• Jarque

  Co si o tom myslíte?

  Docela mě zaráží, že třeba na takový Škoda cross, závod, který je všude popisován jako závod pro amatéry jsou elitní profesionálové, třeba takový Jiří Nesveda… Otázka je, proč vůbec dávat na hobby závody prize money 80 000 Kč… :/

  Mají snad málo závodů?

  Nebo je (polo) profi cyklistika tak mizerně placený sport, že si nutně potřebují vydělat?

  Je to fér, soupeřit s masou hobíků s nesrovnatelně slabším zázemím?

  Anebo je to v pořádku, každý má stejné možnosti?

  Vítáte možnost zazávodit si proti profesionálům?

  Anketa: Profíci na hobby závodech?

  Ano
  46x
  40%
  Ne
  68x
  60%
  • Lister  

   Tvoje problémy na moji hlavu :-)

   Mě spíš přijdou divný ty tisíce hobíků co si tam huntují těla a materiál, takže záleží na úhlu pohledu…

   • Jarque  

    Mě to přijde taky divný, nicméně mě to docela baví :) Smysl to moc nemá – ale pozitvum vidím v tom, že mě to nutí alespoň minimálně potrénovat, udělat něco pro svoje tělo…

  • JakeF  

   Tu hranici nikdy neurčíš… Kdo je profík? Ten, kdo za cyklistiku dostává zaplaceno? Ten, pro koho je hlavním zdrojem financí? Nebo podle licence? Tu má dneska kde kdo. Osobně mi přijde kravina to řešit. Profíci jsou proto, že jsou dobrý a že to vydřeli a věnovali tomu daleko víc úsilí, než běžnej hobík. Proč by je teda měl někdo omezovat, kam můžou jezdit a kam ne?

   • Orbis  

    přesně :-) mimo jiné cyklistikou se v čechách uživít nedá, takže každý prachy se počítaj :-)

   • ¨MZ  

    Já mám tu hranici profíka určenou jednoznačně. Každej kdo dojede na závodech předemnou je profík a takoví nemaj na hobby závodech co dělat :-)

    • roud  

     víš jak se to říká nejezdím proto abych vyhrál ale abych nasral co nejvíc lidí co dojedou za mnou xD xD xD

    • JakeF  

     :). To je dobrá strategie.

     Je fakt, že na Bínu a Šimůnka jsem byl v Mikulově trochu naštvanej. Nejen, že nebejt jich, tak jsem skončil na bedně, ale Bína ještě dvakrát odmít střídat na čele závodu s tim, že mi to jede hezky a že jsem mladej. Ale zase je to takový hezký, když s nima člověk jede a Šimůnek dává rady, jak jezdit :).

   • Mig_all  

    Ale určíš! Licenci rozhodně nemá kde kdo! Osobně neznám nikoho v mém okolí! A kdo ji má je jednoznačně profík se vším co k tomu patří! A už je jenom na něm jestli je takova nula, že se cyklistikou neuživí nebo je dobrej a je za vodou, tak jako tak na hobby zavodech nemá co dělat to jsou paraziti!!! Tam je myšlenka jasná, je to zavod pro běžné cyklisty kteří jezdí pouze pro radost, pro překonání sebe sama, pro překonání ostatních nadšenců, pro ten krásný pocit „závodění“. Ovšem pokud pořadatel uděluje vítězům něco víc než věcné ceny tzn. nejáke těžké price money je otázkou zda-li stale jde o „hobby zavod“ na takovy zavod bych nejel ani kdyby bylo startovní zadarmo. To je pro mě profi zavod a kazdy bez licence kdo se tam pachtí za uspechem je pro mě šašek.

    • JakeF  

     V první části se zastáváš běžnejch cyklistů, co tam jezdí pro radost a překonat sami sebe a v druhý části ti vadí, že hodinu před nima jede nějakej profík a kdo se pachtí za nim je blbec… Nestřídáte se vy u toho počítače?

     S tou licencí to tak ty možná nevíš, já vim o čem mluvim. Abys moh jezdit kategorii Elite nemusíš bejt profík a dokonce si myslim, že většina Eliťáků se závoděnim neuživí.

    • kubad  

     Blbost licenci ma kde kdo, a licence rozhodne neznamena ze je to profik.

     A pokud na takove zavody nebudes jezdit ideal apon bude o jednoho … min.

    • pelhrimov  

     Na závodech se závodí a vyhrát může jen jeden, pokud to nevíš.

    • Biker jak Pes  

     Rofl… už 5 let jsem profík se vším všudy a ani o tom nevím. :-D

    • roud  

     v dnešní době ke licence jen o pemězích můžeš ji ,ét klidně i ty…

    • Blade  

     Dobře ty :D

  • Prtko.cz  

   Tvoje starosti bych chtěl mít.

  • ¨MZ  

   S Nesvedou jsem jel letos ve skupině Tour de Brdy, po té, co se to v kopcích roztrhalo, a v půlce závodu radši slezl. Takže toho bych se nebál, MTB není Lopatárna :-) Spíš Milan Spěšný, ten asi bude chtít vyhrát :-)

  • kubad  

   Ale copak :-) co ti brani potrenovat a porazet je?

   Jinak je to problem poradatelu, ale nevim jak bys jim chtel zakazovat start.

   • pelhrimov  

    Někdy je to naopak, pořadatel dobrým závodníkům ještě musí a chce zaplatit bokem, aby přijeli, minimálně cesťák.

  • nobelowski  

   Pokud je závod uveden jako hobby a určený pro amatéry, tak by správně měl profesionál startovat v samostatné kategorii. Třeba na některých amatérských závodech v jiných sportech je tomu tak zvykem.

   Profesionálem myslím registrovaného sportovce (registrovaného v dané asociaci při čstv). Pro registrovaného sportovce by mělo být pod úroveň startovat v hobby kategorii a je to jen honění trika.

   • kubad  

    Tak vetsinou je na zavodech kategorie Elite ne?

    • nobelowski  

     Ano. Tak je tomu v sériích KPŽ, Velo nebo Galaxy a podobných (hádám). To jsou závody primárně pro profíky s hobby kategoriemi. Ale pokud propozice závodů jasně deklarují, že jde o závod amatérů a žádnou elite kategorii nevypisují, pak je to jasné a jako profík bych se měl minimálně začervenat.

     • kubad  

      No nevim moc zavodu kde by bylo v pravidlech neco takoveho neznam.

      • nobelowski  

       Třeba zbartosem propagovaná Soběšická Mulda.

       Já teda nechci nikoho zbytečně omezovat, to chraň bůh, ať si startují, kde chcou. Ale dřív jsem se věnoval závodně jinému sportu 20 hodin týdně a hanba by mě fackovala, kdybych si jezdil pro trofeje získaný nad těmi, kdo se sportu věnují pro zábavu 1–2× týdně.

       • zbartos  

        Já ten závod nejen propaguji, já ho i vymyslel a pořádám ho…

        BTW Jestli myslíš trofejemi ty papírové diplomy, co dostávají na Muldě http://www.czex.cz/mulda medailisté, tak to je jistě co závidět. Překvapuje mne, že po čtrnácti letech konání tohoto závodu, se najde ještě někdo, komu vadí, že závodí s Honzou Jobánkem či s Ondrou Fojtíkem.

        Nemyslíš, že ty kluky prostě MTB závody baví a když takové závody mají pár metrů od domova, tak na ně prostě přijdou ?

        • nobelowski  

         O pořadatelství vím, jen jsem neuvedl všechny tvé funkce.

         Nechci, aby z toho byl zbytečně oheň na střeše. Jen mě pak překvapí, že propozice závodů začínají větou o amatérech. Vůbec nechci diskutovat s pořadateli, je to spíš zamyšlení nad závodníky, jestli se cítí být amatéry.

         • pelhrimov  

          Oni těmi amatéry třeba skutečně jsou, je třeba se jich zeptat. Někde jsem četl, že Ivan Rybařík učí na půl úvazku ve škole. Třeba elitní plavci jsou mladí nejenom proto, že ve 30 už nelze plavat, ale ze sociálních důvodů. Jsou to totiž studenti, mají tím pádem čas a zázemí pro trénink, protože plaváním se nelze uživit (teď nemluvím o několikanásobném vítězi Olympiády).

       • HROOLI  

        Mě to vůbec nevadí, naopak. Je to motivace :)

   • pelhrimov  

    V Čechách je profesionálů jen několik :) Zaměňujete amatérský výkonnostní sport (vítězové bike maratonů) s vrcholovým (Kulhavý).

    • nobelowski  

     Záležitost terminologie. Věřím, že chápeš, jak jsem to myslel.

     Závod, kde jede vítěz systémem start-cíl a druhý závodník ho už od začátku nemá ani na dohled nemůže být atraktivní.

     Jde tu opravdu jen o to, že když se v propozicích objeví slůvko „amatérský“, tak tam očekávám jen neregistrované závodníky, nebo rozdělené kategorie.

     Jaký význam má jinak slovo amatérský v kontextu účasti registrovaných či dokonce elite závodníků? Pak to přece není amatérský závod.

     • pelhrimov  

      Amatérský v řeči pořadatelů = závod pro širokou veřejnost = co nejvíce startujících. Já Ti rozumím, jsou to ty úhly pohledu :)

      • pelhrimov  

       Na Vysočině se léta jezdil triatlon, kam nesměli registrovaní závodníci a protože i neregistrovaní jsou dobří, tak tam nesměli ani Ti co se někdy zůčastnili Českého poháru a pak ještě pořadatel rozhodl, že kdo to zajede pod 1h30minut je profik. Přitom amatér co trénuje několik hodin denně to také v pohodě zajede v tomto čase. Co třeba studenti? Ráno jsem se v 6 vzbudil a šel na dráhu, pak do bazénu, pak na 4h do školy a večer znova do bazénu a ve 22 spát. Byl jsem ryzí amatér.

       • vlasto  

        Ha, ja sel v sest do bazenu, pak tri hodiny skoly, hodka halovejch sportu, tri hodky skoly a vecer lyzba(byl jsem lyzar) a triatlonu jsem se ucastnil jako amater. Srovnani s profikama bylo vzdy prinosem. Je prinosem i ted

      • nobelowski  

       Pro širokou veřejnost je třeba Velo série. Nazval bys Šelu, Drásala, Krále Šumavy, Sudety, Zaskar, … závody pro amatéry? Oni se tak sami nenazývají.

       Zeptám se tedy filozoficky: Co asi vede pořadatele k tomu, aby závody pojmenoval jako amatérské?

       Snad mi ji někdo zodpoví.

       • pelhrimov  

        Ano, všechny tyto závody jsou pro amatéry a pořadatelé utrácejí desítky tisíc za marketing, aby těch platících amatérů nalákali na start co nejvíce. Závod pro profíky je Světový pohár, ME, MS, Olympiáda plus exhibice typu Pražské schody

       • pelhrimov  

        Teď Ti možná začínám rozumět: Ty myslíš, že když pořadatel zdůrazdní slovo AMATÉRSKÝ, tak očekáváš nějaký komornější závod s jinou atmosférou, bez extrémní řevnivosti. Když na něco takového přijede eliťák, tak tomu říkám: Vraždění neviňátek. Tak to myslíš?

        • nobelowski  

         Ano. Protože pokud vezmu tomu slovu jeho význam, tak už nemám jak nazvat závod nižší kategorie. Myslím tím závod a závodníka, který netrénuje, ale jezdí na výlety.

         Pak si přečte nějaký plakát a řekne si: amatérský, to by mohla být sranda, hecnu se. Tak si dá do kapsy banán, do bidonu vodu a jde na start. A ejhle! Vedle něj stojí závodník, který startuje s podporou sponzorů a profi týmu. Kde je chyba?

         • pelhrimov  

          Ale, někteří pomalejší jezci to za chybu nepovažují, hecnou se a zkusí se s profíkem udržet z recese alespoň kilometr. Staršně moc záleží na typu závodu. Na toto doplatila atletika, na dráze je strašně vidět ten rozdíl mezi dobrým a horším běžcem, proto všichni utekli na Pažský maratón, kde se rádi utkají s elitními běžci z Keni a jsou přitom schovaní v davu a není vidět jejich slabá výkonnost. To samé platí na XC. Také bych na závod v Rynárci nešel, protože Martin Bína je z Pelhřimova a ztrapnil by mne, dal by mi kolo a nebyl bych klasifikován, proto nejezdím na okruhu, kde je vše strašně vidět, ale jezdím maratony a tam už mi eliťáci nevadí.

         • pelhrimov  

          A nepřeceňuj sponzory: Je to často naleštěná bída typu nechci tu slevu zadarmo. Nakonec právě Ti nadšenci mají nejvíce pomalované dresy, kdybych to bral podle dresů, tak jezdí jen profíci :)

     • pelhrimov  

      Teď jsem si vzpoměl na dyslektické třídy, odklady školní docházky a podobné opičárny :) Sport je demokratický v tom, že se dodržují pravidla a že každy má teoretickou šanci uspět. Už teď se občas vyhlašuje v cyklistice podle váhových kategoriíí, zatím je to spíše recese, ale za pár let …

  • Fuglsang  

   Jako promin, ale nemuzes prece nikomu zakazovat start protoze je moc dobrej.. V tenise se taky obcas na nejaky mensi turnaj prihlasi TOP hrac aby se rozehral a naopak to tomu podniku prospeje prijde vic lidi a slabsi hraci se s nim muzou porovnavat.. to sami v ostatnich sportech treba ve fotbale se hraje pres zimu halovej turnaj, jsou tam i nejaky ty prize money. Ucastni se Slavoj Houslice, AC Ester a FC Kotehulky a dalsi a za ty Kotehulky nastoupi treba Rosicky protoze se narodil pobliz a delaj z toho souperi nejakou vedu? naopak se pak muzou pred kamaradama vytahovat ze si zahrali proti Rosickymu..

  • CraObs  

   toto sa mi tiež moc nezdá.. profi jazdcov by som tam kludne aj pozval ako čestných hostí, tým majú možnosť sa ludia porovnať s profíkmi.. a je to celkom dobrá motivácia..

   ale aby jazdci ktorí súperia o miesto v repre jazdili s hobíkmi maratóny a dvíhali tam hrdo poháre a medajle je prinajmenšom divné..

   otázka je kolko z tých jazdcov by potom prišlo, keby z toho mali „len“ porovnanie s ostatnými..

   • Rychlej turista  

    Ale zase když nějakého zařízneš nebo s ním vylezeš na bednu nebo dojedeš jen pár minut za ním, tak je to docela dobrý pocit :-)

    • CraObs  

     to j.. ale nato nemusí byť na bedni.. kludne ti može pogratulovať a odovzdať pohár a pod.

     • JakeF  

      Bože. Prostě jeden trénoval víc a vyhrál, druhej trénoval míň a dojel za nim… Co na tom mění, že první je třeba náhodou profík, co na sebe cyklistikou sotva vydělá a má licenci, stejně jich většina chodí normálně do práce, třeba i víc, než ty, který porážej.

      • CraObs  

       platí to čo som písal nižšie.. málo z nich chodí na trate o diplom, trepú sa hlavne na maratóny o prachy.. tým je jasné že nejde ani tak o maratón ako taký ale o to aby sa o prachy pobili tí traja profíci..

       • JakeF  

        Když nepřijdou dobrý závodníci, nebudou další rok sponzoři, nebude žádná prize money a ty si pojedeš závod stejně jako loni, umístíš se o 5 míst líp a budeš z toho mít stejný prd jako loni. A ještě se sníží šance vyhrát něco pěknýho v tombole :).

        • hekynen  

         A přesně o tom to je!

        • PjSky  

         blbost. me se jezdeni kasickaren nelibi, 1000 amiku zaplati profikovi jizdu a to ti prijde ok? :) kdyz je tak dobrej tak at si to jde vyzavodit v poradny konkurenci a zavod s amikama at odjede treninkove.. zlaty voci, neprijel by…

         A kdo trenuje vic ten zere? Je opravdu rozdil kdyz trenujes od 12ti a pod dozorem a kdyz rves po 25tce hodinku na jezdeni mezi praci a rodinou. Ten druhy se snazi vic ale neudela nic extra, hodiny a trener hovori.

         Ale jo je to kseft, zavodu je ted uz tri prdele, ani se to neda odjezdit za rok, vsude je to stejny: at je reklama videt frajere, uz at tam ses.

         Komu se to nelibi tak at nejezdi zavodit s profiky ale jedou si v klidu na Drtice nebo tak.

         „Drtič není závod, Drtič je poloorientační nezávodní hobby mtb maratón.

         Maratón je svou délkou a náročností. Jinak je to vlastně celodenní „pohodová“ vyjížďka ve volné přírodě, nejede se na umístění, hledají se horské hospůdky a tajné kontroly. A přitom budete odkázání jen na mapu, turistické značení a na sebe, popř. na své kamarády.“

  • destr  

   No jenže aby takovej závod byl, tak taky musí bejt nějací sponzoři, a co je víc zviditelní? Vítězství nějaky Franty Pomalíka nebo Milana Spěšného? Takovy lidi dělaj závod, táhnou sponzory a díky tomu se ten závod vůbec může uskutečnit.

   • CraObs  

    no len profík na závod o diplom nepríde, ale pokial je hlavná cena 1000€ tak stojí v prvej rade..

    • JakeF  

     Ano a pokud to zakážeš, tak profíci, aby se uživili, tak budou jezdit bez licence a vyhrávat stejně, aby se uživili. Není to v tom, jestli je člověk profík nebo ne, ale jestli má v nohách na to, aby vyhrál.

     • pelhrimov  

      jo a ještě Tě doplním, že se to může řešit opačně: Některé amatérské triatlony se mohli absolvovat pouze s licencí a člověk si musel koupit licenci na startu, dokonce snad byly jednodenní licence :)

      • hekynen  

       Jednodenní licence existují stále…

  • mr.antik  

   jsou „hobíci“ co maj třeba firmu nebo jsou rentiéři maj víc času a peněz a lepší podmínky než profíci.

  • vlasto  

   vitam,poucim se

  • Beeda  

   ja se tesim, ze vyhraju naky prasule, jsem profik:-))

   PS: nesvadba se v bahne zahrabe:-)

  • hekynen  

   Nechápu, o co ti jde. Když potkám před závodem Mlynáře, tak mu prostě „vynadám“, že kvůli němu zase nevyhraju :-)), oba se tomu zasmějeme (ale Mlýny dodá, že proč ne, když budu lepší jako on). No a pak ho vidím až při vyhlašování vítězů, pokud teda stihnu na vyhlašování vůbec dojet do cíle… Vždyť je to zábava, teda aspoň pro mne ano. Jo vlastně, to jim závidím: zdraví… Že jim fungujou kolena, klouby, nervy…

   • mr.antik  

    navíc má každej možnost volby na takový závody nejezdit a zvyšovat si ego někde jinde…

  • black.horse  

   Tvoje myšlenky znám, kdysi dávno jsem jezdit dual slalom neboli dual (předchůdce dnešního 4× závodu), jezdit jsem vlastně pořádně neuměl, jezdil jsem jen pro zábavu, ale stejně mě deptalo, když přišli kluci z BMX klubů a nás hobbíky-samouky poráželi jako by nic. Ale časem mi došlo,že to jejich umění nedostali zadarmo, vydřeli si ho, víc než kdokoliv z nás „hobíků“ a to, že nás poráželi byl zasloužený úspěch. Takže dle mě není důvod proč by výkonostní jezdec nemohl přijet na hobby závod, nevyhraje proto, že by měl protekci, ale proto, že v životě na tom dřel víc než ostatní a mnohdy na úkor řady jiných věcí v životě s kterými se třeba musel rozloučit. Pokud má závod dělené kategorie hobby a elite, je na cti a ambicích každýho z jezdců kam se přihlásí (nestanovuje-li to pořadatel přímo závazně svými pravidly). Nehledě na to, že ani pořádně nelze stanovit hranice kdo je a není hobbík. Jako kluk jsem na dual taky měl licenci ČSC a jezdil českej pohár a prd jsem uměl:-D

   • tom_777  

    tohle je smysluplný, s tím se stotožňuju – co se všichni divěj že je někdo lepší než jsou oni? Prostě víc trénujou víc uměj a proto jsou lepší…

    tady na okrese máme takový okresní závody a skoro vždycky to vyhraje ten jeden kluk co má licenci, ale on třeba chodí běhat do lesa do vrchu v listopadu kdy je nejvíc hnusně, zná v lesích okolo každou pěšinku a sjezdík. Prosztě do kola investuje víc energie než kdokoliv jinej tady a taky má podle toho výsledky…

  • MIC  

   Fajn, tak sem napište definici profesionala, at vsichni vime na cem sme! Tohle placani do vody moc lidi nebavi.

  • Martyss  

   Je to fér, soupeřit s masou hobíků s nesrovnatelně slabším zázemím?

   Anebo je to v pořádku, každý má stejné možnosti?

   Život není fér. Ohleduplné je, pokud se ceny losují.

  • scoty  

   Dle mého by závody pro hobíky měly znamenat závody pro neregistrované bajkery. Pokud pořadatel pouští na takovéto akce regi borce samo ze zištných důvodů, tak je to unfér.

   No třeba v hokeji se to řeší tak, že v „odborářské lize“ se nerigistrovaní hráči zaregistrují(:-) a každý manšaft má povolen třeba 3 svazově regi hráče.

  • destr  

   A co teprve hobíci na profi závodech :-D

  • rainbowone  

   Na MTB závodech je ještě jakesi fér prostředí to se ale nedá říc o silnici. Tam závodíš proti borcům v týmu co mají profi zazemí doprovodná auta rezervní kola … Jak potom chceš konkuravat lidem co jedou v týmu a dovezou si s doprovodného auta občerstvení a ty musíš stavět na občerstvovačce . Týmový jezdec píchne a dostane s doprovodného auta náhradu ty musíš lepit duši nebo měnit galusku. 50km před cílem „Závodník“ píchne a ty mu ujiždíš a po dojetí do cíle zjistíš že ti ten samý člověk dal 10minut ale jak pak to udělal ,když jsi ho kolem sebe neviděl projet.

   A co mi vadí nejvíc je jak se někteří chovají a jak se chovají týmy. Tím jak riskují sundají půl balíku a vůbec jim to nevadí ,jenže „profík“ dostane nové kolo ale já si třeba nový rám nemůžu dovolit. Je dobrej amatér a nebo i profík ale nemá šanci ,protože proti němu jede 9 jezdců jednoho týmu a ti si v závodě vlastně mohou dělat co chtějí. A proč byk pak jezdil na závod kde si to rozdá 30 profíků a 100 amatérů jim tam dělá křoví. Závod pak je o tom dát si pozor aby tě nepřejelo doprovodné auto těchto profíků co se plete do zbytku pelotonu a ohrožuje 100 hobýků. To ušetřím několik 100korun a pujdu se projet sám a v klidu.

   • Kovki  

    Škoda, že ses nejel s náma projet na Tour de Bechyně. To by se ti (i jiným, kteří preferují opravdové hobby závody), myslím, líbilo. Vítěz se akorát zapíše na pohár (ten mu nedáme), vyfotí se s věncem (ten mu taky nedáme), všichni si pak spolu dáme jedno (nebo deset, podle chuti), a rozjedeme se spokojení zase zpátky domů… :-) {Doprovodný vozidla a tak známe jenom z televize.}

    • PjSky  

     :)) no prosim, a pak ze nerostou.. tohle ma pro skalni amatery hodnotu. Jezdit proti nadupanemu vlacku s ze zazemim je fakt blbost, kde te maximalne nekdo sestreli pro par bodu. Profik ma uraz a peci jako krava, ty ses bez vejplaty par tydnu v loji, a jeste muzes prijit o praci.

   • Jonáš1  

    Bohužel ale je to pravda co píšeš že na tej silnici to tak funguje že pro takovýho jakoby normálního hobíka je tohle nespravedliví resp. když se ti něco stane tzn. poraď si sám.

    A když se něco stane profíkům tak auto je hned na dosah popř záložní kolo a jede se dál když to amatér zuby nechty si říká doufám že mně nepraskne galuska atd. Oni tohle vůbec nemusí řešit.

   • Biker jak Pes  

    Profík teda nejsem, ale taky pro mě není žádný problém zajistit si doprovod v autě. Jenom chtít…

    EDIT: Vlastně jsem, mám licenci! :-D

  • BEgineer  

   Já to vidim takhle: Jestli ti to vadí tak taky tolik trénuj abys ty profíky předjel, a nevadilo ti to…jinak na závody nejezdi, protože to pro tebe nemá cenu ;)Co si ti profíci asi říkají o tobě? „Co sem ten hobík jezdí??“

   • rainbowone  

    Asi mu vadí že jede něco co se jmenuje HOBBY Závod proti lidem co se cyklistikou živý ,mají tým , sponzory a zázemí.

    Měla by to být zábava a né profi závod.

   • nox159  

    //Co si ti profíci asi říkají o tobě? „Co sem ten hobík jezdí??“ // – spatny argument ;-) – je to hoby zavod!! ;-)

    kdyz si vemes – mas zavod motorek s obemem 125 a prijede tam borec na petistovce – co s tim poradatel udela?

    • HROOLI  

     Ale nesrovnávej motorky s cyklisikou. Motorky jsou o výkonu motoru- ten je daný,každý si takovou motorku s tímhle výkonem může koupit. Když si koupíš kolo za 100 000, tak ti stejně bude bez kondičky k ničemu. Profíci jsou super k porovnání a všechno to majéí vydřené. Když se ti to nelíbí,tak bud profík taky :)

     • nox159  

      tak kdyz to beres takhle tak proc jsou licence a proc se do nekterych zavodu bez licence nedostanes…

      je to jasne nektere zavody jsou delane jen pro profiky – tam at si zavodi mezi sebou samozrejme – hobika na takový zavod nepusti.

      proc by teda meli na hoby zavode ( uz z nazvu vyplyva ze jsou to zavody pro hobiky) jezdis profici? si tam jezdi honit triko nebo co?

      uvedu priklad ze zivota:

      v jedne vesnici tady u nas poradaji kazdy rok hokejovy turnaj (pro mistni), domluvi se par lidi postavi se par tymu a hraje se – vsechno pro zabavu pak se pije… :D

      jen jednou si jeden chytrak vymyslel ze si k sobe do tymu veme lidi z okoli co to hrajou " profesionalne"

      samozrejme ze vyhrali ale cely turnaj byl skazeny hobici se moc k puku nedostali a profici si tam jen honili triko…

      • JakeF  

       Problém je v tom, že na bajkovejch závodech se nedostáváš „k puku“, jedeš úplně stejně svojí rychlostí a že daleko před tebou jede o 5 profíků víc nebo míň, se tě absolutně netýká. Jedinej, kdo si má právo stěžovat jsou ty, který by jinak zajeli bednu. A ty to naopak berou často rádi s tim, že se můžou porovnat, jak daleko za těma nejlepšíma jsou…

       • nox159  

        jj v tomhle mas sice pravdu ale : ja se jim neresu na „jejich“ zavody (bez licence na vsechny nemuzu) tak proc by se měli oni srat na „moje“? :)

        kdyby na hoby zavodech nezavodili lidi s licenci tak si zabednim na kazdem mistnim ;-) – ale o tohle tedka neresim ( nevim jestli budu vubec pristi rok zavodit… takze to jde lehce mimo me :)

        • HROOLI  

         to jsou ta kdyby ,zas tě to může více těšit,že si dojel třeba těsně za něma..

         • nox159  

          proc by me to mělo těšit?

          kdyz uz na startu vim kdo v cili bude stat na bedne tak je to celkem nuda nemyslis? :(

          • JakeF  

           Stejně je to pořád jen a jen v nohách… Dojet za někym, kdo je lepší, neni ostuda.

           Ale člověk to fakt musí brát čistě z existencionálního hlediska. Dneska je u menších závodů docela problém, že je málo startujících a pár dobrejch jezdců ty lidi přitáhne. Pár se jich naštve, že kvůli nim nemaj na bednu, ale 3* tolik jich přijde si to projet jen tak a dojet ve druhý půlce startovního pole.

           • nox159  

            je to i o tom jak se ten profik u toho zavodu a po nem chova…

            pokud je arogantni a chova se jak maly 15ti lety spratek co se predvadi pred babama tak je to smutne… – ale o tomhle se tady rozepisovat nechu… to je na dlouhe povidani

            kazdy mame proste jiny nazor a bereme mozna i tu cyklistiku trochu jinak :)

            jinak samozrejme je to v nohach ale ne jen v nich… ( ale to je tez na delsi povidani – tymy sponzori penize podrazy vymluvy prestupy… )

            • pelhrimov  

             Ty jsi strašný kecka, nikdy jsi pořádně nezávodil natož, aby Tě nějaký profík připravil o bednu :)

             • nox159  

              pan je nejspis jasnovedec ;-)

              ale ani kolo nema :D

              • Beeda  

               no s tavouhle spatnou psychikou nebudes nikdy na bedne, skuz na tom zapracovat;-)

               • nox159  

                uz jsem s tou spatnou psychikou byl ;-)

                a jestli jeste jeste budu ? no to fakt nevim vaham mezi FR a XC tak podle toho jak se rozhodnu :)

                • HROOLI  

                 už je nejvyšší čas, listopad se blíží :D

                 • nox159  

                  furt cekam az Dr.Pažickému prijdou „pasky“ na testovani laktatu :)

                  • HROOLI  

                   to mě doufám čeká na jaře

                   • nox159  

                    ja mam rekneme sezoni praci takze kdyz je pekne tak se maka, takze pres zimu mam casu dost takze pres zimu kdyz nenatrenuju tak jsem v prdeli :D

              • PjSky  

               hele kdyz tak ctu pelhrimova tak mam pocit ze sem snim uz osobne nekde pokecal :)

               neber veci na tomhle foru moc vazne noxiku, na stranu druhou pelhrimov muze bejt klidne nekolikanasobenej mistr repubilky na draze ;) a co ti tu pise nejsou treskyplesky.

               mno aspon jednu vec ti tu dam: musis mit talent a vuli, a tim nemyslim jen vydrz v treninku, ale taky cojones, koule, raketu v zadku :))) proste neco co te dopredu potlaci I PRES diru v rozpoctu sil, pad, ztuhly koleno a kdovico… muzes trenovat cely dny a neda ti to nic, kdyz predchozi dve veci nemas.

               • nox159  

                zkusenosti mit muze, muže to byt mistr ceho chce ale jak muze vedet neco o me kdyz me nezna – jak me muze soudit ? ;-)

                jinak vazne to neberu ( lecim tedka narazene koleno tak si tady kratim dlouhou chvili ;-)

                ale nabizel mi tady za bednu v zavode nejake prachy ( mysli ze to neni realne )tak ja bych do toho sel ale on se neozval takze spis keckou bych mohl nazvat ja jeho ;-)

                ciste muj nazor je takový, ze cyklistika o zavodeni neni :)

                • Beeda  

                 to mas jednoduchy, napises 3–4 otazky nebo domenky a kdo jezdi par let tak si mu jasnej aniz by te potkal osobne. Neco jako kdyz vlk koukne na stado ovci tak hned pozna, ze jedna kulha;-)

                 • nox159  

                  tak jinak pelhrimov se asi vyzna ale napsal primo ze za bednu mi da klidne prachy a kdyz dojedu kousek od bedny ze mi pujci 8kg kolo.

                  pokud je si jisty tím co tvrdi proč si za tim nestoji ? ja bych do toho sel… ;-)

                  • PjSky  

                   treba ma bike shop :) ti pak muze pucit cokoliv.

                   no ja nevim, proc by sis chtel koupit bednu? zni to priserne.

                   Podle me by te zatahl do baliku byvalejch profiku a podmazl ty ostatni co nebudou sedet ve vlacku s vama. jestli mas neco najeto udrzis nejake tempo tak se povezes jak namazanej.

                   to je dost smutny ne?

                   • nox159  

                    čti a pak piš :)

                    kdo si chce koupit bednu? tzn co pises je trochu z cestne ;-)

                    tady je to co psal Pelhrimov: Pak si vyber nějaký závod a napiš, domluvíme se spolu kolik tisíc Ti pošlu za umístění na bedně. Jen Tě upozorňuji a to samé platí pro nick Nox159 a další adolescenty, že umístit se na bedně v hlavní kategorii, znamená 10 let každodenního intenzivního tréniku. Samozřejmě to nemusí být 10 let tréninku na kole, třeba Lukáš Bauer a další elitní lyžaři běžci se umístí, i když mají kolo jako doplňový sport, ale zase platí, že už mnoho let intenzivně trénují. Pokud by jsi dojížděl pár sekund od bedny, tak Ti horské kolo pod 8 kg zapůjčím na důležité závody.

                    tzn → tvrdi ze nemam na bednu snaci ( 10 let intenzivniho treninku pise ze je minimum), ( proto pise ze klidne neco zaplati kdyz tam dojedu → predpoklada ze nedojedu )

                    • jIrI___  

                     By mě zajímalo, co na oplátku z toho bude mít pelhrimov…

                     • karliner  

                      Srandu.

                     • nox159  

                      bych to videl tak, ze to napsal stylem, ze je to podle nej nemozne takze se muže onahaet prachama i dobrym kolem protoze si mysli že to nemam šanci tu bednu dat.

                      ja jsem přesvědčený o opaku, a šel bych do toho ale on už se nějak víc nevyjádřil… :(

                      • HROOLI  

                       Neřekl bych,že to je tak snadné . Že si řekneš,že chceš ty prachy,tak začneš jezdit a všechny porážet (ne na místních závodech) . Určitě ne z ničeho,když jsi na to ted „kašlall“ :)

                       • nox159  

                        o prachy mi teda vubec nejde…

                        jde o to ukazat ze to jde… a ja osobne se bavim i o malych zavodech… :)

                    • Beeda  

                     muj navr na pristi rok by znel nejak takto ;-)

                     okresni prebor s 20-ti ucastniky – 0kc

                     krajsky prebor ala Galaxy – 100kc

                     cesky prebor ala KPZ – 1000kc

                     exaliga CP XC U23 – 10000kc

                     evropa – svet U23 100k – 1 mega;-)

                     • karliner  

                      To je dobrý začátek. Na to, že nox nevyhraje vůbec žádné prize money podle beedovy tabulky vypisuji kurs 1,01:1

                     • jonti  

                      Myslim, ze to Galaxy je jeste vcelku realne.

                     • nox159  

                      kdyby to pelhrimov napsal takhle tak neprotestuju :) „nevydelal“ bych si pomalu ani na peknou veceri s pritelkyni :D

                      jen tak pro zajimavost kam bys zaradil treba cyklomaraton tour ?

                      • Beeda  

                       CMT jekonkurencne vic variabilni, takze 300–500, bavime se o hlavni trati, ta detska je samozrejme za 0;-)

                       • nox159  

                        tim padem pokud beres hlavni zavod jako dlouhou trat a to u vsech zavodu tak drzím hubu :)

                        na kratke , jak ty pises " detske" by se s trochou stesti podle me zabednit dalo.

                        • Beeda  

                         no ale furt by jsi byl profik:-), alespon na kratkych tratich;-)

                        • Beeda  

                         hlavne, motivaci nesmi byt bedna, motivaci musi byt porazet lepsi soupere, tzn. jezdit kvalitejsi a obsazenejsi zavody…

                         • marios  

                          To jistě, ale stejně by bedna potěšila, když jseš 4× za sebou na bramborách.

                         • nox159  

                          motivace u me bedna jiste neni, tohle cele jsem tady resil proto ze si myslim ze to jak to pelhrimov napsal, ze to trochu prestrelil. Kdyby to napsal tak jak jsi to napsal ty tak je to trochu o necem jinem…

                          ja mam svoji motivaci jinde nez v zavodech a zavodnim nasazenim… ani kvalitni priprava trenink nemusi byt kvuli zavodeni… :)

                        • HROOLI  

                         Asi jo, ale určitě ne bez nějaké přípravy :-) Já jsem jel z cmt jen MČR ve Vřesině,ale dojel až 5. Myslím,že jsem s tou trochou štěstí,jak ty píšeš tu bednu mít mohl. Kvůli pádu několika lidí z dlouhé se nám odtrhlo pár lidí, takže pak už se to jelo na dojetí,ani tempo nebylo vysoké,každý se pral s kolem motající se ze strayn na stranu v bahně.. Ale pořád je to jen krátká .

                         A vítěz se na to MČR očividně vykašlal a už snad jezdí jen závody :D ,aspon výsledky tomu odpovídají :)

                        • pelhrimov  

                         Na krátké trati je sice daleko větší šance se dostat na bednu, ale ve své kategorii 18–39 let se u toho také docela dost zapotíš a bez tréninku to nepůjde ani se štěstím. Už jsem to psal individuální VYTRVALOSTNÍ sport není to samé co penalty ve fotbale. Největší omyl tohoto vlákna je ten, že mnoho lidí vůbec nenapadne, že ty rychlejší závodníky kolo prostě baví a je to jejich životní styl trénovat a závodit. Kdo se s tím neztotožní, tak nikdy vyhrávat nebude a bude jen vykřikovat: A ke mám záruky …

                         • nox159  

                          neríkam ze bez uplne treninku jen rikam ze tech 10 let neni potreba,

                          na kratky zavod jde natrenovat celkem rychle, a pokud mas trat najetou tak ti to tady par minut prida…

                          pak jde o to jak maji kategoriji ( nekde maji 18–39 nekde treba 18–29 uz jsme videl i 18–23…) , kolik lidi prijde, jake je pocasi, s jakym „vetsim“ zavodem se to kryje…

                         • pelhrimov  

                          Zase špatně, je to přesně naopak. Do objemu je každý zdravý jedinec v kažkém věku velice snadno trénovatelný. Na proti tomu rychlost, síla a technika se musí rozvíjet od malička, neustále a ty tréninky bolí. Pro amatéra je snažší se umístit v ultramaratónu než v krátké chrťárně. Ty pořád vycházíš z toho, že na startu krátké budou dva kadeti a pár recesistů.

                         • nox159  

                          vychatim z toho co mam najeto ja, nemam najete objemy… nejezdival jsem treninky delsi nez 2h, hodne mam najete s kamošema stylem ze to rveš co to da ale jen chvili… (cca20km)

                          dlouhy zavod by me zabil už i 50km je pro me hodne…

                          pisu jen to co mam vyzkousene nic vic

                          ( z toho co pises mas asi o dost vic zkusenosti i srovnani… ja na kole jezdim 4 roky, ale to co pisu jsou porad moje zkusenosti a postrehy :)

                         • HROOLI  

                          tak,že to rveš,co to dá není nic neobvyklého, taky tak občas trénuju.

                     • pelhrimov  

                      Ty jsi tedy drsňák, tu Galaxy sérii jsi docela přiškrtil:)

           • karliner  

            Sorry, ale osobně neznám nikoho, kdo by na závod jel jen kvůli tomu, že tam bude nějakej profík…

            Navíc i kdybych chtěl jet na nějakej maratón, abych si zjistil, jestli mi nějakej „profík“ ujede zase o dvě hodiny, jako vloni, tak to stejně nezjistím, páč v drtivé většině nejsou uvedeni předem v seznamu startujících.

            • JakeF  

             Spíš jsem to myslel tak, že o takovym závodě je víc slyšet, napíše se o něm v nějakým cyklistickym (online) magazínu a dostane se do širšího podvědomí → přijede další rok víc lidí.

             • karliner  

              Ale jo, to je možný, moc bych to však nepřeceňoval.

             • PjSky  

              hrozna spekulace :)

              muj prvni zavod v kostce: urval sem si misto v baliku, skvele prezil prvni pasti a v pulce zavodu tahoun jedny slecny ji povida: mame to v suchu, ceny jsou nase (s vysilackou u pasu).

              byl to mega mr…es maratonek udelany ciste jako reklamni akce. Gratuluju profikum co to tam vyfarmili a nakrmili svuj bike shop.

              A je mi lito tech chudaku, co se zapsali a doufali se vyhrajou kolo a nejaky ty ceny.

              Komu tohle prijde ok? Spatne pomery v cyklosportu? Podle me tohle lidi jen odrazuje.

              • McBlacky  

               měl bys napsat jaký to byl závod, když už to tady tak očerňuješ

               • PjSky  

                A hned uvidite kdo to byl, je tam verejna vysledkova listina. A ten je clenem BF vc. jeho teamu a kaslu na to.

                Aha koukam kdo jsi a vidim.

                • karliner  

                 Tedy nevím kdo to byl a je mi to i celkem fuk, ale když se řekne A, sluší se říct i B…

               • martin_bakov  

                tipnul bych si Avion cup… ale fakt hadam

                • karliner  

                 Na Avion cup s vysílačkou? To sou věci…

                • McBlacky  

                 jsem si myslel taky, ale právě na Avionu vyhrála ženy Šárka, nikdo ji tam nejel dělat tahouna a už vůbec ne s vysílačkou. Navíc vyhrál Kníže před Taťkou a myslím, že oba neměli s pořádáním nic společnýho.

     • blaf  

      z toho co tu píšeš mi vychází, že když dostaneš mašinu jako Rossi tak budeš jezdit stejný časy jako Rossi? tak to mi dovol se zasmát, profíci na mašině to maj vydřený úplně stejně a přijde mi to i celkem podobný

      • HROOLI  

       máš pravdu,je to podobné.. Ale já to myslel tak,že si tu motorku -stejně,jako kolo ( přesně takové,co jezdí profíci) koupit můžeš,ale na kole jim jen s takovým kolem stačit nebudeš (pokud nemakáš,jako oni) .Přitom na motorce můžeš dosáhnout stejné rychlosti – aspon na rovince :D ale jinak asi moc stíhat nebudeš. Takže to byla špatná poznámka,ale mě ti profíci nevadí.

       • blaf  

        mě ti profíci taky asi nevadí, ale záleží jak kde, třeba u toho příkladu co uváděl nox159 by mi to sakra vadilo, ale na závodech typu Král Šumavy nebo Sudety mi nevadí a myslím, že bez nich by to bylo o ničem

   • Jarque  

    Netrénuji mnoho, jelikož mám jiné priority – škola (a opravdu nechodím do školy na 3–4 hodiny, jak tady někteří popisují (ach jo, ty technický obory..)), přítelkyně, rodina… Jo a taky jsem občas línej :)

    Říkám si, že příští rok se nejspíš na nějaké závody asi vyprdnu.

    Ok, třeba takové KPŽ nebo CMT s elite kategorií beru, v prvním kopci se balík roztrhá, mají vlastní kategorii, jedou si svůj vlastní závod. Jsem ale trochu rozladěn, když se profíci cpou na závod na trati SP CX, na 2,5 kilometru… Je tam asi tak 150–200 lidí, takže na to prdím, nehodlám se zmrzačit. Závod je vypsán jako amatérský a má prý sloužit k popularizaci cyklokrosu.

  • karliner  

   Neřeším, jestli jedu závod s nějakou pojízdnou chemickou laboratoří typu Hrušky nebo ne. Řeším, jestli se mi líbí trasa a organizace a jestli tam jedou kamarádi.

   • marios  

    jo

   • Darkson  

    přesně tak. mě navíc vůbec nevadí měřit si odstup od absolutní špičky, i když je to někdy dost tristní:-)

    • roud  

     nevím jak ty ale já měřím odstup od absolutní spodiny xD xD xD tskže mě špička vůbec netrápí xD

   • Pebe  

    to jsou zase pindy :-)

    třeba zrovna Hruška je překvapivě férovej na „hobby“ závodech, myslím zrovna závody kde není Elite kategorie…

  • alinceb  

   Já závody vůbec nejezdim. Letos jsem jel jen krátký triatlon a tam mi přišlo, že míchání výsledků amatérů a profíků je jen na škodu.

   Nejde o princip toho, že přede mnou jede nabušený profík, který mi pravděpodobně naloží několik minut popř. desítek minut. Jde čistě o motivaci, kdy si člověk, který dělá sport jen pro zábavu chce čas od času zazávodit (chce se dobře umístit, třeba i na bedně), ale protože se závodů účastní i profíci, tak nemá nárok ne solidní umístění.

   Pro profíky je to spíš jen jako lehčí trénink a ty tam můžeš vypustit duši. Jasně, že oni dřeli víc než já, tak si to asi víc zaslouží, ale na druhou stranu mají úplně jiné podmínky: moje 13ti kg kolo vs. jejich 8mi kg; moje plavky vs. jejich profi neopren, moje obyč. kecky vs. jejich superlehké tretry.

   Závodníci s licencí se tu samozřejmě bijou za to, že je správné, že mohou jezdit s hobíkama. Ať jezdí, ale taky ať se to zohlední ve výsledkové listině…

   Hranice profík/amatér je podle mě právě v té licenci…

   • tom_777  

    jenže ta výkonost není : 100% nejlepší profík 95%nejhorší profík… pak dlouho nic a 60% nejlepší hobík

    většinou jsou nejlepší hobíci ve špičce a občas i na bedně

    (mluvím o bajkovejch závodech, ale na silnici to v českejch pomínkách o moc jiný nebude kromě whirpool)

   • Beeda  

    tak si udelej licenci a budes profik, ja to ted udelal;-)

   • pelhrimov  

    Tak se přihlaš do nějakého oddílu a nech si vystavit licenci. Pak si vyber nějaký závod a napiš, domluvíme se spolu kolik tisíc Ti pošlu za umístění na bedně. Jen Tě upozorňuji a to samé platí pro nick Nox159 a další adolescenty, že umístit se na bedně v hlavní kategorii, znamená 10 let každodenního intenzivního tréniku. Samozřejmě to nemusí být 10 let tréninku na kole, třeba Lukáš Bauer a další elitní lyžaři běžci se umístí, i když mají kolo jako doplňový sport, ale zase platí, že už mnoho let intenzivně trénují. Pokud by jsi dojížděl pár sekund od bedny, tak Ti horské kolo pod 8 kg zapůjčím na důležité závody.

    • nox159  

     to prihlašeni do oddilu a vystaveni licence beres jako podminku? Pokud to neni podminkou tak

     Kolik dáš za mistní zavod?

     Vyhrabat se na bednu v kategoriji v mistnim zavode se da s jednou pořádnou zimní připravou :) Tak me zajima kolik penizku dostanu :)

     • pelhrimov  

      Klidně bez licence, protože licence s výkonnostní přímo nesouvisí, někdo by dokonce řekl, že licencí jen podporuješ bafíky. Dej jsem odkaz ne web závodu a na letošní výsledkovou listinu, ať vidíme o jakých závodech se zde vlastně dohadujem.

      • nox159  

       na webu ho asi nenajdes :)

       ale kdybys chtel proplacet i zpetne tak nejake propozice a vysledky bych nasel :)

       • pelhrimov  

        Tak za staré propozice nejsou placeni ani skuteční profíci, za staré výsledky někdy ano, tomu se říká žít ze slvávy :)

        • nox159  

         mysleno trochu s nadsazkou stejne jako to tvoje placeni za vysledky ;-)

         pokud bys mel seriozni nabidku tak pismi mejlika :-)

    • JakeF  

     Taky se hlásím jako zájemce :). Jak velké to musí být závody?

     • HROOLI  

      problém je v tom,že já nejel letos (jakožto svou 1 sezonu) ani jeden hlavní závod (nejdelší byla Šela 60km) ,ale hlavně 30tky a na KPŽ svou kategorii, tj fitnes jízda.. Ted už budu jezdit hlavní závody , a taky trénink bude jiný. Odhad je 18–19 tis. km rok.

      • JakeF  

       To asi nemělo být na mě… Přijde mi, že to kapku dost hrotíš… Ale uvidíme, kde za pár let budeš. Mně přijde 50km na den vážně dost a to bys musel jezdit od ledna do prosince a vynechávat regenerace. Takže když to vezmu čistě, tak na kole bys měl být cca 250 dní a ujet každý z nich 72km, což i s oblíkáním, svlíkáním atd. odhaduju na 4 hodiny, takže 1000 hodin ročně tj. měsíc a 11 dní čistého času na kole, to radši budu žít :).

       • HROOLI  

        sám jsem zvědav..Ale já se letos hrozně flákal,až v létě jsem začal pořádně jezdit a zjistil jsem,že 1300 km /měsíc mi nedělalo větší problém – a když ted budu jezdit hned po škole až do večera,tak to nějak půjde,všechno jde :D

      • pelhrimov  

       V 16ti letech je NAPROSTÁ PITOMOST JEZDIT HLAVNÍ ZÁVODY MARATONŮ typu Šela. Pokud jsou pořadatelé trošku seriozní, tak Tě ani nepustí na start. Najezdi intenzivně 5 tisíc kilometrů a je to až až. Přes 18 tisíc kilometrů je fantasmagorie. To nezvládneš, maximálně se budeš plížit rychlostí cca 20 km/h po asfaltu a to jako trénink stejně na závody nestačí.

       • HROOLI  

        všakto bylo poprvé a naposledy, pak už jsem jezdil rychlé 30tky. S těma km nevím,ale s 5000 nic nezajedu..

        • Orbis  

         ale zajedeš… jen je musíš správně „nadávkovat“ :-)

         • HROOLI  

          a k tomu se musím donutit :) ( vyloženě trénink rychlosti )

          • Orbis  

           ono to není tak jednoduchý :-) to jak se co trénuje ví každý – objem, tenze, síla rychlost. kouzlo trenéra a tím i jeho um, je v tom umět do správně načasovat a vyvážit

           • HROOLI  

            a právě proto bych začnu sezonu vyšetřením u doktora a následným tréninkovým plánem ( a doufám,že to na sobě poznám)

            • JakeF  

             Hlavní je si nedávat malý cíle :). Já si na tréninkový trase v zimě říkal, že pod 2 hodiny bude pěkný, pak že teda těch 1:50, pak, že 1:40 v nejlepší formě s bezdušákama by možná taky mohla jít… No a jak jsem dal těch 1:40, tak už jsem se vlastně neměl za čim honit a začal to flákat :). Takže příští sezónu je cíl 1:30 :D.

             • nox159  

              ja si zacal davat jine cile.

              sjedu to nejak pomalu abych lenehl → sjedu to nejak plynule → dam si i ty 2 skoky co tam jsou → sjedu to jak prase → najdu si jiny sjezd a znova :D

            • Orbis  

             poznáš :-) ale testy před sezonou jsou řek bych zbytečný… protože když začínáš je každej tejden znát… objem stejně musíš najet tak jako tak – k němu testy nepotřebuješ, testy jsou směrodatné před začátkem intervalového tréninku

             • HROOLI  

              první závod by měl být v dubnu,takže kdy je to tak nejlepší ? Respektive do kdy mám jezdit jen objemy ?

              • Orbis  

               to nejde takhle obecne říct :-) v tvém případě bych si našel nějakého trenéra:-)

               • mr.antik  

                a ještě lepšího lékaře :-))

               • JakeF  

                Kolik jich je? :( Taky by se mi hodil…

                • Orbis  

                 jestli myslíš trenérů? copak já vim:-D hodně :-D

                 • JakeF  

                  Aha… No, teď mi vyjmenuj ty možnosti, aby člověk nemusel platit 2 tisíce měsíčně a mít plán podle tabulek s konzultací akorát přes mail.

                  • Orbis  

                   možností je dost, promin, ale je nebudu tady jmenovat

                   • JakeF  

                    To pak mělo velký přínos, že jsi sem přispěl.

                    • Orbis  

                     Tak promiň omlouvám se…už to bez tvého souhlasu neudělám.

                  • přišlapávač  

                   za služby se většinou platí ne? :-)

                   • JakeF  

                    Tak pokud člověk nemá výsledky, tak to tak bývá… Počítám, že existujou týmy, kde trenéra maj a berou tam samozřejmě lidi s odpovídající výkonností. Ne, že bych chtěl měnit tým, ale dobrý tohle info mít.

                  • Rychlej turista  

                   Chce to opravdového trenéra, tedy takového, který tě zná a vidí, co s tebou jeho pokusy dělají :-D To ti žádná tabulka za 2 tisíce nezajistí.

                   • HROOLI  

                    tu tabulku bych ani nechtěl – ačkoliv se něčím podobným chci v budoucnu živit :))

                   • JakeF  

                    Proto jsem to taky psal, že mi to takhle přijde dost kravina. Dávat se mi to za to moc nechce, ale vrtá mi to hlavou dost, že bych ten trénink nějak zefektivnil…

                    • Rychlej turista  

                     Takhle na dálku napsaný trénink může být přínosem jen pro někoho se zkušenostmi. Jenomže kdo ty zkušenosti má, zase za něj nebude platit, protože si ho může napsat sám :-)

                  • Sipal  

                   Jednu máš na mailu.

              • pelhrimov  

               Do dubna příštího roku nestihneš natrénovat to, aby jsi byl na Šele na bedně. To bude trvat mnoho let, pokud se bavíme o hlavní kategorii. Něco jiného bude, když Vás tam bude 5 juniorů. Jako junior uspět někde můžeš, jako plnoletý si neškrtneš.

               • alinceb  

                Já bych to tak černě neviděl. Kolo je sice i o technice a taktice, ale hlavně o šlapání. Jsou to jen svaly, plíce a srdce. Pokud odmala sportuje a plíce a srdce má, tak svalovou hmotu nabere a třeba to půjde… je to jen o tom, jak velký má cíl a co všechno mu obětuje…;) Pochybuju, že chce jet Šelu na bednu…

               • JakeF  

                Jak dlouho musí člověk trénovat a jak, aby měl moje výsledky? (Podle toho, co jsi psal, tak jsi jich pár viděl :))

                • HROOLI  

                 Šelu na bednu ? To vůbec,já chci být do 15,nejlépe do 10.. Poprvé jsem byl 22…Vůbec jsem neměl natrénovanou ryxchlost,jen vytrvalost.

                 • JakeF  

                  Tobě to řazení moc nejde :D. Teď mi pelhrimov neodpoví na původní dotaz, kterej mě docela zajímá, vypadá, že o tom ví dost…

         • jIrI___  

          Dovolím si tě opravit. ale zajedeš… jen se musíš správně nadávkovat :)

        • malamala  

         Kadeti z jednoho nejmenovaného týmu jezdí ročně 5.000 km. Ale tréningově, myslím že ne vše je o najetých kilometrech, ale o systému tréningu. Předpokládám, že při té dávce o které píšeš začneš někdy v únoru ve Španělsku, nebo Itálii najíždět km :-).

      • jonti  

       Vis co najede juniorska spicka? 12–16 tisic km rocne?

       Jestli nejezdis kousek od bedny na MCR tak staci najet 10000km.

       A v 16ti jezdit dlouhe maratony moc rozumne neni, dva nebo tri za sezonu klidne, ale soustredit se na ne je nesmysl.

       Spis by to chtelo dobreho trenera.

       • HROOLI  

        tak to jsem nevěděl :) tak to bude stačit mín (kolem bedny určitě nejezdím- a když už jo,tak v kategorii na kpž a cmt)

      • Biker jak Pes  

       V 16 jet 18 tis/rok se akorát zničíš. To máš skoro trojnásobnou dávku oproti loňsku. To nemůžeš zvládnout. Max by se mělo přidávat po 30%. Takže v tvém případě max 10 000km a ne takovou pálku…

      • Rychlej turista  

       Jestli jsi letos sám v 16ti letech jako svoji první sezónu najel přes 7 000 km, tak příští rok bude 9 – 10 000 km až až. I tak si ale najdi nějaké odborné vedení, jinak na sobě můžeš nadělat dost škody. Dobře řízený trénink tě s tímhle objemem musí výkonnostně vystřelit. Na dlouhé závody zatím zapomeň, v tomhle věku trénuj na kratší divočiny a něco delšího si dej jen na chuť.

     • nox159  

      neblbni, vzdyt pelhrimova uplně zrujnuješ ;-) :D

      • HROOLI  

       :D pravda :D

      • JakeF  

       :) Ten byl dobrej. Nejdřív bych musel začít jezdit, teď jediná moje bajková aktivita je, že se snažim nahodit dušovýho RaceKinga bez tmelu na CrossRide bez pásky, jen s vystřiženym ventilkem :-D. Na ukrácení dlouhý chvíle dobrý a jestli se mi to povede, tak budu za většího machra, než kdybych jezdil na bednu opravdu :).

       • HROOLI  

        :D ale výsledky máš luxusní… někdo hold umí :)

        • JakeF  

         Ale houby, příští rok, maximálně přespříští, mě budeš dávat naprosto s přehledem, pokud budeš trénovat aspoň z poloviny, co plánuješ ;-).

         • HROOLI  

          pokud vůbec někdy… :D ,tak až ten přespříští. Nejdřív musím začít trénovat podle tepu a mít nějaký plán ( KPO jsem četl asi 100×,ale stejně v tom mámguláš :/ )

         • HROOLI  

          pokud vůbec někdy… :D ,tak až ten přespříští. Nejdřív musím začít trénovat podle tepu a mít nějaký plán ( KPO jsem četl asi 100×,ale stejně v tom mámguláš :/ )

          • JakeF  

           Neblbni, je ti 16, těch příštích pár let ti výkonnost půjde nahoru sama s věkem. S tim plánovanym tréninkem máš pravdu, pokud tomu chceš věnovat tolik času, tak by byla vážně velká škoda, dělat tréninkový chyby a zbytečně si škodit.

           • HROOLI  

            před jarem půjdu do Ostravy na vyšetření,at ty tréinkové kiksy zredukuju..Mys­lím,že to nejsou vyhozené peníze.

          • nox159  

           toz zajima me jak to bude vypadat na jare, jestli me na skodabiku uz das nebo si jeste udrzim neco z tech 14 min co jsem mel k dobru :)

           • HROOLI  

            no já nevím,jestli ho pojedu..Naštvali mě s tím společným startem,jak jsme stáli tak v polovině a před náma byli úplně ve předu tak 10 leté děcka , a pak se to tam na sjezdovce úplně šprajclo a bylo po závodě :/ Ale kdo ví,třeba to změní.

            • nox159  

             nezmeni :D jsou to blbci, ale proste se naserem dopredu a bude :D

             zahravam si s myslenou ze to pojedu bud na singlovi nebo na skladacce :D

             • HROOLI  

              no jestli to není nějak hlídané,tak jo :)

              tyvole ty si blázen :D :D

              • Chaingang  

               na ŠkodaBiku to není nijak hlídany(ostatně jako na většině závodů).Prostě přijedeš 5 minut před startem zepředu a pokud máš na to jet vepředu,nikdo ti neřekne ani slovo.

     • pelhrimov  

      Tak třeba ty závody co jsi letos jezdil :) Ty jsi přesně ten typ zde kritizovaného profíka, jezdíš za tým s dlouhým anglickým názvem, jezdíš vložené krátké trasy maratonů pro širokou veřejnost (např. krátká Náměšť). Budeš zdravotně v pořádku po tom Kácově nebo jsem blbě četl vlákno o úrazech? Můžeme začít v Tálíně, tam jsi byl na krátké 9. a na bednu v kategorii jsi ztrácel 72 sekund nebo na jaře se jezdí něco v Příbrami, to máš kousek. Uvolní Tě Atombike na některé závody?

      • JakeF  

       Na jaře se jezdí u Příbrami Plešivecká držka, kterou jsem vyhrál, jen tak na okraj, ale byla to klika, o žádném jiném závodě nevím, neříkám, že není. Já si dělal spíš srandu, profík nejsem a licenci taky nemám. V pořádku budu, ale nechápu, proč by mě měl Atombike uvolňovat, o tom, že by se mělo jezdít v Tvém dresu nepadlo ani slovo.

    • alinceb  

     Je mi 24, přijde ti tento věk jako adolescence?

    • JakeF  

     Tak jak to s tím vypadá? Sezóna se nám pomalu blíží, tak jaký budou podmínky? Hlavně by mě zajímaly ty na půjčení kola, jsem bez jednotky…

   • mr.antik  

    jenže dneska si i ten obtloustlej amatér může koupit 8kg kolo, triatlonový drezík a závodní boty…

   • pelhrimov  

    Jo a ještě mi prosím vyjmenuj ty triatlonové profiky, kteří Tě ve zmiňovaném závodě porazili. Ono je těch profíků v triatlonu u nás jen několik a asi bych je dokázal vypsat na jeden řádek. Řekl bych, že třetina z těch co Tě porazili jsou studenti, další třetina úředníci a třetina jich maká na tři směny u mašiny. Pochybuji, že jsi s nimi závodil, protože honí body v Americe a Asii, aby měli šanci se kvalifikovat na Olympiádu.

    • alinceb  

     Zřejmě si nepochopil nebo nedočetl moji definici „profíka“ – není to v tomto kontextu člověk, kterého to živí, ale člověk, který je v nějakém teamu, má nějakou licenci, nějakou sponzorskou podporu a nějak organizovaně trénuje.

     Šlo o lokální závod Hrádecký triatlon – v mé kategorii M20 jsem dojel 9tý a přede mnou byl jen 1 závodník s nevyplněnou kolonkou teamu (není rozhodující), minimálně 3 byli přímo triatlonisté (TT Cyklorenova, TSK Praha, Tri-Ski Horní Počernice), 1 orienťák, 1 neidentifiko­vatelný (EPO-TEAM.cz). Pokud by se odečetli závodníci, kteří závodí za některý TT team, tak bych byl do 5. místa…

     Organizátor závodu je můj kamarád a pro příští ročník hodlá jít touto cestou – rozdělí závodníky na registrované a amatéry. Tento závod byl myšlen od začátku hlavně pro hobíky a dle propozic 0,4 – 4 – 16 je to zcela zřejmé. Pro triatlonistu je to spíš jen taková lehká tréninková jednotka…

     PS: Na tenhle triatlon jsem trénoval takto: běh – 0km, plavání – 1km, kolo 1500km, takže se svým umístěním jsem byl více než spokojený…:)

     • tom_777  

      když se na triatlon připravuješ neběháním a neplaváním tak brečíš úpně na špatným místě…

      (ten EPO-TEAM.cz mě pobavil :)

      • pelhrimov  

       Až ten jeho kamarád nepustí TRIATLONISTY NA START, tak tam bude mít tak 10 závodníků. Řešením je nedělat veřejný závod, pak si ale zase těžko namastí kapsu na příspevcích sponzorů :)

       • alinceb  

        On je samozřejmě pustí na start, ale budou mít vlastní výsledkovou listinu…;) Ty asi nečteš moc pozorně, že? Standa Dvořan to rozhodně nedělá pro peníze, ale pro zábavu. Letošní ročník byl charitativní. Startovné je 70k a dostaneš jídlo, ponožky:) a pár drobností. Od sponzorů jsou většinou věcné dary pro vítěze a do tomboly…;) Nesuď, pokud o tom nic nevíš…;)

        • pelhrimov  

         Já o tom vím hodně a řeknu Ti co se příští rok stane, když bude kategorie elite zvlášť. Oni se totiž Ti chrti znají mnoho let, tak už zdálky uvidí čí kola a auta jsou na parkovišti odhadnou své síly a někteří se přihlásí do elite a někteří do hobby kategorie a rozdělí si bednu mezi sebe. Vydělají na tom eliťáci, protože místo třech míst na bedně se jich najednou bude nabízet šest. Když jsem jezdil na triatlony, tak mi stačilo několik sekund rozhlížení a už jsem věděl, jak dopadnu. To samé atletické krosy, tam kdo na to má si před hlavním závodem dá ještě mílaře, aby byl dvakrát na bedně. Někdy už je to docela hnusné, když reprezentant na dlouhém triatlonu T.B. ještě s jedním machrem si klidně střihne mini triatlon pro rodiče a 5ti leté děti v celkovém trvání 10 minut a pak ten jeho kolega napíše článek, že druhé místo za T.B. byla povinnost. To už je zrůdnost v tomto s Tebou souhlasím.

         • alinceb  

          Já si myslim, že Standa primárně uspořádal tenhle závod proto, aby přilákal zájem širší veřejnosti o TT – prostě aby se i naprostí amatéři nebáli to vyzkoušet. Je tam spousta srandatýmů a amatérů, co si jdou je zkusit, o čem tem TT je. Když mezi takové lidi pustíš závodníka, který se tím zabývá a má natrenováno, tak je to pro ty lidi demotivující. Nikdo z nich nemá zájem objíždět pohárové závody a nemají zájem o to, aby si na nich trénovaní borci honili ego. Naopak, když se nějaký hobík bude cítit, tak si střihne kategorii s „profíkama“. Proto ta extra kategorie pro TT závodníky…doufám, že už chápeš, o čem to je.

          Myslím, že tak je to myšlené i co se týče „profíků“ na čistě cyklistických akcích a proto existuje kategorie Elite…:)

          • pelhrimov  

           Jenže Ty nechceš chápat to, že když si nadšenec zkusí na Vašem triatlonu kategorii elite, tak se také stane to, že zkušený závodník se přihlásí ho hobby kategorie. To, že někdo uvede při prezentaci nějaký klub, totiž neznamená, že má platnou licenci. Za druhé, ČAS (Český atletický svaz) má na svém webu registr atletů, ale ČSTT (Český svaz triatlonu) je jen Potěmkinovou vesnicí a nemáš šanci si ověřit, kdo licenci má a kdo ne, resp. nezjistíš, když Ti licenci závodník zapře.

           • pelhrimov  

            To nemá řešení, podle mne, když to pořadatel zkusí řešit, tak si nase.. do bot. Čeká ho nekonečná řada protestů, které nebude schopen na místě rozhodnout.

            • alinceb  

             To mě taky napadlo, ale mám takový pocit, že s tím nějak počítá. V ČR zas tolik lidí TT nedělá a tak se alespoň ti nejlepší triatlonisté eliminují. Navíc je to jen lokální malý závod, kam jezdí většinou lidi z okolí, takže se lidi mezi sebou celkem znají…takže uvidíme, jak to bude.

             Sám bych chtěl na příští ročník trošku víc potrénovat, abych nebyl za úplnou lamu. Hlavně to plavání a běhání. Letos jsem nehrál ani futsal jako roky předtim, takže jsem měl naběháno fakt O a bylo to znát…:(

             • pelhrimov  

              (teď to ber jenom jako vtip) ‚Eliminovat nejlepší‘ teď jsem si vzpoměl na to, jakou čistku provedl Stalin v 30. letech v armádě :) Je otázka jestli je moudré při závodech nebo obeceně ve společnosti eliminovat ty nejlepší.

              • alinceb  

               Já to myslel spíš tak, že když tam bude dobrý „provařený“ závodník, tak nebude v hobby kategorii, protože by ho každý poznal. A když tam bude někdo neznámý, tak třeba nebude jeho výkonnost o tolik vyšší, aby s ním hobíci nemohli závodit…;) A nejde o celkovou eliminaci ze závodu, ale jen papírovou. Samozřejmě, že když na to budu mít, pojedu hobíky a budu stíhat špici profíků (v mém případě je to totální sci-fi), tak budu mít přímé porovnání v celkové výsledkové listině…;)

           • nox159  

            u mensich mistnich akci do rekneme 100 lidi se to tak da resit. Nahodit kategoriji „hoby“ a „profi“ a funguje to bez problemu. Startují lidi z cca 4 tymu + nadšenci z okoli + par cizich. Větsina lidi ma dost soudnosti a slusnosti na to se přihlásit tam kam patri :) Pokud se přihlási borec co ma licenci jezdi pravidelne kazdy tyden zavody… do kategorie „hoby“ je to jeho sice vec (nikdo to resit nebude ) a rekl bych i jeho trapas… protoze kazdy vi jak to je ;-)

          • kámen úrazu1  

           Možná máš rozdílný pohled kvůli tomu, co si představuješ pod pojmy hobík, amatér.

           Já si jako „naprostého amatéra“ v TT představím někoho, kdo chodí do práce, školy bez úlevků, a závodí v jiném sportu, třeba v cyklistice. Tu „širší veřejnost“, jak si asi představuješ Ty, která sedne na kolo jednou za čas, neřadím ani mezi hobíky, ale mezi rekreanty.

           Hobby je něco, co člověka opravdu baví, vážná zábava, proto se jí snaží věnovat více času (který si prostě najde, i když ho třeba není tolik kolik by si představoval). V případě cyklistiky jezdí pravidelně, když je zdravý a někdy jen když je hezké počasí tak se snaží několikrát týdně ušetřit na kolo čas (a nejen jako dopravu nejkratší cestou do práce, hospody). Jestli má na sobě bavlněný triko, obyčejný dres nebo dres místního klubu, který z hecu založilo pár hobíků/amatérů, je jedno. V tomhle se, myslím, většina shodne.

           Amatér je pro mě hobby sportovec, co jezdí prákrát do roka na oblíbené závody, nebo závodí i pravidelně.

           Takže když je závod prezentován jako hobby a amatérský, nepředstavuju si, že se na něj nahrnou jen strejdové a tetky z vedlejší vesnice, kteří vytrvalostní sport jako hobby neberou. Polemizovat se dá o přítomnosti „profi“ a co si budeme říkat, i o tom, kdo profík je či není. Je amatér, který chodí do práce, ale pořídí si licenci, už profík nebo ne? U lidí živících se sportem je to jasné, ale pro ty neostré hranice radši používám označení „elite“. Eliťák je někdo, kdo má licenci, ať se tím živí nebo třeba i tráví více času prací a rodinou než já a jezdí po večerech. A já je na závodech vítám, důvody byly popsány jinými.

     • pelhrimov  

      Tak hlavně mne zaujalo, že i devčata měla rychlejší kolo a běh a to je napováženou. Tobě žádná licence nepomůže, když se necháš předběhnout od prošité holky na krátké trati, kde rozhoduje rychlost (= síla). Plavání je něco jiného, to každý nemá možnost trénovat a u plavání je důležitý trenér.

      Dokud nebudeš v tréniku běhat třeba 10 1km za 3:20 a lepsí s dvouminutovou pauzou, tak si ani neškrtneš na ametétských závodech.

      • alinceb  

       Pokud si nepochopil, tak mě o žádnou licenci nejde…Na kole jezdím aktivněji jen tuto sezonu a to bez soustavné přípravy, běhaní a plavání jsem vůbec netrénoval. Primárně jsem měl jen jednoho soupeře – „skorošvagra“. Všeobecně nemám ambici objíždět jakékoliv závody – tohohle jsem se zúčastnil jen pro srandu a zjištění, jak na tom vlastně jsem.

       Ty holky, co mě daly byly obě triatlonostky z TT Cyklorenova. S vítězkou jsem doplaval a snažil jsem se jet s ní, ale přiznávám, že sem neměl nárok. Prostě jela jako mašina. Předpokládám, že její příprava se neskládá z blbnutí po městě na fixie a vyjížďek s přítelkyní…;)

       Buď tak laskav a uvědom si, že tak 90% uživatelů BF nemá závodní ambice a jezdí jen pro zábavu a nesuď nás…;)

     • JSt  

      podle vysledku tvou kategorii vyhral borec, ktery neumi plavat. kdyby tam byl nejaky profik nebylo by tohle mozny ;-).

      • alinceb  

       Profík nebyl, ale očividně nejel první triatlon v životě…:) Ona holka co vyhrála doplavala se mnou a to je v TT týmu. Ono to totiž na tom plavání až tak moc nezáleží – nejvíc dělalo kolo…;)

       • přišlapávač  

        tak zrovna Iva Loubková těch triatlonů a xterr má za sebou uz pomerne dost :-)

        • alinceb  

         Však to sem pochopil po prvních 2km na kole, když se mi ve stoupání začala vzdalovat…Kaž­dopádně prohrát s nabušenou holkou, která na triatlon trénuje, pro mě není ostuda. Naopak jsem hrdý na to, že mi nenasadila víc…:)

         • Beeda  

          ale trochu te to hryze, ze te dala holka vid;-)

          • alinceb  

           Vubec…na to, že sem „lama bez kondice“, mi trénovaná holka zas tak moc nedala…;)

           • Rychlej turista  

            Tý jo, srovnávat se s holkou. To je skoro ještě horší, než když se 20ti letý Nox159 chce srovnávat s 16ti letým HROOLIm :-(

            • nox159  

             ale no tak… :) to nebylo stovnani jako takove. spis jde o to ze me to zajima jak tedka dojede – ja nejezdim skoro vubec on trenuje jak o zivot tak me zajima kolik to udela :)

             tak z toho zas nedejel vědu :)

             • HROOLI  

              přesně tak

             • Rychlej turista  

              Já z toho nic nedělám, ale je to v bleděmodrém totéž. Prostě nejste (nejsou) sobě rovni soupeři. Mě by hanba fackovala, kdybych se měl takhle veřejně srovnávat s 60ti letým důchodcem, třebaže veteránským Mistrem světa. Když mě zařízl (a že se to skoro před 15 roky stalo), tak mě to sice ukrutně štvalo, ale určitě by mě nenapadlo s tím lézt na veřejnost a hledat všechny možné a nemožné důvody, proč k tomu došlo.

              • HROOLI  

               dva známý se srovnávají čistě orientačně (na ten závod mě navíc dostal Kuba,stál se mnou na startu,radil mi – tak ted je zvědav na pokrok) a já taky :)

              • alinceb  

               Takže chceš říct, co? Pokud tě zajede holka tak se to nepočítá, protože je to holka a patří do jiné, neporovnatelné kategorie? Pokud tě zajede veterán, tak se to taky nepočítá, protože je to veterán? Na celkové výsledkové listině jsou uvedení a zajeli tě. Pokud je to holka nebo veterán, co ročně najede 15tis. a tvrdě dře kvůli výsledkům, zatímco ty si za sezonu zajedeš jeden závod na pianko, na který ani netrénuješ, tak to podle mě ostuda není…

               Teď nemluvím o sobě, ale o každém, kdo v jakémkoliv smíšeném závodě skončí za první ženskou (veteránem, juniorem). Má se ten dotyčný hned jít zahrabat, že ho dala ženská (veterán, junior) a nebo si říct, že se to vlastně nedá srovnávat? :)

               Já bych jen chtěl od odborníka vědět, jak k tomu mám teda přistupovat…

               PS: Nikdo tu nehledá možné nebo nemožné důvody selhání. Ona trénovala a já ne a proto mě v 80minutovém závodě zajela o necelých 6 minut…

               • nox159  

                pokud te da holka tak je to trapas, pokud se da veteran tak ho muzes obdivovat a pokud te da junior tak musis zacit vic trenovat :D

                jinak 6 min na 80min zavode je ukrutne moc ;-)

                • alinceb  

                 Tady má každý hned odpověď, ale málokdo se zamyslí nad postatou… Já to beru jako úspěch, ale pro příští rok se hodlám lépe připravit…:)

               • Rychlej turista  

                Chci tím říct akorát to, že je jaksi mimo mísu honit si triko na slabších. Ne na slabších výkonnostně (ale jinak sobě rovných), to je v pořádku, ale slabších jaksi už z podstaty věci. Holka je prostě slabší, než chlap v nejlepších letech a obstarožní veterán taky.

                Jinak co se týče toho celkového hodnocení a rozdělení do nejrůznějších kategorií, tak s tebou plně souhlasím. Nechal bych akorát mládežnické kategorie a pak ženy a muže od 18 let až smrt. Je opravdu hodně podivné, když jeden závod má několik vítězů a kolikrát je až směšné, když při menší účasti jsou skoro všichni na bedně.

                Když jsem kdysi na silnici přecházel z 18 – 40 let do kategorie nad 40 let, tak jsem se těšil, že konečně budu bednit, ale skutečnost je taková, že i když jsem ty bedny jezdil, bylo to jen takové honění trika pro okolí, jak jsem dobrý, ale ve skutečnosti mě vždycky zajímaly výsledky cekové a když jsem zajel celkový slušný výsledek a čas, měl jsem z toho daleko větší radost, než z té bedny, která je (na rozdíl od toho výkonu) vidět. Stejně tak, dokud se 24 hodinovky jezdily jen v kategorii 18 let až smrt, neměl jsem s tím problém, i když jsem to jinak bral jako ukrutnou nespravedlnost. Jenomže když se vloni zavedla kategorie od 40 let, tak se situace opakovala a místo toho, abych měl radost, ztratil jsem motivaci, protože jsem neměl s kým závodit. I přesto jsem jel ještě poslední závod ve Vimperku, protože jsem si myslel, že i když pojedu jako veterán, ale pokud podám solidní výkon, tak si toho lidi všimnou. Skutečnost však byla taková, že ani novinář a ani pořadatelé nevěděli, že jsem závod vyhrál celkově (s dvoukolovým náskokem na vítěze hlavní kategorie), protože byl rozdělený na kategorie a všichni sledovali hlavní kategorii, protože tam i vítěze očekávali. Podkategorie prostě nikoho nezajímají a dělají se jen proto, aby se i další lidi dostali na bednu a mohli si honit triko. Pokud je ale jen jedna výsledková listina a obstarožní veterán na ní uvidí své jméno hodně vysoko, tak je to dost dobrý pocit a tu bednu k němu ani nepotřebuje. A naopak, mladý boreček, který by si jinak honil triko, se chytí za nos, když vidí, kolik vetošů se před něj dostalo a s jakým časem a třeba začne něco dělat, aby se to neopakovalo.

                • alinceb  

                 Jasně, že 6 beden je trošku nesmysl a každého spíš zajímá, jak dojel celkově. Jen to míchání „profíků“ a „hobíků“ je podle mě blbost.

                 Mě by teda asi nejvíc fackovala hanba, kdybych jel triatlonovou štafetu (která se nepřevléká, ale jen plácá po zádech) a porazil mě jednotlivec, tím spíš, kdyby se moje štafeta umístila na 34. místě celkově a přesto bych byl na bedně…:D

                • nox159  

                 mas pravdu ale…

                 Napřiklad ja porovnávám sve výkony s těma co znám a neřeším kolik mu ( nebo ji) je… Ale ne ve stylu tedka jsem te předjel jsem borec a ty nejsi nic… :D

                 Ale ve stylu o kolik jsem se přibližil k dotyčnému. ( nejlip se to samozrejme porovnáva s kamošema co jsou stejne staři jak ja ) ale treba šef mi da v pohode 6 min a to jezdi v kategoriji 50 a vice. a az se mi ho podaři na zavode dat tak z toho budu mit radost v tom smyslu ze jsem se zase posunul o kus dal…

                 honit si triko na tom ze jsem predjel 3 holky to je hnus ale myslim ze neni spatne porovnavat svuj postup vuci komukoliv jinemu…

                 neco ve stylu jak sme řešili výše s HROOLIm – neporovnávam o kolik jsem lepsi nebo horsi nez dotycny ale o kolik sme se za ten rok posunuli dal a to i vuci sobe… :)

                 • Rychlej turista  

                  Jasně, každý má jinou výkonnost a proto se taky srovnává s někým, kdo je na tom podobně. Ale současně ho zajímá i odstup od vítěze a všechna tato srovnání se nejlépe dělají na jediné výsledkové listině. Na některých závodech se už ani celkové výsledky neuvádějí a jak chceš potom něco srovnávat? A kategorie jsou posány v nesrozumitelných zkratkách, takže nezasvěcený ani vůbec neví, o co jde. Prostě jede se jeden závod a ten by měl mít jednoho vítěze, muže a ženu. Ve výsledcích si pak podle věku a pohlaví už každý může udělat obrázek o tom, jak na tom kdo je.

                  • nox159  

                   Prostě jede se jeden závod a ten by měl mít jednoho vítěze, muže a ženu – naprosto souhlasim :)

                   jsem tedka nekde videl zavod kde byly snad kategoje po 5 letech, v kazde kategoriji cca 3–10 zavodniku… smešne no :(

                  • karliner  

                   Když už jsme u toho jednoho vítěze – proč muže a ženu?

                   • nox159  

                    asi to bude kvuli tomuhle

                   • martin_bakov  

                    Zeny maji vlastni kategorii – je to takove reziduum z historie protoze ted je vsude rovnopravnost. Snad se to casem sjednoti na toho jednoho viteze ;)

                    • karliner  

                     Něco mi říká, že v téhle oblasti žádná feministka proti dělení na muže a ženy nebude…

                   • Rychlej turista  

                    Ideální by bylo, aby ženy startovaly odděleně od mužů, ale to je prakticky technicky neproveditelné. Proto vítězka žena a vítěz muž. Pokud by odděleně startovaly i věkové kategorie, tak by se to taky dalo strávit. Třeba mistrovské závody na silnici se tak jezdí.

                    • pelhrimov  

                     I jinde, třeba dlouhá léta byl český ženský rekord v běžecké hodinovce snadno k překonání, protože na jeho uznání by bylo potřeba, aby ženy měly vlastní závod bez mužů a to se jaksi nikdy moc nekonalo, protože je to okrajová disciplína. Pak se do toho vložila Zlatá tretra v Ostravě se svými miliony a nejprve tam zaběhl nový světový rekord Heile a v dalším roce tam běžely dobře obsazenou hodinovku ženy z Afriky plus naše kvalitní běžkyně.

              • PjSky  

               no muj trener z juniora letos (43) jel 60tku casovku s jeho trenerem (60+) na jednom meetingu, proti nim nastoupili i nasi skutecni profici a dedek je vsechny vyklepl. 2. ztracel silenych 7 minut.

               A vcil mudruj.

               • Rychlej turista  

                Jo, dědci jsou kolikrát neskuteční. Zvlášť na časovkách, taky tady jednoho takového máme. Už třicet let podle svých slov skoro nejezdí a je úplně v … , ale kdykoliv se ho zeptáš, jak zajel poslední časovku, tak že zase vyhrál :-)

       • JSt  

        takze co s tebou pristi rok? nepojedes uz prvni triatlon v zivote, soupnou te teda do elite kategorie? :-))

        zabednit neni vubec jednoduchy. dostat deset minut od tretiho na zavode lehce pres hodinu je docela zasadni zasek. dal musis pocitat s tim, ze jestli zavod za neco stoji bude kvalitnejsi startovka, takze jestli pristi rok obhajis devatej flek, muzes to povazovat za uspech ;-)).

        • alinceb  

         Dobře ty..:D Elite nepojedu, ale chtěl bych se chtěl a v celkovém hodnocení se posunout dopředu, což při troše tréninku není nereálné.

         Btw. koukal sem na výsledky seriálu Xterra a Pelant tam je na asi 30.fleku celkově, takže se dá pokládat za triatlonistu, i když teda podle tebe neumí plavat…:)

         • JSt  

          to neni podle me, anobrz podle vysledku. kdyz dostane na 400m vic jak 6min, neumi plavat ;-).

     • Beeda  

      ty tam taky nemuzes, ty jezdis za ufnukanek.cz;-)

      • jonti  

       +1

      • alinceb  

       Já jezdím na kole pro zábavu a tohle byl můj první závod, když nepočítám TOUR de BIER před 6 lety. Dlužno dodat, že jsem v podstatě na kole začal jezdit kvůli loňskému ročníku, kde jsem byl jen jako divák a řekl jsem si, že za rok to zkusím taky. Tak sem si postavil MTB a tím začala moje „cyklistická oddyssea“:). Letos jsem tam šel s cílem porazit „skorošvagra“ a to se mi s rezervou povedlo.

       Pokud se pamatuju, tak tu nikde nebrečím, jen mi příjde logické, že nemá cenu míchat výsledky lidí, kteří se závoděním aktivně zabývají a hobíků, kteří to jedou zkusit jednou za rok.

       Jinak chápu, že když máš naježděno a máš výsledky, tak lidmi, co jezdí pro zábavu asi pohrdáš. Aspoň z tvého výsledku to vyloženě čiší…

       • Rychlej turista  

        Právě, že hobíci jezdí hlavně pro zábavu. To je taky důvod, proč jsou tak dobří, protože jezdí furt a jelikož je to baví, pořád nemají dost. To takový profík to má mnohem těžší, protože jet musí, aby měl třeba na bobule. Proto mají můj obdiv, když třeba dokážou jet déle, než 8 hodin, protože mě by přesčasy bouchat rozhodně nebavilo :-)

       • Beeda  

        a brecis a brecis;-)))

        • alinceb  

         Asi nemá cenu tě komentovat, ty chytráku… Kdo nechce, ten nepochopí;)

         • Orbis  

          bud jezdíš pro zábavu a je ti jedno, kdo tě předjede – ar amatér nebo profík

          nebo jezdíš pro výsledek a pak to hold řešíš. :-)

          • alinceb  

           I když jedeš pro zábavu, tak řešíš umístění…nebo spíš já sem na kole řešil „+/-“ body a v běhu jen „-“ body, protože jsem neměl šajn, na jakém fleku se asi pohybuju…:)

           • Orbis  

            to pak ale není zábava :-)

           • tom_777  

            prostě buď budeš muset trenovat, nebo už nikdy na žádnej závod nejezdit, protože jsi ze svýho bídnýho výkonu evidentně na nervy :)

            • alinceb  

             Z čeho tak usuzuješ? Ty mě znáš tak dobře? Nebo to poznáš přes monitor? Nebo si jasnovidec? Nebo tu jen blbě kecáš?

             • tom_777  

              když netrénuješ tak na žádný pitomý bedně nikdy nebudeš, takže buď už nikdy na žádnej závod nechoď, nebo musíš trenovat

              • Beeda  

               a muzes trenovat a na bedne taky nebudes, a muzes byt na bedne a stastnej nebudes a muzes byt posledni a mit nejvetsi radost ze vsech:-)

               no alinceb zatim na to nema ani psychicky, musi na sobe hoch zapracovat;-)

               • alinceb  

                Tyhle psychology pres monitor mam nejradsi…ty me znas? Videl si me nekdy? Mluvil si se mnou? Kde? Pokud ne, tak nechapu, kde beres tu drzost soudit moji psychiku ty komiku…?

                • karliner  

                 Beeda je úplně v pohodě a to co napsal:

                 a muzes trenovat a na bedne taky nebudes, a muzes byt na bedne a stastnej nebudes a muzes byt posledni a mit nejvetsi radost ze vsech:-)

                 je 100% pravda.

                 • JSt  

                  …muzes byt na bedne a stastnej nebudes…

                  tim narazis na beedovo lonske ss mistrovstvi? :-DD

                  • Beeda  

                   tak tam jsem radost mel, protoze to byl sranda zavod v –14c kde plnil i bobriky alkoholu :-)

                   ovsem reakce „zavodnika“ me docela sklamala, to jsem nezazil ani na normalnich zavodech, skoda ze se dotycny neprihlasil o cenu rad bych mu ji predal, aby si ji vystavil na policku…ale svet cykla je maly, tak verim ze se jeste prihlasi, on tu beha mezi nama;-))

                   prychologicky takovi lide nebudou nikdy dobry pripadne spokojeni sami se sebou, neumi prohrat, neumi prat druhemu, neraduji se z uspechu/driny druheho…o tom to je…

                   • JSt  

                    ja tam nebyl, ale bylo to pry cele volake cudne :-))

                    • Medunka  

                     to bylo i letos, ale bere se to jako sranda akce no. Kde jinde v rámci závodu do sebe kopneš na ex plzeň a pak dva panáky zelené

                     • JSt  

                      lukin petr porada takovou casovku tady ve slapkach pro kamose. teda jen se skopkama, aby se setrely vykonnostni rozdily v jednotlivych disciplinach :-)).

                     • Obi-wan  

                      Já měl jenom jednoho :-)

              • alinceb  

               Zjevně nečteš. Letos sem trénoval jen kolo a to se taky projevilo v závodě. Na příští rok chci potrénovat i běh a plavání, protože tam se mi potvrdilo, že mám obrovské rezervy a proto bych se chtěl příští rok výsledkově (jde mi hlavně o celkové pořadí) posunout. Letos to bylo spíš jen testování, jak se věci mají…to z mých příspěvků vyplývá. Rozhodně ale nemám závodní ambice ve směru odjíždění nějakého TT seriálu…

               • tom_777  

                Takže Tě tvý bídný výsledky žerou a trénovat budeš? To je dobře – určitě se příští rok výsledkově posuneš.

                Mě se to stalo v roce 2007 – jsem si dal cígo, a vyrazil na svůj první závod. Bylo to 85 kiláků a fakt to bolelo… jel jsem to snad 6 hodin

                Letos jsem už byl na okresních závodech do desítky absolutně (skoro vždycky vyhrál kluk s licencej-jen jednou ho porazil kluk bez licence:), v kategorii na bedně. A na velkejch závodech v horních 20% …

                třeba tě to taky začne bavit, nemá ale cenu si stěžovat na přitomnost neférově dobrejch soupeřů

               • Darkson  

                ale jestli budeš cíleně trénovat, bude vůbec morální startovat? :-D

         • Beeda  

          hehe, skorosvara rikal, ze te radeji nechal, prej by s tebou bylo k placi;-)))

       • HROOLI  

        já sem třeba při svém 1 a 2 závodě byl rád,že jsem dojel ( u Šely to platí dvojnásob) a výsledek bral ,jako pěkný bonus – a to jsem šelu dojel až 195

      • black.horse  

       to bylo přísný :-D

     • Advid  

      Ono je to celé složitější.

      Tak třeba já – licenci mám, v týmu jsem, sponzorskou podporu nemám a trénuji organizovaně. Jenže tréniji na dlouhý triatlon a triatlony typu Hrádecký triatlon, Železný knedlík, Kytlický XC duatlon apod. jezdím pro zábavu a bez nějakých ambicí na bednu.

      A vůbec mi nevadí, že je přede mnou nějaký hobík, co umí jezdit rychle a technicky na biku. Sice mě štvalo, že jsem docela dlouho sjížděl nějakého ďábla na trekovém kole, ale to je tak všechno. :-)

      Rozdělění na profíky a hobíky je těžko proveditelné a jestli myslíš, že bys po rozdělení byl na bedně, tak jezdi jen na závody, kde to rozdělené je a pokud budeš mít podezření, že někdo podvádí, podej protest. Ale je to na dlouhé lokty a když tě to neživí, v podstatě jde o ho… :)

      • alinceb  

       Mě to zas tak moc v žaludku neleží;) Tohle je jediný závod, který sem jel, jinak na závodění moc nejsem:) Jen sem projevil myšlenku, že rozdělení pole na závodníky s licencí a bez, by bylo lepší a za to jsem byl po zásluze potrestán:) O bednu mi nejde – ta poznámka o 5. místě byla spíš myšlená tak, že ten závod nebyl zas tak těžký…

       Jestli jezdíš dlouhé triatlony, tak to si to plavání a kolo musel vzít hodně zlehka, naopak běh ses asi kousnul a šel do toho dost naplno:) Ta letošní trať ani moc na trekové kolo nebyla. Stoupání a hřebenovka ještě jo, ale ten kamenitý sjezd byl mazec (na HT sem byl vyklepaný jak rosol) a to ještě Standa nakonec zrušil sjezd po mokré louce – to by bylo sado maso. Jel sem to den předem a i na mtb to v mokré trávě nebyla sranda:)

       Pamatuju si, jak to loni jel týpek na klasické Esce (oblouky, blatníky, 2×5, brzdy spíš na okrasu), ale to byla trať prý o něčem jiném (byl jsem jen jako divák)…:)

       • alinceb  

        Našel jsem fotku té Esky :D

        • Advid  

         To není ono. To „moje“ nemělo blatníky a mělo rovná řidítka.

         • alinceb  

          A na čem si jel?:)

          • Advid  

           Na tomhle: http://tthradek.rajce.idnes.cz/…d_Nisou_-_2/#…

           Je to Apache Santa Fé. :) Jinak plavání mi moc nejde a kolo jsem nevypouštěl, ale prostě mám vytrvalost, ale ne sílu a rychlost. O technice nemluvě. :)

           • Rychlej turista  

            Příště si dej číslo rovně a usřihni ty cancoury, vypadá to hrozně :-)

            • Advid  

             Určitě si s sebou na závody budu brát nůžky. :)

             • JakeF  

              A ne snad? :O

             • jIrI___  

              U mě to vždycky jistí nůžky v autolékárničce :)

              • pelhrimov  

               … ono stačí ty pásky protočit po utažení o 180 st. a máš je schované za číslem mezi bowdeny. Profíci mají v týmu člověka se speciálním nářadím na zastřižení pásek. Je zajímavé, že tato výhoda profíků se zde ještě neřešila.

               • jIrI___  

                :-D

               • jIrI___  

                „Profíci mají v týmu člověka se speciálním nářadím na zastřižení pásek.“ :-D. Pásky můžu otočit, to je jasné, ale stejně po závodě potřebuju sundat číslo dolů a to ty nůžky nebo nůž už člověk užije chtě nechtě.

               • Medunka  

                a ten člověk, co tam je jen pro zastřihování pásek, bere tak nehorázný prachy – s tím by se mělo něco dělat :-)

             • nox159  

              ja to střiham klestema na bowdeny :)

              • jIrI___  

               Ty s sebou běžně vozíš na závody? :-D