• vt

    Za par dni Sudety a na BF neni vlakno? WTF? ;-)

    0 0
    • Dejv0  

      Loňskej chcanec se nebude opakovat (doufám), uff :)

      0 0
    • th74  

      Tak kolem Sudet není co řešit, už to ani není nejtěžší závod. Třeba na Dolní Moravě vyhrál Cink za 5 a půl hodiny, Sudety se vyhrávají za 5 rovných. Další víkend v Harrachově to bude počítám taky delší než 5 hod. pro vítěze.

      0 0
      • brtníček  

        Tak Sudety nejsou v takových horách jak Dolní Morava. Teď přes dovcu jsem si projížděl casti trasy Dolní Moravy a je to něco jiného než Sudety, ale pro mne jsou víc Sudety s tou historií a prostředím. Dolní Morava je cirkus v horách. I když dost tratě vede po zajímavých místech.

        0 0
        • th74  

          Tak já chci taky v sobotu projet po devátý cílovou bránou a příští rok mít desítku dojetých ročníků a Sudety jsou pro mě nejvíc. Jenom dneska na fullu 29 už to není až tak těžký jako dřív na 26 a kdybych se chtěl zničit ještě víc, tak jsou i těžší akce.

          0 0
          • vt  

            Tak ja mam porad nejlepsi cas na 26" s veckama :-)

            Nejde o to co je nejtezsi, to bych jel na RAAM :-) … ale Sudety si porad drzi prima atmosferu puvodnich mtb zavodu a trat je skvele vyvazena, je to na hrane, ale sikovny lidi to daji. Snad to jeste par let vydrzi.

            0 0
            • orm  

              To „trat je skvele vyvazena“ bych podtrhl. V soucasne dobe se tlaci tva extremy, mtb zavody bez techniky typu KPZ a pak typu Trilogy 1 a 3 etapa, ktera uz je spise pro endurokola. Sudety jsou nekde uprostred.

              0 0
              • vt  

                Jo na tom neco je.

                Trilogy jsou prima. Beru to tak, ze jako prevazne silnicar, se proste trochu projdu :-) Jinak letosni #2 byla zas trochu silenejsi nez lonske 1 a 3 :-)

                A ta lonska 3 byla paradni, musim si to nekdy projet v klidu.

                0 0
                • Cryzyy  

                  však při závodě je trať hezky značená, dostaneš napít a najíst, servis kola na trati zajisten… nevím jaké víc klidnější podminky si tak jako představuješ ? :-D

                  0 0
        • jakub  

          Některé části se mění a přidává terén, občas něco z trilogy, proste kam nás ochranari pustí, není snadné trať měnit, která je celoročně oficiálně značena … myslím si ze Sudety jsou i tak dost těžký a přitom jezditelne pro všechny a připouštím, ze terén by pro dnešní kola mohl být náročnější, ale ten zážitek by měl být spis pravé díky tomu prostředí, jízdou ve skalách, výhledy atp…

          0 0
    • Ter-exx  

      Někde psali,že po výjezdu na bor je nějaká změna trati na ty polský straně.Víme o tom něco?

      0 0
      • jakub  

        Víme… je tam nový úsek singlu… hodně zábavný a spis náročnější …

        0 0
    • kucka7  

      Zeptám se asi blbě, ale je 60 sjízdná na cyklokrosce? Momentálně jsem bez bajka, tak bych vytáhl zimaka.

      0 0
      • jakub  

        Ano 60ku na cyklokrosce objedes… netuším jak to má je to s pravidly, ale “Těžké” Sudety v podstatě začínají na Honskem Špičáku kde se trať dělí… a těch par singlu nako oddrncas

        0 0
        • vt  

          Jako myslis oddrncat na cyklokrosu velky sudety? To je IMHO uz hodne za hranici 35–38 pneu. Mne to teda celkem laka zkusit :-) ale 20% bude total nesjizdny a velkou cast pojedes krokem. Pochybuju, ze bych to dal v limitu. Jen tak co mne ted napada, tak na mtb krasne jetelnej usek od Ameriky pod Vaclava, tak tam na CC pojedes kousek od bufetu, pak je jetelnych prvnich 100m sjezdu, jinak cely pesky :-)

          0 0
          • snas89  

            Znamej to jel na pujcenym ht bez teleskopu. Mimochodem hvezdu na oci. A celkem pod 7.

            Nechapu:)))

            0 0
            • becis  

              Tak to jsem na tom byl úplně stejně :)

              0 0
              • MichaelSimek  

                na strave si mel trenink hvezdy pred sudetama, takze hvezdu na oci ne :)

                ale jinak si to zajel paradne, klobouk

                0 0
                • becis  

                  To máš pravdu, ale zrovna ta Hvězda mi nepřišla tak hrozná. Nejtěžší mi přišel ten sjezd po těch „rock slabs“ a vyksladaných kamenech na 70km.

                  0 0
                  • volyn  

                    to byl ten ATELIER trail? pro ty co to jeli prvne prakticky nejetelne

                    0 0
                    • bosmilan  

                      Já to jel prvně a šlo to..ten „Atelier“ se mi líbil a nebyl těžký,ale ta změna toho kousku před tím byla už trochu více náročnější..dívaci mi řekli kde mám jet a už nebyla pak šance z toho slézt,takže jsem to už musel sjet ty kameny a zbytek už byl pak v pohodě

                      0 0
                    • becis  

                      Nevím jestli se to jmenovalo takhle, ale bylo to přesně na 68–70km. Nicméně jsem to na HT bez teleskopu dal na oči, takže to šlo, každopádně mi to přišlo těžší než Hvězda.

                      0 0
                  • MichaelSimek  

                    jenze ty si endurista s koulema a skillem!

                    0 0
            • vt  

              Ja jel na vlastnim ht bez teleskopu :-) A teleskop by mi nepomoh, to co slejzam je uz total mimo moje schopnosti.

              7 jsem nedal o jedno čůrání :-(

              0 0
          • jakub  

            Ale neee jen ty krátký … reagoval jsem na dotaz výše

            0 0
      • vt  

        Mel jsem ted problemy s vidlici, tak cyklokros byl jako rezervni reseni … ale priprav se tak na 20km pesky a vzal bych hodne nahradnich dusi :-)

        0 0
        • kucka7  

          Tak na konec bez defektu a sjel jsem i vyjel vše,ale příště už to neudělám- dost to bolelo( ruce,nohy) :))

          0 0
          • vt  

            Na cem si jel?

            0 0
            • kucka7  

              Triban 500 , pláště drát 33 ve předu a 35 v zadu s vložkou ( oboje bezdušové).

              0 0
              • vt  

                Pekne :-) Tak za rok dlouhou, to bude jinaci vyzva :-)

                0 0
                • kucka7  

                  Raději né to bych v půlce musel měnit ruce a pr.el. :))

                  0 0
                  • vt  

                    a rafky :-)

                    BTW pred lety to jezdil nejaky mistni kluk na favoritu, nevim teda jako presne trat. Odbornici asi budou vedet.

                    0 0
                    • mrozu  

                      Ja pamatuju jen jednokolkare, kolobezkare a bezce :D

                      0 0
                      • žvejk  

                        Kratkou jel jednou týpek na skládačce :-D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          S kazeťákem na nosiči a helmou slepenou ze zbytků polystyrenu. Místo bidonu lahváč v kapse. A nedojel zdaleka poslední

                          0 0
    • becis  

      Nenarazil jste již někdo na nějakou fotogalerku z dlouhé trati?

      0 0
    • volyn  

      jel jsem dlouhou a ackoliv jsem jel loni tu rozblacenou, tak jsem letos mel pocit,ze je to jeste tezsi. Na me jsou ty sjezdy uz moc hardcore a nektere jsem zbabele nesl. Jedine co vim,ze mezi 35.-55. km to byl fakt masakr, tam to neodsejpalo ani nahoru ani dolu

      0 0
      • snas89  

        Pro mě je nejhorších 60–80 :)

        0 0
        • mastihuba  

          Tam je potreba zastavit a dat si kus pecinky a pivo, pak uz to zase jede samo :)

          Závrchy 95

          50°28'41.035"N, 16°15'1.025"E

          Ale uz se tama teda nejezdi kdyz koukám do mapy

          0 0
      • Ter-exx  

        Jojo,sice máme lepší kola,a 29,atd…ale zase za ty roky už je to dodrbany na padrť někde.

        Ale zase třeba výjezd na Bor,to je teď dálnice.

        0 0
        • vt  

          JJ, na Boru ma ted kazdej –5 minut, pekna cesticka. Ty puvodni kostky to bylo peklo, jak jet po schodech.

          Zas na druhou stranu, posledni 1–2 roky je desne rozjebana spodni cas Vodnich zamku, tam se dalo drive svistet rychlejc.

          0 0
          • bosmilan  

            Jezdím Sudety od r.2009 a je to více a více rozjebanější některé úseky ať už vybržděním a nebo přírodou.

            0 0
      • th74  

        Loni jsem nejel tak mě letos potěšilo:

        • nový traily před Ádrem a u Honskýho pasu
        • vyčištěná Hvězda

        Nepotěšilo:

        • trail na sjezdu za Borem
        • hodně jsem jel sám a musel jsem se soustředit na šipky, abych nesjel z trasy

        Před 2 lety jsme si měsíc před Sudetama jeli projet to nejtěžší z trati (vše od Honskýho pasu po Hvězdu) a to mě hodně pomohlo, jistota ve sjezdech pak byla mnohem větší a i do kopce jsem dobře věděl co bude. Letos po 2 letech jsem byl ve sjezdech fakt marnej.

        0 0
        • Ter-exx  

          Ten trail za borem je hodně surovej no,taková hornychovina.

          A co se týká hvězdy to bych potřeboval trochu rozvést,bo moc nechápu,že jsem ji sjel.někdo tam po mě houknul pojeď tudy z leva a ono to klaplo.řekl bych ,že dříve to tam bylo přehrazene mlíkem.

          0 0
          • th74  

            Kámoš mě říkal, že dřív tam vlevo na Hvězdě ležela kláda a nedalo se tam úplně projet. Mě to dřív přišlo celkově vic vymletý s vylezlýma schodama a dolů se jezdilo cik cak. Možná by šlo najít nějaký video na YouTube.

            0 0
            • žvejk  

              Ono je to snad každý měsíc jine, v létě na Trilogi mě to přišlo o dost těžší, ted byla hvězda fakt pro děcka ;-)

              0 0
    • Arminius  

      Tady jsem našel nějakou novou galerku. Díky fotografovi!

      https://milos06.rajce.idnes.cz/…Sudety_2020/

      0 0
    • Jezevec70  

      V neděli jsme jeli s přítelkyní úsek od Božanova po Machovský kříž (spíš tedy tlačili). Docela by mě zajímalo, kolik lidí dá celé stoupání bez šlápnutí na zem. Místy je to spíš jako trial než horská cyklistika :-)

      0 0
      • vt  

        Driv to slo uplne v pohode, pak (cca –10let) tam byla povoden a chodilo se to pesky, ted uz to zas jde s trochou stesti vyjet.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.