• šlapatko

    Vím už tu toho bylo dost ale i tak se ptám,má cenu koupit pláště pod 500g a lehčí?Řešil jsem jaké výplety a pod 1800g se moc nedostanu.U výpletů chci jistotu,nechci často centrovat.Mám 90kg a pod 85 to nepůjde.Holt vysocí lidi:(Tak chci zhubnout na pláštích.Nyní jezdím IRC mythos drát 2,1 mají oba kolem 1300g takže by šlo ušetřit aš 600g.Jezdím převážně terén,semtam nějaký závod.Chci rychlost na suchu v bahně zázraky nečekám.Má to cenu?Nebude to samý defekt?Poraďte prosím.

    0 0
    • nadrazak 2  

      WTB nanoraptor 1,85",váha cca 415g,dost vydrží,rychle jedou.Jsou ale dost úzké a drahé.

      0 0
      • šlapatko  

        Tak si to píšu,určitě se na ně mrknu.Koukám že jsi z Rožnova,to se asi potkáváme často jsem na Radhošti

        0 0
        • nadrazak 2  

          Na Radhošti jsem dlouho nebyl,jezdím dost silnici,třeba Karlovu Studánku na otočku apod.

          0 0
        • Gorgov  

          rozhodně bych se při Váze 90kilo vyvaroval pláštů užších než 2.0, jinak to budeš muset foukat na hroznej tlak abys to necvaknul a nebude to vůbec pohodnlný a v terénu ani rychlý…

          0 0
          • MlokCZ  

            S tim souhlasím a dodám, že pro pohodové ježdění to platí i pro nižší váhové kategorie.

            0 0
            • šlapatko  

              Takže jestli chápu bude nejlepší kolem 2,1 i ty se dají sehnat docela lehké

              0 0
              • MlokCZ  

                Záleží jak u které značky. Někde stačí i 2,0 a někde může být i 2,1 málo. Každý výrobce si tu šířku měří jak chce (kldidně některá 2,1 je širší než jiná 2,25 apod.).

                0 0
                • šlapatko  

                  To znám.Nebyl by problém nasadit třeba supersonic,nemám rád drncačku do zadku a karbon sedlovku nechci.Co třeba vyzkoušet IRC mythos II kevlar v 1,9?Je to trochu nad 500g ale 2,1 v drátu mám vyzkoušené a jsou super

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Zrovna mythosy jsem nejezdil žádný, takže tady opravdu netušim.

                    0 0
      • kubad  

        Pokud vím tak už se stejně nedělají – moje mají 390g (verze Laser)

        0 0
    • šlapatko  

      Soráč nedal jsem to pod technické rady

      0 0
    • Standa  

      Continental twister supersonic 26×1,9 – 356g

      0 0
      • Venda  

        Mám je, teď na nich jezdím. Rychlý lehký pláště ale opravdu jen do sucha. Ve sjezdech, když přijde zatáčka a je tam mokro, tak mám dost strach. Vůbec nedrží. Až sjedu zadní, dám místo něj přední (dozadu se hoděj výborně) a dopředu nějakej větší držák.

        0 0
      • Stax  

        ja som s nimi spokojny. minimalny odpor a na suchu uplna parada. defekty iba snake-bites aj ked ich fukam na 4 atmosfery. ale to je tym ze cez sutre obcas jazdim ako prasa…

        0 0
    • Archer  

      Schwalbe Racing Ralph 2.1 Schwalbe Nobby Nic 2.1 Nebo radsi 2.25 :), ale to bude trochu vic nez 500.

      Specialized Roll-X Pro 2.0

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud RR nebo NN, tak jsem taky pro 2,25. Oni jsou dost hubený na udávanou šířku. Ty 2,25 jsou pak jako poctivý 2,1 a ty 2,1 jsou pěkně vychrtlíci :-)

        0 0
        • delfyn  

          mám oba rozměry a nepřijde mi to zásadní rozdíl přirovnával jsem je k sobě a rozdíl je jen nepatrnej, myslím že to dělalo tak 7mm

          0 0
          • Gorgov  

            7 mm je hodně velkej rozdíl:) to by bylo víc než 0,25 palce, myslim že to je nesmysl.

            0 0
            • delfyn  

              já myslím u rozvinutí pláště a to pak takovej rozdíl není, ne šířku nafouknutýho

              0 0
              • MlokCZ  

                Na šířce jsou to cca 3mm. Není to takový rozdíl, to máš pravdu, ale když už ty 2,25 jsou dost hubený, tak proč brát ješžě vychrtlejší :-)

                0 0
              • Gorgov  

                ok, sry, spatne sem to pochopil

                0 0
        • Paja  

          RR 2.25 drat na pres vzorek cca 55mm, coz je zhruba o 2mm min nez by odpovidalo 2.25 (57mm), ale zase zhruba o 2mm vic nez 2.1 (53mm)

          0 0
          • MlokCZ  

            Ale beru to vždy bez vzorku, protože vzorek nemá na objem pláště žádný vliv a porovnávání šířek přes vzorek mezi různými plášti je pak zcestné. Takže to je pak 53mm, což je jen 2,09 palce.

            0 0
            • Paja  

              To je fakt telo plaste ma 53mm, coz je temer presne 2.1. Pokud beres rozmer bez vzorku, je ale podobne „podmerecna“ vetsina plastu.

              0 0
      • mountaineer  

        Mas nejake zkusenosti s tim speslem?Jezdils je vpredu/vzadu?

        0 0
        • Archer  

          Osobne nemam, vozil jsem jen Adrenaline 2.0 (tlusty jako 2.3). Taky RR a vozim ted' NN.

          Roll X Pro vozil znamy, chvalil. Byl s tim v horach v Krymu (Rusko), a rikal, ze drzali a odvalovali se velmi dobre.

          0 0
    • orca.1  

      Continental Explorer Pro, 2,1", 180TPI(!) 480g – kevlar. Nejlepší zkušenosti, velmi dobrý univerzál, trošku větší odpor na silnici, měkčí směs, ale v terénu hrot.

      0 0
      • kesu  

        jj stejnej nazor a daj se sehnat pod 500kč,vazil sem je par ma malinko pod kilogram,j

        0 0
        • šlapatko  

          Vypadají dobře,váha v poho a cena super.Na kupkolo 590kč

          0 0
          • Haryk  

            Jo, mám je, jezdí super, ale ta šířka je spíš 1,9'. Ta cena je hodně dobrá.

            0 0
      • McBlacky  

        hodně rychle se ale sjede, a je to pěkná nudle. Vážím 72 a vzadu jsem ho cvaknul za 900km 5krát :/ a to vozím 45+psi

        0 0
    • honza.biker  

      Mel sem maxxis larsen MiMo kevlar- asi 420g, jedina nevyhoda byla ze moc dlouho nevydrzel- asi 1500km…

      0 0
    • Tleskač  

      Schwable – Fast Fred 26×2,0 verze Race guard, váha 440g. Pohodlí nic moc, v terénu nic moc, na silnici a tvrdém a pevném povrchu jede velice dobře. Defekty zatím žádne. Jsem s nima celkově spokojený.

      0 0
    • hurikan  

      Já nově jezdím Kenda Karma a jsem s nima velice spokojený…Rychlý na cestách i v terénu, docela podrzej i v težších pasážích. Mám je v levnější verzi s drátěnou patkou, kus váží cca 550 g, ale jsem s nima fakt spokojenej…

      0 0
      • turlo  

        jj suhlasim velmo dobry valivy odpor dobry zaber za mokra vela vydrzia su lacne akurat na sypky podklad to nie je uplne ono ale inak spoko-mam drot verziu

        0 0
        • šlapatko  

          Co říkáte na Ritchey Z min,máte někdo skušenosti?Mají v 2,2 410g.Super váha na sucho by moh být dobrý,šířka taky dobrá moh by být pohodlný.Pište,piš­te hltám informace:)

          0 0
      • delfyn  

        taky mám výborný zkušenosti, dokonce mě podržely docela dobře i na sněhu, asi je koupím i v kevlaru, jedny z nejlehčích plášťů v týhle ceně(350drát) a rozměru, jsem s ním spokojenej víc jak s RR 2,25 a rozdíl v ceně je značnej

        0 0
      • honza.biker  

        Ja mam taky ted Karmy, ale vadi mi ze maj dost tvrdou smes- sice neubyvaj ale klouzou na korenech a kamenech…

        0 0
        • šlapatko  

          Tak zatím vedou RR.Byly by lepší v 2,1 nebo 2,2?Mám rád delší vyjížďky v terénu.Asi 2,2 co?Je tam rozdíl 134g

          0 0
          • tomek  

            myslím 2,25 budou lepší, ale váží 545g

            0 0
            • šlapatko  

              Jo jo ty gramy je to hrůza.Viděl jsem je na váze 517g.Kdybych se nebál vypléct tohle tak neřeším 500g na plášti.ráfky sun rims ufo740g,XT náby520g,dráty DT competition 283g,nipleAL 19g a rychlkoupináky s titanu kolem75g,toť vše 1637g to se dá (myslím)cena 6800kč + práce.Nynější co chci skládat 1900g ale pevné.

              0 0
              • Jane  

                dráty Competition nebo Reva? 283 g platí snad jen pro Reva, Competition je o něco těžší – na obr. 2–1.8–2, 262mm a 32 ks

                0 0
          • Gorgov  

            pokud mluvíš o kevlaru, je 134 g nesmysl, myslim že i v případě drátu, ale tam si nejsem jistej

            0 0
            • šlapatko  

              Rozdíl je 67g,těch 134g na obou.

              0 0
              • Gorgov  

                to pak jo, ikdyž..2,1 váží průměrně 470g, sice udávaj 450, ale videl sem zatim 480 a 465g.

                0 0
                • kubad  

                  465, a 466 mají moje :-)

                  0 0
                  • šlapatko  

                    Ty váhy často nesedí no,je to spíš orientační.Teť jsem vše spočítal a čumím,skládané výplety,kazetaXT,RR pláště a duše 3291g a 9616kč bez práce a poštovného když budu brát z netu.To výjde tak na 10500.To sou sumy pořád,minulý týden jsem koupil rebu.Moja se semnou nechce bavit,prý su magor.Samotné kola 6500kč,to by byly možná i výplety.Jenže jaké když chci pevnost?Guláš co:)

                    0 0
                    • kubad  

                      Stavíš kola na kotouče nebo V-čka nějak sem to ještě nepochopil?

                      0 0
                    • Gorgov  

                      to máš nějaký těžký, já na disk do 2550 bez disků:)

                      0 0
                      • šlapatko  

                        Jo jo ono se to pozbírá,nechci to vypisovat bylo by to na dlouho.Jestli máš chvíli skus dát něco dohromady na V brzdy do 10000.Maj to být držáky a moje váha je 90 kg,terén mám rát vzláště sjezdíky.Komplet výplety i s rychloupínáky kazeta 9,duše a pláště.Pod 3kg nevím

                        0 0
                        • nadrazak 2  

                          Náby xt 1500,– 650g vč.ru dráty dt cham.64× +al nip. 500,– 470g ráfky mavic 221 1000,– 900g pásky 60,– 40g duše light 250,– 250g pneu ? 1500,– 1100g kazeta xt 1300,– 265g

                          6110,– 3675g

                          0 0
                          • šlapatko  

                            Vypadá to dobře já jsem myslel tohle,ráfky DT4,1 840g,XT náby520g bes upínáků,upínáky tytan oba 87g,dráty champion 445g,nipleAL 19g,pásky 40g,pláště RR900g,duše 230g a XT kazeta 262g.Takže 3343g za 9616.Snat je to vše a dobře spočítáno

                            0 0
                            • kubad  

                              Vykašli se na Ti upínáky a dej radši lehčí dráty DT super comp. Popř. na V-čky klidně Revolition,ale tam už skáče cena. XT náby pokud je chcěš proč ne.

                              0 0
                              • raceman  

                                technický dotaz, jaké byste mi doporučili dráty na kotouče, mám 72 kg, náby asi author prumysla, ráfky 717 disc a dráty sem myslel asi DT competion 2–1.8–2 ale nekdo tu psal, že se časem vytahají, tak nevim a AL niple

                                dík

                                0 0
                                • raceman  

                                  jinak taky potřebuju aby to něco vydrželo a já necentroval každý měsíc. teď mám championy 2.0 a drží, ale sou těžký

                                  0 0
                              • šlapatko  

                                DT super comp by snad šly.S revolution mám obavy vážím 90 kg a nechci často centrovat.Ty upínáky by ani nemusely být, ladily by k červeným nyplům,zbytek v černé.Mohlo by to vypadat zajímavě ale cena jde nahoru.XT náby snad podrží,LX zvládly 12000km a v poho.Mám druhou variantu s ráfky Mavic 717 jinak stejné osazení.Vše do stříbrné barvy,váha stejná, cena pod 9000kč i s Ti upínáky.Ty by mohly jít dolů

                                0 0
                          • Gorgov  

                            Náby author, ráfky jo, dráty supercomp.

                            0 0
                        • McBlacky  

                          žádnej ráfek okolo 400gr při hrocení sjezdů nevydrží moc dlouho

                          0 0
                          • šlapatko  

                            bych dal mavic EX 721 590g.Ty vydrží ale kdo to má utáhnout:)

                            0 0
                            • raceman  

                              xm 321 570 G a taky vydrží hodně ;-)

                              0 0
                              • rastoo  

                                naboje HOPE Mono,rafiky DT Swiss XR 4.1 X,.špice DT Revolution,niple alu,upináky HOPE ocelove,plášte NN,pasky kenda,kazeta XT aj keď sa dá kupiť v dobrej cene XTR.radšej došetriť a priplatiť ako potom lutovať.

                                0 0
                                • Gorgov  

                                  by me zajimalo jak si prisel na ty naby a treba i upinaky? Hope zrovna u naboju naprosto nema smysl, DT je lepsi a ten author na tom podle me nebude o moc hur. Proc pasky kenda? Proc NN?

                                  0 0
                                  • rastoo  

                                    normálen som na ne prišiel v obchode :-) NN žeby váha? :-) páska kendy čo ja viem mám ich spokojnosť držia. náboj HOPE moj zadný s Ti orechom 12000 km bez problémov nikdy nič na ňom nebolo menené ani na predmnom KINGOVI ale to by sa nevošiel do ceny:-).Chcel to aj torška farebne zladiť preto HOPE.Absolútne nevidím dôvod na Ti upináky ktré majú svoju pružnosť na kolesa by som ich nikdy v živote nedal.Autor a náboje čo to je nejaké sci-fi :-)

                                    0 0
                                    • Gorgov  

                                      s tema upinakama je to usmevny:) 12 kKm si myslim že ten Author vydží taky, Neslyšel sem na hope kolem nábojů zrovna chválu, a pokud chce šetřit…RR je na tom přece váhově líp a spousta dalších pláštů taky…

                                      0 0
                                      • šlapatko  

                                        Už sotva vidím,zítra je taky den.Dík všem dneska se mi bude zdát o gramech:)

                                        0 0
                                      • rastoo  

                                        kludne sa smej tvoj problém mne je to úplne jedno jazdil som ich viem že je to iné ako s ocelovými.Ak autor vydrží 12kKm bez údržby tak ti dám flašku dóna periňóna :-) si robiš prdel že? -:) RR je na tom váhou lepšie to je prevda ale nie ne to čo chce na tom on jazdiť.myslím si že v zjazdíku ako píše (takom normálnom nemyslím závodnom) ho NN podržia lepšie ako RR a aj dlhšie vydržia.jazdil som RR a terz mám NN okrem teda aj iných plášťov.Ja mám možno štasie lebo sa mi veci nekazia nikdy som nemal problém zo žiadnim HOPE nábojom,KINGOM,vi­dlou MANITOU,SHIMANOM, Ty si na HOPE ako píšeš chválu nepočul ale najzdil si ich ja áno takže píšem na čom jazdím.Ale to je nakoniec jedno nech si kupi čo uzná za vhodné a dore mu to služi :-)

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          rastoo s těma lahvema šampusu opatrně. Existuje dost lidí kterým author náby na průyslech vydržely i víc než píšeš. To že ty o nich nevíš je smůla :)

                                          a kazeta XTR tak to jsou vyhozený peníze…

                                          0 0
                                        • Gorgov  

                                          ok, založim thread a za každýho, kterýmu author nába vydžela přes 12kKm mam u tebe periňóna:)

                                          0 0
                                        • Gorgov  

                                          Tak rastoo, koukni do threadu náboje author a začni shánět flašky:)

                                          0 0
    • Běžec  

      330 gramů: www.mojekolo.cz/index.php?…

      0 0
      • vitan  

        …jako těsnění mezi okna bych to bral.....:D :P

        0 0
        • šlapatko  

          To by bylo defektů ale úspora gramů to je.

          0 0
          • tomek  

            mám tyto pláště ale používám je jen na časovky do vrchu. Na to se hodí, ale jinak jsou hrozně náchylné… na defekt..

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.