Rám Sup Team G7 životnost 3700 km :-)

116 nepřečtených
  • Ruprecht

    Jaké máte zkušenosti s rámem superior Team G7? Mě praskl po cca 3700 km v místě napojení horní rámové trubky na sedlovou a to jsem nejezdil žádné extrémy, sedlovku jsem neměl vysunout přes maximum. Prostě běžné XC použití. Přijde mi vzhledem k ceně rámu ta životnost celkem nízká, vždyť ty kilometry nejede trošku lepší hobík za půl sezóny (mě to trvalo 3 roky, ale jezdím hlavně silnici a MTB jen vyjímečně…). Psal jsem do superioru – bez odezvy. Ale co jsem slyšel, tak tyhle rámy praskaly jak na běžícím páse…Takže komu prasknul taky?

    0 0
    • nooski  

      To je na supa celkem dost. Kolega co zavodil supy vylozene nesnasi protoze praskal jeden za druhym.

      0 0
    • Skad  

      No proto ho teď po 3500km měním :)

      0 0
    • Vilém  

      Kdyz vidim to foto v profilu, tak me to vubec neprekvapuje.

      0 0
      • Ruprecht  

        a to proč? :-)

        0 0
        • JSt  

          tezko rict, takhle z obrazku :-D

          0 0
          • Ruprecht  

            podotýkám, že sedlovka byla jeden centimetr pod maxime a vážím 76 kg…

            0 0
            • jecnak  

              Max sedlovky ale nema nic spolecneho s max ramu. Zrovna u tohoto bych i tipl, ze max sedlovky nechava pro tento ram nedostatecne zasunutou sedlovku.

              0 0
              • Smazaný účet  

                no jo, takle přesně prdnul rám kamarádovi. Sice neměl takovejhle stožár místo sedlovky, ale taky si myslel, že značka na sedlovce říká všechno :DD. Pro jeho štěstí mu reklamaci uznali.

                0 0
              • Ruprecht  

                Tak já samozřejmě neočekávám od zeslabovaných rámů, že vydrží věčně. Ale zas ty dva roky nezávodního použití by měly vydržet určitě a tomu dle mě odpovídá nijak přehnaný nájezd cca 10 000 km. Páka nepáka, sedlovka byla zastrčena dostatečně a pokud rám praskl v tomto místě, jde o chybnou konstrukci, nebo měli v návodu uvést, že sedlovka musí být zastrčena min 20 cm do rámu. Pčředchozí sup praskl po 17 tis. v dolní stavbě, tam jsem nic neřešil, podle mě na to měl ten rám nárok mnohem dříve. Ale necelé 4 tisíce? To je sakra málo…

                0 0
                • Jakobo  

                  O tom, kolik byla zastrcena se nehadejme, ramy se casto 8 cm od konce rozsiruji, kdybys mel sedlovku 30 cm v trubce tak by to stejne nezachranilo. Proste musis mit adekvatni delku sedlovky k tomumu kolu, svoji hmotnosti atd. Nebo vetsi ram.

                  0 0
                • pepek  

                  sedlovka musí být zastrčena min 20 cm do rámu – to nemusíte říkat, to přece vidím

                  0 0
                • jecnak  

                  U nejakem navodu ke kolu jsem videl presny navod, jak ma byt sedlovka hluboko v ramu a opravdu to s riskou na sedlovce nemelo co spolecneho. Nejak nevim co chces, politovat? Priste si kup ram od jineho vyrobce, kdyz myslis, ze ti nepraskne s podobne vysunutou sedlovkou.

                  0 0
            • JSt  

              sak sedlovka ti nepraskla, ne? ;-)

              0 0
        • Jakobo  

          Tak si vem jaka je tam paka, kdyz na to pusobi 70 kg. Ryska na sedlovce nic neznamena. Ja mam na svych kolech sedlovku vzdycky kolem 23 cm a je mi jedno, co tam je z vyroby. Zvlast u hodne zeslabovanych ramu a u tezsich jezdcu.

          0 0
      • Jakobo  

        To jo, ale on se taky delal jen ve 2 velikostech, 17 a 19".

        0 0
        • Ruprecht  

          a v 19´´ byl mnohem delší než většina 20´´ což bylo pro mě důležité…

          0 0
          • Skad  

            Kde jste přišli na to, že se dělal jen ve dvou velikostech?!! Mám 20 a když jsem teď viděl ten stožár sedlovky, tak mě ani nepřekvapuje, že to prdlo, navíc zrovna u tohoto rámu pokračuje sedlová trubka dalších 5cm nad okraj svarů zadní stavby…

            0 0
          • alinceb  

            A to je právě ten problém. Kdyby sis koupil rám od jiného výrobce s více „čtvercovou“ geometrií, nemusel si teď plakat nad zlomeným rámem…

            0 0
            • nox159  

              zas koupit supa za 30–50% MOC neni tak zle… a muzes si koupit hned dva az tri kdyz to tak praská :D

              0 0
              • alinceb  

                Ty nejsem moc kopřivnickej „vlastenec“, co? :D

                0 0
                • nox159  

                  spis bych to rekl tak, ze se nestotožnuju s „obchodníma praktikama“ bikefunu a jeho zamestnancu :D

                  mozna kdyby meli aspon slusné fuly tak bych castecne zmenil nazor :D ale spis ne…

                  0 0
                • alinceb  

                  Bože, dneska píšu jak hotentot…:( A ještě mi zlobí prohlížeč a nejdou odesílat posty…:(

                  0 0
                • alinceb  

                  Bože, dneska píšu jak hotentot…:( A ještě mi zlobí prohlížeč a nejdou odesílat posty…:(

                  0 0
                  • Skad  

                    teď si odeslal hned dva ;-) jinak já též koupil novou G7 z Kopřivnice, za velmi zajimavých podmínek :)

                    0 0
    • Singlespeed  

      To, že ti při tak prasáckém vysunutí sedlovky vydržel rám 3 roky je zázrak. Vždyť ti to psal už Vilém hned v roce 2009, že ti prdne a ono to zcela přirozeně prdlo, takže vše je jak má být.

      0 0
    • DreamMaster  

      Proboha kde máš tu sedlovku? Já jí mám zároveň s představcem, coiž je skoro úplně dole a jsem s tím spokojenej, skáče se s tím výborně, a když sjíždíš nějakej větší terén a najedeš na větší problubeň (kořen a pak 20cm nic) tak to krásné vyrovnáš, na tý tvý sedlovce bych slít jen bych na to nased.

      0 0
      • kali222  

        megaLOL :D

        0 0
      • Ruprecht  

        Svého posedu se vzdát nemíním, vyhovuje mi už 20 let :-). Navíc na něm nevidím nic zvláštního…

        0 0
        • Kublaj  

          Posed je ok :D ale rám ti byl kapánek malej :D ale pořád mi hlava nebere jak mohl rupnout takovej papírovej rám s tou půlmetrovou pákou alias sedlovkou až po třech letech a ne dřív ;))

          0 0
          • Ruprecht  

            Tak zas to byl impuls pořídit 29-ku :-)…ale vážně nemám pocit, že by mi ten Sup byl malý, seděl mi parádně, i když jsem řešil hlavně jeho délku…a zas vzhledem k té délce sedlovky byl hodně pohodlný…No každopádně jsem čekal že ještě ze dva roky mých občasných dovolenkových jízd vydrží…

            0 0
            • jecnak  

              Tak ja se taky poskladam krasne se 188cm na 17ku SUPa se sedlovkou 43cm na risce a pritom jezdim 20,5. Asi jsem proste blbej.

              0 0
              • Ruprecht  

                Hele 17 je extrém. Nejde ani o výšku postavy, ale o poměr trup/nohy. Proto mi sedí více nižší ale delší rámy. Velikost je prostě individuální a je to potřeba vyzkoušet, já rozhodně nekupovcal 19´´ jen tak odhadem, ale zkoušel jsem více rámů a tenhle prostě seděl.

                Nicméně jsme odběhli od tématu. Pokud si tady vážně všichni myslíte, že nestačí mít zasunutou sedlovku po rysku, aby se zabránilo destrukci rámu tak se omlouvám, a jsem prostě magor. Podle mého jsem dodržel všechny požadavky výrobce na použití vého rámu.

                Koukněte třeba na stránky cannondalu, ten uvádí u svých rámů váhový limit jezdce přes 130 kg, tak si myslím že sedlovka vysunutá na maximum u jezdce s touto váhou bude namáhat rám daleko víc než já. A sup u svých rámú žádné omezení váhy na dejme tomu 80 nebo 90 kg neuváděl…Takže stále jsem přesvědčen o tom, že rám by měl vydržet více než 4000 km nezávodního použití.

                0 0
                • jecnak  

                  Mne ale ta 17ka sedi uplne krasne.

                  0 0
                  • Kublaj  

                    Je to marný ;D

                    0 0
                  • Ruprecht  

                    Tak když ti sedí krásně, tak proč na ní nejezdíš? Asi ti sedí nějaká jiná velikost ještě lépe, ne? Mě by taky určitě seděla i 20-ka, ale už bych měl kratší představec, posunuté sedlo dopředu a délka kola by nebyla ideální…tak jsem zvolil 19 s vědomím omezené životnosti (ovšem čekal jsem že neprdne po 3700 km…)

                    0 0
                    • Skad  

                      no tvl

                      „a v 19´´ byl mnohem delší než většina 20´´ což bylo pro mě důležité…“

                      v tom případě jsi měl vzít rám s klasickou krátkou geo… Ale jak se zdá, tak další přesvědčování o chybě na tvé straně nemá smysl.

                      0 0
                      • Ruprecht  

                        ta 19 u supa byla DELŠÍ takže rám s krátkou geometrií nepotřebuju, naopak jsem hledal dlouhou geometrií..

                        0 0
                        • jecnak  

                          :-D

                          0 0
                        • Skad  

                          ten představec na fotce je kolikátka, 120? vidlice nevypadá na 100zdvihu, vlašťovky a k tomu anténa místo sedlovky.. nikdy jsem tě neviděl, ale ten rám ti byl malý! hele jestli chceš, můžu ti prodat NEPRASKLOU 20. (2008 jetá 2.5 roku)

                          0 0
                    • Pajas04  

                      A proč by si měl mít sedlo u většího rámu posunuto více dopředu???

                      0 0
                      • nox159  

                        kvuli uhlu sedlove trubky…

                        nevim jestli tomu je tak i v tomto pripade, geometrii jsem nezkoumal…

                        0 0
                        • Pajas04  

                          Ale úhel sedlové trubky je přece stejný pro všechny velikosti ne? Resp. ještě jsem neviděl geometrii, kde by se tento úhel měnil.

                          0 0
                    • obda  

                      Stejnej posed dáš i na větším rámu. Sháněj krátkej a vysokej rám. Vzhledem k tomu, že podle fotky ti bude stačit i celkem nízká hlavová trubka, tak by to neměl být zas takový problém.

                      0 0
                • Skad  

                  Tady s tímhle přístupem se za chvíli dostaneme na úroveň Američanů, kteří jsou schopni se soudit, že jim mikrovlnka uvařila kočku, i přes to, že na to návod neupozorňuje. Lidi myslete!

                  0 0
                • JSt  

                  myslet znamena…

                  my vime. ;-)

                  0 0
                • pepek  

                  Pokud si tady vážně všichni myslíte, že nestačí mít zasunutou sedlovku po rysku – myslím, že si myslíme, že ten dlouhý komín nad spojem trubek se nepočítá, takže pokud jsi byl 1cm nad ryskou, tak jsi vlastně byl 9cm pod ryskou.

                  0 0
                • MichaelSimek  

                  takze kdyz si poridim 3metrovou sedlovku ktera bude mit risku tak aby to vydrzela sedlovka tak je v pohode to dat na jakejkoliv ram a sedet na tom protoze prece je duleztia riska na sedlovce …

                  0 0
                  • Fran-tic  

                    je to rysk :)

                    0 0
                    • MichaelSimek  

                      :D s tim na me nechodte, ja se priznavam ze jsem mel z cestiny vzdy 4–5 a prochazel jen diky slohovkam

                      0 0
                      • nitraq  

                        Který ale taky musely obsahovat hrupki, ne?:)

                        0 0
                        • MichaelSimek  

                          to jo, ale zase to melo slusnou literarni hodnotu tak jsem to uhral na to, pani ucitelka casem zjistil ze to proste muj mozek spatne pobira…maturu z čj jsem taky udelal jenom protoze mi nechtela pokurvit vejsku, za to jsem ji urcite vdecnej…zato matika to bejvavalo moje

                          0 0
                        • raceman  

                          :D:D

                          0 0
      • JakeF  

        Tak tohle je slušnej matroš :D.

        0 0
    • VanVren  

      Mám ověřeno, že co je moc lehké, to moc dlouho nevydrží…

      0 0
      • Skad  

        Tak především ty nejsou blbuvzdorné.

        0 0
        • Skad  

          rámy…

          0 0
          • VanVren  

            Tak to samozřejmě taky. Takovouhle páku to nemohlo vydržet.

            0 0
            • McBlacky  

              v tom problém není. Vozím 400mm sedlovky vysunuté na 1–2cm nad rysku (podle rámu) a zatím žádný nekřupnul – Teda ne v tomhle místě :)

              Vozili se i roox 430 a 410 a taky to rámy přežily.

              Problém je v tom, že jen minimum ročníků Supů nepraská. Kdo závodí na carbon 29 je z toho akorát nasranej…

              0 0
              • Skad  

                co vím, tak G7 převážně praskaly řetězové vzpěry, tady je jasně vidět že to bylo hlavně sedlovkou.

                0 0
                • McBlacky  

                  tak na něco to musíš svézt, když nechceš uznat reklamaci :) V reálu když máš sedlovku s ryskou a je ryska v rámu, tak to může být 430ka a měli ti dát nový na reklamaci, když už je to taková sračka, že to nevydrží.

                  V manuálu k XC kolu se nedočteš, že max sedlovka je 350mm.

                  0 0
                  • JSt  

                    a kdyz budes mit sedlovku bez rysky, tak muze byt v ramu klidne jen par mm a musi ti reklamaci uznat. neni ryska, nic jsi neporusil. :-D

                    0 0
                    • McBlacky  

                      netrolluj

                      0 0
                      • JSt  

                        tak nepis hlouposti. ;-)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          Místo trollingu, dej scan záručáku, kde se píše, že máš omezenou délku sedlovky.

                          bavíme se o sedlovkách od renomovaných výrobců, které mají na sobě rysky. Ne nějaký šrot bez…

                          0 0
                          • JSt  

                            ty tomu rikas trolling, ale ja ti jen chtel naznacit, zes napsal nesmysl. pravda, mohl jsem to odbyt prostym slovem „picovina“. ;-)

                            ryska na sedlovce se vaze jen k sedlovce. s ramem nema nic spolecneho. urcite uznas, ze minimalni zasunuti sedlovky bude jinaci pro klasicky silnicni ram nez treba pro nejaky atyp jako treba corratec bow.

                            0 0
                            • JakeF  

                              Tak nějak mi připadá, že vyvracíš něco, co jsi tu napsal akorát ty, u Blackyho žádný podobný tvrzení nevidím… Tudíž s tím označováním za „píčoviny“ by to sneslo trochu sebereflexe…

                              0 0
                              • JSt  

                                mozna to tu cele spatne chapu, ale nemyslim si, co tvrdis. ;-)

                                0 0
                                • jecnak  

                                  Mozna by stalo za to si nezaujate precist, co psal Blacky, jeste jednou.

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    se na to divam znovu a operuje porad jen delkou sedlovky a ryskou na sedlovce. a to nema s ramem nic spolecnyho.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      A pak si z toho někdo vyvodil sedlovku zasunutou pár mm a následně sám sobě vysvětlil, že to je **********… Otázka za 3 bludišťáky: Kdo to byl? :)

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        aha. ironii nepobiras. ;-)

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Ironicky sis to vymyslel nebo ironicky vyvrátil? Teď nevím, co by bylo horší…

                                          0 0
                            • McBlacky  

                              kdyby neměla s rámem nic společnýho, tak by tam nemusela být ne?

                              S tím corratecem nevím nevím, viděl jsem na živo tři kousky co jezdí tady z BF Bajkr, na jednom jsem i jel Pražskou50 a nic extra tam se sedlovkou neřešíš. Dneska už to dělají integrované.

                              Neví tedy jestli já píšu píčoviny, nebo ty si vymýšlíš něco co neexistuje.

                              možná když budeš mít čas, tak najdeš mezi niche výrobci nějaký nesmysl, kde to co píšu neplatí, ale u zavedených značek v rámci jejich standartní modelové řady platí co píšu. Omezení není.

                              Něco jiného je osazování S a XS rámů sedlovkami 300/350 a M,L,XL 400kou, ale když si tu kratší vyměníš za delší, tak ti rozhodně záruka nepropadne. (konkrétně ted myslím Spešl)

                              0 0
                              • Vilém  

                                Nj, ale tim padem bys pouzival ram jinym zpusobem, nez bylo zamysleno vyrobcem, kdyz tam das delsi sedlovku.

                                A to, ze ten ram prasknul predevsim diky jeji delce a vysunuti, je myslim jasne.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  prodával jsi někdy kola?

                                  „je vám to super pane jenom řízneme ty řidítka o 5cm na každý straně a dáme kratší představec“

                                  " tohle je ideální velikost rámu pro vás, máte dlouhé nohy, dáme delší sedlovku a bude to paráda"

                                  mám pokračovat…

                                  to, že tobě to je jasné od PC je jedna věc, ale jak píšu už asi po milionté, nenajdeš tuhle podmínku v záručním listu.

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    Ano, nejakou dobu prodaval, ale takto jsem to teda nepraktikoval:)

                                    Ze to je nekde v navodu, to jsem nikde nepsal. Jak dlouha se tam seriove davala sedlovka, nevis?

                                    Prijde mi to podobne, jako by tam nacpal treba 180mm vidlici, prasklo mu to za hlavou a pak by nekdo argmentoval tim, ze se to v zadnem zarucaku nepsalo, tudiz ma narok na vyreklamovani. Pritom by bylo jasne, ze za to prasknuti muze ta vidlice.

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      to je něco jiného u rámů máš specifikaci na jaký zdvih vidle se dělá.

                                      0 0
                                      • Vilém  

                                        V zarucaku?

                                        Mozna by bylo rychlejsi, kdybys sdelil, co timto dohadovanim hodlas obhajit. Ze to bylo zcela OK? Ze to ma reklamovat, nebo co vlastne?

                                        0 0
                                        • Skad  

                                          Jinak jaký zdvih má ta R7 na fotce toho supa, mě to jako stovka taky nepřipadá…

                                          0 0
                                          • Ruprecht  

                                            R7 měla 100…a byla tam jen chvíli, pak jsem vozil Skareba (80 mm)

                                            0 0
              • jecnak  

                Ono se to moc nevi, ale nektery jejich top modely jsou z jinyho karbonu nez ty levnejsi. Ale jako obvykle v mem pripade byl nakup ciste o tom, ze jsem dostal supr cenu. Kupodivu zatim drzi v pohode a prezil dost hrozny veci. Taktez bb30 funguje naprosto bez problemu. Prvni keramicky loziska daly skoro 3 sezony, ty obyc co tam jsou ted nedaj asi ani polovicku.

                0 0
                • JakeF  

                  Praskaj top modely i ty levnější… Navíc to je strašlivej papír, do normálního rámu když namotáš řetěz, tak ho odřeš, ale neuděláš do něj díru :D. Stejně tak by se namotanou hazkou neměla zadní stavba přelomit :D.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Taky asi vsechny ostatni jen ne ten muj. Nejspis sla kvalita hodne dolu, prece jen uz mam starsi kousek.

                    0 0
                    • MichaelSimek  

                      muj mi vydrzel dost, ale nebylo to carbon…a jeste drzi a jeste drzet bude, jenom na nem uz nejezdim ja

                      0 0
    • rasto  

      no, dals tomu ramu dobry coud…

      0 0
    • Tomcat  

      Záruka byla kolik let? ( = životnost)

      Záruka byla i na závodní použití?

      0 0
    • Richi  

      Já to koupil jetý po chlapíkovi co jezdil maratony – byl o cca. 10 cm menší než já, a zatím dobrý.

      Zatím. :-)

      0 0
    • Ruprecht  

      Díky všem za názory. Nové kolo už je doma a tentokrát jeho velikost nebude nikdo moct napadnout :-)

      0 0
    • nikeid  

      Hodlám koupit G7 z roku '08, mám 183cm a 69kg; váha rámu prý 1480g ve velikosti 20"

      1. je na tom ročník 08 taky tak špatně že to prostě tak rupe? najezdím

      kolem 2000km ročně, cesty žádná divočina; nerad bych ale příští rok měnil rám

      1. je to v pohodě ta velikost na mou výšku? doteď jsem měl (už od

      malička) 21,5", což je fakt velký :D ale nějak jsem si zvykl, takže myslím, že cokoli menšího bude minimálně o trochu pohodlnější (nehledě na to že o kilo lehčí)

      díky moc

      0 0
      • Ruprecht  

        Velikost je v pohodě (dle mého). Pokud jde o rupnutí: u SUPa člověk nikdy neví .-).

        Jinak já na ten rám (kromě životnosti) nemůžu říct křivého slova, geometrie mi sedla parádně a váha byla taky OK.

        0 0
      • Skad  

        Prodávám viz profil, ale už jsi mi psal :)

        0 0
      • nox159  

        a co te k tomu vede kupovat prave tento ram?

        0 0
        • Smazaný účet  

          optimismus?

          0 0
        • nitraq  

          Nízká cena?

          0 0
          • Skad  

            vy jste hrozný škarohlídi, no možná proto že je dobrej ne ;-)

            0 0
            • nox159  

              ten tvuj je jiste dobry proto ho prodavas… ale ja se nebavim o tom tvem

              ja se bavim o tech kde se loupe lak a o tech ktere praskaji ;-)

              0 0
              • Skad  

                je fakt, že takovej nemám ;-)

                0 0
                • Skad  

                  a prodávám jen proto, páč jsem konečně sehnal pořádný titan, jinak o praskání by spíš mohli vyprávět eRBéčkáři, ktreří tady kydaj na supa…

                  0 0
        • nikeid  

          nic konkrétního k tomuto rámu mě nevede … jen kupuju novej a koukám jak po shopech, tak po bazarech na nějaký rámy s kritériama 19–20", do 1650g, do 6 000,–, necirkusáckej de­sign

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.