• tromboonen

Tradice velí založit nové vlákno… snad to nebude jen o Pavoukovi a dejchátku… tady zbytek SKY bez Pavouka dostává sprduňk od Melbournskýho políše za červenou na přechodu

• tromboonen  

Adelaidskýho, jsem si říkal, že na Melbourne jsou ty baráky moc nový…

• MiKED  

Jan Hirt je podle GCN jeden ze sedmi „nováčků“, které se letos vyplatí sledovat.

• tromboonen  

Škoda že je ve stepním komoušským teamu, tam bude maximálně za velblouda, nebo jej něčím nacpou a dostane flastr, pokud to ale ustojí, získá zkušenostě, občas se prosadí a někdo si jej všimne, tak snad dobrý…

• Jason Voorhees  

MČR+MSR – jedete se někdo mrknout? Jsem dostal k narozkám papírovýho Sagana v životní velikosti, tak tam s nim asi pojedu mávat :-D

• tromboonen  

papírovýho v životní? hoď foto…

• Jason Voorhees  

Mam ho eště v Praze, musim převézt, je to taková ta reklamní figura eště Cannondale. Tak mam v plánu ho přilepit na nějakou násadu od koštěte, oblíknout do duhy a udělat mávátko :-D

• tromboonen  

foto nebo nic…

• Jason Voorhees  

Tady je…

• tromboonen  

Budeš mu muset koupit paruku a domalovat fúzy, takhle jej nikdo nepozná…

• Jason Voorhees  

…dyť je teď vostříhanej a obleču ho do duhy nebo zeleňáku, mam oba ;-) …a eště s nim vemu někoho po hlavě :-D

• Jason Voorhees  

Ještě na Tebe jeden trochu off dotaz. Jak máš v profilu to S-Roubaix, ty omoty jsou Bikeribbon? Jsou pohodlný? Chtěl bych je teď na novou sezonu, co tam mam tak mi tak po 60–70 km začínaj brnět ruce a nevim jak to mam chytit. Asi pomůžou i rukavice, ale tohle je priorita, dík…

• tromboonen  

Na tu omotávku je odkaz v diskusi pod… u těch rodel byly i speciálně tvarované gelové polštářky (rodla na ně maj prolisy)… na dvojce mám obyčejný FSA Omega rodla, ale dal jsem tam noname gel pásku pod omotávku, na horní části a kolem pák podélně, taky jsem tam nedávno dal bílou verzi té stejné smotky co je na Rubášovi a namotal ji rovnou na tu původní, takže dvě omotky plus gel a jako v bavlnce :)

• tromboonen  

ten odkaz už nefunguje, takže tady: https://www.slapacikolo.cz/…na-d2703.htm

• Jason Voorhees  

aha, dík, tak oni vypadaj stejně ;-) Já potřebuju bílo-modrý kvůli designu…berany nevim jaký mam, ale přídou mi docela malý a já mam celkem velký ruce/dlaně, tak jestli nemůže bejt problém tam…

• tromboonen  

Já dávám jeden bowden dopředu a druhý dozadu, udělá to placatější a větší tvar, pak nahoru tu gelovou nálepku a třeba dvojitou omotávku (nechat starou pod)…

• Jason Voorhees  

To neni špatnej nápad, ale já mam asi vedený dvě lanka vnitřkem :-( Zkusim teda ty dvojitý, mam tam teď bílý, tak to pude. Jo a mrkni na ty oblouky beranů, nemam to fakt malý?

• Sgt Pepper  

pupek je myslím velký dost :-)

• Jason Voorhees  

To je pekáč buchet, akorát jsem ho zapomněl nakrájet. To dělá ta lycra woe :-D. Jo a to je loni na jaře, od tý doby jsem 10 kilo shodil ;-)

• tromboonen  

Hele z fotky těžko říct, ale je možný, že ten tvar způsobuje nějaký lokální tlaky, máš takovej ten „ergo“ nebo „oldschool“ tvar oblouků, v dolním úchopu ideálně tvarovaný, ale tam se kvůli břichu počítám moc nedostaneš (no offense, jsem na tom aktuálně podobně)… záleží i na tom, jak vysoko je sedlo proti rodlům, jestli máš větší část váhy torza na rukou, z fotky to tak nevypadá, ale může se stát--- Mě osobně nevyhovuje tenhle druh oblouků, co jdou z kopce a pak jsou páky jakoby zalomený, moje zápěstí to nedávaj, mám radši kompakty, horní část oblouků vodorovně nebo malinko do kopce, páky (tam co je držíš) akorát v rovině té horní části…

Řek bych, že kompaktní berany by Ti prospěly, co nejmenší drop (laicky vejška oblouků) a patrně i co nejmenší reach (laicky o kolik jsou páky daleko), teda to záleží i na tom, jak dobře Ti pasuje délka rámu…

Přeměř se na competitive cyclist a pokud je délka rámu Ok, tak zkus něco jako FSA Omega rodla, nejsou drahý, parametry viz výše, šířka stejná jako vzdálenost mezi ramenními klouby, NE! jako vnější šířka ramen, to Tě roztáhne a zatíží víc ruce.

Jinak dej to do nějakýho vlákna v silniční sekci (velikost rámu, nastavení, geometrie atd, odborníci jistě poradí), tady je to trochu mimo :)

• Jason Voorhees  

Dík, myslim že by mi taky víc vyhovovaly klasický oblouky co jsem měl kdysi na Fáčku, tady jak to držim dole, tak mi příde že část dlaně už je v tom zlomu a neni to moc OK. Může jít taky o zvyk, neměl jsem silničku 25let. Jenže kdo se s tim bude předělávat, natahat bowdeny a tak. Moc na to nemam nervy, ale kousek ode mě bydlí jeden starej závoďák, budu to k němu dávat na štelung a přezutí, tak ho zkusim ať poradí. Ale jinak bych řek, že velikost je v pořádku, je to 54 a měřim 178 a mam kratší nohy. A jak si tu každej stěžuje jak jsou silničky nepohodlný, tak mě to vůbec nepříde a to jezdim 23mm a 8,5 tlak.

ps: a pupek už takovej nemam, jak se kopu do břicha tak se to docela vysekalo :-D a spodní úchop je v klidu (až na ten zlom), dokonce dokážu svištět 30km/h po rovině a to jsem kuřák, hulič a alkoholu se taky nevyhýbam :-D

ps2: ale mělo to jednu výhodu, když jsem to rozvlnil při špurtu, to byla enerží :-D

• USPS  

Když musíš, tak musíš ⇒ padaly jim kurva tepy, nevím co na tom ten policajt nechápe…

Jinak, já bych v zemi, kde se jezdí vlevo, byl zřejmě mrtvý dřív než bych se dostal na provozní teplotu :-)

• Coural  

Co mají ti Australani proti cílovým bránám? To je štve, že už závod končí?

• MiKED  

Možná se řidič zakoukal do těch cyklistek, co jely kousek před ním… Nějaký úchyl.

• tromboonen  

Copak co měl proti bráně, ale co dělal na trati ne tak úplnýho hnojáku pár metrů za čelem (a před zbytkem) balíku, když mu evidentně trvalo tak 300m, než zastavil… Ale můžou mluvit o štěstí, že to nebyl naspeedovanej řidič silničního vlaku, ten by to šechno nasbíral na ochrannej rám a odvez do Darwinu…

• Jason Voorhees  

Tak zase Sagič (Tour down under), Gorila byl nešťastnej, chjooo a já mu docela fandim. Jo a taky má pěknej pupek :-D

• Hroch obojzhivelnyj  

Kola pro-tour 2018

Pripada mi ze proti predchozim rokum se kola vraci od futuristickych kreaci zpatky k normalu, coz jako stara konzerva vitam. Takze snad ani nenominuju nejosklivejsi kolo (ale za nejhorsi design Cannondale; a pak Giant, ale tam je to poznavaci znak)

Za neketra nastaveni pak a riditek by dostali na BF pekne za usi (Bianchi Sam Benett) :-)

• krabica  

Za mně Argon od Astany rozhodně nejpěknější.

• ememem1  

trek by default na kotucoch?

• Canyon325  

pinarello f10 od Sky so vstavaným inhalátorom :)

• YuraOlomouc  

Ten velkej prevodnik v pomerku k tomu pidi ramu. Ty berany skoro na urovni galusky predniho kola a pod.. To uz je takovej extrem, ze to uz proste ani neni pekny..

• Mig_all  

To fotí kola tech nejvetsich trpaslíků v pelotonu ne? Na pohled hnus!

• YuraOlomouc  

Dalsi peknej drzkopad.

http://www.youtube.com/watch?…

• Delkim  

No konečně se opičák zase dočkal :)

• MavasH  

no pěkně ho tam poslali, aneb když se vlna k vlně přidá… André s Jensem na pódiu pobavili :)

• tromboonen  

Skromně jako vždycky, akorát na to Rubéčko už si dává čárku… https://sport.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…

• robb  

Kluci super. Nevím co jiného by si měl Štybar přát, než vyhrát Roubaix, kde už byl dvakrát druhý. Vakoč super cyklista, určitě v kariéře nějakou ardénskou klasiku vyhraje.

• milan.v  

Přesně, skromnost je v určitém ohledu v pořádku, ale… Místo, aby si Štybar dupnul, tak je vlastně za vše rád…

A oni jsou vlastně také rádi, nemusí nic řešit, mají člověka, který když bude nejhůře, vezme na poslední chvíli v klasikách roli leadera a třeba i udělá výsledek, i když pro něj neměl predpoklady a od začátku ideální podmínky, viz Paříž – Roubaix 2017, tam to ovšem bylo specifické, to ano…

Na Grand Tour zase odvede mraky černé práce a ani nepípne a bude se ze všeho radovat…

• tromboonen  

No ale zas má mraky karmy, že jo… viz takovej Hayman…

• Breakpain  

Neni za to taky „mraky“ penez? :)?

• tromboonen  

A? Za prvý takový mraky to nebudou, je tam přece jen za lepšího dělníka a pochybuju, že by Bakala přeplácel… a i kdyby, pořád je pro takovýho borce důležitý, jaký dostane šance a jaký má výsledky, řek bych, že většina z nich by šla někam za horší prachy, kdyby tam viděli větší šance… on asi moh někam za lepší prachy, ale (podle mě správně) vyhodnotil, že nejlíp na tom bude u podlahářů a matračníků.

• Mig_all  

Je to čobolský buran. BTW: Ty brýle by si koupil jenom totální pičus, protože takovato „reklama“ je naprosto přes čáru, nic dementnějšího už snad nelze vymyslet. Jedině že by si třeba nechal nejakou reklamu vytetovat rovnou na čelo, což je při jeho mentálním statusu klidně možné…

• tromboonen  

Ty brejle mi taky připadaj trapný, ale tvůj výblitek moc nechápu, ve srovnání s nějakejme čutálistama nebo jinejma hvězdama je Sagi dost v pohodě… a tím spojením „mentální status“ jsi si jistej?

• YuraOlomouc  

Divas se na neho moc negativne. Me treba ta reklama na berejle nevadi. On moc dobre vi, ze to vypada nepatricne nebo jake slovo kdo chce pouzit. Ale na to se ti muze vysrat chovat se tak, aby se to zamlouvalo vecine. Aby zapadl jako ovce do stada.. Jinak urcite dokaze mluvit normalne a byt vaznej, kdyz si to situace vyzaduje. To ovsem rozhovor behem zavodu fakt neni.. Jinak nezapomen na to, ze uz v tak mladem veku je vsema povazovanej za legendu. Majkla Džordna cyklistiky. Plno mladych lidi tuhle slavu a prachy neustoji.. On to zatim bere vsechno hodne zdrave a hlavne je svuj. Jedno je jiste. Bez Sagana by to nebyla takova prdel a zabava tu cyklistiku sledovat.. Kazdej sport potrebuje vyrazne osobnosti, ktere se odlisuji ne jen vykonama, ale i tim, ze jsou proste sami sebou. Tohle lidi, fanousci dokazou dobre rozpoznat a ocenit..

• Rockodendronus  

S tvým vyjadřováním bych častování buranstvím několikrát zvážil…

• Martin_75  

Sagan je angličtinou samozřejmě někde jinde, ale skoro bych řekl, že určité znaky podobnosti tam s legendárním Standou jsou :)

• tromboonen  

Co kecáš, Sagi se naučil dost dobře, předtím mu to moc nešlo, ale i tak dával slušný rozhovory, teď je to úplně cajk… jako Standa mluví někteří soudruzi z Katuse.

• Martin_75  

:)) vsak říkám že je jinde s EN, jen některá výslovnost mě to evokovala…

• jannk  

ty komentare na vyslovnost me vzdycky berou – obvykle na to upozornuji lidi, jejich kontakt s anglictinou je omezeny na par lektoru a mozna zahranicnich kolegu, kdezto anglicky mluvici svet se uz davno smiril s tim, ze anglicky kazdy mluvi jinak. Na nejakem youtube videu s rozhovorem se Saganem presne takhle nejaky Slovak komentoval jeho prizvuk … a ostatni ho smetli v duchu „kdo umi takhle jezdit na kole, ten si muze anglictinu kurvit jak chce, nam staci ze mu nejak rozumime“

• Martin_75  

tyjo..zvolni :)) nejsme vepři :)

neříkám, že má hroznou angličtinu, neříkám, že mluví blbě, jen se mě vybavil Standa při nějakým jeho slově..to je vše. nehledej v tom víc než v tom je.

je to pan cyklista pro mne a i kdyby nemluvil anglicky vůbec tak je mi to jedno a jehu fanouškem zůstanu..

• milan.v  

Na obranu Standy Řezáče – on byl pan Lyžař, v celosvětovém měřítku bylo na dlouhých tratích jen pár takových lidí…

• Martin_75  

to není nic proti němu jako dálkovému lyžaři. na dlouhých laufech jsem se ho něco nasledoval a fandil…

ale to nic nemění na tom, že prostě komunikace v cizím jazyce nebyla jeho nejsilnější stránka, což ale nic neříká o tom jaký je to člověk nebo sportovec, prostě jen z toho vzniklo tohle už klasické video..

• Sgt Pepper  

tak…já říkám, že jazyk je jako kladivo – je úplně fuk, jak ho držíš, důležitý je, jestli zatlučeš hřebík

• tromboonen  

Kdyby neměl plnou hubu medvědů, tak je jeho výslovnost cajk, samo, že má pořád nějaký nedostatky, ale od tý doby, co v ENG komunikuje s lidma s Bory a ne s Olegem, kterej mel tu anglinu ještě horší, se zlepšil brutálně, kdyby byl v anglosasským teamu, tak bude za rok mluvit jako oni, řek bych, že jazyky mu jdou, italštinu taky chytil.

• YuraOlomouc  

Jo medvidci mu jedou. Me se lip zerou ty marshmallow. Maji i trochu lepsi slozeni si myslim.

• Martin_75  

to těžko říct, bychom asi museli vědět jak dlouho a intenzivně ten který jazyk dělá..

bez toho aniž bys věděl jaké úsilí na to vynakládá, lze podle mně těžko odhadnout, zda mu to jde nebo ne..

• tromboonen  

No jsem si skoro jistej, že na to moc úsilí nevynakládá, kdyby vynakládal, tak se zlepšil dřív… prostě to chytá od lidí, se kterejma komunikuje, ještě když končil u Olega se ho novináři ptali zjednodušenou anglinou, on kolikrát nerozuměl, nechal si zopakovat otázku, občas odpověděl něco jinýho a lezlo to z něj jak z chlupatý deky, ale i tak se snažil o vtípky a byl oblíbenej… teď na něj mluví úplně normálně, i exotický přízvuky a on řekne co potřebuje a je to úplně jasný, že má přízvuk je jasný, chybky tam taky jsou, ale jinak cajk… Polsky to taky občas dá a to se doma určitě nešprtá, řek bych, že má na jazyky talent a prostě to chytá z okolí, když to sropvnáš s jinejma sportovcema, co třeba roky žijou v Anglii, ty fotbálisti, no, a nekváknou jednu rozumnou větu (nejen přízvukem, ale gramaticky), tak nebe a dudy.

Kdyby byl rok až dva ve SKY, tak by z něho podle mě byl druhej Gerraint Thomas, takovej ten suchej komentátor „byl tam sloup, tak jsem mu dal jednu hlavou…“ A kdyby byl u Oricy/Scottu, tak bude hvězda těch jejich videí a do roka bude mít echt australskej přízvuk.

• Delkim  

Sagan v akci :) super aero brýle

https://mobile.twitter.com/…387292311552

• plzakj  

“Mate stesti, ze jdu zrovna kolem :-D Selficko, no jasneee, staci vam troje brejle?” :-D

• tromboonen  

Dokud v těch „lyžařskejch“ nedá jednu etapu, tak je pro mě pozér :) I když na takovym deštivým PR by se mohly hodit, kdyby vymakali stírání sraček ze skel, ve formuli mívali kluci několik fólií na sloupnutí myslím…

• YuraOlomouc  

Ta šikmovočko je trochu voprskla. Sagan mel zarvat „dont tač my bič!“

• Goratrix  

Tie lyziarske okuliare su predsa priprava na Innsbruck :-P

• Mig_all  

Tak jestli sjede na kole ze skokanského můstku tak to potom jo, to by byl jinačí frajer…

• YuraOlomouc  

Heh ti prcci vypadaji na tom kole tak srandovne. :)

• Mig_all  

Ten na to leze ze štaflí ne? :-D

• duke  

:D :D to když si představím, tak vypadá vtipně, nicméně ty stehna má slušně namakaný. By mě zajímalo, jestli bere něco zakázanýho

• YuraOlomouc  

Postavu ma bez problemu dosazitelnou naturalne neboj. :) U nej je nejvic komicky spis to spurtovani(ktere mu funguje) jak ma defakto celou vahu nad prednim kolem a pak mu behem maximalniho bombeni do pedalu neustale prokluzuje zadni kolo.. Asi jako ja kdyz jedu se slickama ze sedla po snehu nebo bahne. :D Coz me nepripada moc efektivni, ale zavody tim vyhrava, coz je zajimave..

• Sgt Pepper  

to se jako jen tak podíváš na fotku a poznáš, jestli to má s podporou zakázaných látek, nebo bez? Proč sakra neděláš v antidopingové komisi? Víš, kolik by ušetřili za laboratoře?

• YuraOlomouc  

Umis ty vubec cist? Ja napsal, ze jeho postava je bez problemu dosazitelna naturalne. To je reakce na to, ze ma stehna slusne namakany.. Tak se uklidni a bez si vycistit samopal..

• duke  

to jo na ty jeho spurty koukám vždycky s otevřenou pusou, jak je nalepenej bradou na přední galusce zajímavej styl. Ale ty stehna si myslím taky trénuje v posilce s né lehkou váhou vůči jeho hmotnosti. A třeba k těm dřepům prdne 250mg tst a hned to roste jak houby po dešti.

• YuraOlomouc  

Ano trening ma urcite uplne jiny nez nejaky vrchar, ktery se naopak snazi spalovat vsechno vcetne tech svalu. K tomu nepotrebuje zadne injekce testosteronu. Hlavne ne v jeho veku a v dobe, kdy by se mu to asi moc ani nevyplatilo. Pred 15 rokama mozna. Dnes se resi prekrocene davky povolenych leku apod.. A ty si myslis, ze si bezne vsichni strili steroidy do prdele. Dost naivni predstava..

• duke  

Jak to myslíš s těma injekcema ? Jakože v dnešni době jsou ty aktivní látky v menších dávkách než dealeři uvádí nebo v horší kvalitě než dřív ? Teď je mu 23 let tj. v letech, kdy by tělo mělo produkovat nejvetší množství tst. Ale určitě by tam byl znatelný rozdíl v regeneraci a lepší využití surovin(prote­in,sacharidy,tu­ky) podávaný organismu než když je naturál, nebo se pletu ?

• YuraOlomouc  

Jakoze dnes je to uplne jinak hlidane nez za dob Armstronga. Dneska ti najdou v krvi i castice plastu z transfuzniho vaku. Resi se kazda odchylkva v biologickem pasu viz Krizak a ty tady pises o 250mg testosteronu…

• raw 4  

Vubec to nechapu, jak s tema stehnama udela provaz ve kterém se houpe..

• YuraOlomouc  

Heh a co na tom jako nechapes. Svaly nicemu nevadi. Je to jen o tom neustale protahovat.. Ta obecna predstava, ze svalnatej musi se zakonite rovnat neohrabanej, neohebnej apod.. To je dost milna predstava. Proste cim vic clovek ty svaly „macka“ behem treningu se zatezi, tim vic je potreba dbat na strecink. To ze na to vetsina lidi sere, protoze to je nudne, neprijmene, bolestive a pak jsou zatuhnuti a nejsou schopni se ani zohnout si zavazat tkanicky je vec druha..

http://www.youtube.com/watch?…

• MiKED  

Saganův stroj pro TDU – https://www.youtube.com/watch?…

• Carpathia  

Zajímavý rozhovor s Honzou Bártou na idnes.cz

https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

• CzechJoker  

Vakoč a DePlus jsou v nemocnici po srážce s autem, u Vakoče našli několik zlomených obratlů a budou ho operovat: http://www.quickstepfloorscycling.com/…-africa/3441

• Delkim  

Šestidenní v Berlíně, Eurosport 2.

Forstermann rozhodně nevypadá jako klasický cyklista :)))

• ememem1  

by som sa celkom vazne spytal miestnych odbornikov co si myslia o tomto ak to neni daky fake https://cpofficial.com/…2km-6-hours/

• duke  

S průměrnou rychlostí 45kmh a nastoupaných 3.8km, tak to ho můžou s úplným klidem suspendovat za ten Salbutamol. :-)

• tromboonen  

„If he puts his body in the same condition as then he could take a pharmacokinetic test and use the findings as evidence that his kidney had actually malfunctioned when processing Salbutamol, giving a reading double that of the legal limit.“

Slušnej oddíl…

• ememem1  

z toho sa nemoze vytocit, a imho ne len on ale cele sky. skoro som sa ochotny stavit, ze je to ich koniec. nicmenej man zaujimala ta jazda samotna, je to vobec mozne aj za autom ak je to solo?

• tromboonen  

Tak tohle byla spekulace nejakejch teoretiku… Jazdu neposoudim

• Delkim  

To je snad kombinace dopingu, jízdy za náklaďákem a ještě držení za zrcátko, ne? A možná ještě dodatečná editace záznamu…

Třeba tenhle segment, 2.52 km / 139 m převýšení / 6% průměr a on to picne avg 45,9 km/h???

https://www.strava.com/…/34229506344

• Hroch obojzhivelnyj  

Je to rovne, prudsi kopec je jen na zacatku a nalit tam ze sjezdu 80+. A je tam 5 lidi pred nim.

Flandry maj kolem 260km a jezdi se 6:10–6:20. Solo tezko, ale jestli to jel za motorkou, tak je to imho realne.

• Delkim  

Jj, koukám na to detailně, když ještě dobře foukne tak asi proč ne. Unáhlil jsem se díky čistě těm číslům.

• look_as1  

Treba tam hodne fouka. A KOM je tam s prumerem 59 km/h :-D

• plzakj  

V JARu je to hlavou dolu ne? Tam jsou stoupani dolekopcom. :-)

• McBlacky  

slušný solíčko :)

odjet to v pelotonu je skoro unreal, natož takhle

• robb  

To se ta sezóna rozjíždí hezky.

https://cpofficial.com/…e-car-crash/

• robb  

Už příští sobotu první jarní klasika: Omloop Het Nieuwsblad

Uvidíme co nám předvedou kluci z Quickstepu

https://www.youtube.com/watch?…

• Jason Voorhees  

Tak Fromí už šlape, dejchátku navzdory ;-)

https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

• robb  

Kwiatek vypadá ve formě

• Sodoma  

Ten Cavendish je fakt klikař

• Namtos  

Snad to „Vino“ dořeší, jinak to by byla smůla, hlavně pro Honzu Hirta..

http://www.cyclingnews.com/…-vinokourov/

• robb  

Sjezd v podání Matěje Mohoriče

https://www.facebook.com/…80981905508/?…

• tromboonen  

Pěkný, ale jak se kolem něj motala ta motorka a podjižděla jej zezadu nic moc.

• platypus  

To je lahůdka, v pětašedesátce jak minul ten ostrůvek když to tam nezná

• duke  

Když to tam nezná ? Měl jsem za to, že týmy přijedou na místo konání o několik dní dřív a okruh si projedou. Hlavně teda ty riskantní sjezdy.

• platypus  

Todle já neřeším, ty záběry z kamery jsou parádní, prostě silničářský porno, no :-)

• snas89  

Ty watty jsou docela šílený:)

když se pak podívám na svoje „výkony“ …

• robb  

Poměrně překvapivý vítěz druhé etapy na závodě okolo Katalánska

https://youtu.be/mx8xnSLl1Fo?…

• orm  

Toho borce proste zeru.

• Delkim  

Dědek se nezná :)))

• tromboonen  

Takovej Sagič před důchodem, prostě to má naježděný a když je tam mezera/šance, tak to dá :)

• jkcz  

To je mazec, 4 etapu ma taky v kapse. Uzasne!

• cioran-m  

Říkal, že mu to Nairo zařídil, ale celej Movistar jel skvěle; ten úplnej závěr už byl formalita. :). Každopádně – tím je Henao ze hry (myslim, že tam jede, ne?)

• cioran-m  

Tak doufejme, že se vše v dobré (a co nejrychleji) obráti…

http://www.cyclingnews.com/…spine-video/

• Honzas  

Právě se jede v Tunisku závod s příhodným názvem Tour Cycliste International de la Pharmacie ;-)

• tromboonen  

„Pharmacie Centrale de Tunisie“… což je asi tak stejný jako Spojený lékárny, Dr. MAX a tak něco… a ve srovnání s jistým sponzorem co byl v názvu etapáku a přitom držel patent na EPO a nebyla to lékárna, ale výrobce, to fakt není takovej šok..

• McBlacky  

To by jeste nevadilo tolik jako to ze ATOC se tradicne testovala jen moc ;) Treba Levi by mohl k tomu neco mit :)

• cioran-m  

AMGEN TOUR. Jasná věc.

• cioran-m  

Koneckonců – Amgen založena jako firma pro produkci epa. Její majitelé, bankéři, byli zaroveň i majiteli všech armstrong-bruynel-ferrari teamů. A Velkej Lance – takovej vlastně jen malej cesťák v epu…

• jkcz  

Hmm, tak ze by dalsi ze zpusobu (po zkrouhnuti casovek) jak pomoci Bardetovi vyhrat ? Ne ze bych tedy mel pavouka v lasce, naopak..

https://www.foxsports.com.au/…de-france-as-

drug-case-continues/news-story/612ede9045a71127­ff73e45b684014ba

• Neťa  

Naprosto správné a logické rozhodnutí. Tohle měli udělat i pořadatelé Gira.

• jkcz  

Jj, to je jasne, a plne s tim souhlasim. Jen mam nejak pocit, ze jim to i celkem nahralo…

• Delkim  

to podstatné z článku, odkaz nějak zlobí:

TOUR de France organisers will refuse to let Chris Froome race in this year’s event if his salbutamol case has not been resolved, Press Association Sport understands.

• tromboonen  

Mám pocit, že by se sám rozhodl to nejet, protože by vzduchem asi lítaly horší věci než chcanky…

• milan.v  

To je jediná správná cesta, jen tak dál…

• cubista  

Kdyby byl Kudlanka frajer, tak si „odsedí“ distanc a pak se vrátí. Stejně na něj i na Sky nakonec dojde.

• snas89  

paráda.

rozhodnutí kvituju.

• cioran-m  

No – na cyclinhnews to zatím berou spíš jen jako možnost – tak jednoduchý to asi není, aso-neaso. http://www.cyclingnews.com/…r-de-france/

• treatt  

Tak E3 dneska zatím paráda, QS teda to teda zatím šéfuje ve velkým štýlu a to už jsme na 70to go v situaci, že už musí velký kluci mezi sebou. Na Paateru QS takový tempo, že očesali všechny domestiky, dopředu odjel Senechal s Terprstrou (ten vypadá hodně vysekle a lehce), jakmile zrychlil z Achtevolgers gruppe Sagi, hned měl PhilGila na zadním kole, Štyby si jistil GVA s FantasTiesh, zatím teda radost pohledět…

je to dnes těžký, Sagi tuhej výraz, GVA dnes poprvé vypadá celkem dobře, Štyby si v kopcích zobe, ale drží. A, ještě Durbo dojel do skupiny..

• treatt  

No vida, GVA za to bere a odjíždí směr Terpstra a Senechal..Ossi potvrzuje pověst, solo se dotahuje na G2, teď už vlastně G3, protože GVA je mezi vedoucí dvojkou a selektfavoriet­gruppe…Sep a další jsou kdesi v prachu

• treatt  

Ho hoooo, v brdečku nastupuje PhilGil a jde po GVA, po Gilbertovi jde Sagi, kterému sedí na zadním kole Štyby… mno, nakonec ale zvládl odjet opět Benoot a jedou s PhilGilem, docvakli GVA..akorát sorry, vepředu není s Tersptrou Senechal, ale Lampaert z QS .. G3 musí táhnout Oss

• robb  

Představení okruhu pro mistrovství světa 2018 v Rakousku. Pěkný kopeček. Ale spíš se bojím, že všichni budou čekat až se pojede naposledy a pak to začnou zkoušet. Příští rok má být mistrák v Yorkshiru, to bude asi hezčí okruh.

https://www.facebook.com/…60180211240/

• tromboonen  

To aby Sagič začal trénovat kopečky…

• cioran-m  

Ten dvouapůlkilome­trovej brdek je, jak se zdá, docela drsnej – to by tak nevadilo – ale jede se devětkrát (!) – a to je moc, to Peter nedá. Letos teda Flandry nebo Roubaix, zelenej dres na tom červencovým etapáku ve Francii a další rok ještě jeden mistrák. A pak v klidu šlus a konec se (silniční) cyklistikou. :)

• IndyCZ  

To by ho na Slovensku ukřižovali :-) Vyhrávat minimálně do 40…

• cioran-m  

Sagimu to projde. :). Jo, a mimochodem – kdyby to tak fakt udělal, vůbec by mě to nepřekvapilo. Skoro mi to přijde docela pravděpodobný.

• Canyon325  

v 30-tke sa rozhodne, že začne jazdiť MTB jak zamladi lebo ho cesta prestane baviť…

• tromboonen  

Houby, přece se nenechá zahanbit Ledeckou, bude to jezdit obojí a přes vánoce si občas odskočí na MS v cyklokrosu…

• ememem1  

tak on to uz aj par krat naznacil ze ho to silnicne taktizovanie moc nebavi.

• gerrard  

Jenom vul nadava na pracu, ktera ho dost dobre zivi. Jestli ho to neba, tak nech to nejezdi. To jeho plivani na silnicni cyklistiku, ktere ja aktualne jednou z hlavnich hvezd me pokazde zarazi.

• cubista  

Má pozici hvězdy, může si dovolit svůj názor. A často má hodně pravdu, kterou si ostatní kvůli strachu o místo v týmu nedovolí vyslovit.

• cioran-m  

On je tak populární také proto, že defakto nešaskuje, protože je přirozenej a říká to, co si opravdu myslí. Pokud může teda – ale to je poměrně často. Ale jinak je perfektní profesionál a dělá bez cukání vždycky to, k čemu se byl zavázal – třeba i to reklamní „vařeni“. A když je zle, dokáže se taky totálně zničit aby vyhrál třeba i nějakou tu Kalifornii. Svým zaměstnavatelům a sponzorům vydělá suverénně nejvíc ze všech cyklistů – v tom panuje všeobecná shoda. Proto mu taky klidně tolerujou všechny ty kamarády, co si sebou přivede. Na silnicním kole jezdí tak, jak jsem aspoň já teda nikoho jezdit neviděl a už teď , ve svých letech, patří mezi nejvýznamnější postavy cyklistické historie. A přitom nějaké podrazy na nikoho nedělal, pokud vím. Vyděláno má, ať si dělá, co chce, a klidně skončí, když chce a hlavně ať zůstane povahou stejnej. . Ještě musí akorát vyhrát znovu Flandry nebo poprvé Roubaix – ale to on dobře ví.

• Tina  

To je IMHO pekná hlúposť. On je naštvaný hlavne vtedy, keď polovica pelotónu ide proti nemu a vyložene čakajú čo urobí. Ale silnici si určite užíva. Bez toho to dobre robiť asi ani nejde.

• ememem1  

mne je jedno co si myslis, staci citat jeho vyjadrenia(cca spred roka). a hladaj si to sama, na to nemam naladu ani cas.

a inak je mi to dost jedno celkovo.

• snas89  

U pokladny berou…:)

• treatt  

Na Slováči se spíš nabodávalo na hák nebo na kládu, než křižování :))

• Melvin  

Ty kopce tam jsou dva. Ten co se jede vickrat ma 7km a sklon 6%, ta kratka stena se jede jen jednou a to na konci. Na strave ma Nibali zaznam z treninku, kde jsou oba kopce. A tady zaverecna stena v podani Nibaliho.

• cioran-m  

https://www.cyclingstage.com/…ace-wc-2018/

Díky, máš pravdu. Já to z televize blbě pochopil – už jsem si to řádně našel. I tak mi to připadá na Sagiho teda hodně tvrdý.

• robb  

jj, jestli tady budou stát diváci, tak se bude špatně nastupovat. Možná spíš vystupovat https://twitter.com/…924111310849

• Melvin  

Bych se nedivil, kdyby to nekteri po tech 250 km v nohach sli pesky.

• Delkim  

Se tady u toho kroutím u monitoru :))) strašná stojka :)

• look_as1  

To je americkej standard. Uz jsem tady jeden kopec nevyjel – pres 20% sotolina, 0.46 km 2:23 KOM, potreba je pres 500 W / 72 kg – 30×36 je malo lehky – https://www.strava.com/…ents/4749803.

• treatt  

To by mohla být parádní řezničina, dost mě láká se tam zajet podívat..

Samozřejmě je otázka, kdo bude nakonec nominovaný, ale do úniku šacuju Pantana, aby udělal předpolí Bernalovi&Co :)

• cioran-m  

No, Bernalovi už asi ne. http://www.cyclingnews.com/…lunya-crash/

Ale Alejandro zvažuje, že zůstane po dnešku v Belgii a objede aji opravdický Flandry.

• cioran-m  

Pardon – na mistrák na ppdzim se možná do kupy dá. (Pořád jsem nějak u téch současných klasik) :)

• treatt  

..no právě.. „clavicular and small scapular fracture“, víš jak to je s hojením těch profis, to nepochopíš..navíc to je hroznej zajoch, tipuju, že nastoupí na Tour de l'Ain :) Na Dafne (abych držel lajnu našich odborných spolukomentátorů z ČT ;) nebo Švajc bych se už nebál vsadit :)

• treatt  

No, tak ještě dřív, jak Švajc, první vyhraná etapa už na ATOC…

• Kalic  

Bernal? Etapy tam vyhrál hned 2 a GC k tomu :-) Teď se ještě letos otrkat na nějaké GT a na příští rok má Sky novýho lídra.

• treatt  

Tak jo, můžeme vyhlásit tipovačku, bude se na nadcházejícího mistra světa volat v tom brdku:

• vai vai
                      • allez allez
                      • go go go
                      • venga venga

?

Nebo snad pojdi pojdi, gaan gaan…pojď mi hop Romčo z toho úniku :) nebo ještě víc sci-fi „pooooojď Leo“ ;)

• Canyon325  

ale kdeže, Zanický bude zase kričať „poď Peťo zdvihni to, zdvihni to, dáš to, JE TO TAAAM“ :D

• cioran-m  

Tam nedá. Ale byla by to senzace, kdyby jo. Trochu jak vyhrát tenkrát bajky na

olympiádě.

• Canyon325  

tiež si myslím, nebyť záverečnej stojky kde sa uvaria aj čistokrvní vrchári (nie ešte on), tak by šanca bola…

• look_as1  

Jako Jagr, pujde jezdit za Elkov?

• cioran-m  

25 „nejcennějšich“ závodníků v současném pelotonu podle Velonews. A proč.

http://www.velonews.com/…n-1-5_461369

• Namtos  

Bylo někde vyjádření okolo stavu Leopolda Koniga? Měl být na Vuelta Ciclista al Pais Vasco 2018 ,ale ve" startovce":http://www.cyclingnews.com/…/start-list/ chybí. To asi na Giro nevypadá co?

• robb  

Jsem zvědavý za jak dlouho bude někdo tvrdit, že Alaphilippe má v kole motor :-D

https://twitter.com/…877598769152

• Namtos  

Se podívej na kachličky na baráku a bude ti jasný proč mu to tak jede…

• madik  

Kittel nejaky uplne marny po defektu :)

https://youtu.be/KKs_1tojKbI

• robb  

Další mladý kluk umřel

https://cpofficial.com/…n-his-sleep/

• ememem1  

tak to je od sagiho pekne ze dotiahne na takyto hnojak boru. co primalo aj qs by ma teda zaujimalo.

• duke  

dneska, troufám si říct nejkratší časovka v historii 4km ve městě Fribourg (Švýcarsko) vyhrál Michael Matthews (Sunweb) v čase 5:33; 2. Tom Bohli (BMC) +1; 3. Primož Roglič (Lotto NL Jumbo) +1

• treatt  

..jestli to nebude tím, že to není časovka, ale prolog..

• treatt  

Pro ilustraci, nejkratší etapy na GT v historii:

• 1 km 1986 Giro, který vyhrál Urs Freuler
        • 1,15km 2005, vyhrál Brett Lancaster
        • 2 km 1978 Giro
        • 2.2 km 1960 Giro etapa 9b
        • 2.45 km 1962 Giro etapa 13
        • 2.65 km 1971 Vuelta etapa 11b
        • 3.2 km 1976 Vuelta
        • 3.5 km 1966 Vuelta etapa 1b
        • 3.5 km 1978 Vuelta etapa 11b
        • 3.79 km 1958 Vuelta etapa 5a

Kde není uvedeno číslo etapy, jedná se o prolog

• cubista  

+1 ty jsi fakt chodící encyklopedie:-)

• Delkim  

Upřímně doufám, že to nedal z hlavy. To by už bylo na doktora nebo s tím jít do televize :)))))

• tromboonen  

Na doktora by bylo, kdyby tam z hlavy měl i časy na setinu vteřiny :) Do televize chodí akorát uspávači hadů nebo pohádkáři…

• Delkim  

Tak já nemyslel komentovat etapy, ale něco jako Šance :) Jak tam chodili ti zázrační počtáři a tak :)))

• Kalic  

Kde není uveden GT, jedná se o Giro :-)

• robb  

Pár italských slovíček před Girem

• MavasH  

Tak už je jasný, proč to QS letos tak jezdí – podařilo se jim zrealizovat klonování. Profláklo se to díky nominaci na giro vyvěšené na stýphilu (viz obrázek) Teď je jenom otázka, jestli se klony měnily pouze před jednotlivými závody, nebo se dařilo provádět výměnu i přímo v závodě…

• tromboonen  

Dobře ty!

• MavasH  

V tomhle světle jsou nějaký krevní konzervy totální žabařina. Proč měnit krev, když jde vyměnit třeba celej Terpstra… :D :D

• tromboonen  

TVL Shimano auta byla svýho času docela nebezpečná, ale tohle? Řidič čuměl na TV nebo co?

• milan.v  

Ten borec z Astany měl celkem kliku, že policajt stačil uskočit …

• tromboonen  

Když koukám na videa z aut DS, jak říděj, čuměj na TV a kecaj do dvou vysílaček (z nějakýho důvodu nenechaj řídit toho druhýho aby se na to mohli soustředit), tak se divím, že tohodle není víc… v Dubaji jim dali auta co automaticky zabrzděj když detekujou cyklistu/překážku a jedno z nich to udělalo a sejmulo cyklouše co jel za ním, si člověk nevybere.

• treatt  

Přesně tak, taky jsem nikdy nepochopil, jak to DS můžou zvládat, je to šílený..asi to bude hodně dané tím, že si při koučingu jezdců najedou k němu a mluví na něj napřímo, asi by to bylo o ničem, kdyby na něj měl hulákat přes řidiče, je to takhle prostě blíž k jezdci a zažité. Dřív to ovšem bylo jiné, to DS koukal po jezdcích, pak jim něco řekl. Později k tomu začali neustále kecat do vysílačky. Pak se k tomu přidalo sledování dění na obrazovce, pak detailní roadbook, směr větru, komunikace s ostatními z teamu přes telefon a kdoví co ještě (dost možná appka Velonu live, nějaký ten twitter…)..no prostě masakr..

Jinak v té Dubaji do toho auta napálil Cav ne?

• cioran-m  

Ano, tohle je s tím vším, jak píšeš, fakt dnes dost peklo. Ano, Cav, ještě před ostrým startem.

• tromboonen  

No minimálně Whitey z Mitchletónu asi čte b-f, (Křižák mu to překládá) a včera jel vzorně na spolujezdci (nebo to bylo proto, aby se moh líp cpát Pringleskama)…

• treatt  

..nebyl to poliš, ale regulovčík, což teda na podstatě tolik nemění, ale vždycky víc smrdí sundat policajta, než obyč smrtelníka, když už, že :)

• cioran-m  

http://www.cyclingnews.com/…e-road-side/

Škoda. Moh dát pár placenejch rozhovorů, říct svůj názor na tue i doping, mít fotku v novinách… Nemá to lehký. A toho tolik pro tu cyklistiku udělal!

• cioran-m  

https://cyclingtips.com/…ocial-media/

Docela zajímavy- řekl bych.

• Hroch obojzhivelnyj  

Dam to sem, Giro vlakno je dlouhe a Tour jeste daleko.

Uz se tu diskutovalo u Gira jestli kratke etapy v kopcich by zvysily atraktivitu. Jako test je 17.-predposledni horska etapa Tour, ktera ma 65km a 3 kopce. Profil A startuji ve vlnach podle poradi (coz je mi prapada nejzajimavejsi prvek, protoze domestici se budou muset prodrat dopredu).

Ja si teda myslim, ze to nicemu moc nepomuze, protoze stejne to bude takove jak si to udelaj.. Ale treba se mylim.

BTW, nejak se u Gira vubez nehodnotilo snizeni poctu jezdcu v tymu. Mi pripada ze letos to nebylo ze by byla mensi kontrola nad uniky, spis naopak, porad se jel srot. No a jedinej tym ktery mel silu a potencialne zajem sjizdet Frooma pri Froomegate byl Scott, a ten mel s rupnutym Yatesem uplne jiny starosti (coz byla klika pro CF).

• robb  

To že je budou vypouštět v nějakém intervalu, jsem vůbec netušil. Přijde mi to že se za každou cenu snaží udělat ten závod zajímavý. Ale na Giru a Vueltě nic „speciálního“ nedělají a stejně jsou pokaždé zábavnější než Tour, holt uvidíme.

• Tina  

30.6. skončí „skúšobné obdobie“ pre kotúčové brzdy na silnici.

https://www.bikeradar.com/…acing-52501/

• cubista  

Myslím, že nakonec kotoučovky na silnici zvítězí. Pojedou na nich za pár let všichni. Protože koho chleba jíš, toho píseň zpívej. A výrobci si přece přejí pokrok ve znamení větších zisků.

• cioran-m  

Prodejci maj taky radost… :)

• Tina  

Myslím, že už zvíťazili :) Mám taký dojem, že Trek pôjde TdF na kotúčoch. Spešl na čele so Saganom naposledy už tiež vozili kotúče. Canyon taktiež mohutne prechádza na lepší brzdný účinok a dávkovateľnosť. A skončí sa aj éra prebrzdených ráfkov ;)

• cioran-m  

Prodejci mají taky radost! :) No, Sagan sice nemal na Roubaix nielen kotúče, no ani elektriku, no aj tak… :)

• ememem1  

tak ale o co ide, to je debata jak pred 15 rokmi na mtb,za par rokov to nikdo nebude riesit a klasiky budu len na silnickach z tesca.

inak sused si nedavno kupil gravel canyon na kotucoch a elektrine, taky ten s tymi dvojitymi baranmi. som si na tom dal 15 km. ked som potom presadol na svoj spesl rubaix za 4 litre tak som si pripadal jak na dcerinej trojkolke. ked novy bike tak jedine elektrina a kotuce.

• Tina  

Nikde som nepísala, že Sagan mal kotúče na Roubaix. Nehnevaj sa, ale niekedy mám pocit, že nedokážeš pochopiť jednoduchý písaný text.

• orm  

S tim lepsim brzdnym ucinkem opatrne, ja totiz, alespon ze sram rival hydro, ten pocit rozhodne nemam. Vzdy kdyz z gravelu sednu zpet na silnicku, tak mne prekvapuje jak to brzdi. Jasne ma to vyhody kvuli kterym bych se uz k rafkovym brzdam nevratil, ale lepsi brzdny ucinek za sucha to fakt neni :-).

• Tina  

Možno by stačilo na ten Gravel namontovať poriadne brzdy :)

• orm  

Co bys radila? Az bude mit shimano jednoplacku, tak do toho hned jdu. Ja nerikam, ze to nebrzdi, jen to nebrzdi lepe nez rafkove brzdy za sucha. Mozna dat vetsi kotouc do predu, na mejch 115kg je 160mm asi malo :-).

• Tina  

Jazdím na gravel Ultegru a jednoplacku :) Kazetu jazdím síce iba 11–34, ale s Wolftooth road linkom prehadzovačka Ultegra zvládne aj kazetu 11–40.

• orm  

Ale ty mas elektriku ne? To ja nechci, tj. mel bych na leve strane zbytecnou packu. Na gravelu potrebuji 42z. Jak shimano udela ciste jednoplackovou sadu, tak hned kupuji. Sram me neskutecne stve, jak razeni, tak dotka v brzdach.

Ale zpet k tematu. Chtel jsem tim jen napsat, ze rafkove brzdy brzdi dostatecne za dobrych podminek i pro tlustocha.

• Tina  

Momentálne nemám elektriku ani na silnici ani na gravel. Na ľavej strane mám normálny Shimano Ultegra dual bez kabeláže na radenie. Ničomu to nevadí, že tam tá kabeláž nie je. Shimano má novú prehadzovačku Ultegra RX s brzdou ako na MTB hazkách určenú práve pre gravel a cyklokros.

• CzechJoker  

V posledním 53×11 to rozebírali celkem zevrubně a těch negativ kotoučovek je prostě zatím moc. Jeden si stěžoval na selhání kotoučovek ve sjezdu, mechanici obecně na to, že výměna netrvá 10 vteřin ale půl minuty, navíc bude problém s neutrální technickou pomocí, která nemůže vozit všechny možné alternativy.

A reálně – kromě zájmu výrobců tu není reálný důvod ke změně.

• cubista  

+1

• mr.ricardo  

Ale to jsou všechno pomluvy, přece jen ta dávkovatelnost a těch probržděnejch ráfků … dyť já nedělám nic jinýho, než přeplejtám.

• robb  

Sestava Sky na TdF 2018

https://pbs.twimg.com/…8x.jpg:large

• kalimero  

Tak Sagan dnes časovka na 180km.

• wishpull  

Pěkně jsem si ho užil, skoro každý průjezd sám, nebylo to zrovna bez větru.

• cubista  

Peťo si pěkně potrénoval na Tour. Zato Křižák to nějak neunesl.

• jonti  

Celkově zvláštní závod, až příliš velká dominance Sagana a Elkovu, kdyby na SK byl alespoň jeden další srovnatelný jezdec a v CZ další srovnatelný team, nebo několik jezdců ze stejného pro teamu, bylo by to zajímavější.

• wishpull  

Kdyby mohl jet Vakoč, tak by to taky bylo zajímavější, navíc Bartič taky vlastně přešel na druhou stranu, Nicméně Štyby je borec, akorát jsem byl u toho jak jim cuknul, možná to měl zkusit o kolo později, ale kdoví.

• MavasH  

O kolo později by si už Černý s Bártem vorazili a cuknutí by bylo těžší/nemožné. Holt si to hradečáci spočítali dobře…

• milan.v  

Já byl spokojený, ale přál jsem to za tu spousty dřiny Štybarovi, to je jasné…

• Neťa  

Hezký kontrast mezi těmi rozhovory s Křížákem a se Štybarem. Jinak osobně mi ten formát společného mistráku teda vůbec nevoní. ČT tomu sice moc prostoru nedala, ale ve finále se tomu ani moc nedivím, včera mi to přišlo tak trochu jako fraška.

• cubista  

Ono když jezdíš jako domestik, byť suprově placený superdomestik, tak to tak nějak zaleze pod kůži a najednou to nejde jet na první flek. To je ten rozdíl mezi Křižákem a Sagičem, je to nejen v nohách, ale i v hlavě, kde máš pořád tu touhu po vítězství a moc nekalkuluješ. Štyby se hodně snaží, taky aspoň byl vidět, ten má tu touhu po vítězství pořád..

• orm  

Videl jsi RK na jare? Neprislo mne, ze by s tim mel problem.

• cubista  

Viděl, ale taky jsem viděl Sagana na jaře a teď v neděli. Proto píšu, že je tam rozdíl třídy. Tím nesnižuju, co Křižák v životě odjezdil, ale teď už je na sestupné dráze. Tím, že podepsal smlouvu na superdomestika, sám rozumně vyhodnotil na co ještě má a vydělá si ještě pěkné peníze. Proto nechápu, proč teď na mistráku nadával. Co jako čekal?

• arny71  

Včera to RK nedal psychicky. Asi si představoval, že to bude jako v Kyjově, že CS+SK profi pojedou spolu proti domácím stájím, ale nějak nevzal v úvahu, že Vakoč je letos mimo, Bártič už s ním nepojede a Sagan si jel svoje sólo. Takže mu najednou chyběli 3 špičkoví jezdci, s nimiž by spolupracoval (+jezdci z Bory samozřejmě neměli důvod tahat), takže si naplno vychutnal, jaké to je, jet proti přesile. To, že se zlomil, to se stane, že to ale zabalil, navíc doma v Plzni, to je docela smutné.

Štyby jel odvážně, možná měl ještě kolo počkat, ale z gauče těžko hodnotit. Líbilo se mi ale, jak se o tu šanci porval.

• milan.v  

Tos' řek' moc hezky…

• cioran-m  

Elkov udělal prostě to, co dělá QuickStep na klasikách – a perfektně – aspoň se na to Štyby moh podívat zblízka z druhé strany. Jak si ho dojeli, tak Černý hned nastoupil. A bylo hotovo. Zdeněk to taky akceptoval a Křižák prskal. Nevím teda, co jiného moh od nich čekat. Přece nenechají dva lidi ze světa vyhrávat furt dokola – při té převaze, co tam měli. Koneckonců, mohli jet oba hoši se Saganem, když jsou tak dobří – dvakrát k tomu měli příležitost. A Peter by jim jistě v klidu střídal až do úplnýho konce.. :)

• cioran-m  

trochu si dělám prdel, že (abych třeba zas nedostal); je jasný, že nikoho od nás trochu dobrýho by patrně Elkov odjet se Saganem nenechal

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak letos to meli Styby a RK rozdany na betla. Ja proti spolecnymu mistraku celkem nic nemam, jinak by to bylo jeste horsi. Takhle maj profis nekdy trochu sanci, ze se to proti Autoru spoji, jako predloni kdyz jeli RK i Sagi za Tinkoff a Slovaci jeli i na RK.

Letos 2 proti 11.. By tomu mohlo pomoct treba omezeni na 6 lidi z tymu.

Proste kdyz je malo lidi v profi, bude to zakonite vypadat takhle. I s Vakocem navic uz by to myslim vypadalo jinak.

• gerrard  

Ja teda proti spolecnemu mistraku mam cim dal tim vic. :) Kdo ma poslouchat kamarady slovaky „odoborniky“ na cyklistiku, ako to Saganovci nandali vsetkym cechom a jeste jako bonus poslouchat uplne blbeho slovenskeho komentatora, ktery o cyklistice vi jen to, ze to jezdi Sagan a pak jenom tak vzdalene tusi, ze se to jezdi na kole.

• bagr84  

Vzpomínám si na šampionát s Žiliny, kdy ani nezaznamenali neukázali nejlepšího čecha cílem (Vakoč), furt dokola Sagan Sagan Sagan, kvalita přenosu otřesná, kameraman zřejmě poprvé na motorce.

Až nebudou mít Slováci Sagana, nenapadá mě jediná pozitivní věc, kterou bychom z toho společnýho mistrovství měli…

• Carpathia  

V Žilinė byl sice otřesný obraz z motorky a mimozní slovenští komentátoři, ale alespoň dokázali pokrýt přenosem celou trať, na rozdíl od předloňského Kyjova, kde až v den závodu ČT zjistila, že nedokáže pokrýt signálem polovinu okruhu.

• orm  

+1

Plne s tebou souhlasim.

• CzechJoker  

+1

• Canyon325  

keď som videl hentoho trtka, radšej som to ani nepozeral, len neskôr zostrih… hrôza a des, znalosti žiadne

• Neťa  

Ano, je to tak trochu past vedle pasti :-(

• jJonatan  

Omezení počtu lidí v týmu na MČR je podle mě blbost. TO bys vlastně někomu zakázal jet na vlastním šampionátu…

• Hroch obojzhivelnyj  

Ano, ale… kdyz se nedokazou prosadit ve svem tymu, tak tam stejne jsou do poctu. Na MS jsou take dane pocty. Netusim jaka jsou kvalifikacni kriteria na MCR.

• Melvin  

Bych rekl, ze staci snad jen licence.

• jJonatan  

Kvalifikační kritéria: Start na ČP. Pokud bude naplněn limit (tuším 200 startujících), pak jsou upřednostněni jezdci s vyšším počtem dokončených ČP. Jak je to na Slovensku nevím…

Myslím, že jeden z hlavních důvodů, proč se jezdí mistrák společně pro ČR a Slovensko, je právě malý počet jezdců. V cíli klasifikováno pouze 17 jezdců ze Slovenska. Pokud by se to rozdělilo, tak tam ten Sagan bude jezdit úplně sám.

Pokud by se omezil počet jezdců v týmu na 6, přijdeš tím o docela dost relativně výkonných závodníků. Ono většina lidí startujících na mistráku dělá vlastně křoví ;) Ale tak ne každej tam jde asi na start s tím, že pojede o titul. A jede se tam také o tituly U23…

• orm  

Nic proti Slovensku, ale proc by CR melo zajimat, ze Slovensko nema zavodniky? To je jejich problem.

• cioran-m  

No – a my tam měli, teda na úrovni, která by převyšovala Brno – Bíteš nebo kterejkoli Českej pohár – akorát jednoho. Další byl z formy, jeden (ten asi nejnadějnější a nejlepší) zraněnej a šlapal zatim jen vleže a ten čtvrtej nestartoval, protože to bylo málo do kopca. A dost. (A to nijak výkon Černýno – jak v neděli, tak zejména před tím v časovce – nezpochybňuju ani v nejmenším – byl skvělej).

• jJonatan  

To si úplně nemyslím. Co Sisr, Schlegel, Turek, Boros, Toupalik?

• cioran-m  

No – právě. :) i vzhledem k tomu, že jim i ti cyklokrosaři stačí…

• arny71  

Ehm, co že to má za duhové trikoty Štybar? Že by cyklok… :-0

• cioran-m  

No právě. Jedinej z našich, kdo tam výrazně svým projevem závodění trčel nad běznou úroveň silničního Českýho poháru, byl ještě ke všemu taky bývalej cyklokrosař! :)

• mikub  

Tak funkcionáři v ČR chtějí asi sharovat náklady. On i ten televizní přenos něco stojí. Divácky to o „atraktivitu“ asi taky nepřijde. Regulérnost závodu by mohla být ohrožena, ale ekonomika je přednější :)

• plzakj  

Románek to mohl v sobě potlačit a aspoň v tej Plzni to dojet do konce…

• bagr84  

Kreuz se dnes na FB omluvil.

• Martin_75  

to udělal dobře..

Chápu, že to asi nase*e, že mu netáhli, ale asi to musel tušit, že to takhle může dopadnout, vzhledem k situaci a tomu, že čekali na dva jezdce na kteří měli jet.

Navíc ten rozhovor RK byl ve chvíli když byl převlečenej, takže už mohl trochu vychladnout…

K tomu byl rozhovor se Štybym ihned po dojetí naprosto kontrastní.

Mě se na tom nelíbilo úplně to, že Stybymu nastoupil Černý zrovna, když si dával nějakou sváču, to bylo prodle mě trochu zbytečný. V tolika lidech a v situaci, kdy byl Štyby tak vyvětranej, že by další 2 –3 nástupy asi nezachytil, ale strach byl asi větší :)

Jinak Sagič super

• Neťa  

Úplný souhlas včetně toho rozhodujícího nástupu při Štybyho jídle, to bylo zcela záměrné a viditelné, Štyby díky tomu nemohl hned zareagovat a pak už to nedotáhl. Jak říkáš, asi by mu odjeli později, ale taky se mi to nelíbilo. Nicméně Zdenda to v rozhovoru vůbec nezmínil, jen že prostě už nedokázal zareagovat na další nástup. Klobouček před ním.

• kamaro  

No tak asi ví, že už by tím na výsledku nic nezměnil. Ale udržet to za zuby musí rvát srdce…

• cioran-m  

Je profik.A je mu už celkem jasný, jak jsou karty na startu a v závodě rozdaný a jak to taky asi bude. Přesto to zkoušel, jak moh a držel fazónu i po závodě. Slušnej kluk.

• bosmilan  

Já s tím problém nemám,že Pepan nastoupil ve chvíli,kdy si Štyby dával gel nebo něco…nebylo to na bufetu,byl to už závěr závodu

To spíše druhý Sagan jak se vezl v háku a potom před cílem nastoupil mi přišlo jako prasárna.

• Martin_75  

Ve finále je to úplně jedno, stejně by ho dostali. Nicméně normálně ho neutrhli a tak si počkal až si bude dávat sváču a pak mu nastoupil. V tolika lidech a po takové Stybyho solojízdě? lehce zbytečný :)

• Canyon325  

chcel mať lepšie foto po dojazde :) na výsledok to ja tak nemalo vplyv

• milan.v  

Můžeš to sem, prosím, vložit?

• Martin_75  

Roman Kreuziger

7 hod ·

Hezké pondělí všem. Ještě ke včerejšku. Asi víte, že jsem dost horká hlava. Pustil jsem se do Elkovu. Neseděl mi jejich styl závodění, netahali. Nechci tím ale snižovat vítězství Pepy, kterému gratuluju. Holt využili, že jeli ve velké převaze a zvolili taktiku, díky které vyhráli. Celkově to byl krásný závod i díky fantastickým fanouškům. No a já mám o motivaci navíc na příští rok

• milan.v  

Díky

• Pessinger  

Roman je dobrej dokázal si to zpětně zhodnotit, budu mu držet příští rok palce

• Carpathia  

No znechutili to Křižákovi pěkně, když to rozdýchával až do druhého dne, ale kdyby jel Elkov něco jiného než jel a trikot by dnes měl Roman nebo Štyby, byli za blbce zase oni. Elkov to že svého pohledu prostě udělal nejlépe jak mohl. Taková už cyklistika prostě je.

Na druhou stranu bylo hned po Křižákově rozhovoru jasné, že to krapet přehnal a bude muset hodit zpátečku. Do Insbrucku si dělá docela naděje a je jasné, že v repre týmu bude mít z Elkovu minimálně Černého a Bártu a bude velmi potřebovat jejich loajalitu, pokud bude chtít uspět.

• Delkim  

MČR v silničním závodě ve znamení očekávané kvality.

Tým Elkov Author v čele s Josefem Černým dokonal svou mistrovskou misi a ukázal všem (i našim WorldTourovým profíkům), jak vysoká je jejich současná výkonnost a jak mocná je týmová spolupráce. Těžký okruh, který byl postaven hlavně pro klasikáře, kteří umí dovedně prokládat svou jízdu několikaminutovými maximy na prahu svých anaerobních možností, určil taktiku “profíků” v čele s domácími Zdeňkem Štybarem a Romanem Kreuzigerem poměrně jasně – udělat mistrovský závod na okruhu s převýšením 3300m natolik těžký, aby se pole nadělilo a oni mohli získat převahu jízdou “na výkon”. Zkusili to hned v druhém kole, Štyby vzal peloton “na terezín” a Roman následně přidal kopec s plynovým pedálem na podlaze, avšak podařilo se jim pouze vyselektovat 30ti člennou skupinu, kde bylo stále ještě spousta jezdců Elkov Autor.

Po první hodině závodění ukázal Josefu Černému budík normovaných 350W a spoustu 10ti vteřinových špiček nad 1000W. Na tomto místě je třeba poznamenat, že i jemu samotnému se čísla na jeho wattmetru zdála nebývale vysoká a po podrobnější kontrole jeho záznamu mu musíme dát víceméně za pravdu. Jeho Pioneer proměřuje o nějakých 5%. Neboli zaznamených 350W je ve skutečnosti zhruba 330W. Budeme tedy dále uvádět už korigované údaje.

Černého dvouminutové maximum v závodě bylo 500W. Kdo nebyl schopen ze závodního tempa cca 330–350W norm. vsadit dvouminutový úsek 500W, neměl nárok na první skupinu. To Štybar s Kreuzigerem zařídili. Těch co to zvládli bylo ale překvapivě dost – přibližně 30. Nepočítáme Peťo Sagana, který se rozhodl že si pojede svůj závod (časté nástupy ho prý příliš unavovaly), takže se pelotonu ve vhodném okamžiku vždy vzdálil, aby se napodruhé osamostatnil definitivně a pokračoval sólovou jízdou v členitém terénu a větru průměrem 40km/h (!). S přehledem a po zásluze tak celkově zvítězil. Je neuvěřitelné vidět na vlastní oči jak se někdo pohybuje touto rychlostí s výrazem jako by jel na výlet…

Obtížnou zkouškou prošel i Černý spolu s Honzou Bártou, když se ve trojici s nestřídajícím Jurajem Saganem dotahovali na vedoucí skupinku 10ti jezdců. Oba ji zvládnuli skvěle a Černý zde zaznamenal svoje 10ti minutové maximum 410W. Po čtyřech hodinách závodění nekompromisní ukázka jeho potenciálu. Po této epizodě mu jistě přišla vhod půlhodinka odpočinku v závětří dojeté skupiny, kde drtivou převahu 6 z 10ti tvořili týmoví spolujezdci Elkov Author.

Zdeněk Štybar z této skupiny okamžitě ujíždí a pokouší se sólově rozhodnout mistra ČR, Černému jízda v týmové formaci dovoluje „pohodových“ 280W. Po půlhodince Štybar pochopí marnost svého počínání, nechá se dostihnout, na což má Černý jedinou odpověď – dva po sobě jdoucí nástupy na 700W, kde se zbavuje všech ostatních kromě Juraje Sagana a sólově míří do 14km vzdáleného cíle normovaným průměrem necelých 400W.

Všem zůčastněným i divákům zřetelně došlo, že úroveň našeho silničního šampionátu šla výrazně nahoru. To je skvělá zpráva pro všechny fanoušky české cyklistiky. Wattové údaje to jenom dokládají.

Těm, kdo chtěli sáhnout po umístění v TOP 10 se normovaný Wattový průměr v tomto pětihodinovém závodě výrazně přehoupnul přes 300W. I 63kilový Tomáš Kalojíros ze Sparty který desítku uzavíral měl 307W, Dan Turek z Izrael Academy skončil na metě 150km s průměrem 326W v odpadnuvší skupině s Romanem Kreuzigerem. Rosťa Krotký, vítěz posledního pohárového závodu, dorazil do cíle se ztrátou 18minut s průměrem 299W. To jsou hodnoty, za které se nemusí stydět jezdci na žádném evropském šampionátu.

Robert Kleiner, www.s1w.cz

• wishpull  

zajímavý čtení . když si to člověk poskládá dohromady s tím co viděl

• Neťa  

„Celkově to byl krásný závod i díky fantastickým fanouškům.“ A proto jsem z toho nasraný slezl. Zajímavé.

• Carpathia  

Taky to ale napsal až druhý den, až trochu opadly jeho emoce. Myslím, že už ve druhém okruhu, kdy to zkusili se Štybym očesat, věděl, že závod je pro něj v háji. Vzali za to, co to šlo, utrhli 85 procent pelotonu, ale stejně za nimi zůstal prakticky kompletní Elkov. To už asi pochopil, že tahají za výrazně kratší konec. Další vývoj závodu to jen potvrzoval a Křižákovi bylo jasné, že to asi nedopadne.

Kdyby šel do závodu s tím, že to jen objede a předvede se před domácími fanoušky a nějak to dopadne, bylo by to asi v pohodě, ale pravděpodobně počítal s úspěchem a frustrace z vývoje závodu ho dočasně přemohla.

• cioran-m  

Mathieu van d.Poel vyhrál holandskej mistrák na silnici. Byl v úniku čtyř, dva a půl km před cílem je dojeli a stejně pak ve spurtu velké skupiny jasně vyhrál.

• McBlacky  

co ajaj? jsi doktor a máš přístup ke všem materiálům co byly předloženy?

• cioran-m  

Jsem doktor a kdyby mi nefungovaly ledviny, na kole bych si jezdit na delší švihy vuůbec netroufal. A pokud se týče všech těch tříetapových etapáků… No. :))

• McBlacky  

tak určitě víš, že zejména u těžkých horských etap s MTF se už pár let pracuje s řízenou dehydratací, což samozřejmě na ledviny klade enormní nárok.

nebavíme se o nefunkčních, ale o funkci za hranou běžných hodnot.

• cioran-m  

Fakt se chceš bavit, v souvislosti s tímhle, o té medicíně? Možná by to mohla být legrace, ale – nechceš to přece jen raděj nechat tak a najít si jinou první linii? :)

• McBlacky  

jen ti píšu co buď nevíš, nebo ignoruješ ve vztahu k hledání výhody v profi cyklistice (v této chvíli optimalizace w/kg ve finále závodní etapy).

Podle mě jsi v klídku týpek na pivo, ale moc nedáváš internetový diskuze.

• cioran-m  

Myslím, žes to přesně trefil. Zase mi něco napiš – třeba i o té medicíně. :-)

• Hartmut  

K cemu medicina, staci b-f, takova pekna diagnoza! To mi treba jeste nikdo nerek, ze jsem typek v klidku na pivo. ;-)

• tromboonen  

TVL na to jak seš naštvanej už by ses moh konečně naučit, že ty etapáky maj v drtivé většině víc než tři etapy :)

• cioran-m  

Pardon, su vůl, tohle se mi stalo už podruhý. Samozřejmě jsem myslel třítýdenní etapáky. Ale seš pozorněj a hodnej, že mě (myslím aji tehdy) hezky upozorníš… :) A naštvanej už snad ani nejsu, už mi to připadá spíš jako groteska. Takový aji deja-vu trochu, možná.

• Tina  

In a statement issued Monday, WADA said the sample taken in stage 18 of the Vuelta was not suspicious.

“The sample result is not inconsistent with an ingestion of Salbutamol within the permitted maximum inhaled dose.”

WADA said a few factors contributed to its decision not to pursue an appeal. It said, “a significant increase in dose, over a short period prior to the doping control, in connection with a documented illness; as well as, demonstrated within-subject variability in the excretion of Salbutamol,” indicate that Froome was taking the drug via inhaler, as is permitted by the rules.

WADA accepts that:

the sample result is not inconsistent with an ingestion of Salbutamol within the permitted maximum inhaled dose; an adequate CPKS is not practicable; and the sample may be considered not to be an AAF.

WADA believes this to be the right and fair outcome for what was a very complex case.

http://www.velonews.com/…-case_471244

• Sodoma  

Petacchi a Ulissi asi jenom nevěřícně kroutěj hlavou..

• Tina  

Proč? Oni sa priznali, že užili vyššiu dávku.

• Sodoma  

Aha, takže kdo se přizná, toho potrestat, kdo ne, ten odejde bez trestu :-)

• cioran-m  

Je to, pravda, trochu specifická etika, ale Tina ti její legitimitu jistě vysvětlí. A taky třeba to, že není vpravdě důstojné a spravedlivé vynést na světlo (navíc patrně pofiderními způsoby a ne tak úplně podle stávajícich ucipravidel) jedno darebáctví, pokud nelze osvětlit celek a do důsledků. :)

• orm  

Nechtel jsem se k tobe moc vyjadrovat, ale jsi fakt dobry demagog a prekrucovac pravdy. Doporucuji vsem aby s tebou nediskutovali, protoze to nema vyznam, protoze logicke a racionalni argumenty, nejsi schopen (ochoten?) pochopit a vzdy si to prekroutis podle sebe a jak se to tobe hodi. Vysvetlovat ti cokoliv je jen ztrata casu.

• cioran-m  

Dobrý (jen však oproti Tobě) zajisté jsem – ale to by asi nemělo být obtížné pro nikoho jiného – s běžnym, resp. alespoň průměrným intelektem, že. A to, že nejsi schopen o věci diskutovat – za to já nemůžu, to je tvoje věc, je to jistě smutné; ale proč právě tohle doporučuješ takto i druhým, mi až tak jasné není. Všichni až tak insuficientní, jako ty, nutně být nutně nemusí, že. A pokud se demagogie a “překrucování pravdy” týče – inu, uveď konkrétní příklady, nerad a s pocitem jisté trapnosti se o tom s tebou pobavím.

• tromboonen  

No hele zrovna dneska v GCN Show říkali, že WADA/UCI mimo jiné nejspíš přihlédla k tomu, že v mezičase bylo několik až mnoho případů (překročení limitů na TUE), které nebyly zveřejněny a kde byli sportovci osvobozeni stejně jako Froome… jestli je to pravda, tak ta Tvoje argumentace trochu kulhá.

Za mě to tady nevyřešíme, přesahuje to naše možnosti a znalosti (i Tvoje), je to fakt, tak to tak berme, jistě bude časem víc informací, ale tebe stejně nikdo nepřesvědčí, takže je to jedno.

• Hroch obojzhivelnyj  

Zverejnena statistika WADA: 2013–17 41 pripadu prekroceneho pouze salmbutamolu. 8 osvobozeno, 21 potrestano, 12 ruzne (v reseni, TUE, sport neuznava WADA kod). 57 pripadu vcetne kombinace s dalsi latkou. Silnicni cyklistika-4–1 osvobozen, 3 potrestani.

https://cyclingtips.com/…se-decision/

WADA provided statistics to show why some cases involving salbutamol over the permitted excretion level are concluded without sanction. It said that between 2013 and 2017, there were 41 cases that involved salbutamol as the only substance.

It said that 20 percent of these, eight out of the 41 cases, resulted in the athlete being acquitted. Approximately half, 21 out of 41 cases, saw the athletes being suspended.

It added that the remaining twelve cases included a range of circumstances. These included the athletes having valid TUEs, receiving reprimands from WADA, or being part of a sport that wasn’t a WADA Code signatory.

It also spoke of 57 cases over the same time period which either contained salbutamol alone or the substance in combination of other prohibited substances. This appears to overlap with the other data. WADA said that eight out of those 57 cases resulted in an acquittal [14%], and that 30 out of 57 resulted in suspensions.

Looking at cycling in particular, it said that of those 57 cases, only four were relating to road cycling. Three of these saw the riders concerned being given suspensions between six and nine months, while one rider was cleared.