prý má ještě 3 měsíce pršet ! ( 06 až 08-2010) :-(

111 nepřečtených
  • ROMAN_BIKE

    to snad není možné, tady

    http://www.novinky.cz/…i-vedci.html

    píšou, že vědci si myslí že deštivé počasí je důsledkem výbuchu té sopky na Islandu

    a dále píšou že sedm z deseti vulkanologů a meteorologů myslí, že pršet bude ještě další 3 měsíce!!!!

    :-(

    :-(

    :-(

    :-(

    :-(

    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      pokud by to byla pravda, tak by ještě červen, červenec a srpen pršelo tak jak teď v květnu :-(

      0 0
    • roud  

      PÍČOVINA

      0 0
      • Flegmatik  

        Pročpak? Ty tomu nějak rozumíš?

        0 0
        • Rychlej turista  

          Protože za tři měsíce už zase bude sněžit :-D

          0 0
        • roud  

          vzhledem k tomu že nejsou chopný pořádně ani předpovědět jak bude zítra tak mi tyhle předpovědi na další tři měsíce jsou fakt k smíchu a každej kdo se tím zabejvá ti řekne že předpovídání počasí je jen hádání nikdy nevíš že to tak opravdu bude…

          0 0
          • trpaslik72  

            jenze oni to berou asi z vědeckýho hlediska podle nějakýho principu jak by to asi tak mělo bejt, posraná sopka :D já tomu taky něvěřim a věřit nechci.. na bajka mi zamračeno nevadí, ale na motorku mi to sere :(

            0 0
            • maajkee  

              na motorce nejezdi a prodej ji, uděláš líp, kolo je zdravější! :)

              0 0
          • Dav...1  

            No tohle je neco jineho nez to ze predpovis pocasi tam to opravdu plati ze cim dal tim mas prakticky 0-lovou sanci neco predpovedet. Tady jde oto ze na tom prachu, ktery je v atmosfere kondenzuje vlhkost a pak logicky prsi – tudis pokud zde ten prach porat bude tak je moznost ze ty srazky budou cetnejsi. Jinak skoda ze to nebouchlo v zime to by se vice snehu hodilo :D.

            0 0
            • Flegmatik  

              Asi tak. Prostě tam nahoře v atmosféře probíhají různé fyzikální jevy, které když se změní, něco to naruší, tak to bude mít nějaký důsledek. Není to o předpovídání počasí, ale o vývoji klimatu – pokud sopka bude dál horní vrstvy atmosféry zásobovat prachem a ten se tam bude dlouho držet, tak to nebude jen tak…

              A to, že meteorologové nejsou pořádně schopni předpovědět počasí (taky si toho všímám), tak to je jen důsledek toho, že se něco mění – prostě už to není jako dřív, v době, z které pocházejí předpovědní modely, podle nichž určují počasí. Přestože se používá čím dál modernější technika.

              0 0
            • roud  

              Jiné to neni jen to předpokládájí a pro spoustu lidí z toho zas určitě bude bezvadnej kšeft jako globální oteplování…

              0 0
              • Dav...1  

                Tak mas asi svoji hlavu s tim nikdo nic asi neudela.

                0 0
                • roud  

                  Uznávám tohle dohadování je o ničem on čas ukáže kdo že měl pravdu :O) a jsem přesvědčenej že to budu já (vím jsem arogantní a namyšlenej)

                  0 0
      • mrozu  

        Vidim to uplne stejne, sopka se jim naramne hodi do kramu. Nebejt ji, tak to nemaji na co svest. Jaka sopka muze napriklad za lonsky prochcany leto, letosni zimu, kdy se snih drzel prakticky porad atd.? :D

        0 0
        • Tomahomo  

          Já bych to nebral na lehkou váhu, když to tvrdí „70%“ ;o)

          0 0
        • karliner  

          Vloni a v zimě za to ještě mohlo globální oteplování.

          0 0
        • McBlacky  

          v zimě je sního normální to jen ty dvě zimy před letošní ho nebylo všude tolik

          0 0
      • ajfel  

        íčovina to neni. v atmosféře je hrozně moc prachovejch částic. ty jak padají do mraků, způsobujou srážení-kondenzaci par a déšť. Když chtěli mít soudruzi v SSSR sucho na vojenskou přehlídku, sypali z letadel do mraků mletou křídu, aby se vypršelo před Moskvou a fungovalo to. Nekecám, bylo to v bedně a né na Nově! Čili že ten prach ze sopky způsobuje to samý…

        0 0
        • mrozu  

          Popel vysrazi vodu z mraku, takze se mraky vyprsi a bude slunecno, nez se vytvori novy mraky (coz bude diky snizenemu zareni od slunce kvuli „stinu“ od popela trvat dyl, takze mi z toho vyplyva leda to, ze muze bejt o nejakej ten stupen chladnejs, ale ze by melo porad prset, to mi prijde jako ona íčovina :)

          0 0
    • přišlapávač  

      tyhle výkřiky miluju :-) holt ekoteroristum ta sopky prisla na lopatu :-)

      0 0
      • roud  

        lidi sotva dovedou říct jak bude zítra a to ještě když se hodně daří a teď tu sázej předpovědi na tři měsíce dopředu prostě kokotina …

        0 0
    • cabbage  

      Když klimatologové říkají, že bude pršet, tak bude suché a horké léto;)

      0 0
    • m4rkus  

      Víme přese všichni, jak to s jejich předpovědí je. Zítra má pršet a padat trakaře – výsledkem je opak. Takže to brát s rezervou

      0 0
    • Smazaný účet  

      Honsová je něco jako Blesk mezi novinama :)

      http://www.tyden.cz/…_169785.html

      0 0
    • prvniodkonce  

      Rudé právo + meteopress je třeba brát trochu s rezervou, ale přiznávám, že nejsem optimista co se počasí týče.

      0 0
    • Flegmatik  

      Může pršet/sněžit i déle, než „jen“ tři měsíce. Na lehkou váhu bych to nebral. Ne až tak kvůli bajkování, ale spíše toho, co se týče produkce potravin (úroda apod.).

      0 0
      • Schoscha  

        ideální počasí, co se zěmědělství týka, nebude nikdy.

        Bu¡je moc sucho , nebo moc mokro a vždycky je na co si stěžvat. :-)

        0 0
        • Stanley_vy  

          Aneb šest nepřátel zemědělce:

          1. jaro
          2. léto
          3. podzim
          4. zima
          5. neúroda
          6. nadúroda

          :)

          0 0
          • kajulka2  

            No je fakt že by jsme na polích potřebovali třeba ted v květnu dostatek vody a zárověň i dost času na přihnojování a postřiky, což se dá dost těžko s paní přírodou dohodnout, ale tohle už je fakt extrém, od začátku května se na pole nedá s technikou jak je to nacucaný, takže jsme sami zvědaví jak to dopadne. Ale taky máme doma 20 včelstev a minulý týden místo aby jsme začali med vybírat tak jsme vážně uvažovali o tom že budem muset krmit, to je možná ještě větší průšvih…

            0 0
          • jan 2  

            Jeden hlavní nepřítel: malé dotace

            0 0
    • hanness  

      Urcite to nejaky vliv na pocasi mit bude,nechame se prekvapit.Ale jak jsem psal jinde,neresim to,protoze letos jen minimalne jezdim.Sezona 2011 bude moje :-)

      0 0
    • přišlapávač  

      a mozna kvuli sopce v cervenci prijde Mickey mouse spolecne se sedmi trpaslikama a udelaji revoluci a bude tu kralovstvi :-)))

      0 0
    • Lance  

      reseni je zazimovat

      0 0
    • Tomahomo  

      Vzhledem k tvému deklarovanému věku chápu, že tě ta zpráva zaujala, a věříš jí ;o)

      Ale daleko víc sem se pobavil u formulace „Podle ní se již 70 procent islandských vulkanologů a meteorologů, kteří dosud mapovali množství popela v atmosféře, domnívá…“ Okamžitě jsem „viděl“ ty stupidní reklamy, kde „9 z deseti žen…“ atd. atp :o) Budu muset napsat pí Honsové kolik je na Islandu vůbec vulkanologů a meteorologů, a kdo dělal výzkum jejich mínění :o)

      0 0
      • MlokCZ  

        A počkej až se zjistí, že jich je tam třeba 5. To ten jeden musí být asi dost nerozhodný :-)

        0 0
        • McBlacky  

          to si přesně myslím, že jich je tam tak 5 max.

          0 0
          • Flegmatik  

            Jasně, v malé zemi, která leží v jedné z nejaktivnějších vulkanické zón světa, s asi 130 sopkami, bude jen 5 vulkanologů… To možná tak v Česku.

            0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no podle všeho jich tam bude právě 10,

        3 jsou místní a 7 přiletělo na exkurzi z EU :-)

        0 0
    • Mr.Duck  

      Taky myslim, že je to takovej ten „výstřik do tmy“, s nima na novinkách nešetřej žejo :-) Ale tak já si zrovna pořídil sexy brejle tak si na ně dám stěrače a pudu jezdit jak zjara, bahno nebahno.

      0 0
      • Flegmatik  

        Tak nejsou jen novinky.cz, že… Stejně ta Honsová to odněkud přebírá. Viz čerstvé (dnešní ranní) varování od možném další erupci sopky Katla (a patrně o dost větší, než té současné sopky) http://www.msnbc.msn.com/…news-europe/ Bohužel si lidi pořád nepřipouští, že příroda je stále silnější než člověk a jakékoliv katastrofy z historie se mohou klidně projevit i dnes.

        0 0
        • Mr.Duck  

          Tak vo tom žádná, žejo. Hlavně ta poslední věta, holt bysme potřebovali dostat trochu na prdel a třeba by to někomu otevřelo oči. Každopádně to pro nás tady dole nemá smysl dramatizovat viď, nic s tim neuděláme, mužem se snažit žít s ohledem na přírodu, ale dokuď na to společnost sere tak neuděláme nic :-(

          0 0
          • Flegmatik  

            Jo jo, my můžeme být rádi, že žijeme v tak klidné části světa/Evropy.

            0 0
    • dua  

      Nevěřím :-!

      0 0
    • jIrI___  

      Snad se pletou, ale obavy z toho mám. Už mi z nedostatku pěkného počasí začíná pomalu hrabat :)

      0 0
    • Mirek1  

      A nejsou to ti samí vědci, co jěště loni falšovali zprávy o globálnim oteplování? :-)

      0 0
    • KRAJIC  

      Dnes mi známý říkal, že podobný výbuch sopky v minulosti v podstatě odstartoval Velkou Francouzskou revoluci – způsobil několik let trvající neúrodu a hladomor. Ještě, že máme u nás ty pole s řepkou – jsme za vodou.

      0 0
      • Flegmatik  

        Jj, aspoň budeme mít na co jezdit (autem) :-)

        0 0
      • BorisFR  

        Přesně tak, nažerem se hnijící řepky a budem happy. Eště že to má takovou krásně sluníčkovou barvu… :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Kdzy se to veme kolem a kolem, tak z predpokladaneho mnozstvi popela v atmosfere e da odhadnou o kolik procent dopadne slunecniho zareni na povr Zeme mene. Coz zpusobi mensi vynosy na plodinach. To, ze jemne prachove castice fungujou jako kondenzacni jadra, ktere davaji vzniku „kapek“ neni nic noveho. Pokusy-docela uspesne, o umele vyvolani deste pomoci jodidu stribrneho a jinyhc latek delali delali nekde v oblasti Arabskych Emiratu a loni tusim v Cine.

        Uz se tesim jak se budes tvarit kdyz misto chleba dostanes flasku repkoveho oleje. Ten pohled asi bude k po*rani:DD

        0 0
        • kajulka2  

          Pánové, já už to nahoře naznačil, ty žluté lány sice krásně kvetou, ale těžko říct jak to bude opylený a tedy kolik z toho bude semene, a to se netýká jen řepky, ale i ovoce atd.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak mne napada, jak chutna „repkovy“ med?

            0 0
            • kajulka2  

              Tak on to není čistě řepkový med, teď toho kvete spousta, chuť popsat neumim, ale barva je spíš do žluta, je trochu řidší a dost brzo cukernatí.

              0 0
    • McBlacky  

      na to, že dneska hlásili pro Prahu od 10 do 17 déšť a v jednu pořád neprší…

      s takovou spolehlivostí v předpovědích na 3 měsíce by neměli mít problém hádat čísla a sázet loterie :)

      0 0
      • Flegmatik  

        Počkej, do hodiny, dvou, to tam máte :-)

        0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no tak se ty mraky s deštěm trošku minuly, trefit se s předpovědí na konkrétní místo je nejtěžší.

        Podle dešťového radaru

        http://www.chmi.cz/…ted_show.php?…

        ale nějaký déšť přes Čechy prochází…

        0 0
      • Mr.Duck  

        To nevim, co sleduješ za předpověď – http://www.yr.no/…by_hour.html zatim sedí :-)

        0 0
        • McBlacky  

          medard, windguru, aladin

          yr.no testnu

          0 0
          • Mr.Duck  

            Já zatim jiný nezkusil no, tohle mě nijak snad nezklamalo, už ani nevim kde sem to našel :) Ale poslední tak 2 tejdny mi příde že ta předpověď třeba na 3dny dopředu a víc se mění ňák moc, na muj vkus :-/

            Ale soudim že to asi nebude přehnaně neobvyklý :-O

            0 0
            • Mr.Duck  

              Haha, sem to zakřik, leje a tam to nepíšou :P

              0 0
            • přišlapávač  

              tak me prijde yr.no pomerne nespolehlivy

              0 0
              • Mr.Duck  

                Mno já si podle něj tak ňák dycky zařizuju, kdy si udělat volno na kolo, ale jestli mě někdy ňák selže, tak se holt budu muset kouknout jinde :-)

                0 0
    • Radek Broz  

      Nevěř ničemu, co je na Novinkách.

      0 0
    • náčelník  

      „Prachové částečky totiž fungují jako kondenzační jadérka, která stimulují tvorbu dešťových kapek.“

      Tohle asi těžko vyvrátíme.

      0 0
      • Flegmatik  

        B-F se snaží vyvrátit všechno. I to, čemu nikdo nerozumí.

        0 0
      • Smazaný účet  

        „Naoko to tedy vypadá velmi líbivě – sopka dodá jádra, bude pršet. Ale zase tak jednoduché to není, protože zvýšená četnost toho prachového aerosolu v Evropě nebo tady v našich končinách zaznamenána není. Takže já bych to do souvislosti velmi nerad dával.“

        -- Jan Pretel, klimatolog

        0 0
        • maajkee  

          Loni prochcal celej červen a byly záplavy, jen to bylo o měsíc pozdějc než letos a loni žádná sopka nevybouchla.

          Nevíte kde se dá sehnat práce meteorologa, docela bych takovou práci chtěl.

          Ale určitě na to musí bejt nějakej kurz šarlatánství :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            myslim ze bude stacit kdyz podepises ze umis vestit z logru…

            0 0
          • Flegmatik  

            Stejně jako ekonomové apod. Podobná povolání, která věští z lógru :) Viz různé předpovědi vývoje světové recese… A to prognózují činnosti lidí, ne přírodní sféry.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak ony modely jsou. Problem je, ze vsehcno jsou to vpodstate chaoticke systemy a casova platnost tech modelu je velmi omezena…a verohodnost s casem klesa k nule. Nejake tydeni si mesicni prepdovedi jsou v televizi jenom na zplacnuti casu…nebo jako vsuvka v podobe kozate rosnicky…

              0 0
              • Flegmatik  

                Ty dlouhodobé předpovědi neklesají k nule, ale k 50 % úspěšnosti: buď tak bude nebo nebude. Nic jiného být nemůže :-)

                0 0
                • maajkee  

                  dobrá úvaha :)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  pfii..

                  • Jaka je pravdepodobnost, ze na klasicke sestistenne kostce padne pri jednomhodu sestka?
                  • 50%, bud padne, nebo ne

                  predpoved:pristi utery bude slunecno, teplota 22–26°C, slaby vitr bez prehanek

                  realita:zatazeno, uragan, trvaly dest, teplota 22°C…uspesnost predpovedi 25%

                  0 0
                  • Flegmatik  

                    Na to nemůžeš jít matematicky, to by muselo být ještě předtím definováno, co vlastně se za předpověď bere, co se hodnotí. K těm tvým přidám ještě veličiny jako rosný bod, relativní/absolutní vlhkost, tlak vzduchu, aktivita slunečního záření a další… Pokud by se k tomuto všemu udělala nějaká kriteriální soustava s váhami, tak snad poté by to šlo udělat přesně matematicky, procentuálně :-))) Ale to zatím nikdo nedělá, tak proto v meteorologii jsou nejnižší předpovědi na hodnotě 50 % (bude/nebude).

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      no tak joooo:)

                      0 0
                    • MlokCZ  

                      Ale dělá a to už desítky let (ta kritéria byla stanovena už bůhví kdy a používají se do teď):

                      http://www.chmu.cz/…m/grafh.html

                      0 0
                      • maajkee  

                        těm grafům se nedivím, protože stejně většinou předpovídaj teploty například 10–16°C, místy 5°C, oblačno, místy možný déšť, to se pak jde fakt těžko vyloženě netrefit :)

                        0 0
                      • Flegmatik  

                        Máš pravdu. Ale pořád se to týká jen krátkodobé předpovědi a sami meteorologové ti řeknou, že u té dlouhodobější předpovědi klesá úspěšnost k 60 %… Jinak zajímavé, jak se přesnost alespoň statisticky zlepšuje od roku 1984 http://www.chmu.cz/…/grafrh.html

                        0 0
    • Beeda  

      piiii…a bude prset dele:-D

      0 0
    • jIrI___  

      Název to přesně vystihuje :)

      0 0
    • jecnak  

      A je to vyzkum americkych a nebo britskych vedcu?

      0 0
    • Roman1492  

      ještě že tomu nerozumím, já dělám do včel :D

      0 0
    • martin_bakov  

      …leda tak tobe na karbid :)

      0 0
    • compel  

      Na Vsetíně super počasi,v práci jsem to zabalil a vyrážím na kole směr papajské sedlo-kohůtka-kasárna.Kdo chce at se přidá.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Teď to říkala i paní „rosnička“ v počasí ČT. Sopka s tím prý nemá nic společnýho a deštivý květny byly pozorovaný běžně už dřív bez souvislosti se sopkama.

      0 0
      • pepek  

        Přesně tak, za mýho mládí pršelo taky furt. A to tak, že se jezdilo na dovolenou k Balatonu. (což nejde jinak vysvětlit, než že tady bylo furt hnusně.)

        0 0
      • ROMAN_BIKE  

        a co když předtím neměli meteorologové ty informace, že kdesi buchla jakási sopka, co? ;-)

        a nebo to nikoho ještě nenapadlo si spojit, tyto dva jevy…

        0 0
    • StuntJ  

      a v Brně zas chčije, jak mě tohle počasí vytáčí. Asi je čas na nákup blatníků bo co ..

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jinak dneska tady mělo nějak kolem 11 hodiny začít pršet, tak jsme vyrazili na kolo a začalo o hodinu později, stihlo mě to poslední 1 km před domovem :-)

      jinak jsme se projeli fajně,

      Velký Javorník 917 m.n.m.

      http://www.drticbike.cz/…javornik.htm

      0 0
    • Smazaný účet  

      100 :D

      0 0
    • roud  

      Tak kdo měl pravdu ? ? ? ;o]

      0 0
    • Smazaný účet  

      Radujme se, je leto. Pristi tyden zacina podzim…

      0 0
      • Dumbíček  

        Léto sice je, vedro na chcípnutí taky, ale k čemu to je, když se celý den peču v práci na slunci a domů přijdu těsně před průtrží mračen? Tenhle scénář se opakuje už několik dní. Hold letos to na kolo asi už nebude. :-(

        0 0
        • mc.loki  

          tak jezdi do práce na kole ne? já jezdim denně 30 km. a když prší, tak to těch 15 km přežiju, nejsme z cukru ne? :)

          0 0
          • Dumbíček  

            To jsme jezdíval dřív, teď musím vyzvedávat děti ze školky a školy, takže kolo jedině večer. :-(

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.