RB CRR 290 Dokaze nekdo sestavit levneji?

62 nepřečtených
  • hannawald

    Ahoj,

    kamarad kupuje kolo, chtel by se vejit do 28tis. Rad bych mu doporucil novy Race Bike, ale potreboval bych oproti nabizenym konfiguracim neco usetrit, treba diky jinemu vyberu komponentu nez Race Face.. stavi nekdo Race Bike? Diky!

    0 0
    • scota  

      RB CRR 290 MY014 Base stojí 28026 Kč, takže nevím jestli bude někdo stavět o 26 Kč levněji ;-)

      0 0
      • hannawald  

        Jj, ale kdyz si to poskladam ja, tak mi to vyleze vic, protoze mu tam prihodim lepsi kola a 2×10, taky gumy bych nedaval Rubena Ocelot, jenze tady mi RB nedava moc na vyber. Naopak komponenty nemusi byt Race Face jenom proto, ze oboji je Race:)

        0 0
        • Azmir  

          Vidím že si z Prahy, nemáš lepší napsat Hnojovi, co by byl schopný na tom rámu za ty prachy složit a jestli by to vyhovovalo tvým požadavkům? Na to co ti nutí RB se pak můžeš z vysoka vykašlat.

          0 0
        • scota  

          Tak tam ty gumy v konfigurátoru nedávej ;-) A co se týká Race Face zavolej Petra Heiníka a domluv si že přineseš vlastní komponenty.

          0 0
          • hannawald  

            Kdyz je tam nedam, usetrim 117 Kc, to asi neni adekvatni cena..podobne je to u dalsich komponent, ktere bych menil..kdyz zvolim opacnou strategii a zacnu to stavet od ramu, tak se na tyhle super ceny komponent nedostanu..chapu to, nenadavam, ale zkousim hledat jinou cestu..

            0 0
            • Dufambe  

              Já si myslím ,že když vezmeš nějakou sadu SLX a Truativ sedlovku,řidítka a představec.A Se­riové kola tak se do těch 29 vlezeš..Já ted stavěl tohle ale to šlo k 35t.

              0 0
    • Rudyshy  

      usetris 8k a este to kvalitativne prevalcuje

      http://www.polygonbike.cz/…reba-bl-2014

      0 0
      • ThOOmi  

        to snad dotujou ne? :-o

        0 0
        • tpm_slee  

          ta cena je hodě podezřelá..jinde nad 25 tis s horšími komponenty..

          0 0
          • ThOOmi  

            jj, ale treba Polygon zastava ten nazor, ze o zakaznika je treba pecovat, tak v ramci dobrych vztahu ubrali ze sveho zisku a jeste k tomu prihodili neco ze sveho kapesneho :-D :-D

            0 0
            • Topol  

              Konečně jsi Polygon odhalil. Ale cena je to hodně dobrá.

              0 0
      • maajkee  

        Ty voe, to snad koupím :) Za ty prachy neuvěřitelný!

        0 0
        • Rudyshy  

          no my tu uz nad tym badame skoro 2 tyzdne :) v aprili mame v Brne test cubikov tak sa tam chystam.. odhalit kde je pes zakopany :)

          0 0
          • Milan  

            nevidím tam např. tapered? Ona ta specifikace je vůbec sporadická…

            0 0
          • Vilém  

            Asi to dostanes bez riditek, sedlovky, predstavce, zadniho naboje…

            0 0
        • scalar  

          Ty tomu nejsi schopný konkurovat?

          0 0
    • ThOOmi  

      ja ted delal konfiguraci RB 27,5 a cenove me to vyslo na nejakych 35k s vahou 10,5kg. Takze kdyz koupis zakladni kola, Deorko (i kdyz SLX je jen o par stovrk drazsi) a nebudes gramarit, pripadne nejaky ten bazar, tak ses tam…

      0 0
      • hannawald  

        Kdyz si to u nich nakonfiguruju, tak do nejakych 31tis s tim, co chci, vlezu..rikal jsem si, jestli se nejaky stavitel nedokaze dostat do tech 28tis, protoze kamarad vys nepujde, skonci u Canyonu, a mne to prijde strasna skoda:)

        Bazar sleduju taky, ale nic, co by mi zasadne pomohlo, jsem tam neobjevil (uspora na kolech nebo vidli), takze to by bylo na delsi cas..

        0 0
        • alinceb  

          …protoze kamarad vys nepujde, skonci u Canyonu, a mne to prijde strasna skoda:) – tak to mi teda vysvětli…

          0 0
          • hannawald  

            Protoze je to uplne obyc kolo za dobry penize..neni lepsi mit za ty penize neco, co vymysleli a vyrobili v CR, mne na miru a varili to rucne? (byt strojove je to min. stejne kvalitni)

            0 0
            • tomekusti  

              Není. A teď se do mě pusťte

              0 0
            • alinceb  

              On bude mít u RB geometrii na míru?

              0 0
              • hannawald  

                to ne..to by se urcite cenove nevlezl..ale vybere si minimalne svoji barvu, samolepky atd..taky ma 100 kg (byvaly hokejista), takze by mu RB melo sedet, stavi je bytelne..

                0 0
                • alinceb  

                  RB je už normální masovka, jako cokoliv jiného. Kromě možnosti volby barvy na nich nevidím nic speciálního. Jo, v dobách CRX, Speedsteru, Monsteru atp. s CNC prvky, to byla pecka. Dneska normální konfekce…

                  Kdybych chtěl výjimečný rám, tak jdu do oceli od SB nebo Pietra, ale ne do RB.

                  0 0
            • maajkee  

              Myslíš, že RB ti to bude vařit na míru? :) A co myslíš, že vymysleli? Prostě vařej trubky do sebe, na hlinikovým HT není zas moc co vymyslet. Navíc 29ky od RB mají dost dlouhou zadní stavbu.

              0 0
              • hannawald  

                na miru ne, protoze to si nezaplati..ale nalakujou a polepi Ti to podle Tebe, osadi se to taky. Vari to rucne. Je tam nejaky prvek jedinecnosti…

                Jde spis o pocit, asi jako u hodinek – muzes si koupit strojema delany rizeny radiem a pujdou Ti dokonale, na vterinu presne. Nebo si koupis s mechanickym strojkem, kde si nekdo dal tu praci a vlastne to ani nefunguje lip..

                0 0
                • maajkee  

                  To už se tu řešilo mnohokrát, co je vlastně lepší. Jestli když ten rám svaří nějakej Pepa po vopici s kocovinou nebo robot na taiwanu.

                  Jinak komponenty můžeš naházet všude stejný, čínský. A pokud jde o jedinečnost, tak tu bych u RB rozhodně nehledal. Stačí projet BF co stejných RB tady je.

                  0 0
                  • lutte1  

                    Vidíš a pro mně je volba barvy (+jednoduchý design, bez tisíce grafických polepů a nesmyslů), ruční výroba v CZ a velice dobrý záruční i pozáruční servis tím co RB dělá jedinečným. Rozhodně to nevidím v konstrukci rámu nebo v nějaké výrazně lepší funkci oproti taiwanské konfekci.

                    Ale tohle je prostě individuální. Pro člověka co mění kolo jednou za rok, je to celkem jedno. Já mám většinou kolo do konce jeho životnosti a je fajn mít v garáži něco co je made in the czech rep.

                    0 0
                    • scota  

                      Přesně ten přístup a servis je to, co odlišuje RB od konkurence. Já jsem měl například výměnu hlavového složení zdarma. Ty ušetřené 3 000 Kč dáš za servis během 3–4 let.

                      0 0
                    • maajkee  

                      Nevim no, mě teda záleží nejvíc na geometrii a funkci rámu, jestli to vaří pepa tady v čr nebo robot na taiwanu to je mi celkem fuk.

                      0 0
                      • nitraq  

                        Stejně se najde plno lidí, co geometrii zas tolik neřeší a délku zadní stavby prostě nehrotí.

                        0 0
                        • maajkee  

                          No jasný, protože nemaj srovnání. Na tom je založenej celej trh s kolama. Že drtivá většina lidí tomu nerozumí. Proto se prodávaj kolikrát děsný sračky. Tím neříkám, že RB je sračka :)

                          Třeba IQ se mi sot líbí, i silniční rámy, ale 29ce bych se byhnul, dokud nezapracujou na tý zadní stavbě, alespoň třeba 440 kdyby to udělali.

                          0 0
                          • nitraq  

                            Na tom je založená většina trhů, bych řekl:)

                            0 0
                            • lutte1  

                              Tak je rozdíl prodávat celosvětově třeba jako Giant a tak, ve velkých objemech a prodávat převážně v ČR s prodejem kolem 1000 rámů za rok (jen odhad :) ).

                              0 0
                              • nitraq  

                                BF má zas svůj den, tohle šlo na maajkeeho a jeho větu o absenci srovnání v rámci trhu.

                                0 0
                          • satch  

                            už zapracovali :-)

                            0 0
                        • Bafoon  

                          jo, takovejch 460mm u 29er je podle mě cajk :)

                          0 0
                          • nitraq  

                            Vždyť 29 je jen převlečenej trek, tam je 460 ideál, ne?:)

                            0 0
                            • Bafoon  

                              460mm a 160/160zdvihy – pak jo, ideál na cykloštezky :-D

                              0 0
                              • nitraq  

                                Na modřanskou cyklostezku? Jak víno!:) Kšiltovka nakřivo, integrálka na řidítkách, v jedný ruce pytlík chipsů a v druhý monster a jak ty holky bereš šmahem:)

                                0 0
                                • Bafoon  

                                  muhehe to uplně vidím :-D

                                  0 0
                                • Edwin  

                                  Woe přesně takovýho typa jsem dnes ráno potkal u řeky pod Vyšehradem :o)

                                  0 0
                                  • AleZ80  

                                    To byl nitrag. Vždyť píše, že tam dnes jel s kšiltovkou nakřivo, integrálou na řídítkách s pytlíkem chipsů v jedné a Monsterem v druhé ruce.

                                    0 0
                      • lutte1  

                        Mám od nich FR rám za 1/2 – 1/3 cenu co konkurence. A nemám problém ani s geo ani s funkcí, skoro bych řekl že jsem nenašel rám co by to byl schopný znatelně překonat.

                        I XC je lepší jak předchůdce co sem měl. Ale každému sedí něco jiného, to je jasné.

                        Jediný problém u RB momentálně vidím v absenci odolnějšího endura a odolnějšího HT s položenější geo. Ale to se vzhledem k malému trhu na jakém působí, dá chápat.

                        0 0
                    • nitraq  

                      Tohle jsou přesně důvody, proč bych se rozhodnul pro RB v případě podobný nebo shodný výbavy. Ale když se podívám na ten Cube výš, tak to je hodně jasná nabídka. Si říkám, kde je v tom háček.

                      0 0
                    • AleZ80  

                      Kdyby tu nabídku barev alespoň obměňovali/roz­šiřovali, ale tuhle nabídku už tam mají několik let.

                      0 0
            • Vilém  

              Tobe na miru, jo? Tak to bys musel tu prkenici rozevrit trosku vic, coz pochybuju, kdyz to tu ctu.

              0 0
              • hannawald  

                jj, ale preci jen tam rozdil v mire individualniho pristupu proti masovy produkci vidim.

                0 0
            • AleZ80  

              Jestli budou ten rám vařit jemu na míru, tak pak jo.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.