je možné, že by se drážka zacpala po 500km provozu? Pokud vidlici rozeberu sám, což mi problém nedělá, asi přijdu o záruku, co? Díky

    • novas752  

     Když to uděláš tak že neodrbeš šrouby a použiješ červenej olej a sram butter nebo podobnou vazelínu, tak asi sotva. Navíc je to více než vhodné, ve všech vidlicích od RockShoxu neni z výroby téměř žádnej mazací olej = každá vidlice by se měla brzo po koupi rozebrat a olej doplnit.

     Může se to zacpat už z výroby, ale pojevuje se to přesně opačně – do negativní komory se nedostane vzduch, vidlice je tedy vytažená vlivem tlaku pozitivní komory na plný zdvih a je dost tupá, protože prázdná negativka nepomáhá do zdvihu.

     • Michadomin  

      Olej jsem po koupi kontroloval a dolil správné množství. Pokud by se to teda projevovalo opačně, zkusím tedy chvilku jezdit a uvidím, jak to bude vypadat dál. Díky

  • ErVe  

   aktuálně řeším to samé u Reba 130mm – sag přes 10% bez jakékoliv zátěže. Navíc posledních 10mm lezlo nahoru hrozně pomalu, tzn reálný zdvih cca 110mm.

   Jelikož je jetá cca 100 km a já jsem hrozný kopyto, tak jsem jí poslal na revizi. Tento týden očekávám od nich info. Můžu dát vědět.

   • Michadomin  

    Já mám právě najeto 500km. Určitě budu rád, když dáš vědět, v čem byl problém. Díky

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse