Pohodlné silniční kolo kolem 50 000 s pohodovou geometrií.

73 nepřečtených
  • vasek80

    Jak tak čekám na nové modely Endurace od Canyona, tak se poohlížím po kolech od jiných výrobců. Chci pohodové kolo na 2–4 hodinové vyjížďky po silnicích 2. a 3.třídy. Protože už mě dávno nebaví na kole moknout a vyjíždím jen když není riziko deště, tak bych preferoval ráfkové brzdy (kvůli hmotnosti), jenže někteří výrobci už je ani nenabízí. Nevyznám se v modelech silničních kol a zaujal mne mimo Canyonu Endurace i Cube ATTAIN GTC ODKAZ pro krásné barvy. Jiank jelikož to bude má první silnička, tak stačí i Shimano 105.

    Jaké modely od jakých značek se dají doporučit na okresky na pohodu? Bazar nechci, maximálně tak rok staré kolo.

    Díky všem

    0 0
    • Georrge  

      Pohodlne kolo na silnice 2. a 3. tridy? Takze XC full? :)

      0 0
    • vasek80  

      Ještě bych zařadil Cannondale Synapse…

      0 0
    • AussigBiker  

      Co nějakej Giant? Bejvá to taky rozumná volba. Trek Domane je taky asi fajn, ale finančně volba nerozumná.

      0 0
    • adam1  

      Ten cube má skoro 9kg ?Nepíšeš velikost jakou chceš ?

      https://www.tsbohemia.cz/…d344073.html

      Na pohodlí 28mm pláště na bezduších

      0 0
      • vasek80  

        Právě mě ta hmotnost překvapila. Je to skoro o 0.5 kg více jak adekvátně vybavený Canyon. Velikost mi většinou vychází 56, mám 180 cm.

        Zítra se jedu podívat na jeden Cannondale Synapse ve výprodeji.

        0 0
        • adam1  

          Canyon je k dispozici v M i L na ultegře a V

          https://www.canyon.com/….0/2182.html

          Jsem s tím hodně spokojený ,servis /reklamace jim taky fungují ok ,bohužel ceny jim stále stoupají :(

          0 0
          • vasek80  

            Právě po tom koukám. Jen čekám na nové berevné provedení. Uvidím co zítra ten Cannondale, možná už nebude co řešit.

            0 0
        • easton  

          Mám podobné preference a doma karbon Synapse a hliník Trek Domane. Doporučit můžu obě. Trošku vyšší váhu Domane vyvážila nižší cena, jinak obě kola pohodlná i na celodenní vyjížďky po těch našich „silnicích“.

          0 0
    • jirkaRS  

      Doporučím ti Giant Contend AR1 2021. Ceník 42K, Giant ti dá 10% slevu a máš perfektní kolo na české silnice na Shimano 105 s karbonovou vidlí a sedlovou. Mám ročník 2020 a maximální spokojenost :-)

      https://www.giant-bicycles.com/cz/contend-ar-1

      0 0
    • Tom-T45  

      Toho Kubajze mám, resp. model 2016 s jiným osazením, ale ta rámovka vypadá pořád stejně. Příjemné pohodlné kolo na výlety. Mám na něm 32 mm pláště – na naše silnice ideální záležitost. Preferoval bych kotoučovky právě kvůli možnosti nasadit širší gumy. Jestli to bude mít 8,6 nebo 8,9 kg bych až zas tak neřešil…

      0 0
    • vasek80  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • vasek80  

      Děkuji všem co přispěli. Vyřešilo se to úplně jinak než jsem předpokládal. Když jsem to psal, tak jsem měl otevřený odkaz na toho Cannondale, ale na produktové fotce se mi moc nelíbil. Dnes jsem se na něj jel podívat a na živo to bylo úplně o něčem jiném, svezl jsem se, zaplatil a dál neřešil. Nemám porovnání s ostatními koly, ale pohodlné to je víc než jsem čekal. Možná i ten komín pod představcem nechám (zatím určitě).

      Takže karbonovej Cannondale (model 2019) s Shimanem 105 za 44 000,–- Kč, lehké to je, váhu netuším, barva hezká a celkem viditelná a hlavně jsem spokojenej.

      Jen ten Canyon pořád nevychází. Předloni jsem měl v merku Luxe a nakonec koupil Gianta a nyní Endurace a koupil Cannondale.

      0 0
      • adam1  

        Krásná milenka ,ať ti to jezdí .Časem snad jen lepší kola ?

        0 0
        • vasek80  

          Jsem dost pod plánovaným rozpočtem, takže rozpočet na úpravy je velkorysý.

          0 0
      • deekay  

        Fajnova masina. Doladis posed a ono ti ty riditka vyjdou dle me nize, ted to vypada na sedlo hodne spickou nahoru. To same paky a riditka natocene nahoru.

        0 0
        • vasek80  

          To bude věda, první silnička. Ale i tak to bude zábava s imbusama v kapse zkoušet kam a jak otočit. Sedlo bude pohoda, ale řidítka pořádně ani nevím kde budu nejčastěji držet, tolik možností oproti vlajdám na fullu.

          0 0
          • Kos_CZ  

            Mám od úterý Canyon Ultimate a taky jsem jak Alenka v říši divů (naposledy jsem jezdil na silničce – Favoritu před čtvrt stoletím). Posledních pár let na horáku a teď návra „ke kořenům“. Kolo jede na moje šlapání jak fretka – nemohu se té rychlosti nabažit. Předpokládám, že to máš stejně… :)

            0 0
            • vasek80  

              Mam celokarbonoveho fulla s karbon rafkama a stejně je to lemra. Neskutečný jak to jde za pedálem. A jak se říká, cyklistika je jen jedna. Ta silniční. Těším se moc. Jen to počasí uz asi moc nedovolí.

              0 0
            • andy97  

              Kos_CZ Co si koupil za model?

              0 0
              • Kos_CZ  

                Ultimate CF SL 7 Disc 2021 v šedivé barvě…

                0 0
                • vasek80  

                  Koukal jsem na něj. Strašně se mi líbí ty „rerto“ plástě. A hlavně je to snad jediné kolo už fabriky vybavené sedlem co zbožnuju. Kdyby ti nesedělo, tak koupím :-)

                  0 0
          • deekay  

            Jestli je to prvni silnicka a zbyly ti penize z rozpoctu, jako rozumnou investici bych videl bikefit u nekoho, kdo vi…usetris si tim spoustu ladeni a frustrace :)

            0 0
            • vasek80  

              Uvidíme, kdysi jsem uvažoval na MTB, ale co vím, tak to bylo jen ve Specialized v Praze. Budu hledat jestli je něco i v západních čechách. Tedy za předpokladu, že by mi vysloveně jízda činila nějaké problémy. Určité problémy mám na všech kolech díky sedlu, ale to by bylo na jiný přípěh a celkem jsem to už vychytal.

              0 0
              • yaourt  

                Ahoj, doporučuji bikefit ve specialized storu v Plzni (cyklo Vondráček). Mají tu stejný Retul Fit, jaky mají i v Praze.

                0 0
              • deekay  

                Tech bikefitteru je spousta, bohuzel dobrych pomalu. A problemy se sedlem casto nejsou dusledkem sedla :)

                0 0
      • Smazaný účet  

        Až na ten komín super. A hlavně to má normální brzdy.

        0 0
        • vasek80  

          Jo ten strašně tluče do očí. S brzdama souhlasím, kotouče na bika a nebo cyklokros.

          0 0
      • vasek80  

        Jinak jak jsem psal, že díky levnějšímu kolu mi zbylo něco na vylepšení.

        Asi bych chtěl karbonovou sedlovku 25.4mm. Co rozumné se dá doporučit aby to ještě o chloupek napomohlo se zjemněním drobných nerovností? Cannondale prý má, ale za 5000,– to už mi přijde dost, aby zbylo něco i na kola.

        0 0
        • Fazzy  

          Drobny nerovnosti zjemni hlavne sirsi plaste. Ale v tom te ty klasicky brzdy asi dost omezi.

          0 0
          • polo  

            Mely by se tam bez problemu vejit plaste 28 mm. To by melo byt dostatecne. Davat na silnicku jeste sirsi plaste uz mi prijde divny. To uz je ucelnejsi poridit gravela.

            0 0
          • vasek80  

            Určitě pláště udělají víc jak karbonový rám a sedlovka, ale karbonová sedlovka na takové kolo dle mě patří a ohledně pohodlí to neuškodí, ikdyž to třeba bude jen placebo.

            EDIT: teď jsem našel tu co mi doporučoval prodejce. Ta cena už je dost. https://www.koloshop.cz/…-offset.html

            0 0
            • Fazzy  

              Jj urcite proc ne. Ja jen ze u tech sedlovek zalezi ten prinos v pohodli jeste na uhlu, prumeru, vyrobci, offsetu atd. Prinos plaste je jasnej hned. I v pri tech 28 mm, takze tak bych osobne zacal. Se sedlovkou neporadim, nemam s nima zkusenosti.

              0 0
            • Smazaný účet  

              No, tak levný to teda není. Pří tomto průměru by ale dobrou práci mohla odvést i sedlovka z alu nebo jestli existuje něco v titanu třeba na Ali?

              0 0
            • Tom-T45  

              Karbonová sedlovka udělá obrovský rozdíl v pohodlí, dokonce bych si troufl tvrdit, že to poznáš víc, než širší pláště. Když jsem si ji dal místo hliníkové na gravel, tak ten rozdíl byl neskutečný a to jsem tam měl 35 mm gumy a sedlovka byla levná za tisicovku Decathlonu. Tím bych začal, každopádně je otázka, jestli je – z hlediska funkčnosti – nutné platit tak nehorázné peníze za originál Cannondale, nebo zkusit najít něco levnějšího. Blbý je, že zrovna v tomhle rozměru není výběr moc velký…

              0 0
              • borda  

                Zvláštní. Když jsem nasadil karbonovou s-works (a vyrazne zhodnotil kolo :)), nepoznal jsem vůbec nic.

                Kdyz jsem přehodil 28mm dusove pláště za 30mm bez duši, rozdíl se projevil hned a pořádnej.

                Ne, vážně. Pohodlí dělají pláště. A pritomnost/nep­řítomnost duší je taky docela důležitej faktor.

                0 0
                • Tom-T45  

                  Bezduše souhlas. U sedlovky taky bude záležet, co je to za karbon a jak je vysunutá. Jestli jsi máš nějaký závodní super model, kde byla priorita hmotnost a tuhost, tak se to projevit nemuselo. Já jsem ji dával místo základní těžké a tvrdé hliníkové potvory a jak jsem psal, rozdíl byl obrovský.

                  0 0
                  • jerrymouse  

                    To vysunutí dělá hodně. Mam jen 11cm z rámu a nepoznam vůbec nic.

                    0 0
                  • ˘Ö˘ Krab  

                    Přesně tak. U opravdu hodně vysunuté originál karbonové 27,2 na Meridě mi její pružnost až vadila, proto jsem místo ní nasadil jinou od Kelly's, ta mi tuhostí vyhovuje víc. U málo vysunutých sedlovek je to při klasické konstrukci skoro jedno.

                    0 0
        • vasek80  

          Ještě mě napadla blbost. Když jsem jezdíval na MTB s v-brakes, tak se u Shimano vždy mělnily původní špalíky, protože nebrzdily a opotřebovávaly rychleji ráfek. Platí to i o špalíkách ve 105? Případně doporučíte jiné?

          0 0
          • deekay  

            Shimana mi na alu rafky prijdou ok. Muzes zkusit modre Swisstopy, pokud chces experimentovat. https://www.wiggle.co.uk/…m-brake-pads

            0 0
            • adam1  

              Dával jsem je s novými koly a ok ,v dešti nevím ?

              Jinak hodně podobné /stejné jako origo 105 .

              Neřešit a švihat :))

              0 0
              • deekay  

                vsak pisu, ze mi shimana na alu prijdou ok :)

                0 0
                • ˘Ö˘ Krab  

                  Až do modelu 105 / 5700 to byla celkem dost bída, pak přišla skoková změna směsi směrem k lepšímu. Už 5800 brzdí na většině hliníkových ráfků výborně za sucha a předvídatelně za mokra.

                  0 0
          • DaD  

            Tohle to nejlepší, co na ráfkovou silničku můžeš dát. Brzdí to jak kráva, velmi dobře i za mokra a nežere to vůbec ráfky.

            https://www.kupkolo.cz/…-losos_z409/

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Nové od Shimana brzdí za sucha na Campa alu ráfcích výrazně lépe. Ještě před lososy jsem měl na brzdách Oval tmavě modré gumičky, možná rebrand SwissStopů FlashPro BXP, ty byly nejpříjemnější.

              0 0
            • vasek80  

              Díky, objednám. Z kupkola stejně budu brát nějaké věci.

              0 0
        • deekay  

          v 25.4 dela cannondale SAVE, dela se v tom FSA K force lite (ktera je hodncoena jako hodne pohodlna), dela se BBB Flypost. Pak taky ENVE, Darimo a dalsi butikovky, cenove ale dost vysoko. Nebo muzes zkusit cinu za par korun, relativne provereny model, co vozi hodne lidi.

          https://www.amazon.co.uk/…p/B087R6Z51W

          0 0
          • vasek80  

            Díky, ještě jsem nikdy na Amazonu neobjednával. Za tu cenu to je hřích nezkusit.

            0 0
            • adam1  

              Hlavně si tu starou schovej ,kdyby jsi náhodou poškodil /něco se stalo s rámem bo s tou neorigo by jsi měl problém:( s reklamací

              0 0
            • Jirra  

              Psal jsem Ti do vzkazů, mám jednu, ale 350mm. Když tak dej vědět.

              0 0
          • vt  

            Ten ‚relativne provereny‘ model z amazonu vypada pekne, ale zadne recenze na nej najit nemuzu?

            0 0
        • borda  

          https://www.bike-forum.cz/…on-road-25-4

          a máš vyřešíno :)

          0 0
          • vasek80  

            Jo, už jsem si psali, ale já nechci nikam jezdit a Jirra posílat :)

            0 0
    • vasek80  

      Jako úplně to sem nepatří. Udělal jsem si takový objednávkový den. Člověk si řekne, že už všechno na kolo má a jen si koupí silničku, ale pak je potřeba dokoupit

      světla

      košíky + lahve

      druhé lepení + nářadí + duši + pumpičku do druhé brašničky pod sedlo

      tachometr

      pedály + tretry (bídný výber, zatím tedy SPD) a uvidíme na jaře. Takže zatím jen bez bot a pedálů 5000. Ale stejně je to radost…

      0 0
      • adam1  

        A kolik už máš nalítáno?:)

        0 0
        • vasek80  

          Přeci nemám tachometr… To vůbec do té doby nemá význam na kolo sedat…

          0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        To jsi z toho vyvázl ještě levně. Na tretrách nešetři a nechoď do kompromisů.

        0 0
        • vasek80  

          Hmmm takže Dekáč škrtáme. Zimní silniční už mám dávno Spešly, vozil jsem je na MTB. Uvažoval jsem Shimana SH-RP400ML

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            To jsem neřekl. Pokud Ti budou bezvýhradně sedět třeba jejich VanRysel, tak proč ne?

            Na vážnější jízdu neber čistě nylon podešev, ale alespoň „carbon reinforced“. S čistě karbonovou pak musíš botu opravdu dobře vybrat či doladit, ta už nikam neuhne ani o milimetr.

            0 0
            • vasek80  

              Já chtěl ty Shimana, ale bikové tretry už mám tak 8 – 10 let a nevím jestli bude stejná velikost a tak jsem si říkal, že počkám na jaro na Dekathlon, že to bude lepší jak shimana z nettu. Já vážnou jízdu asi provádět moc nebudu. Budou to spíše 4 hodinové úniky od manželky a smradů 1× do týdne. Na víc asi nedostanu opušťák.

              0 0
          • adam1  

            Spíš něco takovýho

            https://www.kupkolo.cz/…rna_z109710/

            jak píše Krab .

            Ty boty jsou někdy alchymie záleží jaké máš chodidla?

            Blbý je že se ty problémy můžou objevit až po pár jízdách ?

            0 0
            • vasek80  

              Já mám spíše širší a kratší chodidlo. Už bikové shimana mi přišly vždy dlouhé a úzké. Uvidíe, jeden by řekl, že to nemůže být žádná věda.

              0 0
              • adam1  

                Ty shimana by se měly dělat i v širších variantách,ale nevím to jistě ?

                Jak tě to chytne tak budeš furt v tahu:))si piš

                0 0
                • ˘Ö˘ Krab  

                  Ano, dělají verzi wide.

                  0 0
                  • Kos_CZ  

                    Když už jste to tu otevřeli: Mám za to, že kupovat boty=pořádně je vyzkoušet= chce to kupovat tam, kde mají výběr a dost bot skladem. Nějaké doporučení na základě vlastní zkušenosti pro Prahu a okolí?

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.