REBA 2012 RL - TUHOST skusenosti

31 nepřečtených
  • kollo_SVK

    Mate uz skusenosti s REBOU 2012 ? bez pevnej osi ? kruti sa alebo nie…???

    0 0
    • kollo_SVK  

      STALE NIKTO NIC ???

      0 0
    • Kamikaze 591  

      Nekrútí se. Pod mými 70kg.

      29er verze

      0 0
    • Necris  

      Tak jsem se kvůli tobě převážil ! 78 Kg ! Joo jsem pod 80 ;) Na mojí výšku ještě pár kg dolů a jsem anorektik ;)

      Teď k tvému dotazu. Kroutí se ochotněji než 2011 (to proto, že je to při troše nadsázky už úplně jiná vidlice). Ale problémy s ní nemám. Fakt malinko, není s tím problém. V téhle váhové kategorii je normálně tuhá. Při brzdění je na tom super, do boku je to trochu horší. Samozřejmě při prudkém brzdění jde určitě při bystrém oku pozorovat, že materiál malinko pracuje. – Čísla, hodnoty a expertýzu ti nenabídnu, nejsem Mlok.

      Ale když se konkrétně zeptáš, třeba ti konkrétně odpovím / vyzkouším při další vyjížďce. PS: Bez pevné osy.

      0 0
      • kollo_SVK  

        super dakujem za nazory ja ju mam tiez ..s mojimi 105kilami som si zatial neni isty anechcem to kdesi napalit dole kopcom …zdalo sa mi ze pri brzdeni mi plast zajde blizsie ku lavej nohe vidly tam kde je brzda …mam tam 180mm …preto sa pytam na skusenosti …lebo to moze byt aj vypletom predneho crossridu

        0 0
        • kubad  

          vidlici to fakt není, to že máš s tou vahou povolené C-Ride je velmi pravděpodobné

          0 0
          • h4nz3k  

            No já to na svojí Reb2 pozoroval taky a to mám RedMetaly…

            Váhu máme stejnou, kotouč mám 185mm.

            0 0
        • Necris  

          Jo, to mi taky dělalo na minulém kole. Nevím proč, ale tam byla vidlice RST M29 . 100× těžší masivní vidlice. To asi vidlicí nebude. Kdyby někdo věděl čím to je, sem s tím.

          0 0
        • kollo_SVK  

          takze to vyzera ze to moze byt nasimi kolesami …red metal su podobna kategoria ako cross ride myslim ..skusim dat utiahnut ten vyplet

          0 0
          • h4nz3k  

            no možný to je, RedMetaly jsou ale hodnoceny jako o něco tužší oproti Cossidům, takže fakt nevím jak to vyhodnotit, jestli máme oba povolený výplety nebo je Reba o něco míň tuhá…

            0 0
          • Necris  

            To zmákneš sám. Centrklíč stoji 100,– Kč (takže u vás tak 4 Eura ?) a jenom celý výplet utáhneš o čtvrt otáčky (začneš a skončíš u ventilku). Nebo o půl…nebo o 3/4, podle toho jak je měkký.

            Nic jednoduššího být nemůže.

            0 0
            • kollo_SVK  

              co mozem si na biku robim sam …ale po pravde raz som sa pokusal centrovat :0) doteraz sa z toho pocuravam ako sa to koleso zkrutilo :0) a to som vraj konstrukter :0)

              0 0
              • Necris  

                To zvládneš. Musíš po krocích a vždycky když něco uděláš tak zkusit, jestli to mělo za následek tah na patřičnou stranu. Nebo pak je tu možnost pro nás nešikovné, koupit si tenzometr. S tím nic neřešíš ;)

                0 0
    • Pheter  

      Tak tuhle vidlici mám asi tejden. Ale jsem amatér a nevým co znamená bez pevné osy akže ti asi moc nepomůžu. Jinak já jsem spokojenej na mých 70kg.

      0 0
    • Milvus888  

      Je super můžu jen doporučit. :)

      0 0
      • kollo_SVK  

        diki ja uz ju mam :0) len zatial pozeram a sledujem ako sa sprava ..aby som ju kdesi z kopca na sutroch neprelomil pri plnej brzde

        0 0
        • kubad  

          toho bych se fakt nebál

          0 0
        • Necris  

          To se určitě nestane, že bys jí přelomil ;) Se 105 Kg.

          0 0
        • h4nz3k  

          to určitě ne, tak měkká zase není… :)

          0 0
          • kollo_SVK  

            okej chlapci diki …

            0 0
            • Necris  

              Když už něco, tak si správně nastav odskok a tlaky, abys vidlici v dorazu nerval přes víc překážek a stíhala se vracet.

              0 0
              • kollo_SVK  

                ano stym teraz laborujem ..som na 125PSI odskok na terene samozrejme postelujem

                0 0
                • h4nz3k  

                  Tam jsem taky začínal, teď jsem na 115, odskok na půlce…

                  0 0
                  • kollo_SVK  

                    este jedena vec ..ked chytim predne medzi nohy a nasilu otocim volantom da sa stym celkom pohybovat hm?

                    0 0
          • klokan  

            Koukám, že jsi taky jako já měnil Rebu za Epicona.

            Co Tě k tomu vedlo? Mě teda Epicon hodně nesedl tuhostí a nelineárností chodu. Možná jsem měl „štěstí“ na blbej kus, ale s Rebou je to daleko lepší.

            Mimochodem mám také CRR ve stejné velikosti, ale ještě není v galerii.

            0 0
            • kollo_SVK  

              no niesom z najlahsich 105kil takze ked som epicona fukol na 120PSI bol necitlivy na moj vkus az vela …takze som hladal nieco kde sa dala nagativna pruzina teda komora stelovat ..REBa to vyhrala ..FOX by som novy nekupil nesibe mi ze dam za vidlu 600e…bazarove mali vsetko kratky krk ..takze som to vyriesil strednou cestou ..len teraz rozmyslam nad tou 9mm osou do predneho ..nove koleso neni vobec drahe

              0 0
              • MlokCZ  

                Tak hlavně u Foxky v originálním stavu bys měl úplně ten stejný problém jako u Epiconu, tedy slabou negativku.

                0 0
                • kollo_SVK  

                  presne tak preto som riesil REBU …teraz sledujem co sa da do nej narvat

                  0 0
    • vysmátej bajker  

      je na tom hůř jak 07 ale o trochu líp jak sid 09.9mm osa to řeší :).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.