• biker1988

  mám tento rám Merida     http://www.merida-bike.cz/…000-D---2009  .délka hlavové trubky je 155mm,vyjde mi namontovat na toto kolo vidlice R7 s délkou krku 220mm?rámy 21" a 22" jsou pro výšku postavy 185–200cm a já měřím 195,tudíž ta 22" bude taktak ne?tak podložky mi tam asi nevyjdou,že?ikdyž tam je integrované hlavko

  • Blade  

   Když máš 155mm hlavovou trubku, Kubad ti ve vedlejším vlákně píše abys na hlavko počítal 15mm, na představec 40mm.. Krk 220mm, počítat umíš, ne? A proč stejnej dotaz řešíš ve dvou vláknech? A kolik těch vidlic vlastně máš, když tady máš otevřený vlákna pro Scareba, Rebu, R7, ještě zmiňuješ Foxku..? :)

   • ove  

    Já mám stejný rám – klidně mrkni do mého profilu a délku krku vidlice mám přesně těch 22 cm.Představec má 4 cm a hlavové složení s vysokou krytkou.Podložky už se sice žádné nevejdou,ale taky je ani nepotřebuju.Měřím 193 cm a záda mám v pohodě.Takže koupi doporučuju.

  • MlokCZ  

   Meridy ve větších velikostech jsou nechutně krátký. Nevim, jak moc chceš sportovní posez, ale klidně na tvojí výšku můžš být i ta 24tka krátká (a to je navíc nechutná koza).

   Pro velkou postavu bych se poohlédnul jiných značek, které dělají delší rámy.

   Kamarád 196cm vysoký měl 24tku Meridu a byla mu krátká, přešel na 21,5ku Treka a je spokojený (21,5ka Trek je o 2,5cm delší než 24tka Merida a současně to není taková hrozná koza).

   • Rychlej turista  

    Asi budeš mít pravdu, předsedo, ale on ten rám už má. Teda to aspoň píše. Pokud ne, určitě by měl jít zejména po délce rámu, dohnat výšku sedlovkou už problém zpravidla není.

  • Smazaný účet  

   podle nadpisu jsem tipoval jiný téme :-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.