Přehazovačka RD-M781-jak velký pastorek

7 nepřečtených
  • bikemike

Ahoj, mám na kole převody 2×10, vpředu 36–26, vzadu 11–36. Chybí mi lehčí převody. Stávající šaltr je XT RD-M781. Budu jej muset měnit spolu s kazetou, nebo zvládne pastorek 42z?

• Espen  

Tak dej dopředu převodník 24 nebo 22z a máš to ne? Mnohem levnější varianta, než měnit kazetu popř. i hazku.

• bikemike  

Jo, to mně taky napadlo, ale smyk mám Deore 6020 z rozsahem 10z…

• Espen  

Ty dva zuby navíc to musí pobrat. A pořád bude levnější sehnat přesmyk, kterých se lidi po přechodu na 1× něco zbavujou. Já bych šel touhle cestou.

• orm  

10 speed by mel zvladnout ve predu vetsi rozdil nez 10, ale overil bych si to v manualu a pak dal do predu 22 nebo 24 prevodnik. Podle toho co ti bude vyhovovat. Prehazka kazetu nepobere. Musel bys koupit jine raminko. Zde mas ruzne varianty:

http://gears.mtbcrosscountry.com/#…

Prevodniky najdes na bazaru. Lidi se toho zbavuji. Sam bych ti mohl nabidnout nejake 22 nebo 24 prevodniky. Kdyz tak napis do zprav.

• Singlespeed  

Koupil bych přehazovačku Deore M6000 GS, ta dvojplacku 36/26 kazetou 11–42 zvládne.

• Mildee  

Nejjednodušší a nejlevnější se tady jeví výměna menšího převodníku vepředu, 36–22 se na 2×10 používalo docela běžně, sám to tak mám na jednom kole. Pokud by to přesmyk nepobral, sezeneš druhý za babku.

• xtonda  

Akorát jestli má tu přehazku se středním ramínkem, tak se tím dostane o ty 4 zuby mimo celkovou kapacitu, jezdit se s tím asi dá, ale na malém převodníku a nejmenších dvou pastorcích to asi nebude úplně správně napínat řetěz.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.