RB CRR 22"rám+29"kola...a já 196/107

12 nepřečtených
  • Docent

    Ahoj všem.

    Zvažuju koupi tohoto kola.Najel jsem na něm jen 60km(Ďáblický háj/P8-cestou i necestou).Pocity a dojmy s kola i jízdy hodně dobrý.Jen myslím,že bych snesl větší-(delší cca o 2")rám.Zvažuju indiv.geometrii.

    Myslíte,že to bude mít nějaký zásadní vliv na tuhost a ovládání?Díky za vaše názory.

    Přeju hezký den.

    0 0
    • Bafoon  

      na 195/105 jezdím/jsem jezdil xcaliber v xl, apache wakan 21,5", duratec torain v 21", apache hawk v 21,5" a niner rip v xl – vždycky mi ale tak nějak sedí délka rámu cca640mm (ten wakan byl nouzovka)

      Zkus se proměřit třeba na http://www.competitivecyclist.com/za/CCY… třeba ti to dá k něčemu vodítko.

      0 0
    • jonti  

      o dva palce asi ne, ale taky si myslim, ze to kolo by mohlo byt delsi a mit taky delsi zadni stavbu.

      0 0
      • Docent  

        Díky za příspěvek.Ještě zkouším hledat v sériích.TREK má velký rámy,tak jej zkusím.

        0 0
        • šimlos  

          Treka určitě,je dlouhej.Měřím 192cm a mám 21.5 rám.Zkus a uvidíš.

          0 0
    • Polka  

      Vetsi velikost uplne zasadni vliv mit nebude, jezdit na tom urcite pujde, akorat to nebude tak hravy, zalezi tedy co jezdis.

      Neni uplne dobre videt jak moc je sedlovka vysunuta, ale vetsi ram by to chtelo, na vysku jen kousek, max. tak 2 cm, mozna ani to ne, na delku kazdopadne, ale to by sis mohl nekde vyzkouset nejaky delsi ram napr. od spesla, abys vedel do ceho jdes.

      0 0
      • Docent  

        Tato kategorie je pro mě nová(mám jen 60km a ještě na půjčeným kole),ale baví mě to,tak zkoumám co si budu moct dovolit,abych to nový kolo hned nerozložil.

        Zkusil jsem ten největší rám Treka 670,585,předst­.100 lepší pocit s posezu(bohuzel jsem se nemoh svezt,protože začalo zrovna lejt).Nechal jsem se změřit a spočítat geometrii u bikefitting a vyšlo kupodivu 670,550,předst­.100.(ten na fotce je 640,530,předst­.100)Tak čekám na postoj konstruktéra ,jestli to posvětí,nebo navrhne ještě nějaký úpravy.A potom na cenu.

        Každopádně díky za příspěvek a tipy.

        0 0
    • makimaki  

      Mám 197cm/103kg a na 21" Instinctu mám horní trubku 650mm a představec 100mm a je to akorát.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce