• Johny_r

  Ahoj,

  trochu se tu stydím zeptat, ale potřeboval bych radu. Rodiče si pořídili éčka – takový turistický základ pro nenáročné výlety. Kola splňují, co mají, akorát v základu tam jsou úplně děsný pláště. Naprosto bez vzorku a strašně tvrdá guma, takže i když se nahustí na relativně nízkej tlak, tak skoro nezmění tvar :-D. Teď z hlavy nevím, co to je, ale to je asi jedno. Chtěl bych jim doporučit něco, na čem se nezabijou, když vjedou někam na polňačku nebo nedej bože bude někde trochu bláta. Tohle jede jak sáňky. Jsou to 27,5". Já jsem si říkal, že bych na to obul asi nějakej jezdivej XC plášť (třeba Ikon), kterej na polní cestě bohatě podrží a na silnici moc nebrzdí (navíc u éčka je to trochu jedno), ale určitě se tu najde někdo s dalšími nápady. Bude se to provozovat s dušema a nějaká odolnost taky není zásadní. Šutry, klacky a trny to nejspíš moc nepotká.

  Díky za tipy.

  0 0
  • roman 3D  

   smart sam je na éčko celkem slušně univerzální se slušným odvalováním

   0 0
  • TommyP3  

   schwalbe Hurricane, dával jsem teď na čtyři kola a všichni jsou max. spokojení

   0 0
  • Johny_r  

   Tak změna plánu. Původní informace, že to jsou 25,7" byla mylná. Jsou to 28" a teď na tom jsou SCHWALBE Energizer Active Plus 28 × 2,00.

   Koukal jsem, že v téhle šířce je výběr poměrně malý. Smart Sam se asi dělá jen užší, což nevím, jestli by byla dobrá cesta i s ohledem na pohodlí, nižší tlak atd.

   Byl by nějaký nápad, co na to dát? Požadavky pořád stejné – lepší grip mimo asfalt (byť stále turisticky), větší pohodlí, dobré jízdní vlastnosti na silnici.

   Díky

   0 0
   • xtonda  

    Takže 622 ráfek? A jaká šíře se vejde do rámu?

    0 0
    • Johny_r  

     Nemám to teď u sebe a výrobce uvádí jako jedinou informaci uvádí 28". Co projde rámem taky nevím, ale něco výrazně širšího bych tam necpal. To zase asi s ohledem na použití není nutný.

     0 0
     • xtonda  

      Tak jasně, ale pokud by se vešlo 2,1 místo 2,0, tak by to rozšířilo možnosti, v 50–622 možná G-One Ultrabite.

      0 0
    • xtonda  

     Jinak tedy pro toto použití Smart Sam nebo Smart Sam Plus, pokud je požadována vyšší odolnost proti defektu, dělají se 47–622 a 54–622. Já mám i na normálním kole Smart Sam DD Raceguard 57–622, ale ty se přestaly dělat.

     Směs to má Addix Performace, která je taky dělaná na výdrž, takže je otázka o kolik bude měkčí než Addix E na Energizerech

     0 0
     • Johny_r  

      Teď budu za blbce, ale 622 je 29" MTB, ne? Takže 28" a 29" jsou stejný rozměry plášťů? Jinými slovy, na 28" treking můžu vybírat z 29" MTB plášťů? Nebo jsem mimo? Vždycky jsem žil v palcích, takže v ETRTO evidentně tápu… Dík :)

      0 0
      • MlokCZ  

       Na ráfek ano, ale nemusí mít dost místa v rámu.

       0 0
       • Johny_r  

        Jasně, takže začnu tím, že zjistím, co přesně (v ETRTO) je tam teď a kolik je kolem místa. Jestli to teda správně chápu 28" a 29" je vnější průměr vč. gumy, takže ráfek je stejný a plášť je různě vysoký. Je to tak?

        0 0
      • xtonda  

       Ano, to je průměr ráfku na 29" MTB i na treku i na silnici, jen se to z divného důvodu do 2" šířky pláště označuje jako 28" a nad to 29", takže ETRTO je rozhodně přehlednější.

       Např u toho SS 47–622 je 28×1,75 a 54–622 je 29×2,1.

       Ale u jiného pláště sem viděl že 55–622 mají psáno jako 28×2,15.

       0 0
     • Johny_r  

      Ještě k té směsi. Nevím, jestli problém těch Energizerů je směs jako taková. Možná je to spíš nějakou výztuhou. Když vypouštím svoje kolo, tak guma měkne a bortí se. Tady mám pocit, že i když upouštím vzduch, tak guma pořád drží tvar, jako by stěna toho pláště byla strašně silná.

      0 0
      • MlokCZ  

       To dělá hodně tuhá kostra pláště → nepohodlné + současně větší valivý odpor (valivý odpor je trápit moc nebude) + to nedrží. Odolnost pak může a nemusí být vyšší.

       Pohodlný plášť se (jak sám pozoruješ) musí při vypuštění zbortit.

       0 0
      • t29  

       Plus verze mají zvýšenou ochranu proti defektu = fakt tlustá guma. Budeš překvapený až to vyzuješ a zvážíš :)

       0 0
  • Johny_r  

   Kolem pláště je necelý cm, nad pláštěm cca. 2 cm.

   Viz foto.

   0 0
   • t29  

    Teda buď je ten rám z fakt masivních trubek, nebo fotka hodně zkresluje, ale ty pláště vypadají jak krosové 1,6" (cca 40 mm).

    Pokud jsou tam opravdu 2" (50 mm) tak Schwalbe Hurricane 29×2,0", možná by vešel i Race King 29×2,0".

    0 0
    • Johny_r  

     Taky se mi to tak zdá, nicméně označení z pláště říká: 50–622, 28×2.00, 50/110–622 M/C 35B

     S tím nákupem ale radši počkám a nejdřív to obejdu s šuplerou :).

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.