Pomozte s výběrem kola (MTB +-20000)

25 nepřečtených
  • lukevyskoc

    Uctivé pozdravení všem,

    rozhodl jsem se koupit nové kolo. Kolega mi dal info o tomhle fóru, tak bych toho rád využil a zeptal sen a váš názor.

    Měřím 173 a váha je úctyhodných 95 kilo :-). Takže vždy když vyrazím na kolo, což se děje tak 2–3 krát týdně, mám sebou zátěž, ať to nemám tak lehké :-). Moje trasy jsou půl na půl asfalt a lesní cesty nebo stezky, ale žádný akční terén. Ujedu vždy cca 35 km, někdy si dám přes 50 nebo tak, když jedu někam dál nebo zabloudím.

    Prošel jsem fórum, abych nebyl úplně za blbce, některé modely jsem si vypůjčil z jiných topiců, za což děkuji.

    Tedy kolo by mělo okupovat hranici 20 000 korun českých. Tady hned pár modelů, co mi zůstaly v oblíbených.

    1.Ghost SE 5000 2011

    • model 2011 vím o tom, chtělo by to pár tisíc dolů.

    2.GT Avalanche 1.0 Disc equipe black

    • no model 2011 opět, vím, jen otázka, já bych chtěl rozhodně vidlirecon, úplně nejlépe rebu (fox je už mimo), takže otázka…jak je na tomtora nebo například vůbec neznám MARZOCCHI, dočetl jsem se, ženic moc.

    Otázka: Opravdu nejít do ní, radši připlatit či déle hledat?

    3.4Ever Tera Deore XT

    • tohle se mi líbí dost, cena je dobrá, i když už není k dostání,takže spíš jen pro srovnání

    4.Felt Q920

    • podobné jako norco, i tady bych se bál asi méně…

    5.NORCO Nitro 2011

    • tady jen tak pro info, dal jsem ho tu, protože fakt nevím, našel jsempozitiva, ale i negativa asi více. Kolega radí nebrat :-O? Jako značkuvšeobecně…

    Tohle je jen nástřel, možná koupím jedno z ních, možná úplně jiné. Budu rád za každý postřeh, radu či doplnění. Popřípadě i typ na kolo.

    Tady dávám ještě tři kola, která jsou trochu nad mé možnosti, ale nikdy nevíš.

    6.Superior XP 925 2010

    • krásné kolo, doma mám superiora, sice pamatuje druhou světovou, alejezdí se mi na něm skvěle. Tady bych se pozeptal…jezdím rychle v celku arád jezdím rychle, a o geometrii fakt nic nevím, může mi někdo poradit,co by bylo pro mě? Případné další dotazy doplním.

    Jo a co vidle Manitou, opět jsem se dočetl, že pro je tak pro 3 letou neteř. :-)

    7.Leader fox OUT LINE

    8.Specialized Rockhopper SL Pro 2010

    • můj černý kůň, cena je vyšší a hlavně mi ho nepošlou, strategiespecialu, prosil jsem, sliboval jsem, nepomohlo, ani slevu nedostanu, protožeza tuhle cenu je v Liberci, kdo ho najde blíže za cenu pod 25000, máu flašku (levný rumík to nebude :-)). Tohle kolo je super…:-(

    Tak jsem vyčerpán takže tak…předem díky za příspěvky. A pokud bych měl doplnit nějaké info, pište, doplním.

    Krásný den všem

    0 0
    • lukevyskoc  

      Jsem z Ostravy, tedy blíže je myšleno s ohledem na toto město.

      0 0
      • Edis  

        Ahoj,zkus tam napsat, jestli ti sníží cenu, maximálně ti napíšou že ne, otázka jednoho emailu, nebo telefonátu. Jsem od Vyškova a tu prodejnu znám a myslím, že se s nimi dá jednat.

        0 0
        • lukevyskoc  

          No tak volal jsem hned, jak jsem to objevil, to kolo je fakt super. Ale bez výsledku, nesleví, mám si počkat na konec sezóny, vtipné :-).

          Zkusím ještě mail pozdeji, pokud nekoupím jiné.

          0 0
    • Azmir  

      Nejlépe ja na tom samozřejmě spešl pak leader fox. Ten felt Q920 už není tvoje velikost, Ghost je za tu cenu špatně vybavený ale kdybys cenu stlačil tak na 19k tak by to šlo. Jinak nevím co má tvůj kamarád proti norcu ale za tu cenu je dobře vybaveno a chybu s ním taky neuděláš.

      0 0
      • lukevyskoc  

        JJ, special je super, o tom žádná. Felt se dá nají v podobné výbavě za podobnou cenu.

        A ohledně Norco, já osobně taky nic nenamítám, i když určitě bych rád jinou značku. Příjde mi to jako kupovat auto značky dacia. Tím tu značku nijak neshazuji, abych se nedotkl případných majitelů těchto kol.

        0 0
        • Azmir  

          V téhle ceně to máš jedno jestli norco nebo cannondale váhově i tuhostně to bude podobné a přece kvůli nálepky nevezmeš špatné kolo. Norco určitě nic nekvalitního nedělá a ani nemůže takže se toho neboj. Být tebou 1) Specialized 2) Leader Fox 3) Norco to by bylo mé pořadí dál si rozhodni jak chceš.

          0 0
          • lukevyskoc  

            jo to máš pravdu, hodně obecně vzato je to prašť jako uhoď u tohoto výběru. Jako asi že vyloženě nespokojen nebudu s ničím.

            Special je jistě priorita, udělám co se dá ho sehnat dobře.

            Pak zkusím ještě slevu na leadra, ghosta a supa a uvidím, zda to někde výjde. Norco bude v hledáčku taky, ono se klidně může stát, že u něho skončím a už nebudu chtít jiné :-D

            0 0
    • Cavendish  

      Osobne bych zkusil stahnout toho SUPa o ty 4k dolu a kdyz nic tak bych premyslel o tom Norcu

      0 0
      • Edis  

        máš recht, ten sup je dobrej, ale i ten ghost, kdyby byl o něco levnější není špatnej.

        0 0
        • Azmir  

          Já bych do něj nešel kvůli Manitou. Mám k ní prostě averzi. Přece jenom to nejsou zrovna citlivé vidlice, ale spíš laděné zžejmě na závodní řádění což bych jí třeba nechtěl jelikož vyžaduju celkem pohodlí.

          0 0
          • lukevyskoc  

            no tak to je otázka, tím, že jsem těžší, by mi to nemuselo tak vadit. :O

            0 0
            • Cavendish  

              Nebo pores toho Ghosta u nej nevidim zasadnejsi problem nebo nedostatek krom 2500 pres tvuj limit…

              0 0
            • Azmir  

              U citlivosti vidlice bych řekl že na hmotnosti téměř nezáleží stejně si jí každý nafouká jak chce. Já bych do manitou prostě nešel vidlice je základ kola.

              0 0
            • Edis  

              no být tebou tak si také zjistím který kola mají vůbec skladem, protože jak bývá zvykem, některé modely nemusejí být hned dostupné.

              0 0
          • maajkee  

            No co jsem jezdil vzduchovej Manitou Black, tak to byla asi nejcitlivější vidlice, co jsem zatím jezdil, chodil fakt krásně. Takže napsat, že Manitou nejsou citlivé vidlice je podle mě nesmysl.

            0 0
    • Chodec80  

      Co tento Haibike Edit XT! ? Mám stejný rám jen s jinou výbavou (SLX a jiné brzdy) a jsem spokojený. Od OVY to tak daleko není ;-)

      0 0
      • lukevyskoc  

        Díky za tip, už jsem tam volal, mají skladem, do cz posílají za 8 euro, takže paráda. Výbava toho kolo je super, mám favorita. Něco načtu o HaiBike a popřemýšlím a zatím vypadá, že koupím. :-)

        0 0
        • Chodec80  

          Ja tam kupoval osobne a jsem spokojeny. Jen trochu lituji, ze jsem nevazl toto XT misto RXka

          0 0
          • lukevyskoc  

            Moc díky za tip ještě jednou. Už ho mám objednané. TO XT je hodně dobře vybaveno. Až budu velký a bohatý, koupím si specialized :-D.

            A navíc, mám to dvě hodiny autem do žiliny, takže taky paráda.

            Za tu cenu, dobrý kup, určo napíšu, jak se mi jezdí.

            0 0
            • M@C  

              Zrovna jsem ti tady chtel dat odkaz na kubicasport, ale vidim ze uz me nekdo predbehnul :-)

              Mel sis tam zajet osobne a vsechno si vyzkouset a prohlidnout, nemas to zas tak daleko. Ja tam taky byl osobne a nelituji, taky jsem tam poridil kolo.

              0 0
    • lukevyskoc  

      Tak ho mám doma, dneska to ale nevýjde, prší, prší len se leje…zítra ale to vidím na testovací jízdu :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.