Povolená kazeta + sada nářadí

11 nepřečtených
 • PutzmeisterPumi

  Zdravím. Dnes jsem zjistil, že mám na svém kole povolenou kazetu. Respektive kazeta se povolila chvíli po zakoupení kola a na garanční prohlídce ji mechanik dotáhl. Ovšem po najetí cca 130 km od garanční prohlídky se kazeta povolila zase.

  https://www.koloshop.cz/…ke-kolo.html

  Na tomto kole je náboj, ořech a kazeta tak jak jsem kolo koupil. Od nejmenšího pastorku se mi 1–6/11 cca o dva tři mm volně otačí okolo osy různě proti sobě. Zbytek je jeden kus. Vůle do boku není. Je normální, aby se povolovala tak často, nebo je mechanik flink a pořádně ji nedotáhl? Někde zde na fóru jsem četl o nějakých podložkách na vymezení a tak bych Vás chtěl poprosit o radu, případně odkazy jaké pořídit a také jakou sadu nářadí pořídit, abych si takové jednodušší věci mohl řešit sám a nepotřeboval jezdit do servisu.

  Co není na googlu to neexistuje a co a jak většinou zjišťuji z youtube.

  Děkuju za rady.

  • PutzmeisterPumi  

   Opravdu prosím o radu. Je normální, aby se kazeta tak rychle povolovala? Co tam případně může být za problém? Je možné, že to v servisu pořádně nedotáhli?

   Děkuju za každou radu.

   • roud  

    Může se to stát dotahni ji znovu a nejspíš to bude ok

   • az8  

    Dostahuje sa na 40Nm, čo je naozaj hodne. Svoju kazetu doťahujem „dostatočne“, aby som ju dokazal povoliť (aj tak usim predlžiť rukoväť, aby som mal väčšiu páku).

    Skus vypýtať v servise inú poistnú maticu.

   • Johny.Merida  

    Servis by to měl dotáhnout na předepsaný moment a to 40 Nm.

   • jonti  

    Neni. Byla utazena malo, nebo tam je nejaky jiny problem.

   • MatS  

    Buď byla málo dotažená a bude stačit ji dotáhnout znovu. Nebo může být prasklý ořech a proto se to povoluje. Sundal bych kazetu, vše prohlédl a pak pokud bude vše v pořádku ji dotáhl pořádně.

    Dotahuju normálně rukou velkým stavitelným klíčem.

    Stačí si koupit bič a stahovák na kazety Shimano HG. https://www.koloshop.cz/…-kazety-308/

    A k tomu stahováku buď dlouhý stranový klíč nebo velký stavitelný klíč. Anebo kvůli každé blbině jezdit do servisu a čekat.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.