Větší krádež kol Vysočina 21.8.2019

29 nepřečtených
  • Volovec

    V noci z úterý na středu 20.-21. srpna 2019 (pravděpodobně mezi 0:30–4:30, částečně v tu dobu za bouřky) nám byla z uzamčené garáže, která je součástí rodinného domu mezi Havl. Brodem a Jihlavou, ve kterém jsme spali ukradena tato kola:

    TREK Procaliber 9.7 Matte Solid Charcoal 2018

    Číslo rámu WTU276XD0261M, vel. 18,5

    Barva černošedá s červenými nápisy, vidlice RockShox Reba RL, vybavení Shimano Deore XT 2 × 11, pedály SPD Deore XT

    Kola DT Swiss M1900, bezdušové obutí vepředu Mitas Zefyros, vzadu Schwalbe Racing Ralph

    Podrobná specifikace např. https://www.kursport.cz/…harcoal-21-5

    Kupováno (nálepka) XCR Svorada Brno

    TREK Procaliber 9.7 Red Viper 2017

    Číslo rámu WTU304XD0136L, vel. 18,5

    Barva červená s bílými nápisy, vidlice Fox Performance 32 Float, Shimano Deore XT 2 × 11, kola Bontrager Mustang Pro, bezdušové obutí Bontrager XR1 Expert, bílé dámské sedlo Pells, pedály SPD Deore XT

    https://www.kursport.cz/…no-bila-15-5

    https://www.kola-radotin.cz/…11-viper-red

    Kupováno (nálepka) XCR Svorada Brno

    TREK DOMANE SL5 WSD

    Výška rámu 54, barva kola černá (black)

    Číslo rámu WTU231QUO226M

    Vybavení Shimano 105 2×11

    Mimo tovární výbavu zapletená karbonová kola Tufo výška ráfku cca 35 mm, obutí galusky Tufo a karbonová triatlonová hrazda pro krátký triatlon, pedály Keo Look

    Místo levé kliky Shimano 105 wattmetr 4iiii Shimano Ultegra 6800 Precision 3D

    Kupováno (nálepka) XCR Svorada Brno

    FELT AR5 2015 BLACK/RED 2015 51 cm

    Barva kola černá s červenými doplňky, číslo rámu F509D0801

    Vybavení Shimano 105 2 × 11, prodej listopad 2015

    Zapletená karbonová kola FastForward 60 mm (černé polepy, origo pod nimi je černo-zelená) s galuskami Tufo 25 mm, kazeta Duraace

    Pedály Powertap P1 – oboustranné pedály s wattmetrem

    Triatlonová hrazda TTprofile

    MTB Pells SEVEN-X modro bílá, velikost M-17

    Nákup srpen 2012

    Vidlice RockShox Reba, vybavení SRAM X-9 (řazení 3 × 9), zapletená kola DT Swiss

    Z levé strany horní rámové trubky nálepka s motivem CZ vlajky CzechTriSeries

    Horské kolo „TREK“ 26

    Černý matný karbon, velikost rámu 16,

    Čínský karbonový rám s nalepenými žlutými nápisy TREK

    Vidlice RST F1RST 30 air, osazení Shimano Deore 2 × 10, brzdy Shimano M395, zapletená Fulcrum RedMetal5 s plášti Schwalbe Racing Ralph 26, čínská karbonová řídítka a sedlovka

    Nákup rámu únor 2019, komponenty z předchozího dětského kola, které skládal scalar

    Silniční kolo GIANT TCR velikost XS

    Černá barva s modrými a stříbrnými doplňky

    Osazení Shimano Tiagra 2 × 10, žákovský převodník MICHE 44 zubů

    Kola jsou celé rodiny – moje, manželky, dcer 13 a 10 let.

    Ze sportovního (cyklistického a triatlonového) hlediska je to pro naši rodinu konečná, takže za jakékoliv smysluplné tipy moc díky a za případné najití či pomoc při něm finanční odměna jistá.

    Díky

    0 0
    • rasto  

      Občas bych stříhal ruce a pindíky :-/

      0 0
    • Pikaču  

      No snad mas dobre pojistenou domacnost

      0 0
      • tonik666  

        Tohle ani nejde moc pojistit, jsou nejake nesmyslne limity do 30k, a kdyz je garaz stavebne oddelena, tak nelze vubec zahrnout do domacnosti.

        0 0
        • Rorejs74  

          Třeba Kooperativa má pojištění sportovní výbavy ( do pojistky explicitně uvádíš předměty s hodnotou vyšší než 50K ).

          Pokud už u nich máš nějakou jinou pojistku tak máš 50% slevu a nevychází to finančně až tak hrozně. Ale teda i tak to mám pojištěný jen do ceny nejdražšího kola, nějak nepočítám s tím, že bych přišel o všechny naráz :(

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak hlavně nedostaneš pořizovací cenu a myslím, že kolo starší 5 let je pro pojištění úplně nezajímavý.

            0 0
            • Rorejs74  

              Tak jako v každé pojistce, měl bys dostat hodnotu předmětu pojištění ke dni krádeže. Vychází mi to pojistný ale finančně o dost líp než mít to kolo pojištěný každý zvlášť ( tak jako třeba u ERV ).

              0 0
          • babkanakole  

            Ze sklepa v rodinném baráku jsme před lety přišli naráz o tři plečky (vše kola přes deset let stará, už kupovaná jen jako rozumné minimum pro městské přibližovadlo a občasný výlet). Hodnota každého jednoho z nich v době krádeže tak flaška tuzemáku, maximálně flaška něčeho kvalitnějšího.

            Bývalý šéf před několika lety v rozmezí 2 let přišel třikrát o kola ze zamčeného sklepa, vždy najednou o dvě až tři najednou. Jeho kolo vždy v pořizovací hodnotě nad padesát tisíc, to první měl tuším těsně pod sto tisíc. Jestli na každém z nich vyjel desetkrát, už mu až moc fandím.

            To jen k tomu, že případně nepřijdeš o všechna najednou.

            0 0
            • Rorejs74  

              Tak já je neparkuju na jednom místě, takže tahle pravděpodobnost není až tak vysoká. Jedině když náhodou jedu na dovolenou a beru všechny.

              0 0
    • atty  

      Ruce sekat.

      Nicméně podle mne to provedl někdo, kdo měl dobré informace (nebo sám věděl), že tam takovou nálož kol (a celkem hodnotných) máš.

      Pokud Ti tu garáž „vypustili“ takhle v noci a jen ty kola, pak to bylo určitě s přípravou, nějakou dodávkou atd. Takže žádná náhodná hurá akce.

      To Ti sice nepomůže, ale předpokládám, že určitě to bylo od někoho, kdo to nedávno viděl nebo ses mu o tom zmínil, co máš vše v garáži.

      Neprodával si nedávno něco na kolo/kolo, že by k Tobě přijel někdo cizí na inzerát se na něco „podívat“?

      0 0
      • Volovec  

        Neprodával. Občas půjčuji svou starou silničku (tu mi nechali) svým svěřencům (žáci, junioři). Bojím se, že nás měli vytipované ze závodů.

        0 0
        • atty  

          I to je možné, pokud viděj celou rodinku na slušných kolech, namaj asi problém si Tě třeba odsledovat k domu.

          Prostě trochu organizovaní zmrdi, žádní bezdomkové z okolí… :(

          0 0
          • TeryPV  

            Stačí sledovat facebook. Především dětí a tyhle bandy se dozvědí, co chtějí.

            0 0
      • nakolevsude  

        To si nemyslím že kvůli těch pár pleček by se někdo vloupával do garáže,buď rád že ses toho šrotu zbavil a můžeš si koupit pořádné kola.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Z tvého komentáře je vidět, že jsi, slušně řečeno, inteletuálně nesmělý.

          0 0
          • atty  

            Že by nový nick vsudenakole?

            Podle debility příspěvku bych na to vsadil i poslední korunu…

            0 0
    • Tencovozikmin  

      Moc ti nepomuzu,ale hnaty bych tem spinam lamal.

      0 0
    • creater  

      úplně se mi udělalo špatně, když jsem to četl, mě ukradli loni nepojištěné auto a nic, takže mám pojištěnou domácnost i kola zvlášť, nemám jich tolik, ale hodnotu pro mě mají nedocenitelnou, vubec netuším, ja v tomhle případě pomoct, buď se to prodá do zahraničí v celku, tady by to snad ani neriskovali, a po dílech nevím jaká je šance, u těch specifických drahých (wattmetr, hrazda, kola.....) asi jo, ale jezdit kvuli „běžným“ dílům po republice, pokud se to teda z takových „horkých“ kol prodává přes bazar…

      0 0
    • KominiCZek  

      Držím pěsti, aby se kola našla, nevím jaké zabezpečeni už by člověk měl mít, aby mu to nevzali, když to bylo schované v garazo/domě.. To už by člověk s koly musel vážně spat u hlavy, aby měl jistotu… Usekat ruce těmhle lidem, co to dělají, nic jiného si nezaslouží!!

      Zajímalo by mě kam tyhle kola mizí nebo co se s nimi děje, protože v ČR jezdit asi nemůžou byl by to velký risk a prodat je na díly? Vždycky mi to vrtá hlavou.

      0 0
      • shauriq  

        jiz jsou v polsku.. pravdepodobne… zlodej presne vedel pro co jde… takze bych hledal i mezi znamymi , jak jiz bylo zmineno…

        0 0
    • Pentaroth  

      Asi ti to nepomůže,ale určitě šli na jistotu… Kamerový záznam nebo tak něco..?

      0 0
    • JanITCZ  

      https://www.iene.mediaset.it/…_65821.shtml

      I tady by mohly skoncit!Bohuzel je to toceno IT televizi – ale i tak se da pochopit spoluprace mezi zlodejema a ukrajinskou policii(oznameni na policii, cekani cca +jednu hodinu,prijezd na misto a vse uklizeno-chovani,arogan­ze,.....).

      0 0
    • JanITCZ  

      https://www.iene.mediaset.it/…_63713.shtml

      Jeden z mala pripadu kdy bylo ze zlodejem vyjebano-i bez znalosti italstiny se da pochopit jak to probehlo moto skoncila na it ambasade a nasledne prevezena do IT.Mimochodem na obou film. dok. je mozne videt web stranky kde nabizeji ukradene zbozi.

      0 0
      • klobrch  

        Nejhorší na tom je, že cyklista aktivní sportovec má ke svým kolům citovou vazbu. Není to jen užitková věc. Přeju těm zlodějům jen to nejhorší.

        0 0
    • hatchet  

      Jo, na Vysočině někdo takhle řádí. Pokud vím, poslední dobou zmizelo pár dost drahých kol v Humpolci.

      Zajímalo by mě, kdy se k tomu šoumeni, co mají ve zvyku postávat a chrápat, nějak postaví – např osvětové prohlášení, doporučení k pojištění, skladování, zabezpečení… a nic.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.