• xpivi

  zdar, uvažuju o koupi plášťě SCHWALBE Smart Sam 26''. Má s tímto pláštěm někdo zkušenost? Jak je to s náhlostí  k defektu, jízdou za sucha, mokra?

  0 0
  • wenc  

   Brácha ho jezdí 2 měsíce…

   Zatím myslím jeden defekt když jsme spolu sjížděli ze Švýcárny ,na jízdu za vlhka či v blátě docela nadává protože nedrží.Ale mají výhodu jinou a to asi zásadní že VYDRŽÍ,po těch 2 měsících což sou cca 2000 km tam nejde poznat nějaké ojetí.

   Já je chci kupovat určitě jako další pláště ve verzi alpencross ta je odolnější proti defektům.

   0 0
   • xpivi  

    slyšel jsem že právě s defektama jsou problémy, ale snad to nebude tak hrozný :-)

    0 0
    • wenc  

     Myslím že to nebude tak hrozné,kdyžtak si fakt připlať a zkus ty alpencross nebo snake skin.Chápu je to dost peněz,ale odvděčí se ti určitě životností.

      
     0 0
     • MlokCZ  

      To bych si tedy nebyl tak jistý s tou životností.

      SS 07 alpencross, životnost velmi velká (4000km na zadním do vyhození při polovině vzorku). SS 08, které jsou dvousměsové, životnost rapidně nižší (po 2000km polovina vzorku pryč).

      SS 09 jsou třísměsové stejně jako NN a RR, životnost se uvidí, ale klidně může jít ještě dolu oproti 08. Zase by mohly lépe držet.

      Valivý odpor 08 verze není žádný zázrak, téměř stejný jako NN (změřeno, žádné subjektivní odhady), 09 by mohla být na tom o chlup lépe.

      Odolnost alpencross verze je velmi dobrá, kombinace zesílené boky + zesílený běhoun + hustý vysoký vzorek je prostě dost odolná. Alpencross verze ale pro 09 už není, bude double defense verze místo toho (nevím, zda sjednotili metodu výztuhy nebo jen názvy, každopádně, teď jsou ty výztuhy stejné jako pro RR a NN). Snake skin vezer není u 09 vůbec.

      Oproti RR 07 mi přišly SS 07, že drží ± stejně (v některých situacích lépe, v některých hůře). Oproti RR 08 mi přijdou, že drží hůře. SS 08 už jsem nejezdil (kolik vydrží mám z kola manželky a kamarádů, co je jezdí), přešel jsem na UST NN a RR.

      Výdrž RR 08 (09 bude předpokládám stejná, tam žádné změny nebyly) je o něco horší než SS 08. Já bych ale hodně váhal a vzal spíše RR double defense i přes o něco menší výdrž (místo double defense SS).

      U 09 verze SS z performance line (to nahrazuje sport verzi) budou varianta jak drátová, tak kevlarová a obě budou mít jednu směs, stejnou jako měl SS 07 kevlarová verze. Tedy výdrž by měla být velmi dobrá. Ale nejsou tam ty double defense verze, pouze jedna varianta ve 2,1 v drátu s kevlar guardem (bůhví co tohle je za výztuhu a zda tahle verze bude vůbec běžně dostupná).

      0 0
      • MlokCZ  

       Na přední kolo bych si SS rozhodně nedal, na zadní klidně ano.

       0 0
       • jan 2  

        Proč by jsi SS na předek nedával ?

        0 0
        • MlokCZ  

         Protože tam to chce něco, co pořádně podrží. Na předek bych dal NN (dříve bych napsal NN nebo Alberta, ale po přepracování Albertů už se ty nové v kombinaci k SS moc nehodí). Drží výrazně lépe než SS a jede téměř stejně. SS prostě není držák na přední kolo.

         0 0
         • MlokCZ  

          A když bych chtěl něco rychlého, tak bych raději vozil RR/RR. Ono vůbec tou už ne tak skvělou životností + existencí odolné verze RR (double defense) se kouzlo SS docela ztrácí.

          Odolnost alpencross verze SS (07/08) + výdrž 07 verze + v některých situacích lepší chování než RR 07 byly důvody, proč jsem před rokem a půl přešel na SS na zadním místo RR. V současné situaci bych se v případě, že bych měl vozit dušové pláště zase k RR vrátil (v double defense verzi). U 08 RR UST 2,25 jsem se odvážil je zase zkusit i na předním a docela v pohodě (samozřejmě NN to není). SS bych si na přední nikdy nedal.

          V UST pak nemám co řešit, tam je to jednoduché (SS 2,25 v UST vůbec není).

          0 0
          • jan 2  

           dík

           0 0
          • xpivi  

           Proč by jsi nevolil SS na přední? Pokud nejezdíš na blátě mělo by to být ok!

           0 0
           • wenc  

            Už to psal,právě proto že na blátě a na mokru nedrží…

            0 0
            • xpivi  

             právě proto píšu že na suchu by to mělo být ok? (když prší tak sedim doma na zadku :-))

             0 0
             • Krocan  

              to že Ty při dešti sedíš doma na zadku neznamená že sedí doma na zadku všochni:-)

              mě se třeba často stává že vyjedu za sucha a při cestě začne pršet, nebo někdy vyjíždím že za deště

              0 0
           • MlokCZ  

            V bahně ani moc nejezdím (pokud jsou bahení lázně, tak se tomu snažím vyhýbat), na mokru někdy samozřejmě ano.

            Ale hlavně SS není žádný extra držák ani na suchu v techničtějších sjezdech, to už mám raději ty RR 08. Ale samozřejmě pokud to má držet pořádně, tak aspoň NN (samozřejmě se najde spousta větších držáků než NN, ale pokud se bavíme ještě o dost rychlých pláštích, tak už ne). A proč používat na předním SS místo NN nevidím jediný důvod, když jedou téměř stejně.

            Samozřejmě na suchu v lehkém terénu drží úplně cokoliv, tam je to jedno (i s Marathony Supreme jsem teď chvíli jezdil v terénu a pokud to nebylo něco náročnější, tak také žádný problém).

            0 0
          • Lister  

           jen poznámka k RR snakeskin – na pohmat je ten bok mnohem tlustší a přitim rozdíl ve váze je zanedbatelný – vážena verze 2,25 -  klasika 535 (udávaná 520gr), SS verze 565 (udávana 580gr)

           Příště už beru jen odolnou verzi, protože ten rozdíl je opravdu minimální.

           0 0
           • MlokCZ  

            Double defense také není tolik navíc oproti snake skin (myslim že 40g), v dušových verzích beru už jen tuhle verzi, ten běhoun je také výrazně zesílený.

            0 0
          • v POHODÌ klokan  

           Hele, nevíš jestli existuje nějaký test plášťů, kde by se testovaly vlastnosti nového pláště a potom vlastnosti stejné varianty ojetého pláště (třeba 1000km)? To by mě dost zajímalo, jak se vlastnosti (rychlost, záběr) mění :-)

           0 0
         • Lubor  

          Vyjímka je SS, ale v rozměru 28. Tu klidně i dopředu. Od 26 čekám víc, ale pokud někdo jezdí na pohodičku kochačku za hezkého počasí cykloturistikuje, tak i ten nepohrne 26 SS vpředu na občasné drobné povyražení.

          0 0
          • MlokCZ  

           Reaguješ na 2 roky starý příspěvek, kdy to byla úplně jiná situace.

           Dnes jak už jsem tu psal mockrát už nemá žádný smysl kupovat třísměsový SS, když nemá žádnou přednost oproti RR (u RR už je také existuje odolná varianta, třísměsový SS už nemá tu výdrž co míval jednosměsový a drží hůře než RR a je pomalejší než RR).

           0 0
           • Chiron  

            No jenže sehnat ty odolné RR je taky sranda. Na netu sem toho moc nenašel, samé EVO, ale nějakou smysluplnou a ucelenou nabídku plášťů od Schwalbe případně Conti sem fakt nenašel. Nejvíc mě asi dorazil web ofiko dovozce Conti, kdy měl v eshopu dohromady asi 10 plášťů. Dovozce šwábů má sice na webu všechno, ale ty koncové ceny sou kapku přepálené… Mimochodem nemáte někdo zkušenosti s http://www.bikedream.cz/ ? Je to asi první shop na kterém sem narazil, že má v nabídce oba pláště co chci za normální cenu.

            0 0
            • MlokCZ  

             Pokud není v ČR zrovna daný Schwalbe za pěknou cenu k mání, tak vždy s jistotou nakoupím za slušnou cenu na bike24, tady třeba ten double defense RR a to za 39 euro:

             http://www.bike24.com/1.php…

             Poštovné mají 6 euro, takže pohoda (případně nad 250 euro je zdarma).

             A ono ani to nemusí být double defense (ty někdy u nás za rozumnou cenou jsou, zrovna RR DD jsem nedávno viděl někde za o něco nižší cenu než je na bike24), ale třeba 2010 UST NN 2,4.

             0 0
            • jf  

             Letos jsem RR DD koupil zde:

             http://www.cycleshop.cz/…defense.html

             0 0
  • mr.antik  

   jezdil jsem tu nejlevnější verzi, je to hrozně rychlej plášť, vydrží, defekt snad žádnej. Ale na kořenech klouže do stran, na mokru nedrží vůbec. Ale vzadu to zas tak nevadí.

   0 0
  • BikerMarius  

   gumy jsou to sQeli jen nebrat SS light  but ten nejlevnejší nebo light s shake skine pač se ty light trhaj na boku

   0 0
   • MlokCZ  

    Snake skin verze už od 09 (což je právě teď od září) nejsou (jak píšu už výše). Takže maximálně pokud někdo má ještě zbytky 08 verzí.

    0 0
  • Gronholm  

   Já jezdím vzadu drátovej SS, teď na něm budu mít najeto 2000km a je pořád jako novej, až na pár trhlin od kamenů (makadam). Ale dopředu bych si ho nedal, když je mokro tak lítá jak sáňky (třeba na kořenech)

   0 0
   •  

    Na SS 07 2,25 alpencros/sna­ke skin jsem letos najezdil přes 2 tis.km. Mám je na předku i na zadku.Výdrž je opravdu výborná,žádnej defekt,valivej odpor není moc velkej. Samozřejmě že NN drží vepředu líp, ale s SS jsem ještě výraznější problémy neměl, jsem ale klidnější jezdec, s agresivnějším pojetím jízdy ty pláště mohou mít problémy (mokro,vlhko)­.Nicméně zatím velká spokojenost.

    0 0
  • tom xtr  

   Jezdím Smarty Sam 07 2,1 v provedení SS druhý rok a podobné zkušenosti jako Mlok. Chtěl jsem tehdy plášť za dobrou cenu na týdenní akce do Alp a Dolomit, který nebudu muset po 1000 km vyhodit a který vydrží tamní šutrové sjezdy a hrubší zacházení. Tohle v podstatě splnil (Alpencross by byl možná lepší, ale ten jsem za tu cenu nesehnal). Najeto přes 5000 km a vzorek stále zachovalý, defekt za tu dobu jediný (trn). Vzorek není sjetý snad ani zpoloviny. Téhle výdrži se mi u jiné gumy, kterou jezdím, nepodařilo ani přiblížit. Jiné poškození nežli běžné sjetí vzorku nulové. 

   Největší přednost téhle gumy vidím v té výdrži. Ostatní parametry (podle subjektivního vnímání) průměrné resp. akceptovaltelné – zřejmě daň za tvrdší směs. V žádných podmínkách nebylo chování vyloženě průserové.  Jezdil jsem ho tenkrát i vpředu – moc to ale nedoporučuju, i když se to dá ukočírovat. Chová se občas nevyzpytatelně, zvlášť na mokru, ale ani nasuchu to není úplně ideální. 

   Na maraton / závod bych si tuhle gumu dobrovolně nevzal (nakonec ale na toto není ani určená). 

   0 0
   • vinnca  

    ahoj, resim dilema. Mam plaste schwalbe NN a RR 2.25 a nevim, jest-li mam zkusit koupit 2.1. Nejezdim zavody a spise jezdim po zpevnenych a lesnich cestach. Bohuzel se nemuzu rozhodnout, jelikoz u tech 2.25 ty plaste v lese celkem sedi ( krom blata ) ale na zpevnenych cestach je to horsi, toz nevim. jo a poradite plast do blata? ten RR stoji za prd, nabali se blatem a je to v haj*lu:) dik

    0 0
    • MlokCZ  

     Pokud ti jde o valivý odpor, tak 2,1 verze nemá žádný smysl. Dle měření mají valivý odpor ± stejný. 2,1 verze bude jen o něco lehčí.

     0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • misaxxx  

   ok a v jakem provedeni? delaji je v UST?…muzu UST pouzit na beznych rafkach?

   0 0
  • misaxxx  

   ten u maeriky je dost na adhezi..alespon ja to tak citil…tak jsem to holt prohodil…na sudetech si myslim ze se to docela ta „chyba“ ztratila…zavod je stejne hlavne o sjezdech

   0 0
  • Ondra 575  

   Plášť Schwalbe…

   0 0
   • v POHODÌ klokan  

    Hm, to jsem ještě neviděl. Jak se to stalo?

    0 0
    • Ondra 575  

     To kdybych věděl…jestli sem ho nějak křivě nasadil…fakt nevím

     0 0
   • Lubor  

    Nikdy se mi neurvala patka, ale načatý v těch místech běžně. S drátem dělají pláště pokud jsou podhuštěný nebo přetížený na daný tlak nebo přes konstrukční zátěž. Žvejká se to tam. Užšší ráfek a širokánský plášť tomu taky pomůže a smyk pláště po ráfku tomu taky neprospívá.

    0 0
   • Gorgov  

    a co jako? to ma byt problem? doporucuju min resit a vic jezdit…

    0 0
    • Ondra 575  

     no jako že to špatně sedí na ráfku a tím pádem hází…

     0 0
     • Gorgov  

      To je divný, tohhle by na to nemělo mít vliv, takhle lehce rozjetech plášťů sem měl dost, nikdy sem to ale neřešil a nikcy se s tim nic nestalo.

      0 0
    • McBlacky  

     jenže další stádium tady po tom je, že to ulítne úplně :/

     0 0
   • McBlacky  

    se občas stane, nejvíc jsem to viděl u bontragerů.

    0 0
  • papla  

   Zdravim, chtel bych se zeptat zda je dobra volba Continental Race King 2,2(drat) na predek? Jezdim 60asfalt – 40teren. Jde me hlavne o to aby ten plast drzel v terenu. diky

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.