• Rockmachine pro

    Zdravím chci se zeptat na upgrade tohoto kola co se týče 1.desek

    2. Karbonové sedlovky

    3. Karbonové řidítka

    4.Popřípadě co ještě vylepšit

    Karbonové komponenty bych chtel nejlépe bez napisu nebo s nějakými decentními a ne za nějaké astronomické ceny diky moc za rady

    0 0
    • Alojs01  

      Pro každého má pojem astronomické cena jiný význam.

      Co od toho čekáš? Snížení váhy, nebo dobrou pružnost?

      Vylepšit se dá skoro všechno, netusím, čím je to kolo osazené a hledat to nebudu…:-)

      0 0
    • Jáchym 1  

      U tohoto kola si nejvíc pomůžeš lepšíma zápletama.

      Jen je to zase past,náboj na Sh.pro 11– něco.To Tě bude limitovat.

      Všechno nebo nic.

      0 0
    • Hrabex1  

      Vyber sedlovek budes mit jednoduchej, za poslednich 20 let nikdy nebyl jednodussi. Staci kouknout na soucasnou nabidku dilu skladem.

      0 0
    • scalar  

      Já bych koupil (až to půjde) nějaký levný rám, na něj přeházel šrot z toho Scottu a pak to osadil celé znovu. Nebo prodat a koupit něco lěpšího, pokud cítíš potřebu kolo upgradovat.

      0 0
    • Rockmachine pro  

      Zatím nejezdím zadnou pilu prostě mi to stačí ale jako nechci to mít v sérii takže něco málo třeba duše tubolito nevim jaký máte na to nazor plus lepší pláště ale nevím jaké jsou dobré moc jsem jich nevyzkoušel

      0 0
      • scalar  

        Tak když tam dáš jiné duše, tak každý na první pohled uvidí, že to není zádná sériovka :-)

        0 0
        • Rockmachine pro  

          Nevim no přišel jsem sem pro nějakou radu a dostávám rýpavé komentáře diky moc já myslel že se tu něco dozvím :/

          0 0
          • MatS  

            Hele uz se v tom nevrtej. Udelal jsi chybu koupi top znacky kola, ale s mizernou vybavou. Zaplatil si zbytecne za logo na ramu. Nema smysl do toho rvat penize. Jezdit se na tom da. Zatim posetri a pak kolo prodej a kup lepsi.

            0 0
    • Rockmachine pro  

      Právě bych chtel z tohoto vymáčknout co nejvíc nechci si kuoovat kolo za 50k prijde mi to strašně moc když jsem si teď koupi auto za 50k tak mi to prijde trochu nepoměr

      0 0
      • Tomas_82  

        Určitě je tu spousta lidí, co mají kolo o hodně dražší než auto, nebo ani auto nemají.....

        0 0
      • Vilém  

        Tak jasne, noname karbonovou sedlovkou s riditkama, toho vymacknes hodne, pak to bude uplne jiny kolo. Kde vubec skoncil ten Pro Rockmachine, na ktereho jsi shanel riditka minule?

        0 0
    • Tomas_82  

      Být tebou, rozhodně bych začal vidlicí a ne sedlovkou a řidítkama, na vidlici můžeš váhově ušetřit přes půl kila a hlavně to poznáš funkčně. Pak můžeš pokračovat brzdama – těch původních tě rád zbavim na dětské kolo:-)

      0 0
      • MatS  

        Jakykoliv upgrade se bude blizit 1/3 ceny kola (vidlice, zaplety…). Nejlevnejsi budou brzdy. Leda sledovat bazar a chytnout neco zanovniho.

        0 0
      • Rockmachine pro  

        Chápu , ale fakt do toho kola nechci investovat 10tisic za vidlici nedavalo by mi to moc smysl když kolo stáli okolo 25tisic ale rozhodně ten bazar je dobrý tip diky alr moc se v tom nevyznám podle čeho vybírat

        0 0
    • Rockmachine pro  

      S řazením nemam problém je to moje první 1×12 – takže spíše ještě testuju

      Spíše bych že začátku potěši l desky a do budoucna bych uvažoval o lepších brázdách

      A na ty pláště a možná ty duše nevim no nevyznám se v tom co je dobré nemám toho moc naježdeno na lepších věcech 

      0 0
      • adam1  

        Kup si sedlovku z ali

        US $20.70 55% Off | 2020 New Full Carbon MTB Bike seatpost seat tube Road Bicycle Seatpost Mountain Bike seatpost 27.2 30.8 31.6–350/400MM

        https://a.aliexpress.com/_mMgOcaB

        ,říditka bych asi neriskoval?:)

        Zbytek investuj do kol tam hodně ušetříš váhu a jízdní vlastnosti budou lepší ,hoď si to na bezduše ,pláště ti doporučím vittoria mezcal 2,25 .

        Víc bych do toho nerval ,snad jen lepší kotouče a šetřil na nové mtb :),to si necháš jako zimáčka .

        0 0
    • Rockmachine pro  

      S řazením nemam problém je to moje první 1×12 – takže spíše ještě testuju

      Spíše bych že začátku potěši l desky a do budoucna bych uvažoval o lepších brázdách

      A na ty pláště a možná ty duše nevim no nevyznám se v tom co je dobré nemám toho moc naježdeno na lepších věcech 

      0 0
    • Rockmachine pro  

      Aha ok

      Ale za Aliexpress bych si nic moc na kolo dát nechtěl vůbec jim nevěřím

      0 0
      • adam1  

        :)),já ti dal ale ověřenou ,kterou jezdím nejen já dlouho a ok .Ale klidně si kup sedlovku za 3k :))

        0 0
    • Rockmachine pro  

      A kolo rockmachine jsem měl ale zdálo se mi to zbytečně moc a spíše jesem ho moc nevyužil

      0 0
      • MatS  

        Na tvem miste bych jezdil a az se neco opotrebuje, tak nahradil lepsim. Muzes sledovat bazar a obcas se tam objevi treba dobre brzdy nebo lepsi prehazovacka a i nejaka vidle. Mezitim si tu procitej forum a snaz se vzdelat, abys vedel co je kvalita a co sunt a co ti bude na kolo pasovat. My to za tebe neudelame.

        0 0
      • Kouba_2005  

        A karbonový řídítka a sedlovku využiješ, jo? :-D

        0 0
        • Rockmachine pro  

          Nevim ale líbí se mi to plus je to koli o trošicku lehčí no ale neříkám že je to směrodatné

          0 0
          • Kouba_2005  

            20dkg stejně poznáš leda tak, když to pověsíš na váhu. V ruce ani omylem.

            0 0
    • Rockmachine pro  

      Díky sice jsem chtěl jen rady nebo spíše zkušenosti ať nekoupím nějaký shit ale i tak diky za upřímnost

      0 0
      • scalar  

        Že jsi nechtěl rady rady, než jsi koupil to kolo :-)

        0 0
      • MatS  

        Tak jo. Napisu, co bych hledal ja na bazarech, ale pokud nedokazes posoudit stav pouzite veci, tak je to risk.

        Vidlice:

        RockShox Recon Gold nebo SR Suntour Raidon nebo Auron s tapered sloupkem dostatecne delky, osa dle stavajici vidle, zdvih dle stavajici vidle

        Brzdy:

        Shimano Deore 6000 na objimku

        Zaplety:

        Tady je to slozitejsi. Hodne faktoru ktere musis hlidat a pro nezkuseneho slozite vybrat spravne. Nelze doporucit pouze jeden konkretni model. Hlavni je spravny prumer kol, typ osy naboje, sirka rafku, typ uchyceni kotouce, bezdusove nebo ne, pocet a typ dratu, hmotnost, odolnost,…

        0 0
        • Jáchym 1  

          Právé ty záplety jsou past.

          Když teď vymění záplety (s obyč Sh.ořechem )aby nemusel měnit kazetu,tak zase zůstane omezenej pro další event.upgrade sady na 10–50/51/52

          0 0
          • MatS  

            Navic jsem koukal, ze ten ram ma uplne debilni rozmer zadni osy QR boost. To se bude dobre shanet.

            Jako to kolo nema potencial pro upgrade. Na jeho miste bych jezdil a mezitim setril na jine, lepsi.

            0 0
        • šlapatko  

          Radit raidona je ultra blbost. RS Xc30 chodí lépe.

          0 0
    • Rockmachine pro  

      Aha tak díky

      0 0
    • Rockmachine pro  

      Teď k těm plášťům chci nějaké kvalitní spíše více do terénu ale ne nějaký extrem máte s nějakýma dobře zkušenosti?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Ne.

        Taková věc, jakou jsou na horském kole PLÁŠTĚ, se tu historicky v žádném vlákně ještě nikdy neřešila. Jsi první s tímto dotazem.

        Gratuluji.

        0 0
      • Gwaihir  

        Nezlob se, ale co znamená trochu více do terénu?

        https://www.mojekolo.cz/…soft-kevlar/?…

        https://www.mojekolo.cz/…r-29x2-25-1/?…

        Fakt těžko radit. Musíš napsat, co budeš jezdit.

        0 0
        • Rockmachine pro  

          Ja jezdím cestu vs les tzv lehčí terén ale chtěl bych něco z ceho bych se nemusel zaleknout i Když zajedu do horšího terénu.

          Časem uvažuji jít na bezduše

          A omlouvám se za svou troufalost ptát se pardon ja myslel že od toho tu jsme že kdo co ví se zeptá chápu že už to tu asi bylo a neslo by to bez toho komentu

          0 0
          • Gwaihir  

            Jestli jezdíš za sucha, je vcelku jedno, co tam dáš. Zkus si něco vybrat sám a pak nahoď odkaz. Každopádně hledáš xc pláště, co podrží. Vláken je tu opravdu hodně.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.