RB CR 29 2020 vs. Druatec Torain/Sonix 29

43 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Pro nový HT jsem se rozhodl pořídit český rám a váhám mezi akuální modelem RB CR 29 (který tady asi nikdo ještě nejezdí) a Duratecem Torain/Sonix 29. Na oba výrobce mám vynikající reference v okolí. Kolo má být spíše univerzál s podobným podílem terén/šotolina/sil­nice:

    RB: 73mm BSA, vnitřní vedení, 120mm vidlice, hl. úhel 68st.

    DC: 68mm BSA, vnitřní/vnější vedení (dle požadavků), 100mm vidlice, hl. úhel 70st (geo lze měnit dle zákazníka)

    Jak velký rozdíl v jízdních vlastnostech na silnici a v terénu udělá 100 vs. 120 mm zdvihu a 70 vs. 68 st. úhel?

    Nejsem si jist, který z nich objednat. Vzhledem k vysokému podílu silnice hledám rychlé XC kolo na dlouhé vyjíždky.

    0 0
    • Smazaný účet  

      Řiď se srdcem a peněženkou. Tohle je RB fórum, i když v posl. době byly nářky na dodací lhůty, sváry a zdražení. DC je tady odepsán.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • Datel Stepní  

      Taky se rozhoduju( jsem před objednanim) a vyhraje to asi RB. Duratec dle letmeho náhledu konfiguratoru vychází o nějakých 15 000 víc. Pokud bych nakonfiguroval porovnatelnou výbavu.

      A pokud prodávají za uvedené ceny.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Při koupi rámu je to rozdíl asi 6000. To už se dá, pokud chce zákazník vlastní geo nebo upravit rám na přání (vedení lanek, jiný průmer sedlovky, barevné kombinace)

        0 0
        • Datel Stepní  

          Pokud ti za tu cenu udělají komplet rám na přání, pak jsou o hodně dál, než RB, tam je problém napriklad i výměna brzd na kompletním kole. Pravda, na úpravu geometrie či průměru sedlovky jsem se neptal, ale nejspíš to nepůjde.

          0 0
          • miťo  

            Nepůjde ;-)

            0 0
          • černápole  

            geometrie šla a chtít jiný průměr sedlovky je záhadou-)))))

            0 0
            • Smazaný účet  

              Vzhledem k ceně některých teleskopických sedlovek není nic divného, pokud zákazník bude chtít konkrétní průměr podle sedlovky, kterou má k dispozici.

              0 0
              • černápole  

                30,9 je v celku standardní rozměr..když to bude víc, tak zas někteří budou ječet, proč to není 30,9 místo 31,6, že musí použít adaptér a tak

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ten rozměr je v pohodě. Jen vysvětluju, že někdo s drahou sedlovkou 31.6 by možnost výměny na přání ocenil, na tom není nic záhadného. Stát se to může u jakéhokoli rozměru.

                  0 0
                  • černápole  

                    však pak není problém kontaktovat stavitele a za drobný peníz si navolit změnu jakékoliv části rámu-)

                    0 0
          • AussigBiker  

            No já když někdy kupoval Bandita před asi 2–3 rokama, tak brzdy (Sainty) mimo konfigurátor nebyl vůbec žádnej problém. Dokonce pan Heiník říkal, ať jim je klidně donesu, když si je seženu za dobrou cenu… Nechal jsem to na nich a žádnej problém.

            0 0
            • Datel Stepní  

              Teď to problém je. Asi to souvisí s aktuálně špatnou dostupností dílů. Jiné brzdy ti namontují, klidně i když je koupíš jinde, ale ty co jsou v konfiguraci kola ti zbytou a musíš si je prodat sám.

              0 0
              • abel  

                to ti řekli v RB nebo jen hádáš? mě z ceny gravela odečetli sedlovku a představec, kterej jsem si přines vlastní.

                0 0
                • Datel Stepní  

                  Nehadam, zjišťoval jsem to telefonicky. Nejspíše budu objednavat CR290 a chtel jsem zmenu brzd. Dost možná je to jen letos, nevím. Že to dříve šlo vím.

                  0 0
                  • AussigBiker  

                    Aha, tak mozna doslo ke zmene, co jsem se dival par mesicu zpet na konfigurator, tak tam nebyla moznost nic nevybrat. Coz kdyz jsem kupoval Bandita, tak tam ta moznost byla tenkrat.

                    Tezko rict, uvidime casem jak to bude.

                    0 0
    • designer  

      70°hlavový úhel už bych v dnešní době nebral. Pokud snížíš zdvih ze 120 na 100, dostaneš se na ještě přijatelných 69°. Nové RB má navíc celkem dost místa pro pláště – až 2,5". Jen ta cena… a nejistota, že ti vůbec něco dodají :)

      0 0
      • Datel Stepní  

        Co je na RB drahé? Resp. Jaká je alternativa? Kvalitní rám alu. Úhel hlavy podobný. Pevné osy. Slušná vidlice , shimano 1×12.

        Do 35000? Já nic porovnatelneho nenašel.

        Třeba jsem špatně hledal, na RB netrvam.

        Doufám také, že se nesnizila kvalita, což se tu také píše.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Rámy jsou už údajně na skladě, stačí vybrat barvu a nalakovat.

        0 0
      • Libores  

        a nejistota, že ti vůbec něco dodají to pramení z čeho?

        0 0
        • Datel Stepní  

          Z nedostatku informací:-)

          0 0
        • Jakobo  

          No posles penize na neznamy ucet, mesice cekas a nakonec penize v cudu a ram furt nikde. Po dalsim roce fma zkrachuje a ty se muzes maximalne soudit s majitelem, co mezitim uprchl na Bahamy. Co je na tom nejasne?? Takhle to probiha. Posijelte dal nez to celee zmazou!!

          0 0
        • designer  

          Ty jsi asi ještě nikdy nečekal na rám /kolo od RB, že ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            hoši, vy naděláte…

            0 0
          • Libores  

            Kupoval jsem od nich čtyři rámy, vždy bez problémů. Mám velkou kliku, nebo se tu pár smolnejch případů nesmyslně nafukuje?

            0 0
            • abel  

              záleží co a kdy jsi kupoval.

              kupoval jsem taky 4 rámy (z toho 1 celý kolo) a bilance: 2 do pár týdnů, 2 čekačka pár měsíců:-)

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
      • Smazaný účet  

        Co je na 70st. špatně? Vždycky je to něo za něco. Při šlapání do kopce to bude jednoznačně plus a na rovině je kolo obratnější.

        0 0
      • vili  

        Tvoji uvahu se zmenou zdvihu a uhlem hlavy moc nechapu. Navic to nedava smysl s obema ramy. Rb ma tusim 120 a 68 st. Duratec ma 70 a 100 mm, ne? Cim vyssi zdvih osadis, tim bude mensi hlavovy uhel, ne?

        0 0
      • TK75  

        Není to spíš obráceně?Kdyz máš úhel 70° a vidlice je dejme tomu zdvih 100 tak změnou na 120 se dostaneš na úhel pod 70°

        Pokud ze 120 snížíš zdvih na 100 tak se dostaneš naopak na strmější úhel než 70° (ovšem za předpokladu že při zdvihu 120 mm je úhel hlavy těch 70°)

        0 0
        • MirosPikos  

          Přesně tak.

          0 0
        • MlokCZ  

          A kdyby jsi místo předpokládání přečetl úvodní příspěvek, tak bys věděl že RB má při 120mm vidlici 68° a tedy designer to napsal zcela správně, že se při 100mm vidlici hl. úhel zvedne na 69°.

          A tedy ty rámy si vůbec nejsou tak moc vzdálené, liší se tedy se stejným zdvihem vidlice jen o 1°. Otázkou je jak vysoko u kterého vychází pro jak dlouhou vidlici střed.

          0 0
    • makimaki  

      Nechtěl bych vybírat ze dvou variant, z nichž jedna je podstatně dražší a nenabízí adekvátní zhodnocení … To musí být hrozné dilema :-) Asi bych v této cenové relaci rozšířil obzory na celý svět – a nakonec na tom jen získáš.

      0 0
      • Smazaný účet  

        po vyzkouseni nekolika „svetovych“ ramu renomovanych vyrobcu s produkci na Taiwanu tohle nepovazuji za kvalitativne odpovidajici alternativu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.