pevna vidlice - vyška ( klasika misto 100mm )

33 nepřečtených
  • nox159

    Zdravím dneska mě napadlo postavit si singla ( jako zimak a do bahna a hlavne tedka jak furt prší tak bych tam hodil blatniky a moh jezdit)

    Chtel jsem se zeptat jestli muzu na ram ktery je delany na 100 vidlici nahodit klasickou pevnou vidlici ( klasickou myslim "s 0mm zdvihu jak bývala na starych ocelakách )

    jde mi hlavně o to jestli tech 100mm nehodi předek brutalně nízko a jestli pak nebudou kliky témeř u zeme ?

    Zkoušel nekdo takové řešení?

    diky za rady. ( nechci do toho vrazet prachy a kupovat novou pevnou vidlu… tak proto vymyšlim tohle ;-)

    0 0
    • šlapatko  

      Adekvátní délka ke 100mm je 570mm.U pevné odpadá sag takže může mít klidně 540–550mm.Kratší podkopne rám,ale dá se na tom.Posed jsem vyřešil podložkama nad hlavovým a vlajdama.Takhle má můj zimáček zasebou kolem 10000km.Stroj do práce a zimních sraček.

      0 0
      • MlokCZ  

        Ty čísla jsi doufám měl na mysli všechna o 100mm menší.

        0 0
        • šlapatko  

          Teť jsi mě zviklal:-).Mám vidlici pells xf5 long, ta má 56–57cm.Musel bych jí přeměřit.

          0 0
          • MlokCZ  

            To rozhodně nemá, bude mít 46–47cm. Třeba i 36tkový Talas se 160mm zdvihu má jen 545mm.

            56–57mm je hezká 180mm vidle :-)

            0 0
          • nox159  

            no tedka tu litam s metrem a mlok bude mit pravdu R7 ma 480mm

            (od upinaku po nalisovany kroužek pod misku )

            0 0
          • MlokCZ  

            A co jsem měl XF2 long, tak tam ± sedělo katalovobých 465mm.

            0 0
      • nox159  

        pevna vidlice ma 420mm coz bude asi dost malo co?

        0 0
        • šlapatko  

          Vůbec se neboj.Přeměřil jsem zimáka a má pouhých 40cm.Měřeno rovně od hlávka po osu náboje.Mám takhle najeto hafo km.

          0 0
          • MlokCZ  

            A to se fakt dá? Těch 42cm bych ještě řekl, že celkem půjde, ale 40cm…

            Já jsem zvyklý i pro nižší zdvihy spíše na menší hlavový úhel, i na 100mm fullu mám kolem 68,5st. hlavový (i na celopevňáku jsem vozil kolem 69–69,5st. hlavový úhel). Asi bych se na tak nízké vidlici, kdy to musí dát hl. úhel někam k 73–74st. zabil, protože bych neudržel kolo jet ani rovně jaký by to byl rozdíl :-)

            0 0
            • šlapatko  

              Najdu fotky.Jak říkám, má takto zasebou kolem 10000km.Není to ideální, ale jde to.Vyřešily to podložky nad hlávkem a vlajdy.Celkově je rám malý.Měřím 192cm a rám je velikosti 19.

              0 0
          • nox159  

            oki zitra pokud bude prset tak se vrhnu na stavbu :)

            jinak diky

            0 0
            • šlapatko  

              Další fota.Kellys jezdím jak je.Druhá fotka byla jen znudy.Jde vidět jak je rám podkoplý.

              0 0
              • nox159  

                muzu jeste dotaz:)

                vidim ze tam mas napinak to je vlastni vyroba nebo je to origo? popripade mas nejaky tip jak nejaky podobny udelat?

                a když už te otravuju tak jaky mas prevod jak tam mas toho singla ?

                0 0
                • šlapatko  

                  Napínák je od Pointu, cca 400kč.Taky se dá použít stará přehazovačka.Převod 44–21.Na asfaltu, při větší kadenci 25–27 km/h.V terénu se dá docela dost vyjet.Vzimě jezdím hlavně pomoraví.Kopečků minimum, ale projedu i sněhem.S převodem to chce laborovat.

                  0 0
                  • nox159  

                    jj to vim ze to chce laborovat ale u nejakeho prevodu musim zacit…

                    jinak ta cena tech 400,– by zvysila predpokladanou investici min 2× :D ( zkusim dnesa neco vyrobit :-)

                    0 0
                    • DaSnail  

                      ja som si urobil tento

                      funguje ok.

                      0 0
                      • nox159  

                        presne na tenhle jsem se uz dival ( prochazel sem si cele to vlakno :) ale nakonec tam asi hodim stary šaltr a cast kazety ( mam planu hodit kousek lanka a tím šroubem by se mohlo dat štelovat v rozmezi cca 3 pastorku) takze to zatim bude provizorni než najdu spravny převodový pomer :)

                        vepredu budou taky 3 placky ( na klikach co mam nejdou sundat) az najdu optimalni variantu nahodim jine kliky :)

                        0 0
                        • šlapatko  

                          Taky jsem skládal co dům dal.Jediná investice byl napínák:-)Pastorků mám zásoby ze starých kazet.Řetězy dojíždím jen staré s 3 zubu až propadne měrkou.Vše takhle funguje a řetěz nestříli.Na singlu je dobré vozit nýtovačku.V kopcích jsem urval už dva řetězy a to mimo spojku sram.Jsou to hnusné pády přes řidítka.V záběru to prdne, kolenem se švihneš do řidítek, letíš přez řidítka a při tom všem se ještě nažereš hlíny:-)

                          0 0
                          • nox159  

                            ja prave řeším jeste kliky protoze ty co tedka budu mit jsou papirove a zrovna na tom singlu to bude morda jak se to bude kroutit – casem z toho kola chci udelat neco „plne funkcniho“ jedna placka vepredu + 9/10 vzadu karbon vidlice (lehke kola na vcka mam)takze by sem to pak i z hecu vzal na nejaky zavod :)

                            kdyby byl jeste nejaky tip co a jak tam sem s nim :) budu jen rad

                            0 0
                            • šlapatko  

                              Jezdím kliky alivio, bez přesmykače kroutivost moc nepoznám.Mám rád jednoduchost a pohrávám si z myšlenkou jezdit 1×10.Pevná vidla a přesmykač pryč.Malou placku vůbec nepoužívám.Jen je otázka jaký použít převodník.S pře­vodníkem 34 a nynější kazetou 11–32 mi budou stačit převody dolehka.Otázka je bude li stačit převod 34×11 na rychlost kolem 40 km/h.Rád si přišlápnu z mírného kopečku.Větší převodník neutáhnu v kopcích.Počkám na příští rok a vezmu kazetu 11–36, nebude li se vyrábět jen 12–36.K tomu převodník 36 a mám vyhráno:-).Potom jen domyslet decentní vodítko řetězu a přesmykač jde doháje.Na 24maratonu budu v noci vědět co řadím:-).Minulý rok jsem jezdil španěla, nebo převod 22–11.Vůbec jsem nevěděl co řadím.Byl jsem prošitý jak prase.

                              0 0
                              • nox159  

                                :D to ja o tom tez uvazuju je nahodim neco takoveho – samozrejme ze kdybych mel jen jedno kolo tak bych o tom ani neuvyzoval ale tedka jako doplnek k fulu a silnici zkusim singla ( casem to bude total ht 1×9/10 na nektere zavody) tedka spis jako zimak :)

                                ale nebudu uz kecat pritelkyne mi dovezla vidlici, uz sem stihl prefrezovat krk tak jdu stavet :) vecer tu hodim vysledek :D

                                0 0
                                • šlapatko  

                                  Ok, těším se na výsledek.Já chci 1×9, 1×10 joko hlavní baik,proto dost špekuluju s převodama.V te­rénu problém nebude.Horší je asfáltek a ujeté polňačky.Tam jde často rychlost nad 30 km/h.Pevná vidla je taky super.Jediné co beru s novinek jsou hydry:-D

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    no tak planovane kliky tam nešly tak zitra budu muset koupit aspon nejaky prevodnik ( doufam ze sezenu jsou to no name kliky tak doufam ze to nebude atyp. )

                                    kazeta prijde casem pryc a prehazku nahradi napinak

                                    ale celkem se mi to libi, zatim tam zustanou hladke plaste a prijdou tam asi i blatniky protoze tu u nas je ted furt desne hnusne a ja bych rad neco najezdil :)

                                    0 0
                                    • šlapatko  

                                      Jezdit to bude :-)

                                      0 0
                                      • ajfel  

                                        hoši, sory, ale téma je pevná vidle…

                                        0 0
                                        • nox159  

                                          ajfel, sory, ale vlakno je moje, tak si tu muzu řešit co uznam za vhodne… :)

                                          (když se tu řeší věci co maji vyznam tak proc ne? pokud by tu byl zas nejaky flame tak to budu blokovat – jednoduche ne? :)

                                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.