Řazení XT SL-M780-10 - možnost nastavení vzdálenosti od brzdových pák

14 nepřečtených
  • jonti

Můžete se prosím podívat, jestli jde u těchto brzd nastavit vzdálenost od brzdových pák? U staršího modelu M770 to šlo změnou uchycení objímky, tady takovou možnost nevidím.

Potřebuji posunout řazení asi o 1cm kterýmkoliv směrem oproti výchozímu nastavení a nechce se mi kupovat kvůli tomu XTR.

Anketa: Jde to posunout?

Ano
    1x
    100%
    Ne
    0x
    0%
    • tomxxx  

Tak pokud vim u novýho to nejde, ale pokud máš shimano brzdy, kup si řazení s Ispec a máš to. Tam je to řežené jako u xtr

• jonti  

Zajímalo by mě jak to řeší ostatní majitelé spešlů. Páky MTS jsou moc dlouhé, akorát na prostředníček. A SLX řazení tam je prostě daleko.

• Chlebovnik  

Já mám taky dlouhé SLX páky a vyřešil jsem to prostým prohozením – brzdu mám vevnitř, řazení vně a vychází mi to krásně. (Brzdím ukázováčkem a řadím palcem)

• tomxxx  

Jj prohodil sem to taky (Formule a SLX řazení), ale pak sem veškerý řešení tekoucích a nikdy nebrzdících brzd vzdal. Shimano je jistota :D

• McBlacky  

Formula (pokud neberu tektro a podobný) je suveréně nejhorší značka brzd

• tomxxx  

Je no, už bych je nikdy nechtěl. Avidy se jim ale celkem vyrovnávaj :D

• JakeF  

Hehe, přesně to jsem měl rozepsaný… Pak jsem si uvědomil, že Blacky i Jonti je vozí, tak jsem si řek, že radši nebudu provokovat :D.

• Atilla  

Neblázni, vždyť pan Gaz povídal, že formule jsou nejlepší, protože udělali lehkou a brutálně výkonnou brzdu.

Jen mi teď nedochází, proč vlastně vozí ten ingot saint:)

• JakeF  

Prodat Magury, dokud jsou v dobrým stavu :). Jinak to úplně nechápu, páka brzdy je celkem dlouhá a při výkonu dnešních hydraulik je víceméně jedno, jestli brzdíš na konci nebo blíž uprostřed…

• jonti  

Ještě rychlý dotaz na majitele XT SL-M780. Umí to odřazovat o dva převody najednou? Právě mi dorazilo a nasucho mám pocit, že neumí.

• Vilém  

Umi. Musis trochu vic primacnout a hlavne tahat za lanko.

• jonti  

Asi jsem malo tahal a mackal, nechci to poskodit, kdybych to treba chtel vratit.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.