Progresivní tlumič (200/50-57), vzduch, bez expanzky

56 nepřečtených
  • mr.antik

    Ahoj, radši to dám do nového vlákna. Shánim nějaký progesivní tlumič na svůj rám.

    Minule jste mi tu psali o RS Monarch, jenže problém: V progresivní verzi (standardní velikost komory) se dělá jen do rozměru 190/51 a já potřebuju délku 200. Delší rozměry jsou dostupné pouze s HV komorou a měly by být více lineární, čili pro mě asi nevhodné, navíc zbytečné gramy navíc. A teď co s tím, napadá mě několik řešení:

    • Koupit s HV komorou (dá se sehnat teď ve výprodeji) a dokoupitstandardní – kolik to může stát? Nebo neválí se někomu domastandardní komora?
    • Koupit s HV komorou a nějak jí upravit nebo spíš nechat upravit –jde to vůbec?
    • Vybrat uplně jiný progresivní tlumič – jaký?
    • Nějak upravit stávající Manitou Swinger 3 way se SPV komorou nafoukanouna max – tak aby byl progresivní, ale zároveň bez SPV efektu?
    0 0
    • vladol  

      z vlastnej skusenoti ti radim, daj tam vanillu. so vzduchom sa to ani neda porovnat. na ebay sa daju zohnat za par dolarov. Rock shox ma navyse pri tlmicoch rozne oznacenia (tusim A-D) podla typu odpruzenia, cize to mozes mat velmi zlozite pri zhanani…

      0 0
      • mr.antik  

        No tohle zatim zavrhuju ze dvou důvodu – hmotnost (400gramů navíc) a pak ještě výjezdy, ta páčka proti zanořování a houpání se taky hodí…

        0 0
      • fousek  

        Zajimavy 2 roky sem jezdil na Vanille a vubec me neuchvatila, propedal tam propedaluje jak vzteklej.

        Chtel sem ti poradit DHX air 5 ale pak sem si uvedomil ze ho tam nenacpes, zkousel si Floata s normalni komorou?

        0 0
        • mr.antik  

          Vydíš, půjčim si Floata R, ale nevim jestli má normální komoru, jak to poznám?

          0 0
          • fousek  

            high volume a normal

            0 0
            • mr.antik  

              Jo, tak ten normál zkusim o víkendu půjčit, jestli budou pasovat vložky…

              0 0
              • Qeex  

                kdyby ti vyhovoval, tak mám novy float R s normál komorou na prodej, kdybys měl zájem stačí se ozvat

                0 0
                • mr.antik  

                  zejtra vyzkouším…

                  0 0
                  • mr.antik  

                    Tak jsem vyzkoušel a je to o řád lepší. Ideální by byl asi float s vypínatelným propedálem nebo holt Monarch s normální komorou.

                    Teď je však móda superlineárních tlumičů, takže výběr bídný :-(

                    0 0
                    • Jenda  

                      tak z toho floata by mozna sel ten propedal uplne vykuchat? Zeptej se v bikelive a nebo holt sehnat RP2 nebo RP23, v ty 200 se daj sehnat za rozumnou cenu

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      co zkusit TFtuned?

                      0 0
          • ZuzicK  

            To myslíš jako ten můj??? :-O

            0 0
      • AleZ80  

        Ahoj všichni,

        přemýšlím o koupi rámu Ghost AMR (stará verze s vodorovně umístěným tlumičem), který je (dle toho, co jsem se tu dočetl) hodně lineární, tak bych to chtěl trochu vykompenzovat nějakým progresivnějším tlumičem (původně jsem uvažoval nad X-F O2 PVA). Dle toho,co jsem tu tak pročítal by mohl být vhodný Monarch RT, ale radši bych to s vámi ještě zkonzultoval. Rozměr by měl být 190/50 a chtěl bych se vejít do cca 4500 Kč. Předem díky za rady a tipy.

        0 0
        • AleZ80  

          Chybně jsem uvedl Monarch RT, ale myslel jsem Monarch RT3.

          0 0
          • Mamut  

            Ak mas na mysli napr. http://www.bikeradar.com/…dels-24941/9 tak Monarch RT3 je progresivny az prilis. Mam v podstate rovnaky ram (Cube) a este som ho nikdy nestlacil na viac ako 85% (pri rozumnom nafukani – t.j. sag na ccca 30%). Niekde sa tu vala vlakno o tom tlmici na Cube rame, kde je viac detailov.

            0 0
            • AleZ80  

              Ahoj,

              konkrétně se jedná o tenhle rám ( http://www.ghost-bikes.cz/…mr-5700–2009 ). Mlok tu o něm psal, že je hodně lineární a vhodný spíš na klidnější jízdu bez skákání, tak jsem si říkal, jestli by to v kombinaci s tím RT3 nebylo optimální. Jinak nevím jaký jiný, progresivnější než X-F O2 PVA, u kterého se bojím, abych nebyl pořád na dorazu. A když bych na něm nastavil vyšší tlak, tak by to asi zase moc nežehlilo. To vlákno by mělo být o CUBE AMS ?

              0 0
              • mr.antik  

                ohledně rámu neporadím, ale bacha, že často se ty Monarchy prodávají s HV komorou, což už by zas tak extra lineární být nemělo.

                0 0
              • Mamut  

                Mam v podstate identicky ram, Monarch RT3 200/51mm HV a je PRILIS progresivne. Mam este ideu, ze by to slo trocha znizit postelovanim tlaku v IFP komore, ale treba na to redukciu, ktoru este nevlastnim.

                0 0
    • Jenda  

      tak zkus sehnat pearl, ten byl progresivni az az

      0 0
    • martinpav  

      Progresivita sa da upravit, neviem ale v akom meradle. Viac sa da docitat tu: http://forums.mtbr.com/showthread.php… .

      Oznacenie A-D uz RS je ekvivalentom compression tune u Foxu, kde A je minimum.

      0 0
      • mr.antik  

        Ještě jsem našel, jaké písmenko vybrat pro typ rámu, ale nevim jaký půběh leverage ratia mám :-(

        http://media1.hibike.com/…ge_ratio.pdf

        Otázkou je, zda to půjde sehnat.

        Pokud písmenka mění progresivitu, tak předpokládám, že je to jiným tlumením komprese (stejně jako nafoukáním SPV komory).

        Ale vlastní progresivitu pružení můžu změnit pouze velikostí vzduchové komory, nebo ne?

        0 0
    • kesu  

      ahoj

      ja bych osobne dal DHX 5air a dokoupil malou komoru,tzn tu co je standartne na Floatu.Docilis tim stejneho chodu jako je na floatu ale budes mit navic moznost ovlivnit konec zdvihu hydraulickym dorazem a prifoukat progresivitu(to ale ovlivni trochu citlivost).Posledni varianta je zvetsit progresivitu i u te male komory.Melo by to jit.Pokud vim,mel to Tinktink na DHX.To se zmensi objem komory tim,ze se do ni neco vlozi.Meli by to umet v bikelive…

      0 0
    • kesu  

      ahoj

      ja bych osobne dal DHX 5air a dokoupil malou komoru,tzn tu co je standartne na Floatu.Docilis tim stejneho chodu jako je na floatu ale budes mit navic moznost ovlivnit konec zdvihu hydraulickym dorazem a prifoukat progresivitu(to ale ovlivni trochu citlivost).Posledni varianta je zvetsit progresivitu i u te male komory.Melo by to jit.Pokud vim,mel to Tinktink na DHX.To se zmensi objem komory tim,ze se do ni neco vlozi.Meli by to umet v bikelive.

      hm,koukam ale ze rada s DHX je k niemu kdyz nechces expanzku…

      0 0
    • mr.antik  

      Expanzku nechci a hlavně nemůžu :-)

      Takže ta teoretická varianta, že bych koupil klidně tlumič s HV komorou a nechal tam něco vložit, aby se zmenšila :-)

      0 0
    • kali222  

      tohle mi pripada jako uzavrenej kruh. pockej a splachni to treba za cas s tou vidli, ramem a tumicem na raz v novem bajku. prece jsi nenasypal 20 do zapletu?

      0 0
      • mr.antik  

        Neboj, mám to pod kontrolou, kupuju jen ve slevách a akcích.

        Ale stejně si myslim že ten Reign je pro mě nezničitelnej…

        0 0
        • friblos  

          pro tebe bude asi fakt levnější to prodat a koupit celé nové:-(

          0 0
      • fousek  

        Ja bych se Reigna nezbavoval, uplne tezkej ten ram neni, jede dobre, zehly dostatecne a je asi tak 1000× hezci nez ty navohybany tuctovky co jsou ted v mode.

        0 0
    • Palo TT  

      Tento x-fusion za tie peniaze asi celkom stoji za vyskusanie.

      http://cgi.ebay.de/…Fahrradteile?…

      0 0
      • mr.antik  

        Tak jsem nakonec vybral Fox RP2 (novej a skoro za cenu jako ten X-fusion), s malou komorou a zdvihem 57mm. A zbyla spousta peněz na případné tunění…

        0 0
        • Palo TT  

          A kde si tak dobre nakupil?

          0 0
        • warzone  

          tak toto ma zaujma,rozmyslal som zlepsit chod zadnej stavby+zvysenie zdvihu tym istym sposobom u Reigna mojej polovicky…ako sa to javi?

          0 0
          • mr.antik  

            musíš vydržet do víkendu, možná dýl, protože nevim jestli budou pasovat ty hliníkový čumprlíky z Manitoua

            0 0
            • warzone  

              nie nie ja nemusim,ja uz ho vidiiiiim :DD

              ok tak potom napis…

              0 0
              • mr.antik  

                Tak jsem to dneska konečně namontoval, ale bohužel nevyzkoušel, jen jsem poskakoval po sklepě. Myslim, že progresivita asi bude OK, s citlivostí to bude horší, protože jsem foukal na 170 psů, uvidíme v terénu. I když pocitově spíš cejtim a slyšim, že ta ciltlivost je omezována Compression Tune na středu, než vlastním tlumičem, ale to nedokážu posoudit.

                0 0
                • warzone  

                  A aku si mal vlastne Compr.Tune na povodnom R?

                  0 0
                  • mr.antik  

                    já tam neměl R, já měl Swingrse. To Rko jsem měl jen půjčený na odzkoušení, ale byl to nějakej starší kus tak tam nic o Compression Tune nepsali.

                    0 0
                    • warzone  

                      aha…kazdopadne si myslim,ze budes spokojny aj s tym RP2 na vyssom zdvihu…chce to testik v terene :)

                      0 0
    • mr.antik  

      Tak tlumič už dorazil, chtěl jsem se zeptat, jak je u foxe měří zdvih? Je to celá délka toho válečku (až po okraj) nebo je doraz někde třeba 0,5 cm před okrajem?

      0 0
      • friblos  

        dej ho do ramu-vypust vzduch a zatlač na doraz- jinak nevím, na tom Swingru zbývá 1cm aspoň na tom mojem

        0 0
      • MlokCZ  

        Celá délka z tlumiče koukajícího pístku to není nikdy. Na každé délce tlumiče to vychází jinak, takže si to musíš případně sám změřit s vyfouknutým tlumičem.

        Třeba RP23 190/51mm má doraz těsně před koncem pístku, cca 1–2mm. Na 200/51mm RP23 zůstane výrazně více, kolem cca 5–6mm.

        A třeba na 200/57mm odhaduju, že zase zůstane jen minimum (ten jsem nikdy neměřil), atd.

        0 0
        • mr.antik  

          No právě to chci zjistit, jestli je to 51 nebo 57. Tak holt až v rámu.

          Ale za těch 121 Euráčů je mi to docela jedno :-))

          0 0
          • friblos  

            to:Mr ANTIK zkoušel si u toho Manitou kde máš doraz?

            u X-fusion 02 rl jsem to poznal doraz tak, že mi občas za jízdy šla guma až za pístnici:-)

            0 0
    • mr.antik  

      Tak vložky z Manitoua na Fox nepasujou, takže musim asi objednat u Švece, co? Nebo je ještě nějaká možnost jak je obstarat?

      0 0
      • kopečák1  

        jaký budeš objednávat? Já tam teď koukal a jediný co by to mohlo být je tohle?

        http://www.cyklosvec.cz/…tlumice-fox/

        nicméně z bikelive mi psali že úprava je kolem 300kč… tak nevim

        0 0
        • kopečák1  

          Nikdo nic prosím? :-)

          0 0
          • mr.antik  

            počkej, to jsem před těmi 4 lety myslel jiné vložky :-)

            Jestli větší progresivitu, tak buď to, co linkuješ, nebo samodomo. Někdo tu dával fotku vložky vyrobné ze špuntu do umyvadla :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.