• sniffer

    Neměl by někdo na prodej pevnou zadní osu DT-SWISS 12–142. Popřípadě potřebuji poradit jakou použít adekvátní náhradu. Děkuji.

    0 0
    • bluma  

      DT nebo Syntace, nic jiného tam nedáš.

      0 0
    • žvejk  

      Neví někdo zda se dá koupit i ta matice, která je v rámu na straně patky do které se šroubuje pevná osa? Koupil jsem si DT Swiss pevnou osu 142×12 jenže mě nenapadlo, že kdejaký magor vymyslí na každém komponentu něco atypického… tedy závit samozřejmě nesedí. Původně tam je osa formula.

      0 0
    • mr.antik  

      Mám dotaz na rozdíll Maxle osy 135mm/12mm vs. 142/mm/12

      Dá se pomocí 142mm nahradit ta 135 mm verze i za cenu nějaké rozumné podložky, pílníku atd?

      Bude stejný závit?

      Je někde specifikace, jak ta osa vypadá – jak je dlouhá, kolik tam je závitu atd. Případně jestli někdo 142mm verzi má a mohl oměřit, tak budu moc vděčnej…

      0 0
      • kubad  

        délka bude jiná, nevím jak budeš pilníkem řezat závit

        0 0
        • mr.antik  

          no k tomu bych právě potřeboval ty rozměry. Třeba je v tom závitu nějaká rezerva, třeba bude stačit 3mm podložka na druhé straně… To potřebuju někde najít

          0 0
          • kubad  

            nebude závit je přesně s minimální rezervou

            0 0
            • mr.antik  

              Tak už jsem asi našel co potřebuju

              http://fcdn.mtbr.com/…truzioni.jpg

              0 0
            • mr.antik  

              135mm osa má část mimo závit přesně 135 (v náboji) plus cca 16mm (v levé patce) = 151mm

              142mm osa dle toho nákresu má část bez závitu 154mm

              Takže 3mm podložka by to měla vyřešit.

              0 0
              • tomxxx  

                A maj obe osy stejny stoupani zavitu?

                0 0
              • Tomínos  

                Buď jsi to špatně napsal, nebo to špatně chápu, ale pokud by 142 osa měla část bez závitu 154 mm, potřeboval bys podložku asi tak 19 mm :-)

                0 0
                • tomxxx  

                  Prej 135 ma bez zavitu 151mm, nwm jestli tonzmerilndobre, ale smysl to dava, 142 ma vic vybrane patky, delka osy je skoro stejna

                  0 0
                  • Tomínos  

                    Jo, já to bral, že má 135 bez závitu a 16 mm závit v patce.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      135mm je jediný zřejmý rozměr u obou os, už je každopadně na celnici, takže brzo vyzkoušim

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.