• shodam

  ahoj,

  potřeboval bych poradit se seřízením přesmykače. nedaří se mi ho nastavit tak, aby dobře řadil na malý převodník. přehodí mi jedině, když povolím lanko i doraz tak, že je vodítko min. 5mm od řetězu, ale to mi zase často padá řetěz na rám. a jakmile doraz víc přitáhnu, tak nepřehodím. nevím si s tím už rady. uměl byste někdo poradit?

  dík.

  • jIrI___  

   Máš ho správně výškově nastavený? Spodní hrana vodítka by při přeřazení na velký převodník měla být 2–3 mm nad zuby převodníku.

   • shodam  

    nikdy jsem ho ještě nesundaval, takže by měl být teoreticky správně. ale byl jsem to teď pro jistotu zkontrolovat a opravdu tam nějaké 2,3 mm jsou.

   • shodam  

    ještě takový doplňující dotaz – má být vzdálenost vodítka od zubů převodníku (2–3mm) stejná po celé jeho délce, tj. má vodítko převodník kopírovat?

    ptám se proto, že u mě je ta správná vzdálenost jen v jednom místě a pak vodítko „utíká“ na větší vzdálenost. nenašel jsem ale žádný způsob, jak vodítko v tomhle směru nastavit.

    • jIrI___  

     Nemá, část vodítka blíž k zadnímu kolu je od převodníku dál. Těch 2–3 mm platí pro horní část. Ještě si zkontroluj, jestli náhodou přesmyk není na sedlové trubce pootočený. Jinak přeju pevné nervy, u seřizování smyku se vždycky naseru :D

  • capis  

   Pokud se jedná o starší přesmykač, tak můžou být už vychozené čepy a mají velkou vůli, také problém může nastat při výměně řetězu za nesprávný typ, např. když dáš na devítikolo sedmikolový řetěz. jinak to už napsal jIrI

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.