Řazení XT M8100 12sp - mizerná konstrukce

12 nepřečtených
  • Vyry

Tak mi včera přestalo řadit. Páčka propadávala volně. Po rozmontování jsem zjistil, že japonští bratři používají jako vratnou pružinku drátky velikosti „lidského vlasu“ – totálně poddimenzované z mého strojařského pohledu. Evidentně daň za lehkost řazení. Navíc mají asi chybu ve výrobě, jeden ohyb jim tam chybí a usazovací drážka je mělká. Prostě stalo se to, že drátek prasknul a nejde rozumně vyměnit, všechno je snýtované. Řazení kupované loni v létě.

0 0
    • koky1987  

Měl jsem stejný problém. Vydržela cca. 4 měsíce…

0 0
    • Jáchym 1  

Tyhle vlasový pružinky používá Sh.od nepaměti.

U starších řadičú se většinou z důvodu ztuhnutí maziva stanou nefunkčí,no a teď navíc praskají.

Nebylo by tady o čem psát :-)

0 0
      • F1  

Mám taky tyto páčky. Možnost sehnání náhradní pružinky je asi mizivá?

0 0
      • Vyry  

uvazuju ji zkusit vymenit. Ale bude to hodinarska prace.

Otazkou je, jestli se da za levno sehnat. Nasadit ji tam kolem nytu bude docela voser.

0 0
    • Levistrauss501  

TVL, tak když k tomu přičtu ještě neseříditelný řazení s XT kazetou, tak začínám mít pocit, že XT už není co bývalo…

0 0
      • Kouba_2005  

Jestli s tou neseřiditelností nebudeš mít problém jen ty :-) Ruce sis před prací umyl?

0 0
        • Levistrauss501  

No, ruce jsem si umyl, ale při seřizování jsem lovil bubáky, tak možná to bude tím… Ale jinak tenhle problém mají i jiní, viz příslušné vlákno.

0 0
          • Kouba_2005  

A nakonec se vždycky ukáže, že mají něco špatně nebo nestandardně. Ale aspoň nejsi jedinej.

0 0
    • jecnak  

Pružinku kus potáhni, ohni do háčku a vlož do drážky. Většinou to stačí a funguje pak roky dál.

0 0
      • Vyry  

To bych musel ubrat celou jednu otocku kolem nytu. Jsou tam jen dvě. Pak by mi zbyla jen jedna otocka na pruzeni a to mi prijde uz dost malo.

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.