• RomanKa

  Zdar, co může způsobovat měření stylem, který je na obrázku?

  Slabá baterka?

  Špatný kontakt?

  Špatný snímač?

  Špatný přenos?

  Ten tepák je relativně nový, použitý dohromady ani ne 10×, zpočátku fungoval normálně, po čase začal takto blbnout. Nechce se mi ho vyhazovat, když je prakticky nepoužitý…

  • ˘Ö˘ Krab  

   Robotické srdce?

   Tak vyměnit baterku je snad to nejmenší. Podle všeho to vypadá skoro na nějakou kombinaci příčin, z nichž jednou bude vyhodnocovací/u­kládací software, který z nějakého důvodu buď vyhlazuje křivku nebo opakovaně vkládá/vysílá hodnotu i při ztrátě signálu.

   Bylo by dobré napsat, o jaký přístroj jde a přenosový protokol.

  • MlokCZ  

   Dlouhodobé držení jedné tepové frekvence a následně pak skok na jinou jsou většinou špatné elektrody, typický příznak, že začíná odcházet elektrodový pás. Když je ale nový, tak je to divné, že by to bylo tím.

  • jannk  

   Mi tohle dela slaba baterka + kdyz se moc potim.To jsem mival hlavne na trenazeru – stacilo i rukou utrit pot na vnitrni strane a zase ok. Ale fakt, ze 5km v kuse to nebylo, spise tak do 1 minuty.

  • RomanKa  

   Robotické srdce, jo to by byla věc…

   Je to Polar H7, páruju to přes BT 4.0 se Straváckou aplikací na androidu. V tomto se moc nevyznám – přenosový protokol a primární záznam… netuším jak se k němu dostat :).

   Večer zkusím záznam s jinou apkou, jestli bude dělat to samé. Pak je na řadě asi ta baterka. Ale moc nepobírám, že by se vybila. Na druhou stranu nějaké zkušenosti s články už taky mám. Ten pás jsem koupil cirka před rokem, párkrát ho použil a odložil… v krajním případě asi reklamace.

   • MirosPikos  

    To si měl napsat dřív, ten konec. Vsázím za sebe 5 bludišťáků na baterku.

   • JFtryall  

    Navlhceni by melo pomoct.

   • plzakj  

    Polar vetsinou takoveto problemy nema. Mam h7 a funguje super. Predtim jsem mel sigmu a tu jsem musel namacet furt. H7 funguje podstatne lip. Skoro bych podezrival android nebo nejaky uspory spotreby BT v telefonu. Muzes ho zkusit s jinym zarizenim?

   • jannk  

    Staci koupit spatnou baterku a nevydrzi nic. U tech malych CR2032 to je hned …

  • vladacr  

   Podobně se mi hruďák choval, když jsem ho kromě obvyklého Locuse připojil i k Endomondu.

   • jannk  

    coz je divne, protoze komunikace je myslim jen jednosmerna – tepak neco vysila a je mu uplne jedno, kdo co prijma

    • vladacr  

     Nevím, ale ty „vypadlé“ pasáže byly v obou záznamech na střídačku.

    • jonti  

     Neni, pres bluetooth je normalne sparovane zarizeni k telefonu.

  • liskin  

   Telefon máš v kapse na zádech? Zkus ho dát (aspoň zkusmo) někam dopředu, řídítka, brašnička, whatever.

  • Hrubiduk  

   Možná mimo tento konkretní problém, ale problémy s tepovkou se objevují i při použití různých druhů funkčních trik. Záleží jednak na materiálu a druhak na tom, v čem je pereš – na toto téma je na B-F pár diskuzí pokud se nepletu.

   Můj konkrétní dotaz na ostatní:

   máte někdo zkušenost s v.u. špatnou funkcí tepáku (způsobenou prádlem) pro různé druhy přenosů signálu (ANT+, bluetooth, ten od Polaru který nevím jak se jmenuje…)? Mě osobně to dělá Polar a zajímalo by mě, zda mi stejně bude blbnout i Garmin s ANT+.

   Díky

   • jannk  

    ja s Garmin ANT+ na vliv pradla neprisel (coz muze znamenat, ze nemam zadne nevhodne), ale jak uz jsem psal – vadi, kdyz se potim extra moc nebo naopak vubec. Oboji nastava vicemene jen v zime, kdy je mi bud kosa nebo naopak mi bundu neprofoukne vitr a pot se neodparuje

   • ˘Ö˘ Krab  

    Používám ANT+, mám a u jednoho trika podezření na ovlivnění funkce rostlináře (nejspíš ve spojení se druhou vrstvou). Jenže je to kombinace, kterou používám zřídka, takže na to vždycky zapomenu, stejně se nic moc neděje.

    U tepáku (Powertap Powercal) naopak jistotu, že se mu nelíbí, když běžím a jsem úplně zpocený – pak jsou tam občas výpadky nebo hausnumera, dtto někdy ve sjezdech po drncačkách, ale to může být ztrátou kontaktu elektrod s kůží při volném utažení a zvýšeném proudění vzduchu. Jiné tepáky (MiO, Garmin) ale na témže pásu tyto potíže při běhu nemají a na kole velmi výjimečně ve sjezdech nebo když se mi podaří přeschnout a než se zase zahřeji na provozní teplotu.

  • RomanKa  

   Díky za reakce.

   Jen abych to uvedl na pravou míru. Pás jsem koupil vloni v červnu, několikrát (cca 5×) ho použil, fungoval normálně. Pak jsem ho vytahl v říjnu a už blbnul.

   K otázkám:

   • Ano, mobil mívám v kapse na zádech, nenapadlo by mě, že by to mohlo způsobovat nějaký problém (jak vlastně? dík)
   • V těch posledních případech jsem ho měl pod funkčním trikem, to je fakt. Vlastně jsem ho neměl jen v tom létě, když bylo horko. Zaměřím se na to. Funkční trika mám ve složení PES + nylon + elastan. Jak by to triko vlastně mohlo rušit přenos?
   • S tím navlhčením nevím. Jsem spíše ten potící se typ, tak jsem nějak předpokládal, že senzory nemůžou vyschnout.

   Bohužel v posledních dnech bylo počasí, že by ani psa nevyhnal, tak jsem to nemohl dost dobře otestovat. Zkoušel jsem to ale večer jen tak a párkrát vyběhl schody a vypadalo to, že reaguje normálně. Tak to baterkou asi nebude. Takže buď kontakt nebo něco ruší přenos. Musím to ale zkusit z dlouhodobějšího hlediska, Až se trochu umoudří počasí a roztaje ten sajrajt.

   • ˘Ö˘ Krab  

    K odpovědím:

    × Slabý signál, třeba máš olověné kosti.

    × Triko třením o tělo/tepák generuje náboj. Třeba tak.

    × Pocením se každý pás časem trochu natáhne, může ztrácet kontakt – dotáhnout. Nebo naopak, když už po Tobě pot teče, tak ztrácí signál, protože elektrolyt je příliš málo vodivý nebo pás klouže.

    První věc: vyměň baterii.

    Druhá: nevymlouvej se na počasí. Psa by možná nevyhnal, ale sportovce vyhánět netřeba, vyžene se sám.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.