REBA 2012 RL,26 palcov - zanorenie bez zatazenia (negativka je 0 PSI)

1 nepřečtený
  • xcman

    Ahoj,

    forum som prestudoval odpredu,odzadu,no na tuto temu som nic nenasiel…

    Takze:

    Mam RS Reba 2012 RL, 100mm zdvih, Dual Air, 26 inch.

    Pred servisom,aj po nom je vidlica zanorena (bez zataze) do sagu,nejde vysunut uplne na 0% sag, sudiac podla SAG gradientov na nohe vidlice.Je zanorena tesne pod hranicou 10%,okolo 8%.

    Komplet som ju rozobral,dual air komoru aj motion control.Prema­zal,skontrolo­val diely,ci nie su poskodene,zostavil vsetko podla poradia ako ma byt,namazal dual air,vymenil olej v motion control 106ml,nasadil spodne nohy,dolial olej po 5ml do kazdej,dotiahol skrutku/maticu a nafukal pozitivku.Vidlica pri 90 PSI zostala zanorena na 4%.Potom som nafukal negativku na cca. 70%,kedy vidlica isla trochu do zdvihu a zostala na 8% sag.

    Moje otazky:

    1. Preco pri nafukani len pozitivky nevysla vidlica na 0% sag,ale zostala

    zanorena na cca.4%? V negativke bolo 0 PSI.

    1. preco predtym som fukal tlaky 90/90 a vidlica sa nezanorila ani pri nafukani

    negativky na 90 PSI a teraz dam 90/70(resp.65) a uz ide do negativneho zdvihu (straca zdvih)?

    1. ked skladate vidlicu,teda uz nasuniete spodne nohy a idete dokrucat

    srobky,tak v akej polohe spodnych noh voci hornym (zlatisty elox so sag gradientmi na jednej nohe) dokrucate srobky?

    Vdaka vopred za odpovede. Dual Air a Motion Control su na 100% v poriadku, neposkodene a zostavene v spravnom poradi (podla technickeho a servisneho manualu,resp.y­outube). Spacer v nohe ma 2 cm, teda zdvih vidlice ma 100mm. Cize problem v nohe Dual Air alebo MoCo by nemal byt.

    Pre info pripajam aj obrazok,nie je to moja vidla,ale presne tak to vyzera aj u mna…

    P.S.: Poprosim len konstruktivne odpovede:)

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.