• Martin

    Přátelé, jelikož je staré téma RX i díky mně mohutně zaspamované, dovolím si založit pokračování a zároveň prosím o věcnou diskuzi. K trollení nechť slouží staré téma.

    Fakta:

    Můj kousek má ve velikosti XL 2,35 kg – rám, hlávko, ježour, vidlice, obě osy.

    Vedení lanek je vnitřní. Do děr v rámu přijdou záslepky.

    Zadní třmen FM.

    Tapered hlava, pevná osa 142×12.

    Hák přehazky stejný jako u CRR290 nebo Bandita.

    Link: https://www.rb-bike.cz/…rail/rx/ram/

    0 0
    • roman 3D  

      na živo, na vobrázku je to nuda

      0 0
    • Pikaču  

      To RB melo bejt cerny jako vidlice cerna. Celkove to bude hezci nez to stare. Akorat ta vidlice je takova moderní oproti rámu.

      Uvidíme v pokračování…

      0 0
      • makimaki  

        Otázkou je, jestli by ta černá co má RB v matu, byla k vidlici – mě se to takhle líbí.

        0 0
    • Markony  

      Promni ale svar u hlavové trubky to je hnus mam dvě CRR290 a nic takového tam nemam. Ale barevná kombinace se mi líbí .. .

      0 0
    • Polka  

      Když už, tak černý logo. Ta vidla se ale k rámu absolutně nehodí.

      0 0
      • Martin  

        To je subjektivní. Sériová kola mají jinou vidlici. Mně tahle nevadí, věděl jsem, jakou kupuju.

        0 0
        • Fazzy  

          v čem je jiná?

          0 0
        • Polka  

          No není. Tloušťkou noh se k těm úzkým trubkám prostě nehodí, nenavazuje to na sebe pěkně. Ta vidla je jinak pěkná, na karbonovým rámu s tapered hlavou do tlusta natvarovanou by byla super.

          0 0
          • Martin  

            Neřešme to. Zůstaňme u technických věcí. Tohle JE subjektivní.

            0 0
            • Polka  

              A k čemu teda tohle vlákno má vlastně být? Já to předchozí nečetl. Myslel jsem, že chceš jakože číst názory na to cos sem vložil.

              0 0
              • Martin  

                K tomu jsou snad naše biky :)

                Oficiální flatmountová vypadá takto https://www.rb-bike.cz/…20_ff_90.jpg

                0 0
                • Janes  

                  Nechal bych si u Bareše udělat retro šelésnou :-)

                  0 0
                  • Janes  

                    A je fakt, že to navrhované černé logo by pomohlo propojit tu černou a šedou, ta bílá je tam taková nepatričná. Jinak se mi to ale dost líbí.

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Mě se bílý logo líbí. Oživuje to. Černou vidli vyváží černá sedlovka a sedlo, popř. kliky, představec atp. Bílý logo by zas doplnily decentní loga na pláštích, popř. zápletech a jestli na to má Doom koule, dovedu si tam představit i bílou omotávku.

                      0 0
                      • Martin  

                        Bílou omotávku ne, jsem prase. Bílé košíky.

                        S černým logem by to kolo bylo strašně fádní. Je mi jasné, že zdejší Estéti a Designoví Buzeranti nevidí rádi nestandardní kombinace barev, ale na to jim zvysoka kašlu.

                        0 0
                        • Fazzy  

                          Jo košíky to taky doplní. Ani bych to nenazval nestandartní kombinací. Tři barvy celkem a z toho jedna kontrastní zastoupená v nejmenším podílu, je naopak kombinace běžná a vhodná.

                          0 0
                        • Tomalda  

                          Ten, kdo nemá cit, si to musí nějak obhájit, za mě tedy také černé logo

                          0 0
                • Smazaný účet  

                  Mně ta origo příjde hezčí a k rámu se víc hodí. Ale to můj subjektivní názor.

                  0 0
    •  

      Jsem zvedavy co reknes pri montazi a prvnim projeti na vnitrni vedeni bowdenu. U eDragster je taky vnitrni vedeni ale nastesti velke vstupy s plastovou redukci na sroub a diky tomu jsem mohl na bowden i brzdovou hadicku nasunout gumovou izolacni ochranu ;). Jinak pri jizde bowden i hadicka vytvarely nelibozvucne toniny.

      0 0
      • Martin  

        Musím to zkusit… zatím sbírám síly na montáž :D

        Ty koncovky vypadají, že budou dost těsné, takže asi nebude problém protáhnout bowden nebo hadici a pak ji našponovat. Navíc mají určitý úhel, takže nedovolí bowdenu být příliš u trubky. Zatím je to ale teorie. Hin sa hukáže.

        0 0
        •  

          Tak drzim palce a prijemny hrani, taky me to bavi.

          0 0
    • Martin  

      Koncovky do rámu vypadají takto, takže odhaduju, že bowdeny budou drženy dál od stěn trubky. Ještě aby nemlátily o sebe, ale to snad při prototypování ošetřili.

      0 0
      • mr.nikdo  

        Takove DIY…

        Tohle je teda hnus.

        0 0
        •  

          Nevim co si mam myslet o tech chlupech. Jestli jsou bio nebo ne ;)

          0 0
          • mr.nikdo  

            Proste 3D tisk.

            A vypada to, ze neci nedelaji spravne. Nechat zacisteni na jinych…

            0 0
            • makimaki  

              Ale i ten umí být pěkný, tohle je docela divné. Detaily dělají celek.

              0 0
              • mr.nikdo  

                Vsak pisu, neco delaji blbe.

                Mne prekvapilo, ze material musi byt porad v suchu. Vlhkost muze narusit proces…

                0 0
      • vik  

        Ty jo, jak se mi vzdy u RB libila slusna remeslna poctivost, tak tohle je proste zklamani. Kazdej cinan ma zaslepky z hladkyho a cistyho plastu, nejlepe sroubovaci, ale tohle?!

        0 0
        • Martin  

          Mi se třeba ta přiznaná textura líbí.

          0 0
          • vik  

            Ty se vyvliknes ze vseho!:-) Odrbany chlupaty zaslepky z krouzku 3D tisku v dome deti jsou priznana textura:-D Cekal jsem na RX taky, spoustu gravelu jsem si nechal utect, ale jsem ted z toho nejakej rozvrkocenej. Ale az to poskladas a bude se jezdit, bude to snad jiny povidani. Jen proste tema detailama muzou pomrvit celej koncept, ehm, celej ram…

            0 0
            • hatchet  

              Tak on to vlákno založil, aby byl pochvalen, ne haněn. Technické věci k tomu moc lidí neřekne, když na tom moc lidí zatím nejelo. Tzn. hodnocení tady bude většinou subjektivní dle estetického dojmu. Jako majitel RB ale doufám, že další kus, co si od nich koupím, bude zpracován líp, tohle (sváry) je ostuda a nechápu, jak to mohlo opustit výrobu. Asi Ti poslali kus z tréningového centra svářečů…:-). Vlákno jsi ale nenazval „Chvalte RX“, takže tu budou i názory negativní…

              0 0
              • Martin  

                Teď moc nechápu, co ses tou slohovkou snažil říct… jako že někomu beru vlastní názor? Nebo co? Někdo napíše, že se mu něco nelíbí, já naopak, že mi to nevadí. Normální výměna názorů. Jo kdybych tady mazal, tak můžeš plodit podobné elaboráty.

                0 0
                • hatchet  

                  Překvapilo mě, že Ti to nevadí, například ty sváry jsou objektivně bídné. Myslím, že Tvá reakce je zbytečně emotivní a střílíš se jí do vlastního kolene. Nicméně se Ti tedy, coby alfasamečkovi tohoto fóra, omlouvám :-)

                  0 0
                  • Martin  

                    Hele, betasamečku, já mám to kolo na ježdění. Nehodlám ho po večerech studovat lupou. Až narazím na věc, kterou budu považovat za fail, tak se panu Heiníkovi ozvu.

                    Máte informaci od early adoptera, jak vypadá produkční rám, tak si s ní naložte po svém. Může vám to pomoct v rozhodování, jestli RX koupit, můžete zaplavit mailové schránky RB vlnou stížností, co to provedli… máme svobodu slova. Mně to nevadí. Poprask na laguně z toho dělat nehodlám. Vy ostatní klidně můžete.

                    0 0
              •  

                Trochu bych se tedy Dooma s dovolenim zastal i kdyz to nepotrebuje, ale jemu nevadi kritika ramu at takova, ci makova. Bere to cele s nadhledem, pred čímž lze pouze smeknout a dava to sem spis pro zabavu vsech nez pro cokoliv jineho.

                ;)

                0 0
          • makimaki  

            Co jiného pozitivního na tohle lze napsat … Zkusil bych jim to vysvětlit, tohle by mělo jít vytisknout podstatně lépe.

            0 0
            • Martin  

              Tak jim to vysvětli :)

              0 0
              • makimaki  

                Hodně se už začíná vysvětlovat samo … (ale ze mě mluví trošku zklamání)

                0 0
                • Martin  

                  Není nic jednoduššího než vzít tu fotku, prsknout ji do mailu a zeptat se přímo p. Heiníka, jestli jako fakt. Pokud nedostanou zpětnou vazbu, že se to lidem nelíbí, tak ji z křišťálové koule nevyčtou.

                  0 0
        • Vena280  

          Ty záslepky jsou těma vrstevnicema dovnitř rámu takže nejdou vidět a to co vidět je tak je hladké. Záslepky drží dobře nikde nic neklepe. Ohledně svárů ten kdo chce od ruční výroby strojovou dokonalost by se měl nad sebou zamyslet. Právě ty drobné nedokonalosti jsou znakem onoho řemeslného umu.

          0 0
          • hatchet  

            Ohledně svárů: Tady se o drobných nedokonalostech nebavíme. Viděl jsi někdy housenku po ŠIKOVNÉM svářeči? Zjevně ne.

            0 0
            • Vena280  

              To víš že viděl sám svařuji a není to lechké to že mu ujela ruka to se prostě stává vůbec bych z toho vědu nedělal ale kdo chce psa bit ten si hůl najde. Když se dívám na svůj rám tak na fotce taky nic moc v reálu si toho nikdo nevšimne.

              0 0
              • Martin  

                Ty chlupy by to ale chtělo ostříhat :D

                0 0
                • Vena280  

                  Je to detail takové blbinky neřeším je to nové zatím byl čas to pokaždém švihu čistit ale za pár týdnu to bude zablácená ojetina.

                  0 0
                •  

                  :)), nebo zihnout letlampou. Pry se to takhle dela pri priprave kachen, hus a pod pred podanim na talir, rikal znamy kuchar :)

                  0 0
              • Fran-tic  

                no jako sorry, ale tohle je dobrá bída :D

                0 0
              • nitraq  

                Ráno na mobilu mi to nepřišlo nějak hrozný. Ale když to teď vidím pořádně, tak za tohle by se spíš měli stydět. To je slabý i jako test nastavení 3d tiskárny po zprovoznění, natožpak to dát do produkce a s klidem prodávat.

                0 0
                • Polka  

                  +1. Ale tak zdejší RB Fans ti napíšou „Vždyť co bys chtěl za tu cenu“ :-D Soused pro nás občas něco tiskne a vypadá to teda zcela jinak, daleko líp a ano, holt si s tím musel pohrát a odladit nastavení tiskárny…tím by to taky mělo být.

                  0 0
            • Vena280  

              V profilu máš RB IQ tak tu mrskni fotky svárů.

              0 0
              • hatchet  

                Jo, zítra nafotím. Pravda je ta, že před rokem cca mi dělali novou přední část rámu a není už tak pěkně svařená, jako ta původní. To, že se jedná o „kosmetiku“, je pravda, pokud je správně provařeno. Viděl jsem dost na oko jen mírně špatných svárů, kde pak penetrační zkouška ukázala mikrotrhliny… Neříkám samozřejmě, že toto je ten případ. Každopádně, dneska pustili ven novou Oktávku. Dovedeš si představit, že nebudou ukazovat excelentní kus? Přece každému je jasné, že o první kusy (lhostejno zda auta či biku) bude zvýšený zájem a budou se probírat skrz na skrz, ty prostě musejí být top.

                0 0
                • Stavel  

                  Je to přesně naopak. U prvních aut se ladí proces, takže kvalita je naopak horší. Teoreticky nejlepší jsou kusy vyrobené těsně před koncem produkce. Nesmí to být ale zase moc pozdě, kdy už se začíná testovat nový model.

                  0 0
                  • hatchet  

                    Máš pravdu, ale můj příspěvek je o něčem jiném. Je o tom, že když chci něco vystavovat, asi to podrobím dost podrobné kontrole, minimálně estetické.

                    0 0
                    • Potkan007  

                      Esteticky musí být výstavní kus dokonalý. Technicky bude mít spoustu vad, které výrobce vychytá až tak po dvou letech prodejů, protože se projeví časem. Z hlavy mě napadají hlavně chyby u motoru, třeba Fabia první generace, snad všem 1.4 MPI z prvních dvou let prasklo těsnění pod hlavou, náhradní díl se lišil. Leon Cupra 5F 280 s převodovkou DSG – při opakovaných sprintech se utrhne silentblok převodovky, náhradní díl je pevnější. Můj slavný 1.8 TSI CDAA – kolem 70 000 se zapečou pístní kroužky, u modelů 2011+ vyřešeno. Facelifty bývají v tomhle ohledu bezpečnější.

                      0 0
                      • TK75  

                        Myslím, že prototyp RX byl v provozu dost dlouho a možná právě taky proto, aby vše bylo po technické stránce ok.

                        0 0
                        • khonza  

                          Jo. Přesně. Estetický byl prototyp fajn. Ale byl udělaný trochu jinak – viz hlavová trubka. Ale jezdí do teď. Funkční parádně.

                          0 0
          • milan.v  

            Musím se smát, protože reaguješ přesně, jak tu už někdo psal, že budete, milovníci českého RB, reagovat… :-D

            0 0
            • Martin  

              Á, vysírač v akci, vydržels ale dlouho :) palec nahoru za sebeovládání.

              0 0
              • milan.v  

                Ne, vůbec…

                0 0
                • roud  

                  Ukaž to svoje rb v profilu nic nemáš:/

                  0 0
                  • milan.v  

                    Já si ho snad pro příští sezónu kvůli vám koupím… Tedy objednám tu příští, abych na něj mohl myslet a mohl jezdit v roce 2021… :-D

                    0 0
      • wilda81  

        Tvl to je hnus.

        0 0
      • krabica  

        Tohle je fakt výblitek…

        0 0
      • jIrI___  

        Tohle opravdu dává RB ke svým rámům nebo to je nějaká provizorní lidová tvořivost?

        0 0
        • Martin  

          Hoši, neříkejte mi, že jste jako malí nestavěli plastikové modýlky letadel a nedělali jste DoDo :)

          0 0
          • mr.nikdo  

            Kamo, tohle je totiz horsi nez model od Smeru za 50 CZK.

            0 0
            • Sinpa  

              No nevím, na Macchi MC.200 Saettu od Směru vzpomínám dodnes – vypadalo to stejně jak ty záslepky.

              0 0
              • Janes  

                Já lepíval hlavně Revell a Frog, to bylo přeci jen jiná liga. A barvy jedině Humbrol. :-). U nás ve třídě bylo pár borců, co to tahali zvenku, takže byla k vidění třeba i Hasegava.

                0 0
              • mr.nikdo  

                Ja mel Alfu Romeo od Smeru a bylo to o trochu lepsi. Kilo kitu a hromada uprav a snad to pujde.

                0 0
              • wilda81  

                No žádný zázrak, ale furt o třídu lepší práce než ty záslepky od RB

                0 0
      • MARSCH99  

        Na jednu stranu pokud to pousti ven, mohli to zacistit a je to dalsi detail, kterej kazi dojem.

        Na druhou stranu pokud nekdo kupuje ramovej set, predpokladam elementarni manualni zrucnost a to, ze smirkovej papír doma má. Zevni cast zacistit a co je v rámu…je proste v ramu.

        0 0
        •  

          Tak, co oko nevidi srdce neresi. Zlaty zabrusovany a kitovany svary s peknym prelakovanim.

          ;)

          0 0
    • Smazaný účet  

      To logo mělo být černé, ale jinak slušné. Jsem zvědavý na kolo jako celek.

      0 0
    • TinkTink  

      Fakta: chudák RB, když si to tu přečtou :-) Toto vlákno je takový trochu Danajský dar…

      0 0
    • F.i.l.a.s  

      Jak široké pláště projdou zadní vidlicí? (s rezervou 4mm na každé straně). Snad to zlepšili na novém modelu.

      0 0
    • xpj  

      Mě se to kolo líbí, bude vypadat dobře.

      Moje bude matná KTM s matnou černou vidlí, stejná kombinace už proběhla ve vedlejším RX vlákně.

      0 0
    • ELx  

      V náhledu to vypadá hezky, ale ve finále z toho bude disproporční potvora…

      0 0
    • MARSCH99  

      Fakt pěkný. I v XL vypadá ten rám proporčně hezky.

      Určitě do toho rámu pujdu. Zrejme taky XL. Na nicem od RB jsem nesedel, ale co jsem si tak hral s hodnotama v ty jejich kalkulacce, zjevne to ma hlavu a patu.

      0 0
    • Potkan007  

      Koukám na fotky Unno Horn v galerii a tak mě napadá, že mají s RB mnoho společného. Ruční výroba, děsivě dlouhé čekání, neustálý kontakt prodávajícího a kupujícího ohledně posouvání termínů. Akorát tam berou lidi z nějakého důvodu 3 roky čekání jako věc hodnou obdivu a tady se tomu vysmívají. :D

      0 0
    • Mufi  

      Ja uz bych teda RB nechtel, duvod je ten, ze ty ramy jsou proste vosklivy a aby toho nebylo malo, tak povrchova uprava komaxitem (ja mam cerveny lesk) je nekvalitni, rychle chyta patinu a dela kolo jeste skaredsi nez by muselo byt. Podivejte se jake nadherne ramy dela treba Trek a srovnejte to s RB :/

      Kdyby alespon ta barva nebyla tak spatna, tak bych to jeste prekousl, ale takhle, takhle nee..

      0 0
      • designer  

        Jasně… Rámová sada RB RX vyjde na 12 tisíc, Trek na kolik? 50 a víc?

        0 0
        • Mufi  

          U Treka samostatny ram nekoupis a kdyz, tak cenove nevyhodne. Lepsi je koupit cele kolo pres Trek obchodnika a on ti samotny ram proda vyhodneji.

          0 0
          • Vilém  

            Koupit cele kolo a obchodnik ti proda ram vyhodneji? To myslis jak?

            0 0
            • Peslezedirou  

              :-)

              0 0
            • Mufi  

              Blbe jsem to napsal, obchodnika objedna kolo s ramem jaky chces, komponenty si necha, a tobe proda vyhodne ten ram.

              Takze treba tenhle ram stoji 10000,– a cele kolo stoji 16000,– , ale tobe by obchodnik prodal ram treba jen za 7500,–, a to uz mi prijde mnohem lepsi nez kupovat RBecko.

              https://www.trekbikes.com/…n-7/p/28789/?…

              0 0
              • Chlebovnik  

                Už vidím, jak na takovej požadavek bude každej obchodník celej žhavej…

                0 0
                • Mufi  

                  Ja jsem tu nabidku dostal hned, kdyz jsem u obchodnika chtel, aby mi objednal jenom ram.

                  0 0
              • scalar  

                No, nevím, jestli by to byl obchodník :-)

                0 0
                • Mufi  

                  Scalare, ty by jsi mi ten ram prodal za kolik? Koupis cele kolo, poskaldas z nej nejakou plecku na cinskem ramu, a mi prodas ten ram za 8000,–, beres?

                  Ikdyz pres tebe bych to nekupoval, protoze oficialni Trek dealer ti na ten ram poskytuje dozivotni zaruku.

                  0 0
        • Mufi  

          .

          0 0
      • Martin  

        Tys měl s RB problém odjakživa, takže žádné překvapení :D

        0 0
      • Wilhelm  

        Tak to už se musím ozvat, bo nevím o čem plácáš. Máme doma starší Cannondale, nejnovější Giant Anthem a Canyon Neuron a zrovna já osobně mám na RB lak, který je podle mého v nejlepší kondici (snad Canyon drží podobně). A to RB dostává zdaleka nejvíc zabrat (titan fox v matu). Tím nechci psát, že ostatní jsou na *****, neřeším to, ve skutečnosti žádné zásadní problémy nevidím ani u jednoho …

        0 0
    • Martin  

      Soudruzi, varování :)

      Nové RX NENÍ kompatidebilní ani jinak slučitelné (bez bastlu) s non-R series přesmykači. Chybí zakončení bowdenu. Takže jen přesmykače GRX nebo Ultegra R8000 a další, které mají integrovanou koncovku bowdenu. Nebo tam naprasit objímku.

      0 0
      • mr.nikdo  

        To uz je vec cislo 2, co je spatne/chybi :D.

        Co jeste? :D

        Beze srandy – nikdy jsem nepreskladal kolo v jeden den. Bez navstevy obchodu.

        0 0
        • Martin  

          Stejně je hnusně a mám fulla :)

          Ale trochu krkem mi to samozřejmě leze. Mám rozebrané kolo v pokoji a už jsem to chtěl mít uklizené.

          0 0
          • TK75  

            Tak leda přejít na jednoplacku:-)

            Ale musím teda uznat, že i já milovník jednopřevodníkového systému, jsem došel k závěru jako ty.Gravel 2×11

            0 0
            • Martin  

              Ani omylem! Na gravelu mi jedna placka nedává smysl…

              0 0
              • wilda81  

                Zrovna kolem Olomouce by šlo i na jednoplacce ;)

                0 0
                • Martin  

                  Ale kosočtverec :) (mám zakázáno od admina mluvit sprostě :))

                  0 0
          • mr.nikdo  

            Klasika. Davam tomu jeste aspon 1 soucastku.

            Ono by stalo za to vymenit lanka a bowdeny = i omotavka :-D

            0 0
            • Martin  

              Já to nejdřív seskládám nahrubo bez protahování, odladím posed a pak správně naměřím nové bowdeny. Omotávka zůstane červená.

              0 0
              • roman 3D  

                ták, když zbude čas tak přebrousit ty ošklivé sváry a vyměnit vidlici za něco co se bude k těm slabejm trubkám hodit

                0 0
                • Martin  

                  Klidně vezmi nářadí na broušení a lakování a přijeď mi to upravit.

                  0 0
                  • Markony  

                    +1

                    0 0
                  • roman 3D  

                    já si raději koupím hned co vypadá pěkně a funguje, ty první série prostě jsou nevychytaný a mají mouchy, v tomhle případě masařky, hold byl velkej tlak to kolo vydat co nejrychleji aby se neztratil krok s konkurencí

                    0 0
                    • Martin  

                      v tomhle případě masařky Ty zas plácáš o něčem, čemu nerozumíš, že jo?

                      0 0
              • vrazdit  

                červená omotávka nééé… to jsi takový pankáč? já mám z tohoto důvodu (trocha panku) červené sedlo, ale je to vínová a je krásná:)

                0 0
                • Martin  

                  Jóóó. Už jen pro ten pocit, jak bude módní policie brečet jako malé holčičky.

                  0 0
                  • Manas  

                    Me se to libi .. mi to tu prijde jak v beznym zivote, kdy pulka lidi premysli co si oblict aby se na nej ostatni nekoukali divne, tak stejne tady se lidi predposerou aby nahodou nemuseli resit, ze nekdo neco rekne. Nebo aby nemuseli mit vlastni nazor.

                    K posrani tohle ..

                    Delej si to jak chces, stejne na to budes jezdit ty :)

                    0 0
                    • vrazdit  

                      do prcic, kolik tam musim dávat smajliku, aby se toho zase nekdo nechytil? specialne u dooma je snad jasne, ze si veci asi po svem udela… ja jsem si na svuj ti gravel dal cervene/vinove sedlo, protoze se mi to libi a je to trosku mimo tu cerno-sedo -stribrnou na zbytku kola…

                      0 0
                      • Manas  

                        sak v klidu :)

                        nicmene, tady to je obcas takovy drobny nesvar … tak clovek obcas nevi :)

                        Me se libi treba diskuse tady : https://www.dolekop.com/…mi-jen-bolek

                        0 0
                      • Martin  

                        Proto si dávám na „tmavé“ rámy bílé logo. Prostě to chce něčím rozsvítit a „rozbít“.

                        Nedávno jsem potkal RB v Cigán Foxu s černým logem a to je prostě nuda a fádní. A jo, vím, že nemám vkus…

                        :)

                        0 0
                        • vrazdit  

                          Ja mam obe svoje eRBecka (CRX a IQ26) v barve black finish (tmave seda metaliza) taky s bilym logem… :)

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            Black finish sem netahej. Moc lidi si ho nepamatuje anebo si mysli, ze je to cigan fox :))

                            0 0
                            • vrazdit  

                              black finish sem taham, protoze je to podobne tmave seda s bilym logem a ze to vypada dobre… ze si to nekdo nepamatuje je jina pisnicka…

                              0 0
                              • Martin  

                                To je subjektivní, někdo si někde v příručce přečetl, že bílé logo je fujky a tak to opakuje :)

                                0 0
                                • Tomalda  

                                  Bílé logo je hezké, ale v té kombinaci s černou vidlicí je to jako pěst na oko

                                  0 0
                                  • TK75  

                                    Vždyť to ještě nikdo neviděl ani kompletní:-)

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      Už teď to není podle brožurek, které začínající módní policista fasuje :)

                                      Z davu se nevystupuje, to je základní prohřešek. Už se těším na ta anonymní hodnocení v galerii.

                                      0 0
                                      • roud  

                                        neboj já ti určo napíšu co si o tom myslím :)

                                        0 0
                                      • roman 3D  

                                        i já, rb už prostě není co bývalo, vzhledem ani přístupem, po pěti modelech na hódně dlouko konec pokud se neproberou

                                        0 0
                                      • Tomalda  

                                        No jestli tam necháš ty červené omotávky, jak si tu předtím zmiňoval, ani bych se nedivil

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          Aspoň si módní policie bude mít u čeho tahat za šulínka :)

                                          0 0
                                          • Tomalda  

                                            No tak snad to stavíš po tom dlouhatánskem čekání i na parádu, a ne na poblití…

                                            0 0
                                            • Cavendish  

                                              Já myslím, že Doom na tom bude jezdit a nepozovat.

                                              0 0
                                              • Tomalda  

                                                Podle toho jak je na bf a jiných webech plodnej bych viděl spíše tu druhou možnost :-)

                                                0 0
                                                • Martin  

                                                  Chtěl bych mít tvoje starosti a prezidentův plat. Ale asi ti stíhání pachatelů kacířství proto Desingu z VŠŽ dělá dobře.

                                                  0 0
                                            • Martin  

                                              Chceš nachystat kbelík? Nemusíš se na to dívat, nemusíš na to přizpívat, nebudeš na tom jezdit. Tobě se to nelíbí, chápu. Vyjádřils názor, já děkuju a sbohem. Nemusíš se dál dělat zajímavým a tvářit se jako etalon vkusu a citu.

                                              0 0
                                              • Cavendish  

                                                Hold nemáš ,,S” no…

                                                0 0
                                                • vik  

                                                  Hlavne nema „s“ ve slove prispivat:-) Jinak: doom stavi dle sveho, navic shazuje z rx 1.0, je to ekologicky a vse proste nemusi byt jak z katalogu a dle mustru. A to rikam hlavne proto, ze sam mam priteplenyho RB ruzovaka:-)

                                                  0 0
                                                  • Martin  

                                                    Ajtakrajta, to mi nějak ujelo… no nic, dneska si nedám pivo.

                                                    0 0
                                                  • vik  

                                                    Jsem si rikal, ze za a) to nepsal doom, nebo za b) doom si dal tech piv uz moc…

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    Tohle neobkecám :D

                                                    0 0
                                                  • Janes  

                                                    Chudák koťátko …

                                                    0 0
                                  • Martin  

                                    Já bych to zformuloval jinak. Pěst na oko to není, akorát tobě se to nelíbí. Nezaměňuj subjektivní dojem za objektivní fakt ;)

                                    0 0
                                    • Tomalda  

                                      Nejen mě

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        To je ale smutný příběh.Nicméně svět patří těm, co se neposerou. Mně se to líbí, vám ne, mně je to jedno.

                                        0 0
                              • mr.nikdo  

                                Cerny Fin je hezci nez cigan (taky ho mam doma) a tusim se sedym/stribrnym logem ;)

                                0 0
                        • mr.nikdo  

                          Jsi byl vzdycky… Jiny… :D

                          Co Ti chybi ted?

                          0 0
    • Namtos  

      Když už jsi v kontaktu s lidmi s RB tak často. Nepsali ti jestli se stěhují do nových větších prostor?Nebo v reakci na to co poslední dobou vyrobili, tak usoudili, že stávající prostory jsou pro ně moc velké a jsou do menšího areálu?

      0 0
      • designer  

        Jdou do větší haly v Opavě, poblíž STK v Jaktari, pokud to chceš přesně :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      No musím se RB trochu zastat…Ono se do toho dobře strefuje, aušusové koncovky, svary jak na železničním mostě…Ale to je bublina, kterou si vytvořili samotní „RB ultras“, protože si z té značky udělali modlu a plno „vznešených“ keců okolo. Přitom je to rám za pár kaček, cenově konkurenceschopný asijské produkci. Na to kolik stojí, toho vlastně nabízí dost.

      Jo a Doome, nastav si prosím na novém kole řídítka tak, jak k tomu jsou určeny, ne jak důchodce na favoritce ;-))

      0 0
      • Martin  

        Kapitán Zřejmý opět zasahuje. Děkuji. V životě by mě nenapadlo, že na rámu s jiným úhlem hlavy je potřeba dát jinak řídítka. Jsi frajer.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nekde jsi na BF psal, ze anatomie tela je nemenna, takze ani uhel hlavy s ni asi nic neudela, co? :) Bud taky (nejen internetovy) frajer a zkus to poladit k lepsimu. ;-)

          0 0
          • Martin  

            Zdroj? Nebo jen hloupě plácáš do vody?

            Na druhé straně, historie se opakuje. Za komára se dělaly hony na máničky… je vidět, že ten minulý režim v některých lidech zůstává.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zajimave jak i dobre minena a neagresivni rada dokaze klavesnicovemu hrdinovi hnout zluci. Zkus radeji misto radoby trefnych prirovnani pogooglit nastaveni kompakt beranu. :) Dalsi prazdne diskuze se vzdavam, preji mnoho kilometru, i selficek s novym Diverge. :)

              0 0
              • Martin  

                Jasně, zdroj nemáš, důkaz tedy nebude, tak couváš.

                0 0
      • jIrI___  

        Já to u samotných rámů RB vidím trochu jinak – oproti asijské produkci za totožnou cenu toho nabízí srovnatelně či méně (kromě hmotnosti teda, té je více). Přidanou hodnotou je pak ruční výroba, jednoduchá možnost volby barvy a dle všeho fajn reklamační řízení, to bych ve swot matici zařadil mezi silné stránky.

        0 0
    • makimaki  

      Ahoj, dovolím si položit dotaz pro rám RBRX2:

      Mám brzdy Tektro Spyre PM – půjde dát redukce ze standardu FM na PM (na vidlici i na rámu), máte s tím nějakou zkušenost? Mám Tektra celkem nová, tak bych je chtěl využít.

      0 0
      • Martin  

        Řeším to s p. Heiníkem u rámu. Napíšu výsledek. Ohledně vidlic, mají omezenou zásobu modelu s PM. Přední redukci FM-PM jsem nekoumal.

        0 0
        • makimaki  

          Dík, mám podobnou vizi jako ty, ekonomické přeházení dílu z jednoho kola na druhé, jen mně chybí vypletená kola (asi Mavic Allroad Disc), a potřebuji vyřešit brzdy (sada Tiagra 10, brzdy Spyre).

          0 0
          • TK75  

            Adaptér z FM na Pm normálně je.Já to jen teď dal do vyhledávače a např. adaptér Max1 FM/PM.

            0 0
            • Martin  

              V týdnu budu chytřejší :)

              0 0
              • makimaki  

                Takže ty jsi vzal přední vidlici od RB s PM, a zadní podle fotek starého RB máš taky PM – tak to mě bude dost zajímat resumé …

                0 0
        • Smazaný účet  

          Teď se dají ve výprodejích za dobrou cenu sehnat FM třmeny kompatibilní s RS685, myslím na cycology.cz jsem viděl za 800kč/ks. Jednodušší řešení, a esteticky to taky bude lepší jak bikový třmen na bazmeku. ;)

          0 0
      • Martin  

        Tak bacha, RX 2019 NENÍ kompatibilní s PM třmeny na redukci. Nechal jsem si to pro zichr ověřit, abych vyloučil neumyté ruce. Původně měla být kompatibilita zachovaná, ale v rámci vývoje to zařízli.

        0 0
        • milan.v  

          Tak zrovna toto se dá pochopit…

          0 0
        • mr.a  

          a jak toho lze docílit? na spoustě kol jsem ty adaptéry viděl a nečetl jsem o problémech s kompatibilitou (tedy ne, že bych se po tom nějak zvlášť pídil)…

          0 0
          • Martin  

            Netuším. Můžu vyfotit můj stav. Taky jsem nepátral po příčině, přejdu na flatmount.

            0 0
            • mr.a  

              vyfoť jestli můžeš – tohle mě fakt zajímá…

              0 0
              • Martin  

                Do detailu jsem to nezkoumal. Ale adaptér koliduje se zadní stavbou. Podle p. Heiníka se v rámci vývoje soustředili na kompatibilitu se sadou GRX a podporu FM/PM zařízli. Co to znamená, to netuším a nepátral jsem po tom. Beru to jako danost. Třmeny FM už mám objednané, s tím rovnou půjde i flatmountová vidlice.

                Trochu mě teda mrzí, že na tyto věci RB neupozorňuje ve specifikacích rámu. Jedna věc je, že z nějakých logických důvodů zařízli zpětnou kompatibilitu, to chápu, ale avízo být mohlo. Mít jedno kolo, tak jsem hodně otrávený.

                0 0
                • TK75  

                  Aha, tak to by mě nenapadlo, že to je o kousek do strany.Fakt jsem věřil v adaptér

                  0 0
                  • Martin  

                    Já taky, ale co nařveme :)

                    Flatmount má jednu výhodu, je hezčí :)

                    Snad se někdo ujme mých postmountových třmenů :)

                    0 0
                    • roud  

                      Hmmm vypadá to jako daň za tu podkoplou zadní stavbu :( bejt tam normální nejspíš by se to vešlo…

                      0 0
                      • Martin  

                        Pravděpodobně. Diverge style :D

                        0 0
                        • makimaki  

                          Nepodařilo se zabít víc much najednou, pro mě řešení poslední záchrany mechanický Spyre FM … jinak to bude drahý.

                          0 0
                      • Marskatin  

                        Stavba sice podkoplá je, ale na druhou stranu to není žádná velikost 48.

                        0 0
                • Mufi  

                  Ono na to neupozornuji z naprosto logicky a racionalnich a zrejmych a inteligentnich duvodu. Rovnez jsem byl te zvule a na nedodani takovych informaci na internetu jsem si jim stezoval mejlem. Byl jsem poucen, ze naco by tam ty informace meli, kdyz prece neni problem se jim kdykoliv ozvat, a zeptat se. Genialni.

                  0 0
                  • milan.v  

                    No, tak to už tak logické není…

                    0 0
                  • mr.nikdo  

                    A nezapomen si objednat pekne svary :)

                    0 0
                    • Martin  

                      Furt jsem nepřišel na kolonku, která se zaškrtne… že by to bylo automaticky k Brutálu?

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Hele brutal byval drazsi prave i kvuli svarum.

                        Ale je svar, svar pod lak a to co mas Ty :D.

                        0 0
                        • Martin  

                          Číča, ještě chvilku mě popichuj a nafotím to Heiníkoj :)

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            Uz jste spolu byli aspon na veceri?

                            Po tak dlouhem psani bych cekal aspon 3. metu.

                            Mozna tam mas na dalku autodestrukcni zarizeni.

                            A Doome, prosim, jsi Moravak, ne Hradecak a podobne veci. Heinikoj se u nas nepouziva…

                            0 0
                  • Martin  

                    Mistra Heiníka už jsem za ty vágní informace pokáral. Halt je to známka punku.

                    0 0
                • TK75  

                  Fajn, zrovna ta vidlice s flatmount úchytem je přeci jen hezčí

                  0 0
                • designer  

                  Pokud se dívám správně, tak ve specifikaci mají Flatmount, takže informace správné. To že není kompatibilní s IS, PM., Cantilever a V-Brake je celkem zřejmé a nevím, proč by to měli uvádět.

                  Když napíšou střed BSA, taky nebudou psát, že není kompatibilní s pressfitem, ne?

                  0 0
                  • Martin  

                    Konkrétně na kompatibilitu s PM jsem se ptal :) a původně byla přislíbena.

                    0 0
    • xpj  

      Tak jsem si ho právě dovezl domu a musím říct, frčí jako silnice a žehlí jako full :-)

      Čekání se určitě vyplatilo. O víkendu má být nějak lépe, tak už se těším na výjezd

      Fotky svárů pro inspekci dodám později :-)

      0 0
      • Cavendish  

        Až je opravíš co :D

        0 0
      • Martin  

        To vypadá, že je to spíš nástupce íkváka než nástupce gravelu :)

        Užívej!

        0 0
      • MARSCH99  

        Nejsi prvni, kdo zminuje to pohodli. Takze o nejaky pruzici karbonovy sedlovce nema pri tech nakladech smysl uvazovat?

        0 0
        • xpj  

          Tamto výše byl vtípek, jel jsem s tím vlakem a to fakt frčelo a žehlilo :-)

          Dnes jsem to projel a hodně se mi to líbí. Ale moc zkušeností nemám, je to pro mě první kolo tohoto typu.

          0 0
    • Hejsa  

      Ahoj, take uvazuji o ramu xl. Rad bych te poprosil o info jak jsi vysoky a jak ti kolo sedlo. Dekuju za info

      0 0
      • Martin  

        190 cm, zatím jsem měl prvních 25 km a jsem spokojený. Kolo je delší bo položená hlava, takže klidnější, v bahně čitelnější, ale taky méně agilní v zatáčkách.

        0 0
        • Hejsa  

          Dekuju za informaci, mam 192 a trochu jsem premyslel i o xxl, ale to by bylo asi prilis. Chci to jako druhe kolo k mtb, jsem bez jakycholiv zkusenosti se silnicnim posedem nebo geometrii a jsem zvykly brat vzdy to nejvetsi :)

          0 0
      • roman 3D  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • designer  

      Taky jsem si před týdnem objednal RX rámovou sadu. K tomu sadu GRX 1×11, dt zaplety, ritchey wcs doplňky… Vše už mám doma. Teda až na rám samozřejmě. A dneska přišel mail, že rám není dostupný… Tady se stane něco zlého! Je ještě nějaká další možnost koupit rámovou sadu na pevné osy, bsa střed a flat mount brzdy? Nic mě nenapadá, vše jsem kupoval s ohledem na specifikaci RX.. Jako skalní příznivce RB můžu říct, že další RB už si asi neporidim. Tohle mělo být mé čtvrté RB.

      0 0
      • mr.nikdo  

        Neni a nebude nebo jak?

        0 0
        • designer  

          To ví jen v RB. Komunikace není ideální. Odpověď na mail obvykle do týdne.

          0 0
          • chemik_mara  

            Pises do Jezdkovic nebo p. Heinikovi? Ten odpovida hned ten den a nejlepsi je mu zavolat.

            0 0
      • khonza  

        Napadá mě za rozumné peníze jen Finnacycles

        https://www.finnacycles.com/…rameset.html#…

        A mají i bez vidlice nebo v oceli.

        0 0
        • designer  

          There are not enough products in stock.

          Ale jinak zajímavé, rozhodně.

          0 0
          • khonza  

            Aha. Sorry. To jsem nekontroloval.

            Asi jsi chtěl „M“ – to mají jen FINNA LANDSCAPE ALUMINIUM FRAME bez vidlice (nechápu) a ocel FINNA LANDSCAPE (PRIMAVERAL FOREST). https://www.finnacycles.com/…gravel-bikes?…

            Ale jinak si myslím že s RB to bude dočasné – o gravely je zájem.

            0 0
      •  

        Nesouvisí aktuální nedostupnost se stěhováním výroby? Prý ještě něco šibují z Jezdkovic do Opavy.

        Ideálně zvednout telefon a zavolat p. Heiníkovi.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Taky me to zrovna napadlo, protoze se stěhují do Opavy. Do kosiku vložit ram jde narozdíl od nekterych velikosti Bandita…

          0 0
        • designer  

          Odpovídal jsem na mail do jezdkovic, tedy teď už do Opavy. Už jsou dávno přestěhování. Napsali že rám není skladem, Toť vše.

          0 0
          •  

            To jsou démoni. Zavolej přímo p. Heiníkovi do Prahy :) s tím je lepší domluva.

            0 0
            • designer  

              Jasně, zítra zavolám. Tohle mě fakt dostalo. Vědět to dřív, koupím jinde hotové kolo. Takhle mám plnou krabici dílů, peníze utracene a na kole nejezdím. To nechceš :)

              0 0
              •  

                To RX mají strašně prokleté :(

                0 0
                • designer  

                  Jo, tvůj jmenovec by mohl vyprávět :-D

                  0 0
                  •  

                    Moje zlé dvojče už naštěstí jezdí, ale taky ho z toho málem drblo :D

                    0 0
              • jIrI___  

                Jako bys neznal Doomovu strastiplnou cestu k RX, na to musíš mít trpělivost a srdíčko :-)

                0 0
                •  

                  A funkční kolo :) bo bez funkčního kola by bylo dvouleté čekání známka ultravelkého masochismu :)

                  0 0
          • makimaki  

            Není skladem, neznamená že nebude třeba do šesti týdnů. Určitě napíší termín, kdy je budou mít svařené. Někde na webu měli, že do 10.1. budou ještě ve vánočním tempu a pak se to rozjede. Alespoň doufám.

            0 0
            • designer  

              Výrobní proces jim trvá v řádu měsíců, pokud mají materiál. Pokud Tedy nemají hotový rám, nedělám si iluze, že do dubna bude :-/

              0 0
              •  

                Dokud nečekáš dva roky, tak je to prd čekání. Ale chápu rozčarování a máš mou plnou podporu, která ti bude platná jak mrtvému zimník :)

                0 0
              • TK75  

                Co rámová sada Ronin?Nebo Aura xr

                0 0
      • designer  

        Situace není tak horká, jak to po jejich prvním mailu vypadalo (též mohli být přesnější a kromě toho, že rám není skladem mohli zmínit, kdy bude).

        Rámy jsou rozpracované a skladem v nejbližší době zase budou. Očekávám tedy, že v dubnu bych mohl vyjet.

        Všiml jsem si, že zdražili samostatné rámy CRR o 1000 Kč. To už je druhé zdražení za posledních 12 měsíců. Loni v tuto dobu 7000 Kč za rám, teď 8500 Kč. Poptávka tedy asi bude.

        0 0
    • David888  

      Neměl by prosím někdo fotky RB RX 2020 ve velikosti L?

      Díky

      0 0
    • Smazaný účet  

      Přijde mi zajímavé, že se mezi koly RB, které se prodávají různě v bazarech v podstatě neobjevuje a neprodává žadné RB RX. To jsou s ním všichni tak spokojeni nebo se jich prodalo, tak málo?

      0 0
      • makimaki  

        Možný je všechno, ale i tady to s RBRX celkem usnulo …

        0 0
        • AussigBiker  

          Tak ono asi rok nebylo dostání, pak ho vykoupil Doom a na stránkách maj, že bude od června :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Od září kompletní kola. Rámovky v prodeji asi mají.

            Ale přece byl i předchůdce toho současného, ne? Doom přece měl ještě jednoho předtím než koupil nový model. A jediný bazarový prodej byl ten původní od Dooma…

            0 0
        • Smazaný účet  

          Myslím, že se prodávají jen rámovky, ale postavené kola až od září.

          0 0
      • nooski  

        Jsou to tak hnusná kola, že je nikdo nekupuje :-) Zařízli mi silnice, tak jim to nemůžu se svou stájí odpustit.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ty už to raději nepij ani ředěné, nedělá ti to dobře…

          0 0
          • nooski  

            Jako nic moc. Bývala s tebou sranda. Tohle je strašná slabota.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nooski – Jako tvé komentáře taky nějak přeskakuju, protože jsou o ničem. Tak nějak působí, že ty máš vše nejlepší a ostatní všechno na hovno…

              0 0
              • nooski  

                Tak samozřejmě bych rád měl vše nejlepší a se vším byl nadmíru spokojen. Opak je pravdou a furt se ženu za osobní vnitřní cyklistickou dokonalostí. Jestli mé komentáře přeskakuješ, fajn, já s tím problém nemám. K RB mám rozhodně co říct a vždy jsem je měl jako oblíbenou značku.

                0 0
          • Smazaný účet  

            Doom – Jaké je podle tebe to nové RX? Uvažuju o něm čím dál víc.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Jakou ze základních barev RB byte pro RB RX zvolili?

      0 0
      • xpj  

        KTM

        0 0
        • AussigBiker  

          Moc pekny. Ta oranzova s cernou pasuje pekne dohromady.

          0 0
          • xpj  

            ještě tam jsou černé košíky a černé bidony :-)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Taky jsem tuto oranzovou kombinaci zvazoval. Mam ji uz na Mrazkovi.

          Dragstera mam v matu Titan Fox, Bandita v černém matu, iQ v bílé, CRX jsem měl v kawa, tak teď mě láká ta sid blue.

          0 0
          • xpj  

            Ta modrá je taková netradiční, já bych si jí nebyl úplně jistý.

            Když jsem si byl pro tu mojí oranžádu, tak tam bylo CRR v žlutém matu a to jsem teda zalitoval, protože jsem o té matné žluté hodně uvažoval a naživo je super…

            0 0
      • jIrI___  

        Ty jo v téhle barvě ani nevypadá tak škaredě. Co to je za velikost?

        0 0
    • rosomak204  

      Jaké to má s hlávko lisuje se nebo ne dík

      0 0
    • xpj  

      Koukám, že se trochu změnilo osazení (a cena :-). V nové specifikaci (červenec 2020) má kola Remerx Gravel (moje Shimano) a pneu Mitas X-Road (moje WTB Venture).

      0 0
      • Smazaný účet  

        To se mění podle dostupnosti komponentů. Já mám objednáno v červnu 2020, vyzvednuto v červenci a mám kola WTB i25 a pneu WTB Venture.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.