• lucky bastard

    Zdarec, máte, nebo viděli ste někdo naživo IQ 575? Změnila se trošku tuhost zadní stavby s tou pevnou osou? Uvažuji o tom rámu, ale furt nevím, nebo máte někdo ňákej tip na full rám v této cenové relaci? jezdím singltracky, rychlebky, takže žádnej extrém stačí mi tak 140 až 150 zdvihu. díkec

    0 0
    • jeczny  

      Borec ho měl na Enduro Race Kouty, to byl řádnej sjezd, a dost si ho pochvaloval. Víc nevím ani ťuk.

      0 0
    • ThePetas  

      Jako tuhost zadní stavby se zlepšila, ale jediný,co ti můžu doporučit je, zajeď si do Prahy a na den nebo víkend si ho pujč a uvidíš. ;-)

      Já ho do tý doby nechtěl,jen sem si ho schválně půjčil a mám ho objednané na. Vepředu rs pike 160 a vzádu monarch plus r 150mm. Můžu jen doporučit ;-))

      0 0
      • MirosPikos  

        Na jakém jiném fullovi si jel před tím?

        0 0
      • ThePetas  

        Koukam, ze uz jsem dlouho nereagoval…:-D

        Jestli te to zajimalo, tak to byl Trek Remedy, tusim ta nejnizsi verze, cca 1 rok. A klidne si dovolim rict, ze RB je lepsi kolo…

        0 0
    • Jaroušek  

      Kámoš vlastní IQ 575 a je spokojený tuhost je dobrá a jízdní vlastnosti luxusní můžu doporučit

      0 0
      • kubad  

        Spatny ram to není, ale určitě existuje kopec lepších a i levnějších rámu

        0 0
        • Stancek  

          Cau, muzes se prosimte vic rozepsat? Lepsi? Levnejsi? Mam ted ktm toryn a premyslim o prechodu na fulla, ale asi neumim hledat, porad mi ramy od rb vychazely nejdostupnejsi.

          0 0
          • jIrI___  

            Podívej se třeba na rámy Cube od nějakého prodejce v Německu a Rakousku. Jejich webovky si už nepamatuju, ale určitě je tu po chvilce hledání najdeš :). Jestli ovšem bude Cube lepší než RB si říct netroufám.

            0 0
    • bluma  

      Tal vzhledem k tomu, kolik RB stojí, by se daly najít lepší kousky. Jak jsi vysoký?

      0 0
    • kudlanka32  

      ja bych pockal na RB YQ-66

      0 0
      • MirosPikos  

        To bude to slibované enduro, co mělo být koncem léta tak nějak představeno? Nebo pouze vtip :)

        0 0
        • kubad  

          spoj si 575 a 66 a pokud jeti zima tak s nepochopil :D

          0 0
    • Blazer  

      Zdravím, jsou již nějaké praktické zkušenosti? Rád bych si ho pořídil místo svého GT Sensoru.

      0 0
      • Lišák  

        V čem nevyhovuje Senzor?

        0 0
        • Blazer  

          Sensor bez výhrad, skvělé kolo, ale chce to změnu a RB vypadá zajímavě…

          0 0
          • maajkee  

            Co se týče funkce a tuhosti, tak si ale pohoršíš. Sensor je jeden z mála poměrně dost tuhých fullů. IQ se proti tomu kroutí jak had.

            0 0
            • Blazer  

              A safra… Díky za radu, zatím mám čas a tak vše ještě zvážím, bohužel Sensor jsem včera prodal a cesty zpět není. Přitom na „pohled“ vypadalo RB vcelku bytelně a schopně. Nicméně nový bike teď hned kupovat nebudu a tak mám ještě čas na hledání něčeho, co bude minimálně stejně dobré a za rozumný peníz.

              0 0
          • MysoK  

            Zrovna za Sensora by som svoje IQ kludne vymenil :)

            0 0
    • File12  

      Jezdim sice IQ 29 ale zadní stavba je poměrně tuhá. A to nemám ještě ani pevnou zadní osu. 575 jsem jel jednou a je to zase o poznání tužší. Ale za tu cenu už bych teď RB nebral. Nějak jsem se zamiloval do Canyona Spectral nebo Giant Trance.

      0 0
      • MirosPikos  

        Vždycky jsem si myslel, že budu mít fulla od RB, ale časem to vykrystalizovalo tak, že jsem se rozhodoval mezi Spectral, Trance 27,5 a okrajově Patriot. Zvítězil Spectral a kluci německý už mi ho snad připravují :)

        U RB mě trochu odradilo jejich věčné slibování a průtahy. Rád bych sice podpořil českou firmu, ale bylo by to na úkor mé spokojenosti.

        Ale tím netvrdím, že si 575 nenajde své nadšené majitele.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Věčný slibování a průtahy? Já měl rám za 12 dní po objednávce doma, ale třeba se za 4 roky něco změnilo.

          0 0
          • File12  

            Já měl teda taky hned. A dokonce mi vyšli vstříc s komponentama. S přístupem jsem spokojen a s kolem taky. I když ted na Forbikes když jsem si prošel ostatní značky a pak viděl RB IQ tak jsou to prostě svařený trubky. V oranžový to ale bylo vidět o mnoho víc než na mojí bílé.

            0 0
            • Smazaný účet  

              prostě svařený trubky to platí u všech nekarbonových rámů. :0) Jinak kdo chce pokroucenou zrůdu, může jít ke spešlu, giantu atp.

              S přístupem RB jsem také spokojený, dokonce mi nabídli preventivní výměnu zadní stavby i 2 roky po záruce. Jen se musím dokopat k rozebrání kola a poslání rámu na výměnu. (A hlavně ověřit, zda ta nabídka ještě platí. :0))

              0 0
              • lutte1  

                Určitě platí, nedávno mi jí taky měnili po záruce, i když to nebylo preventivně :D Ale já jsem jinej případ.

                0 0
              • scret  

                tak nekde to aspon trochu profilujou:)

                Kdyz RB, tak bych uvazoval o brutal finishi anebo treba eloxu.. pak to ma svy kouzlo…

                Jinak je to opravdu par svarenejch obyc. trubek…

                Doby frezovani jsou davno pryc…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Běž to říct panu Nicolaii. :-D

                  0 0
                  • scret  

                    hehe:)

                    nechces ale srovnavat Nicolai a RB vid?:)

                    Jinak myslel jsem doby frezovani u RB…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak to tak máš napsat rovnou. ;0)

                      0 0
                      • scret  

                        priste specielne pro tebe budu psat polopaticky. Diky za upozorneni:))

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já hloupý nejsem. Na obecné tvrzení (doby frézování jsou dávno pryč) jsem odpověděl stejně obecným tvrzením. Pokud si myslíš, že chyba vznikla na mém přijímači, pleteš se a příště lépe vysílej. Nikoliv polopaticky, ale exaktně. :0)

                          0 0
                          • scret  

                            „Já hloupý nejsem. Na obecné tvrzení (doby frézování jsou dávno pryč) jsem odpověděl stejně obecným tvrzením.“

                            To na remizu fakt neuhrajes:))

                            Viz.:

                            „Kdyz RB, tak bych uvazoval o brutal finishi anebo treba eloxu.. pak to ma svy kouzlo…

                            Jinak je to opravdu par svarenejch obyc. trubek…

                            Doby frezovani jsou davno pryc…“

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tohle neuhraješ na remízu ty, protože žádná logická návaznost na RB u věty Doby frezovani jsou davno pryc… prostě není. Věta Jinak je to opravdu par svarenejch obyc. trubek… na předchozí větu logicky navazuje díky tomu Jinak. Ale věta o frézování je opravdu hodně obecná a ničím se s předchozími větami logicky nespojuje. ;0)

                              0 0
                              • Bafoon  

                                nedělej šaška, scret to psal k rb – řekl bych, že každej krom tebe to pochopí

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Ale noták, nemusíš přeci držet basu s LVčkařema jen proto, aby nováčka přijali mezi sebe. :0)

                                  Každý normální člověk, který si nezaujatě přečte to, co scret napsal, pochopí, že ta věta je napsána obecně a může se vztahovat na cokoli. Nejen na rámy. To, že tam zmiňuje RB kousek výš, přeci nic neznamená. Ještě k tomu je tam psáno hned na začátku tak nekde to aspon trochu profilujou, což dává další možnosti.

                                  0 0
                                  • Bafoon  

                                    ty něco bereš tedka?! :-D

                                    sorry nechytám se…

                                    0 0
                                  • scret  

                                    jeste chvili a uz se vyrovnas i tem topovym trolum tady na B-Fku:) pokracuj, celkem me zajima, kam az jsi schopny kvuli remize zajit:))

                                    0 0
        • MirosPikos  

          Napsal jsem to špatně. Myslel jsem věčný slibování když plánují nějakou novinku. Třeba Enduro bajk slibovali, že představí koncem minulého léta (pokud si dobře vzpomínám).

          Jinak když jsem kupoval CRR, tak jsem ho měl také vcelku rychle a dlouho jsem nečekal, komunikace také na výbornou.

          Kdybych vybíral HT, tak beru znova RB, navíc teď už s pevnou osou, tapered a ve střední velikosti. Ale na jejich fullech je vidět, že jim chybí technologický zázemí jako mají třeba právě v Canyon. Nevím jestli to v RB testují na simulacích a nebo skutečnými destruktivními zkouškami. Ale občas mi přišlo, že to testovali na zákaznících :)

          0 0
          • lutte1  

            Kamarád čeká už pár měsíců na prototyp DHčka k testování, jde jim to pomalu, protože mají co dělat aby stíhali zakázky. Vývoj je tim pádem pomalejší.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Je vážně vtipné srovnávat možnosti vývoje a testování garážové firmičky s velkým výrobcem typu Canyon, který si vývoj a testování možná dělá sám, ale výrobu zadá do Číny.

            0 0
            • MirosPikos  

              Neberu to jako nic vtipného, beru to jako fakt při rozhodování o koupi kola. Je to tak jak říkáš – malá česká firmička vs. velký výrobce jako je Canyon. Jejich R&D vymyslí, co si nechají následně na východě vyrobit. V tom nevidím problém. Němci jsou schopni si kvalitu pohlídat.

              0 0
    • Mirapro  

      Ahoj neví tu někdo o rámu velikosti L? Někdo ho prodával na cyklobazaru .díky Mira

      0 0
    • scota  

      Na jaře snad bude RB Bandit 475 (140mm). Ten bude na RS doufám stačit ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.