• vat

  Po déletrvajícím (cca jeden rok) praskavém zvuku ozývajícím se při šlapání (domníval jsem se, že je to sedlem, nebo sedlovkou – obojí jsem po konzultaci s odborníky z Pellsu vyměnil) se mi prokreslila pěkná prasklina v rámu. Je to Pells razzer elite starý 7 let, naježdíno tak +/- 1500 – 2000 km ročně a sem tam nějaký ten MTB maraton. Žádná velká divočina (šutry u Václava na Sudetech jsem přenášel :))Zkrátka jen sem tam skok přes stromeček, škarpu apod.

  Chtěl jsem si koupit další kolo od Pellse, ale rozmyslím si to – ztráta důvěry.

  Nebo je to normální? Neměl by rám vydržet déle? Prosím o vaše názory. Dík

  • nitraq  

   Dlouhá sedlovka málo zasunutá do rámu?

  • Járaa  

   Nebál bych se od nich koupit nové kolo. Chyba je v dlouhé sedlovce atd. jak napsal Jakub.

  • LubošL  

   Tohle je problém ze strany uživatele. Ne výrobce. Můj názor.

  • rbcrx9  

   Hlavně se zamysli nad tím, jak se ke kolu chováš a co vše muselo vydržet. A stejná rada jako předchozí příspěvky.

   • vat  

    Sedlovku mám Pells 35 cm. Zasunutá byla s rezervou 4 cm k minimumu, tj. celkové zasunutí sedlovky 14 cm. Vychází to cca 7 cm pod spodní okraj sváru rámové trubky. Před výměnou sedlovky jsem tam měl také sedlovku Pells ale o 5 cm delší. Tj. byla o 5 cm více zasunutá. Mých 80 kg by tomu vadit nemělo. Nepatřím k těm, co sedí na sedle jak pytel brambor. A že je nutné sedlovku dostatečně utáhnout vím také. Velikost rámu je pro mě vhodná, koneckonců poporučili mi ji odborníci z Pellsu.

    Nechápu tedy, v čem by mohla spočívat chyba uživatele? Rád se poučím. Nevhodná sedlovka tedy příčinou jistě není.

    A jak se ke kolu chovám? Jak jsem psal, žádný extrém, ale snad to není silniční kolo? Nebo je to tak, že rám zkrátka při popsaném zatížení déle nevydrží bez ohledu na výrobce?

    • Singlespeed  

     Moc to resis. Praska nejen Pells. Kdyby kvuli kazdemu prasklemu ramu lide meli lide prestat znacku kupovat, tak by za chvili nebylo co kupovat :-).

     • Dejv94  

      Přesně tak, praská všecko. Kolik už jsem viděl prasklých Flashů a stejně jsem si ho koupil taky :-) Viděl jsem i dost popraskaných SuperFlyu a to nejsou rámy za pár korun.

    • Evilcleaner  

     těžko to bude tvoje chyba, ale jak píšou kluci, praská všechno. navíc po sedmi letech bude každá firma kvalitou už jinde. některá lépe, některá hůře, moc závěrů z toho neuděláš.

     jinak za mě 7 roků není úplně tragický výsledek.

     • kubad  

      +1

      • vat  

       Ok, na to jsem se ptal, zda je to normální. Je logické, že nic nevydrží věčně.

       Koupím nový rám a postavím zimáka :)

       Uvažuji o koupi tohoto stroje:

       http://www.cube-bikes.cz/…

       Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je na mých 183 cm 27,5" vhodných? Poradí někdo?

       Dík.

       • mr.nikdo  

        Pell's ma ted vyprodej ramu za nejake celkem nizke ceny ;-).

        To jen, kdybys treba uvazoval opet o Pell'su

       • wlk_55  

        Mám Cube Reaction, ježděný 5 let, celkem 15 000 km. Poslední dobou stejné projevy a i konečný výsledek, jako u tebe. Mám však malý rám 20" a hodně vysunutou sedlovku. (prostě mi ten posez líp vyhovoval).

        K tvému dotazu na kolo Cube – z mé zkušenosti jedině doporučuji (měl jsem ale spíš dražší model, komplet v XT) a teď si koupím nový, akorát s větším rámem (i s většími koly, Cube už 26" vůbec nevyrábí).

     • pee.tr  

      7 let – dejme tomu, ale když mu tam praskalo už po roce (nebo chápu blbě to praskání v rámu?)… Já mám zase opačnou zkušenost – psalo se tu v minulosti o praskajících superiorech. Jám mám na svou výšku rám na hraně (malej) a mám na něm najeto kolem 30ti tisíc a bez potíží. Sedlovka 35cm je asi 0,5cm od hranice minima. Zrovna nedávno mi nevyšel jeden přeskok škarpy a plnou vahou jsem doskočil prdelí do sedla na hranu tý stoky. Když už vydržel tohle, tak už asi všechno. Mám 74kg.

    • Carlos.f  

     7 let není špatný výsledek. Je teda pravda, že zase až tak moc nejezdíš. Ale tohle můžeš čekat od jakékoliv značky. A zvlášť u lehkých XC rámů, kde není žádný přebytečný materiál.

    • nitraq  

     Pak tedy omluva za špatný tip, tohle bude prostě únava materiálu, ne chyba uživatele. Ale po sedmi letech na to má rám asi nárok a nijak bych se Pellsu nevyhýbal jako čert kříži. Můžeš to brát jako impuls k nákupu novýho biku:)

  • zzd426  

   kámoš teď řešil prasklý svár na Pells Thor na stejném místě. ale to měla na svědomí jednoznačně krátká sedlovka moc vysunutá…

  • Ruprt2  

   To máš těžko, takové reakce jsi musel čekat.

   Když se tu bude mluvit o Pellsu, tak bude celé BF křičet, že jsou to plečky a že to strašně praská.

   Když tu dáš, že ti to prdlo, tak ti napíšou, že je to tvoje chyba a máš malé kolo.

   Když budeš vybírat nové kolo a napíšeš, že budeš potřebovat 400mm sedlovku, tak budeš za vola, co kupuje malé kolo a brzo mu prdne.

   Když si budeš vybírat nové kolo, které je vysoké, tak ti dají sodu, že lepší dlouhé a nízké s dlouho sedlovkou, než vysoké, které je o kule.

   Ovšem když napíše Blacky nebo Ječňák, že jim na novém rámu nevychází sedlovka cannondale 420mm tak je to úplně v pohodě.

   • Vilém  

    A proto je treba zepar dni pockat jak se to vyvine a pak byt po bitve generalem:)

   • Peslezedirou  

    :-)

   • McBlacky  

    asi takhle, nikdy mi nepraskl rám díky dlouhý sedlovce a to vozím 400mm vytažený tak, že zbývá 0,5–1cm k rysce.

    to, že mi Lko spešl 29" nevyjde se 400mm je uznej při 183cm výšce velký peklo, znám lidi co mají 193cm a mají nohy kratší než já. Prostě disproporce jako prase. Je to 4tý spešl co si kupuju, všechno byly 26" Lka a šlo to. Na testu loni mi to sedělo, ale tam nepoznáš za 50km tolik jako když budeš mít kolo doma jako já ted.

    Takže právě proto, abych nevytáhnul sedlovku nad rysku, tak si chci koupit CD 420 kterou budu pak mít vytaženou na 1,5cm k rysce a proste vysolím 3,4tkč jen proto, abych neměl stock 400mm 0,5cm nad rysku – tohle by 99% cyklistů neřešilo a vytáhlo nad rysku. Navíc CD Save pruží tolik, že namáhání rámu bude menší než s 350 WCS.

    Takže závěr je ten, že Pells na fotce je shit a to je celý. Opírat se do mě nebo Toma není tady relevantní

    • Ruprt2  

     Neopírám se do nikoho, možná tak do těch, kteří mají vždycky jasno.

     To co jsem napsal nejsou lži ani polopravdy.

     • obda  

      Máš recht, u Pellsu bude BF křičet, že to praská. Protože to praská. Mně třeba představec, co jsem ještě neviděl :-O

    • zzd426  

     a co má ryska na sedlovce společného s prasklým rámem??? Nic… ta ryska je tam kvůli sedlovce, ne kvůli rámu, který je každý jiný…

     • McBlacky  

      a je jen shoda okolností, že ti spíš praskne rám když máš 1cm přes rysku nebo do rysky co.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.