• BB

    Dnes jsem se dostal přes 9000 KKm v roce 2006. Hlavně díky tomu, že nebyla zlomená klíční kost a ani žádná jiná nemoc. Většina terén. 193 vyjížděk, 134 nastoupaných kilometrů, 574 hodin v sedle což je 24 úplných dní. Průměrná rychlost 16,64 km/h a půměrná tepovka 93 tepů za minutu (tepu asi tak o 25 tepů níže, než je normál). Nechápu, jak to se mnou mohla rodina vydržet. Zavázek do nového roku – shodit 5 kg a najezdit 10 000 Km. Hawg

    0 0
    • black.horse  

      letos mám necelý 4tisíce km (došla mi baterka v tacháči a o část dat jsem přišel), proti loňským 1500km si připadám jak nechrtivější chrt z chrtů, předsevzetí na příští rok je 5000km a nežrat tolik na noc, huahahuha-ha:-) PS. jinak gratuluji:-)

      0 0
    • St1c  

      z toho grafu som nejaky blby, ale asi to ani nevychadza… to si daval v lete za tyzden viac jak 1100 km?

      0 0
      • heretik  

        Píše se tam monthly chart, takže za měsíc, ne za týden. A to by zhruba mohlo chodit…

        0 0
        • St1c  

          no lenze v jednom mesiaci su styri stlpcove grafy, kazdy inej velkosti a navyse nie su v mesiaci stupajuce:D mne to vyzera ze dava za tyzden cez 1100 km:D ake zariadenie vypluva taketo grafy, aby som sa vedel vyvarovat:D

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak si to prohlédni pořádně a přečti si popisky grafu, co který barevný sloupec znamená. Kilometry jsou jen modré sloupce, další jsou čas, průměrná rychlost a nastoupané metry.

            0 0
            • Pebe  

              13 vteřin :-(

              0 0
            • MlokCZ  

              Mě tam spíš zaujal ten velký výkyv průměrné rychlosti v dubnu.

              0 0
              • SoLaX  

                Taky na to koukam jako blazen (je to brezen). Mesicni AV pres 25, to musel megachrtit..

                0 0
                • BB  

                  vysvětlení je jednoduché, začal jsem jezdit se světly Blackburn X6 a při první jízdě jsem si nešiml, že pokud je computer blízko světla, tak tam lítá nesmyslně velká rychlost. Stalo se mi to při jedné vyjížďce, ujetou vzdálenost jsme opravil, ale průměrná rychlost se automaticky nepřepočítala a zůstala vysoká a ta jedna vyjížďka zvedla březnový průměr.

                  0 0
            • St1c  

              jaaaaaaa taaaaak:D dik za vysvetlenie:D skola mi asi uz skodi…

              0 0
          • Pebe  

            modrý sloupek = km, béžový = prům.rychlost, šedivá = nastoupaný metry a červená = hodiny…

            0 0
    • marapara  

      Gratulace :) Já letos taky díky teplému podzimnímu počasí trhám rekordy :) Chybí mi asi 26 km do 11000 km. To dám určitě ;). Nastoupané mám něco okolo 135 km. Hodně km dám po rovinách, když jezdím do práce 20 km a 20 zpět. No závazek na příští rok … trochu se zlepšit na maratonech, i když jezdím celkem slušně na své možnosti. Ale na novém stroji to fičí do kopce o poznání líp a taky ve sjezdech mám o poznání větší jistotu, takže snad bude kondice jako letos a bude to ještě o kapku lepší ;).

      0 0
    • raceman  

      tož gratuluju, já mám letos necele 4500km, oproti loňským 1600 je to celkem dost. a příští rok bych byl rád za 6000km

      0 0
      • lizar  

        nevím jak vy ale já jezdím pro radost a v neposlední řadě koukám na km. Kolu zdar :)

        0 0
        • marapara  

          nazdar ;) :D

          0 0
          • lizar  

            nazdarec ještě jezdíš

            0 0
            • marapara  

              jj, dneska 25 km v Chřibech, vše krásně ojíněné.

              0 0
              • lizar  

                hm no já uvydíme když je už kolem 0 tak už nejezdím ale když není ten sníh tak uvydíme zítra jak bude možno vezmu pohory a půjdu se projít do hor :)

                0 0
              • Beeda  

                krasna fotka, neposlal by jsi mi pls origos? B

                0 0
              • ihik  

                pěkná, ale možná moc přeostřená…

                0 0
                • marapara  

                  Ona v originále přeostřená není, ale když ji vkládám na BF, tak se tam projeví jakási komprese a zníči to tech. kvalitu fotky.

                  0 0
              • St1c  

                krasa…taketo cosi som teda este nevidel

                0 0
              • Maroška  

                Prosím taky poslat origoš… Díky moc.

                0 0
              • marapara  

                Dokonce jsem potkal i bikera. Hodně mě překvapilo, když se z mlhy vynořil tak 50ti letý chlapík a houkl na mě co tam dělám, když jsem fotil ojíněnou trávu. Tak jsme se dali do řeči a asi půl hodiny pokecali :). Taky fotí.

                0 0
              • marapara  

                Ještě pár fotek pro inspiraci. O svátcích doufám vyjedu do terénu :)

                0 0
                • McBlacky  

                  čím to fotíš? a filtr?

                  0 0
                  • marapara  

                    Fotím na Konica Minolta A200, používám polarizační warm filtr Mooses a sadu přechodových filtrů Cokin. U těchto fotek je použit šedý přechodový P121 a u dalších P120 (silný a slabý).

                    0 0
                • Gorgov  

                  á tady to znám:) moc pěkné

                  0 0
              • marapara  

                další

                0 0
              • marapara  

                a poslední

                0 0
    • Radek Broz  

      Gratuluju! Nechapu, jak pracujici clovek muze jit 193× jezdit – jsem si to tak propocitaval a do konce dubna jsem mohl dat tak 10 kratkejch jizd na snehu a i kdyz jsem mel 3 mesice volna a jezdil fakt skoro porad, tak nevim, jestli jsem byl tolikrat.

      0 0
      • BB  

        takhle vypadá kalendář z databáze, světle modrá je více než 100 km, modrá 50–100, zelená do 50 km. Hodně jezdím večer, v létě třeba do 22.00, v zimě za tmy.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Ty vlaječky znamenají, že jsi se dostal tam, kam jsi chtěl ??? ;))

          0 0
          • BB  

            ne ty vlaječky si dávám jako značky, že jsem něco měnil na kole, např. řetěz nebo pláště, abych si pak mohl spočítat, kolik jsem na ten který komponent najel.

            0 0
        • Radek Broz  

          Máš to pěkně evidovaný;-) No, tady se dá pořádně začít až později a jelikož mi až na konci dubna sundali sádru z nohy, tak muj kalendář by tam měl prázdnej řádek, ale stejně – takhle vypadá správný bikový nadšení;-) No nic, jdu jezdit…

          0 0
    • cabbage  

      závidim:) já skončil na 5200, plánoval sem tak 7Mm a vyšlo by to, kdyby nebylo několika událostí, Grrr:-/

      0 0
    • Pebe  

      já jsem na 6900, takže 7000 dám :-) a shodil jsem cca 15kg, takže letos spokojenost

      0 0
    • makak  

      Gratuluju, pro mně jsou tvoje čísla nedosažitelný, trumfnu tě jenom v tepovce a to je pyrhovo vítězství :-) Mimochodem, kdy dáme oficiální převážení? V případě že po Vánocích bude realizace 5 kg dolů snažší :-)

      0 0
      • BB  

        tendence je bohužel opačná, zatím jsem dvě kila nabral, takže se teš na klokany. Zatím ti dlužím 7 klokanů.

        0 0
        • makak  

          mě se zdálo že původně jsme mluvili o 3 kg, takže se nám to začalo pěkně načítat. Myslím že na jaře vypijeme tak cca 15 lahví.

          0 0
    • Corbett  

      Samé gratulace, jen já se ptám proč? Divíš se jak to rodina mohla vydržet a kladeš si vyšší cíle. Chybí mi výsledky. Také mám rodinu, také chci najezdit víc kilometrů, ale to protože bych se chtěl zlepšit – na Drásalovi, na Rusavské, na Meridě adt. Proč to děláš ty?

      PS: nechci rýpat ani peklit, jenmě zajímá jaké má chlap jako ty motivace?

      0 0
      • JancA  

        ty sis jeste nevsim,ze na Beefku je kazdej,kdo ma ambice a chce se nekam posouvat,resp. trenovat a ne jezdit na mnohahodinove vyjizdky, za kretena nebo prinejlepsim za podivina?:)

        0 0
        • Cryzyy  

          a ja porad nemohl prijit na to proc se sem prihlasuju :)

          0 0
        • cabbage  

          a né snad?;-)

          0 0
          • Cryzyy  

            kazdej to ma hozene asi nejak jinak, letos jsem najezdil to co jsem najezdil a pokud nepocitam mtbo zavody, tak jsem jel jenom dva zavody, jinak jezdim proto, ze me jezdeni bavi a zavodit nepotrebuji

            0 0
        • Corbett  

          To jsem si opravdu nevšimnul. Je tu spoustu lidiček, asi každý rád blbne na kole, každý trochu jinak, ale že by všichni měli ambice? To silně pochybuji:(((

          Jinak mě právě zajímají ty ambice, ale tebe jsem se neptal, že:((( Ptal jsem se BB, také protože vím o koho se jedná, tak mě zajímá jaké chlap může mít ještě v 54 letech ambice. Rád bych se poučil, protože bych v jeho letech také chtěl mít takové plány a to doufám že se narážka na věk BB nedotkla:(((

          0 0
          • Rychlej turista  

            Každý má nějaké ambice, někdo se realizuje na závodech a někomu stačí, když se měří sám se sebou nebo se svými vrstevníky a má radost, když se zase o trošku zlepšil. Proto to není otázka věku, ale zdraví, protože jen když je člověk zdravý, může mít ambice i v hooodně vysokém věku. Když zdravý není, přeje si jen to zdraví. Proto od určitého věku stačí si hlídat hlavně to zdraví a výsledek se pak už dostaví sám, protože drtivá většina soupeřů tak nějak samovolně „vymře“ :-D

            0 0
          • prodi  

            zeptej se třeba M.Špolce, jaké má ve svém věku ambice :)

            0 0
          • BB  

            Vůbec se mě narážka na věk nedotkla, ta otázka motivace je skutečně to, o čem stále přemýšlím. Došel jsem k závěru, že u mě je to dáno stylem života, v práci sedím a bytostně potřebuji nějakou aktivitu. V různých fázích života jsem měl různé sporty, vždy jeden a vždy jsem mu totálně propadl. Když mi bylo 38, tak mi praskla plotýnka v důsledku intenzivního hraní tenisu (jednostrané namáhání páteře v rotaci – tenis nedoporučuji) a v nemocnici jsem náhodou četl článek o Aplách a novém fenoménu, kterým je horské kolo. Optal jsem se doktora, zda kolo je na páteř OK a když řekl, že je to ideální rehabilitace, tak bylo rozhodnuto. A stále mě fascinuje, že se i v tomto věku ještě zlepšuji, jak nahoru, tak dolu. Teď třeba mám problém s jednou zátáčkou na takové kozí stezce z vyhlídky v Brnkách dolů k Vltavě, tak tam furt jezdím a zkouším tu zatáčku doprava vytočit a nedá mi to, dokud to nezmáknu. Tak to je asi ta motivace. A každý rok na Gardě jsem schopen sjet o trochu víc na slavném sjezdu do Navene a to je nejkrásnější pocit i v 54 letech. Jen mě trochu dělá starost, že už třeba dlouho na tom biku jezdit nebudu, to mě s*. Ale pokud to má vše logiku, tak si potom najdu třeba Nordic walking. Doufám, že maj taky web.

            0 0
            • prodi  

              budu fandit, at to jede pořád dál…:)

              0 0
            • Darkson  

              přál bych si v tvých letech mít do biku stejné zapálení

              0 0
            • Corbett  

              Je fakt, že když se bavíme o rodině, tak jsme na tom asi každý jinak. Předpokládám, že máš už dospělé děti a manželku, která to, že denně strávíš na kole pár hodin bere jinak než manželka, která je 4. roky vdaná a je doma s dítětem kterému budou 3.roky. Tím si já na svojí ženu nechci stěžovat a na tebe jakýmkoliv zbůsobem narážet, jen jsem o tom dnes trochu přemýšlel. Manželka zas tak moc nebrle, ale pokud si něco zabrouká pod nosem o tom, že bych mohl víc času trávit s rodinou, tak se vymlouvám na to, (a myslím to vážně) že bych třeba rád v padesáti s děckama jel Drásala a stačil jim, protože nesnáším pupkatété táty, kteří u televize s pivem a cigárem poučují své děti o tom jak by měli sportovat:(((

              0 0
              • Pietro  

                Plne s tebou souhlasim jsem v podobne situaci, mam jednoho kluka 3 leteho a druheho 3 mesicniho, takze urvat se na kolo je nekdy problem. Ale motivace je temer stejna, co myslite ze dostane starsi k vanocum a pristi rok uz zacneme pomalu spolu. Co se tyce BB tak je to parada a moc mu to preju, mam jednoho znameho kteremu je taky pres 50, kdyz jsem ho videl asi pred mesicem a vytahl na nej ze budu mit letos asi 4000 km uklidnil me ze zrovna ma kolem 7000. Je to proste parada mit v techto letech takoveho elanu. Peta

                0 0
      • Radek Broz  

        Třeba ho to jako spoustu jinejch lidí baví.

        0 0
    • Max  

      Teda to jsi BBorec. 193 vyjížděk, rodina to vydržela spíše bez tebe než s tebou:) Ještě je 15 dní do konce roku:1000/15=66,66 – dej to, a na závazek se můžeš…:) Gratuluji!

      0 0
      • Blade  

        Uff, teda nechtěl bych, abys mi ty sestavoval tréninkovej plán :-D

        0 0
    • Blade  

      Moc pěkný :) Jen nechápu tu tepovku, ja mám za letošek průměr 148 :o)

      0 0
      • Rychlej turista  

        Jestli to nebude tím, že je ti 21 let :-D Mi vychází průměrný tep 118

        0 0
        • Blade  

          Jo, tak na tom něco bude :o) Jinak co se týče průpěrných tepovek na závodech, tak na půlmaratonech mívám tak 178–180 :)

          0 0
          • Rychlej turista  

            Při tomhle tepu vydržím necelou hodinu :)

            0 0
            • Blade  

              no tak ten pulmaratoj je v mym podani zhruba 2 a 1/4 hodinky :o)

              0 0
              • Rychlej turista  

                Tak to bys mi asi ujel :-D A hooodně brzo :-D

                0 0
                • Blade  

                  Nepodceňuj se :-) Napiš kterej závod pojedeš příští rok a poměříme se ;-)

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Ještě jsem žádný pořádný bikový závod nejel, tak se chystám na Malevila. Zjistit, jak na tom jsem, protože tam jede snad každý.

                    0 0
                    • Blade  

                      Tak ten zrovna neplánuju ;-) Ale kdybys jel nějaký okolobrněnský, tak tam budu :o)

                      0 0
        • Beeda  

          nj ale na 24hrs ne:-D b.

          0 0
    • rock  

      Nechápu, jak to se mnou mohla rodina vydržet.

      Neptj se, pokud opravdu nechceš znát odpověď :-))) … jinak gratulace, já budu rád, když dorazím těch zbývajících 80.5km do 4kkm …

      0 0
      • Martula  

        Dorazíš:)

        0 0
      • JaP  

        Že bych Tě odtáh na laně? :-)))

        0 0
        • rock  

          Jééé, zdarec … tak pevný, aby mne utáhlo, asi nemáš … ale já se vyhecuji, dva týdny je dlouhá doba …

          0 0
          • JaP  

            To si myslím, zvlášť při tomhle počasí…A propó kolik jsi ubral dnes?

            0 0
            • rock  

              Nic. Včera jsem byl v Praze na turnaji K-1 a dneska bojuji se zárodkem chřipky … víkend (z hlediska kola) dost o ničem …

              0 0
              • JaP  

                K-1 dobrý a do konce roku času relativně dost.

                0 0
                • rock  

                  K-1 hooodně dobrý …

                  0 0
                  • JaP  

                    Áááá slyším ženu klepat úly, jdu to zrevidovat…

                    0 0
                    • rock  

                      Mne nemůžeš vyprovokovat … u nás jsou od včera k dostání vanilkové rohlíčky :-) …

                      0 0
                      • JaP  

                        U nás od minulé neděle a perníčky se taky povedly takže už skoro zase nejsou.

                        0 0
                        • Splinter  

                          MLČTE!!!

                          0 0
                          • JaP  

                            A datle plněné mandlemi,máčené v čokoládě a obalované v oříškách.

                            0 0
                            • Splinter  

                              Logout!!!!

                              0 0
                              • JaP  

                                A mandlové brambory

                                0 0
                                • Karaya  

                                  A co teprv kakaové ořechy s náplní, anebo ořechové tyčinky :-) Perníčky a vanilkové rohlíčky samozřejmě taky..

                                  0 0
                                  • Splinter  

                                    Vy ste svině!! :o) Zatrest se ti budu smát, až zase do něčeho vjedeš;)

                                    0 0
                                    • Karaya  

                                      Copak ty doma nemáš napečeno? .-) Můžeme na vánoční vyjížďce uspořádat ochutnávku…

                                      0 0
                                    • rock  

                                      Nezoufej, taky se dočkáš …

                                      0 0
                                    • rock  

                                      … a zatímco budeš čekat, vydám se na průzkum, jestli už máme špičky :-) …

                                      0 0
                                    • JaP  

                                      Přece dobrej důvod proč zase musíš na kolo ne?

                                      0 0
                                    • JaP  

                                      A ty úly se fakt povedly…

                                      0 0
                                      • Splinter  

                                        Jestli mám něco fakt rád tak úly! Takže mizím z bf.. zdar!! ;-(

                                        0 0
    • Martula  

      Mně poprvé táhne na 14 000 km:)

      0 0
      • marapara  

        Tak to budeš docela našpalaná ;)

        0 0
      • Rychlej turista  

        Si z nás děláš srandu, ne? V 16ti a holka :)

        0 0
      • Martula  

        Nedělám si srandu… :)

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Nezačla si jezdit loni? 14000 je hodně. Kór na druhý rok ježdění a na Tvůj věk. Gratuluju. Je vidět, že jseš opravdu nadšená bikerka. Ale… nebojíš se, co na to bude říkat tělo možná už v pětadvaceti či dokonce dřív? Podle mě je to velký nápor naráz, bez několikatileté „aklimatizace“ a postupného návyku kloubů, vazů, svalů…

          0 0
          • Martula  

            Od mala pořád něco dělám, když jsem minulý rok začala jezdit, tak jsem měla jen na biku od května do Silvestra 8000km, hrávala jsem volejbal, kterého jsem musela nechat kvůli zápěstí, které se ozvalo z mládí… Jinak na kole jsme s rodinou jezdili…ale výlet cca o 70km byl na celý den.Teď je to otázka pár hodin.. Jezdím na biku i na silnici..hodně to střídám a kilometry pěkně utíkají..v zimě běžky, v létě plavání a běhání…ale taky odpočinek…:)

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Nadšená sportovkyně. :-) Mylsím, že Ti to vydrží i po škole, to je takové kritické období pro spoustu sportovců. Tož ať se Tě zdraví drží a kilometry dále přibývají bez problémů. PS: příští rok taky kupuju silničku, tož jsem zvědavá, jak budou kiláčky přibývat. ;-)

              0 0
              • marapara  

                O silničce jsem také uvažoval, ale nakonec vyhraje Full. Sice je silnička ideální na takové to domácí ježdění … víme ;) .. si dělám prdel. Ne vážně je dobrá hlavně na jarní najíždění kilometrů a objemy, ale já si to odbudu na silnici na biku se slikama. To taky docela jede a až budu rozjetý, rád si zafulluju ve sjezdech s terénu :)

                0 0
              • Beeda  

                neke Kato;-) fakt, no vitej v klubu ziletek, teda zabahnenych ziletek vid :-)

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  :-) V práci končím v šest a tak se na kolo dostávám až kolem sedmý. Což po většinu roku znamená za soumraku nebo už ve tmě a tak trajdám jen po silnici. Do terénu se mně na tu chvilku ani nechce. A na biku po silnici to není ončo, hlavně se mně nechce ojíždět drahé Ralphy a tak na silnici často jezdím Z-Maxy. :-) A silnička se mně líbí … a to a ono… prostě mám už vybraný levný stroj, kupovat budu asi až koncem jara. :-)

                  0 0
            • rock  

              A já si musím rejpnout, musím, musím :-) … když se Ti ozvalo to zápěstí … z mládí … to Ti bylo 15, že ? :-)

              0 0
              • Splinter  

                Taky mě to napadlo, ale radši mlčím abych nebyl zmlácen :-)

                0 0
                • cabbage  

                  zmlácen povídáš…, fakt má to zapěstí z volejbalu?;-)

                  0 0
              • Martula  

                No, zápěstí v 15, no… ale už ho mám nějak na kašu 6 let…

                0 0
      • Splinter  

        2 magnety ve výpletu a to se to jezdí co? :-P

        0 0
        • Martula  

          He he…i bez magnetu…

          0 0
        • Karaya  

          :-) Ještě dva roky, a budeme jí stačit leda při vyjíždění

          0 0
          • Polka  

            Jen pres mou mrtvolu :-D

            0 0
            • Blade  

              No pokud se jí budeš i nadále snažit držet, tak se ti to dost možná splní :-D

              0 0
              • Polka  

                Jak snazit drzet? Vzdyt ji dycky ujizdim(e) :-) A s tim jejim „novym“ orechem bude to ujizdeni o dost snazsi :D

                0 0
          • Splinter  

            To bych nepřežil :-D

            0 0
            • JaP  

              Holt se s tím asi budeš muset smířit i když je to holka

              0 0
              • Splinter  

                Myslím, že nehrozí;)

                0 0
                • JaP  

                  6e se smíříš, nebo že ti ujede

                  0 0
                • rock  

                  No, jsi sice děsnej chrt, ale jestli bude takto pokračovat, tak Tě zachrání jenom sabotáž na jejím biku … koneckonců předpokládám, že Ti byla přidělena funkce dvorního mechanika …

                  0 0
            • Karaya  

              No já bych řekl, že z mé strany je to reálný, vždyť ona má po dvou letech ježdění skoro tolik jako já za 13 let..

              0 0
              • Splinter  

                Myslím, že těžko… Chrte;)

                0 0
                • Karaya  

                  No za těch 13 let se blížím 30000km btw co ta vánoční vyjížďka, bude nějaká?

                  0 0
                  • Splinter  

                    Dufám, ale nějak nechápu co si usmyslely moje kolena… To pravý už cítím fakt jenom maličko, ale teď zas začíná pobolívat levý :-/

                    0 0
                    • JaP  

                      Nějakej pátek už mám problémy s oběma. Prvních 10–15 km to občas celkem bolí a pak už je Ti to fuk.

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Myslím, že děláš velkou chybu. Na to, jak jseš starej, bys už mohl mít rozum.

                        0 0
                        • JaP  

                          To máš pravdu,ale když mám možnost zajít k orthopedovi, tak to zrovna nebolí…:-(A když přece jenom přijdeš do čekárny a seš tak 23-tej na řadě tak zdrhám nic pro mě

                          0 0
                          • Rychlej turista  

                            [b]Poslouchej své tělo. Už několik týdnů ti dává signály a ty je ignoruješ.[/b] K tomu ortopeda nepotřebuješ. Pokud ovšem tento svůj přístup nezměníš, budeš ho čaem potřebovat velice hodně, ale k ježdění na kole ti to stejně na hodně dlouho nepomůže. Kdysi jsem to dělal taky tak a byla z toho sezóna v háji. Pokud mě nyní (je to velmi zřídka a zpravidla na jaře, když začnu jezdit více) začne koleno pobolívat nebo v něm třeba jen více loupat, stačí mi dva tři dny vysadit a pak velmi opatrně sednout na kolo. Koleno pohyb potřebuje, ale nesmí to bolet. Ideální na to jsou válce, dám hodně lehký převod a točím frekvenci tak 105 ot./min. Ale jen do doby, než se ozve bolest. Zpočátku to je třeba jen 10 min., ale druhý den už je to déle. No a ven jdu teprve, až mě to nebolí ani po hodině. Jinak na válcích dneska nejezdím už ani v zimě a raději jedu ven drtit mráz. Pak taky to chce mít kolena v teple, ale podle teploměru za oknem se moc řídit nedá. Záleží jestli je vítr, jestli jedu na silničce nebo na bajku do lesa. A největší zabiják na kolena je voda. Mi se taky osvědčil priessnitzův obklad www.priessnitzovo.cz/…t_clanek.asp?…

                            0 0
                            • JaP  

                              Dík za radu. Válce sice nemám ale skusím velmi lehkej převod (mám na silničce vzadu 28 zubů)a rovinku přez město ,ale většinou právě vyšší kmitočet mi moc nesedí.I do stoupání málokdy dávám malý talíř42z což je asi taky špatně.Ale kdysi samouk a teď se to těžko mění.Ještě že mám mladšíhí bráchu i když daleko a vídáme se málo.

                              0 0
                              • Rychlej turista  

                                Vyzkoušej ten obklad, vždycky na noc. Nic to nestojí a fakt to pomáhá. Mokrej studenej hadr, přes to igelit, zabalit to všechno do ručníku a nechat do rána. Akorát budeš muset vymakat, aby ti to nesjelo. Já místo toho ručníku používám neoprénovou bandáž na sucháč, taky to hezky hřeje a drží.

                                0 0
                    • rock  

                      Konzumuji na to gumové medvídky. Sice nevím, jestli to pomůže (ale je to želatina, tak to alespoň neuškodí. Každopádně moje problémy s koleny časem zmizely), ale je to způsob, jak si zdůvodnit, že si je nutně musím koupit :-) …

                      0 0
                    • Polka  

                      Simulante :-D

                      0 0
                  • Polka  

                    Doufam, ze aspon trochu vyleze oskar. Dneska to byl poradnej vopruz.

                    0 0
                  • Polka  

                    Tak ja to v sobotu vidim na ten CX+bike s XCRkem v 10 na Tomkacu. Tak dojedte taky ;-)

                    0 0
    • wewerka  

      Hezky :) Ted jsem se (diky tobe) koukla do deniku a vcera jsem prekrocila taky 9000km :)) Jezdim ale hlavne kazdy den do prace a na vylety jen o vikendu. Celkem je to 180 vyjizdek a prumer mam 19,34. Tepy ani nastoupane metry nemam cim merit. S tim zavazkem do noveho roku to vidim taky podobne :) Aspon 10kg dolu…

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Další padesátiletej mladík. Máš můj obdiv. Bůh ví, co já budu dělat za pár let, natož ve čtyřiceti, padesáti, jestli nebudu jen kynout před televizí.

      0 0
      • TinkTink  

        Kdyz nebudes chtit…imho je to otazka vule chtit neco delat a neco se najde (mluvim obecne :) )

        0 0
        • JaP  

          Svatá pravda,co se nám před 2ma lety narodil kluk tak to flákám maximálně a dost se na něj sám sobě vymlouvám.Za letošní rok jsem snad nenajel ani 1000km a je to jenom o vůli.

          0 0
        • kámen úrazu1  

          No právě. Nevím, co se mně bude míhat v palici, jestli pro mě nebude ideální život představovat po práci nakmrit dravou zvěř a padnout k dvacátémupátému ročníku Superstar. I když teď mně připadá nemožný žít bez pravidelnýho pohybbu. Jenže to si říkaly už stovky, tisíce mladých lidí, kteří sportovali mnohem víc, třeba i na výborný úrovni a teď kynou.

          0 0
    • littlebiker  

      taky,taky…

      0 0
    • Extremist  

      Ja jsem letos najel necelych 8000, ale mel jsem zlomeny kotnik… :-(

      0 0
      • nadrazak 2  

        Tento rok mám 10700km,začal jsem jezdit od dubna po půlroční absenci na kole,díky úrazu na kole.Vloni jsem „dojezdil“ 16.10. a najel jsem 9500,předloni 12400,11500,9­500.......

        0 0
    • St1c  

      tak som to prave zratal zatial 6200 na bajku + 1300 trenazer = 7500 km (do konca roka tych 8k urcite padne), zacal som niekedy v polovici marca lebo bolo fakt mrte snehu:D do polovice marca len parkrat (5×) spinning. Nadchadzajuci rok zacinam pekne od januara lebo uz som si zvykol celkom dost na trenzer tak dufam ze rok 2007 dam minimalne tych 10k. Aj ked optimisticky plan je vacsi lebo idem presedlat na ziletku:D tento rok som celkom , zacalo ma to fakt ze mooooc mooooc bavit:D

      0 0
    • Glum  

      Potěšil jsi mě, já jsem přejel 9 kkm taky včera. Tak detailní statistiku ale nemám. Nejvíc proti tobě ztrácím v květnu a červnu, zase ale najedu víc v zimě. Vše MTB. Ty hodiny v sedle(ch) budou podobný (na jednom stroji mi to hodiny nesčítá), což je šílený – skoro měsíc ve dne v noci na kole. 10 kkm je můj závazek už několikátý rok, ale zatím se nepodařilo, 9 kkm přejíždím pátý rok za sebou. Letos jsem ho nakonec změkčil, cíl je přejet zatím rekordních 9450 km. Držím palce, ty kila dolů (trvale) jsou možná větší cíl než těch 10 kkm (aspoň u mně).

      0 0
      • Forx  

        …to som s tym niekolko rocnym zavazkom na tom rovnako – uz asi treti rok sa snazim dostat na 10 tisic a furt nic. Ani tie podmienky na jazdenie tento rok za vela nestoja – 6000km odjazdenych po Londyne a ubohych cca 500km po nasich zlatyh horach na Slovensku behom dvoch dovoleniek. To uz asi na tych 10.000 nedoti­ahnem… :)

        0 0
    • Petr 12  

      Ke svým 60tým narozeninám jsem si nadělil 10 200km/rok-na bajku 50/50 terén/silnice,451 hod,p­růměr 44,5km/den.Na to,že chodím ještě do zaměstnání to bylo docela dost hustý,nedělal jsem vlastně nic jiného.Hlavně,že jsem si to dokázal.Teď mi schází ještě 220 km na běžkách,abych měl 1000km/rok,ale asi to díky nesněhu nestihnu.Pak ještě nějaké časy v plavání,aby si člověk dokázal,že není na odpis a budu docela se sebou spokojen.Jsem zvědav jaké voloviny si vymyslím ke svým 70tinám

      0 0
      • nadrazak 2  

        Tak to Vám teda blahopřeju!Můj otec začal po delší době zase jezdit na kole,bude mu na 62let.Letos nejel 3500kma vloni 3000km.Ale posledně se mnou zvládl 140km na silnici,jezdí na mtb s hladkýma pláštěma.

        0 0
      • Rychlej turista  

        Tak to ti gratuluji, nějak tak to mám v plánu i já. Jako inspiraci k 70tinám ti posílám link na výsledky KŠ 2003. Nebylo by od věci vylepšit těch 11:00:52,1 hod. UHLENHUTA Gerda na 250 km v nevypsané kategorii od 70 let :) www.dynaweb.cz/…ss-delsi.asp

        0 0
        • Petr 12  

          Je to všechno hezký,ale já jsem vlk samotář a zatím jsem závodil sám se sebou.Chci se v novém roce účastnit-poprvé-nějakého závod. davového šílenství v hors.kolech.Snad to ve zdraví přežiju až mě budou všichni předjíždět,velice nerad totiž prohrávám.

          0 0
          • Rychlej turista  

            To je v pohodě, ve svém věku už prakticky nemáš konkurenci a tak ti ani nezbývá, než závodit sám se sebou :) Proto můžeš jet v klidu. Dělám to taky tak. Protože už taky nejsem nejmladší a mladým chrtům kolikrát nestačím, řídím se podle pravidla „KDYŽ TO NEMÁŠ V NOHÁCH, MUSÍŠ TO MÍT V HLAVĚ!“ a ono to funguje :D Hlavně si dej pozor na pády a nemoci. Být zdravý je nejdůležitější součást přípravy už i v mém věku!

            0 0
      • BB  

        tak to je dílo, měl jsem dnes depku, po přečtení tvého příspěvěvku je mi mnohem lépe, nalil jsi mi optimismus do žil.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Tak to jsi kaňour. Mě letos ještě chybí 12o km abych měl 7ooo. A to už na mě mamina občas kouká takovým tím chápavým pohledem, který říká: bláznům se nemá odporovat. Ale ještě mám 1o let abych Tvoji hranice taky dosáhl.

        0 0
        • Jaroslávek  

          To mělo jít samozřejmě za Petra12.

          0 0
          • Polka  

            Nechci zas rejpat, ale ono to slo za Petra12 ;-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Opakuji, víš já jsem povrchní. Ale já to vidím až za tím posledním a chtěl bych to vidět přímo za ním. Tak mi to ňák objasni jak se říká „pro blbce“.

              0 0
              • Polka  

                Primo za nim to videt nemuzes, protoze pred tebou uz na nej reagovali jini. Btw. co to ma spolecnyho s povrchnosti? No uz mlcim :-)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Teď např. navím co je Btw. A pořád se objevuje něco novýho.

                  0 0
                  • Pebe  

                    By The Way = mimochodem

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Díky, ale už s Váma těžko držím krok.Ještě tak nanejvejš „vopruz“, „zmáknout“ atp.

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Jsem na tom stejně, a tvářím se, že tomu rozumím. Ve skutečnosti ale čekám, až se zeptá někdo za mě :-D

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Je to asi blbá otázka. Jezdíš celou zimu ? Jako jestli nemáš nějakou přestávku.

                          0 0
                          • Rychlej turista  

                            Jasně, že mám pauzu :D /…/article.php?…

                            0 0
                            • Jaroslávek  

                              Hezký, hezký. Jak dlouho jsi na takovou fotku čekal (24-tihodinovka) ?

                              0 0
                              • Rychlej turista  

                                Kterou fotku myslíš? Většinu fotek mám od sebe :) Na 24 hodinovce fotil můj doprovod a něco jsem si nechal poslat za skromný peníz, hlavně to video.

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  No přece ten suprovej pád u ohrady.

                                  0 0
                                  • Rychlej turista  

                                    To jsou dva snímky z toho videa :) Ten sjezd byl fakt skoro nad moje možnosti :-D 30× jsem ale měl kliku a dal ho bez nehody. Jen jednou jsem se netrefil na lávku za tou louží, ale stačil jsem zastavit a vycouvat :-D

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      v prvním kole tam nějakej šašek hodil brzdu a při kolizi mi prošlápl přední kolo až mi praskl ráfek, takže jsem se vracel pěšky na start pro náhradní přední kolo. Docela mě to mrzelo mavic 717 a přepletení :/

                                      0 0
                                      • Darkson  

                                        a možná tě to stálo i bednu…

                                        0 0
                                      • Rychlej turista  

                                        To zamrzí, zvlášť takhle zkraje. Já s tím počítal, že se to po startu u toho sjezdu ucpe a tak jsem pro kolo prchal hooodně pomalu :-D a u toho sjezdu jsem už měl skoro volno. Mezitím se to hezky natáhlo a pěkně plynule jsem mohl předjíždět. Vůbec jsem měl kliku, že jsem to na té plečce objel bez jediného defektu. Byl bych v háji, protože jsem s sebou nic jiného neměl, jen vercajk, náhradní duši a jeden sjetý plášť :-D

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          my měli dva náhradní bajky pro cca 8 lidí :) pro sichr

                                          0 0
                                          • Rychlej turista  

                                            To chce. Pro osm lidí to je asi tak akorát, je málo pravděpodobné, že by měli potíže více než dva lidé současaně. A než defektí další, tak se to mezitím opraví :) Příští rok taky beru celé kompet náhradní kolo (to letošní)

                                            0 0
                      • Blade  

                        To seš na tom ještě dobře…Naši dloooouho nevěděli co to znamená když řeknu vopruz na otázku jak bylo dneska ve škole :-DDD

                        0 0
    • RUMcajs  

      To je hned :-)

      0 0
    • mastihuba  

      gratuluju na ty tepy bych se chtěl dostat aspoň v klidu. :)

      0 0
    • Gorgov  

      Už mam první tisíc do roku 2007:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.