RB Bike CRR 290 vs Grand Canyon AL 6.0

46 nepřečtených
  • Mufi

    Zvazuju Canyona za 26000,–

    https://www.canyon.com/…-al-6-0.html


    A tohle RBecko za 28000,–:

    https://www.rb-bike.cz/…rr-290/base/

    U toho RBecka:

    Plusy:

    • Zadni i predni kolo je pevna osa
    • Brzdy to ma Shimano Deore

    Minusy:

    • Vzhled kola
    • umelohmotny lak, ktery snadno chyta patinu (komaxit), mozna by to vyresila matna verze
    • zapletena kola REMERX RX 2027, 29 – vypadaji ze jsou z nizsi cenovky nez Mavicy u Canyonu.

    Nemam to uplne do terenu, spise takovy univerzal, hlavne na rozbite cesty a patniky. Asi vezmu toho Canyona, prijde mi ze za ty penize dostanu vic a to kolo je peknejsi. RB ram mam ted a uplne na me moc dojem neudelal.

    Co myslite vy?

    0 0
    • beranek666  

      RB

      Ráfky rx 2027 výdrží fakt hodně, tuto sezónu dostávaly celkem zabrat a ani se nehnuly.

      0 0
    • jeniiiik  

      Já furt nechápu jak po těch patnikach může někdo jezdit. :-D Pokud to mas opravdu na ne, hledal bych neco trialovejsiho. :-D :-D

      0 0
    • Markony  

      RB vidlice 120 mm kotouče 180 oba barvu to bych neřešil barva nezdí , Canyona vidle jen 100 mm brzdy šmejdy M 386 kotouč jeden 180 a druhy jen 160 mm, pevná osa je velké plus.

      0 0
      • kadlec  

        A rozdilny prumer kotoucu je nejaky problem? To me spis prijde zbytecny mit vzadu 180.

        0 0
      • michomin  

        Vzhledem k tomu, že upřednostňuje vzhled, tak mu nejspíš nevadí, že vidlice má nohy 30 mm a že brzdy jsou horší. Ani mu nevadí absence pevných os. Ale ta barva, ten vzhled, to je žrádlo! A délka zadní stavby 450 mm také nevadí, protože Canyon je krásný.

        0 0
        • Mufi  

          Ja si u toho predstavim vsechno tu sukani navic co budu mit s Canyonem a nemuzu si pomoct. Jsem povrchni clovek asi.

          0 0
          • michomin  

            Canyona chceš mnohem víc než RB, tak si ho kup a hotovo. Stejně jsi zakládal tohle vlákno proto, abys získal kladné ohlasy pro Canyona.

            0 0
    • michomin  

      Jsi rozhodnutý pro Canyon, tak proč se vůbec ptáš? Navíc už RB máš a nadšením zrovna neoplýváš.

      0 0
    • Mufi  

      No ja chtel treba rozjet diskuzi o tom, jakou Canyon pouziva povrchovou upravu, to se totiz nikde nepise. Tak napr. MRX ramy maji zrejme cosi strikaci pistoli, a je to v dost tenke vrstve, dobre se to posrkabe.

      RB to ma komaxit, neni to spatne, ale chyta to skaredou patinu, viz kolo uzivatele michomin – nevim jak by dopadla matna.

      A ted vypalovana barva – tu mam na 15 let starem kole, je tvrda sklovina jako prase a je problem ji poskrabat.

      A Canyon? Nevim.

      0 0
      • TicTac135  

        Jen drobná korekce: Komaxit = „vypalovaná barva“. Je to jen obchodní označení firmy Balakom (dnes AkzoNobel) pro práškovou barvu. Práškové barvy jsou určeny k povrchové úpravě kovů, které odolávají vytvrzovacím teplotám 140 až 200°C (obvykle okolo 180°C). Je to technologie používaná právě pro lakování rámů (a další komponent) jízdních kol. Takže použití je správně, co může být špatně je volba konkrétní barvy „komaxitu“, který neodolá venkovním podmínkám.

        0 0
    • Markony  

      No do dneška sem si myslel že kola se vybírají podle kvality rámu brzdy a vidlice + komponentu a ne barvy.

      0 0
    • černápole  

      no nevím rb mi přijde jako lepšejší volba oproti canyonu…

      0 0
      • MatS  

        Pokud porovnava vyse uvedena kola, tak urcite. A to sam mam Canyon Grand Canyon z roku 2016.

        U Canyonu si jeste musi pricist temer dva litry za postovne a balne.

        RB ma o mnoho lepsi vidlici, brzdy, osy a kupodivu i ty kola. Ty Mavicy jsou sragory, tech jsem se po roce zbavil. Jsou malo tuhy i na lehkeho jezdce a zadni ma debilni naboj/orech, kde je stale vule.

        Barva je u Canyonu bud lak, nebo pokud vyberes cernou „stealth“, tak to je elox(galvanicky naneseno). Ta vydrzi fakt hodne.

        U RB neni problem se u nich stavit a barvu domluvit co a jak. Nebo brutal finish a barvu neresis :)

        0 0
    • scota  

      RB kromě lepších komponent má i lepší servis. Co se týká barvy tak si kup brutal finish.

      0 0
      • scalar  

        Za brutal dáš 4 tisíce navíc, další tisícovku za použitelné pláště a cenovkou jsi v oblasti, kde začínají karbony

        0 0
    • zarkow  

      Využiji vlákna, jak se dá uživatelsky hodnotit geometrie aktuálního CRR 290? Zejména se musím zeptat Dooma, protože má zkušenosti i stejným Supem 29, kterého stále vozím. Uvítal bych lehce točivější rám, ale není díky kratší zadní stavbě (435 vs 450 mm) větší tendence ve výjezdech k překlápění dozadu? Starší Supy jsou takové neohrabané tanky :-) díky za reakce

      0 0
      • Martin  

        Sice tomu rozumím jak koza petrželi, ale zkusím :)

        Proti Supovi Team mám teda dost odlišný posed – na Supovi to bylo dost do chrtova, na RB dost do pohody. Sup na 80mm vidli, RB na 120mm vidli. Nicméně mi nepřijde, že by se kolo v prudších výjezdech stavělo na zadní. Ve výjezdu výrazně dřív dojdu na limity jezdce než na limity kola.

        Točivost je určitě lepší. Vozíval jsem dlouhý představec, se kterým bylo kolo „klidnější“, ale pořád točivější než Sup se stejným představcem a řídítky. Po přechodu na 740mm rodla a 70mm představec je kolo stabilnější, ale zároveň ochotnější zatáčet.

        Proti archaické geometrii Supa Team 2008 je CRR 290 MY 2017 výrazně hravější.

        0 0
        • zarkow  

          Díky za srovnání, mě „chrtí posed“ vyhovuje a věřím, že se dá nastavit i u RB, velikosti by mě mělo sedět XL + 90mm představec, 100mm chod vidle na moje ježdění stačí.

          0 0
          • Martin  

            Když se podíváš, kolik mám podložek pod představcem… :)

            0 0
    • Mufi  

      No takze dodani Canyona mi posunuli o 1 mesic, takze ja snad vemu to RBecko… ach jo.

      0 0
      • Martin  

        Chuďa malé, já tě lituju..

        0 0
        • Mufi  

          No jo, neni to takova sranda na tom svete nekdy. Jeste ze existuji odstrasujici priklady toho, jake nestavet kolo – napr. zelene RBecko :D :D :D Ty jsi fanda do hracek z kinder vajicka?

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • KoudakT  

      Koukám, že inflace dorazila už i do Canyonu. Máš v podsatatě stejnou konfiguraci, jako mám já, ale můj model byl o řad níž – 5.9 :-D

      Za mne RB.

      0 0
      • Martin  

        RB se mu nelíbí, tak ho neraď :)

        0 0
        • KoudakT  

          Tak budget má, komponenty taky, tak o co jde?

          Já teda sedl na zadek ze Stealth varianty a čekal jsem na ni do nové kolekce. Ale jezdím na tom doteď a ještě se mi to neokoukalo. Jenom brzdy bylo třeba přehodit na SLX.

          Ale jak píšu, šel bych do RB. Někde jsem viděl rbčko v červené barvě a potuněné a vypadalo moc pěkně. Byly na něm parádní kotouče.

          0 0
          • MatS  

            Já to mám stejně, taky stealth barva a přechod na SLX brzdy a XT kotouče. Jo a pak karbon sedlovka a nové lehčí záplety :-)

            A taky bych šel na jeho místě do RB. Ono v některých barevných kombinacích je i hezké.

            0 0
            • kadlec  

              U tech nizsich tad canyonu to je asi jen o tom, co se komu libi. Ma to takovej obycejnej ram jako RB, vedeni vrchem, coz mi prikde zastaraly, presmyk na objimce, trubky trubkovaty, zadni brzdu na horni vzpere. Vyssi rady GC SLX maji jiny ramy a tam uz bych ja opet sel do canyona. To RB me prijde jako zastaraly, nemuzu si pomoct. Co se tyka brzd, jezdil jsem shimano 500 a taky to nebyl problem s mojim metrakem ubrzdit. Ale s xt se citim.lip, to je pravda.

              0 0
              • KoudakT  

                V cem je vedeni vrchem horsi? Nerypu, ptam se – fakt me to zajima.

                0 0
                • kadlec  

                  Nerikam horsi. Jem me to prijde nemoderni a nelibi se mi to. Ano bovdeny se daji vymenit asi o 2 minuty rychleji nez u vnitniho vedeni, ale nedelam to kazdej den …

                  0 0
                  • makimaki  

                    Osobně mně přijdou bowdeny vrchem lepší než na spodní rámovce jako u RB, nebo teda už vnitřkem.

                    0 0
              • scota  

                A koukám dobře, že ta kola jsou na rychloupínáky?

                0 0
          • lrotrekl79  

            První dvě fotky co mě +/- nabízel stavitel… Druhé dvě fotky co jsem nakonec koupil v tovární konfiguraci RB (jen teda doplněno tyčí a brašnou na výlet s dětma).

            0 0
            • Mufi  

              No jo, v cerne matne barve i Felicie pripomina BMW.

              0 0
              • Martin  

                Tak si kup BMW a neptej se na Felicii. Jednoduché řešení.

                0 0
            • makimaki  

              V matné je to hezký, pěkně do doladí i vidlice v matovce, celkově povedené.

              0 0
            •  

              Stavitel ..... :)))

              0 0
    • scota  

      Zase ty roboti z Číny ;-)

      https://www.cpsc.gov/…recall-alert

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.