• Janouch

    Ahoj máte někdo zkušenosti s pedály Shimano XTR PD-M985 je to novinka… džřív jsem vozil CB Mallet ne vim jak mi sedne jinej system nášlapů.. díky za info

    0 0
    • kubad  

      jen doplním zajímá ho verze Shimano XTR Trail SPD M985

      0 0
    • scoty  

      Tak jak?:)

      0 0
      • kubad  

        půl roku je vozí. tak info snad napíše.

        0 0
      • Janouch  

        no co ti mam povídat :)))) pedaly jsou to dobré jen občas vadi trochu bahna ale stim jsem počítal a není to časty problém výhoda o proti CB co jsem vozil dřív že se dá nastavit síla vycvaknutí

        0 0
    • Payia  

      Ja vozil naslapy od XT na cyklokrosakovi a fest mi vadilo ze maji takovou tu bocni vuli, chtel bych pedaly kde noha drzi pevne jako v silnicnich pedalech. Mam takove na zimakovi, nejake total low end zrejme Shimano a ty jsou pevny.

      Jak se chova ten system od Crank Brothers? Nebo znate nekdo pevny SPDcka nejaky lepsi kvality?

      0 0
      • kubad  

        pevné spd nejsou. není pro to důvod

        0 0
        • Payia  

          Driv byly jenom pevne a v podstate to tak ma byt, protoze slapat by se melo porad stejne – poloha nohy na pedalu by mela byt pevna. Problem je nastavit kufry tak presne, takze podle me kvuli tomu zacali u SPD delat tu bocni vuli aby to nejak kompenzovalo nepresnosti v montazi kufru. Looky jsou pevny furt, protoze ty kufry jsou jiny a daji se namontovat s podstatne lepsi persnosti.

          0 0
          • Vilém  

            Ale prdlacky. Ne kazdemu, nebo spis ne kazdemu kolenu sedi pevne uchyceni v pedalu, proto se delaji se stranovou vuli.

            0 0
      • Tina  

        Nové XTR PD-M980 sú hodne pevné a tuhé. Noha tam drží oveľa pevnejšie ako na predchádzajúcich modeloch. Polohu nohy na pedály si však môžeš nastaviť avšak vyžaduje si to vynaloženie určitej sily.

        0 0
        • roud  

          nevěřím že je tam takovej rozdíl oproti předchozí generaci vozím je hodně napevno dotažený a bejt to ještě víc tak už tu nohu asi nevyndám xD xD xD spíš jsi vozila každý jinak dotažený…

          0 0
          • Tina  

            Naozaj je tam taký rozdiel. Tu sa nejedná o silu vypínania, ale o uchytenie tretry o pedál. V predchádzajúcej verzii PD-M970 sa dalo nohou pomerne voľne otáčať. U PD-M980 je noha napevno a nastavenie polohy chodidla na pedály si vyžaduje určitú silu.

            Silu vypínania mám nastavenú na oboch pedáloch z oboch strán približne rovnako. SPDčka jazdím viac ako 15rokov. Prakticky hneď ako sa dali na Slovensku zohnať. Môj prvý model bol PD-M737 a tie boli bez vôle. Potom som prešla na PD-M747 a dosť mi na začiatku vadila tá vôľa. PD-M858 som nikdy nevlastnila, ale pár dní som ich mala požičané. Bol to podľa mňa omyl Shimana. Veľmi ťažko sa vypínali. Nasledujúce modely PD-M959 a M970 majú rovnaký vypínací mechanizmus a totožný s PD-M540 a M520. Nové XTR PD-M980 sú však iné hoci používajú rovnaké kufre. Celý upínací mechanizmus je akoby viac zapustený do tela pedálu.

            0 0
            • roud  

              neřek bych ani že je víc zapuštěný jen maj nové xtr větší plochu pro kontakt s tretrou proto ti možná ten pohyb připadá omezenější

              0 0
              • Tina  

                treba aspoň raz vyskúšať prípadne si vziať oba pedály do ruky a porovnať…

                0 0
          • biker007  

            novy xtr maji urcite tuzsi pruzinu..oproti 540kam je rozdil hodne velkej. abych dosahl stejne sily potrebne k vypnuti jako u 540ky(6 let stare) s predpetim na cca 1/2, tak mam xtr uplne povolene.

            0 0
      • ToBla  

        Kdysi dávno v bikovým pravěku byl model Shimano 737, patřily k sadě XT a XTR. Takový velký, černý pedály bez stranový vůle. Vozil jsem je a pak měl problém s kolenem. Ještě před pěti roky se daly koupit. Byl to model tak 94–95. Od tý doby jsou už jen s vůlí.

        0 0
      • maajkee  

        Co jsem chvíli vozil šlehače, tak bych řekl, že měly větší stranovou vůli než shimana.

        0 0
        • jIrI___  

          Tak, tak. CB a Shimana se v tomto nedají srovnávat, vůle u CB je mnohem větší. Něco „mezi“ jsou Quartzy.

          0 0
    • biker jura  

      nejlepší pedály co jsem měl, tuhé, perfektně nastavitelné, odolné. peněz rozhodně nelituji. oproti starým 520 a následně quartzum posun dopředu jako hrom.

      0 0
      • Kubiczech  

        Taky o nich uvažuju, váhově je to zhruba jak ty 520ky, že?

        0 0
        • Tina  

          Sú viac ako o 70g ľahšie ako 520.

          0 0
          • Smazaný účet  

            dáváš foto špatnýho pedálu..řeč je o trailech…

            0 0
            • Tina  

              aha, som si to neuvedomila :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                každopádně si myslím, že za ty prachy jsou mallety lepší :0)

                0 0
                • Kubiczech  

                  To už je zase trošku jiná kategorie pedálů. Ty starší budou i v plné palbě o minimálně 100g těžší, ty nové jsou těžší stejně tak, stojí ranec a jsou hnusné. A systém CB – na moje kolo už ne.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Podle mě je ale na XTR trail ta klec imho k hovnu – zámej je pořád hodně vystouplej nad klec, takže beztak bude člověk stát na zámku a né na kleci (můj názor). Takže IMHO stejná situace jako CB Acid.

                    Jinak váhy:

                    CB Mallet 2 = 456g

                    XTR Trail = 375g

                    0 0
                    • Vilém  

                      Takto od pohledu, mi to prijde taky jako nesmysl, takto konstruovany pedal. Kdyby aspon ohradka byla otocna vuci pedalu, ale takto? Prijde mi to jen jako cool doplnek na patricne kolo, aby to tam designove zapadalo, nic vic.

                      0 0
                      • roud  

                        pokud vím tak kontaktní plocha je jen ta broušená…

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ohrádka otočná vůči pedálu je u dvoustranného zámku imho zbytečnost. U CB je situace jiná.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Treba u starych DX, nebo tech s plastovou ohradkou mi to prislo jako uzitecne pro snazsi „nakopnuti“ pedalu. V tomto smysl zadny nevidim.

                          0 0
                          • Stingray  

                            Mám ty DXka asi dva týdny a nemůžu si je vynachválit.I vyc­vaklej, stojíc pouze na ohrádce noha kupodivu v terénu drží. Síla nacvaknutí je minimální a na vycvaknutí je teda potřeba trochu víc zabrat, ale pružiny trochu povolily, tak budu zase utahovat.

                            0 0
                    • Kubiczech  

                      Však říkám – jiná kategorie pedálu. K Malletům mají blíž DX. Tohle je prostě pořád xc pedál, ale s lehkou oporou. Nikdo netvrdí, že se na těch pedálech dá jezdit nezacvaklý, ale určitou oporu to nabízí.

                      btw. s Acidama bych si je neodvážil srovnat, ty se rozpadnou dříve než si na ně stihneš udělat nějaký názor. (:

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nechápu co máš proti CB – vyšší modely bych řekl, že musí vydržet dost ;0)

                        0 0
                        • Vilém  

                          System ulozeni je uplne stejnej bez ohledu na vysi modelu. Tzn at nizsi ci vyssi model, s zivotnosti, nebo spis chytanim vaklu jsou na tom uplne stejne. A to je jezdim a mam rad.

                          Pokud vsak chce clovek co nejvetsi drzaky, tak bych radsi volil shimano i za cenu ponekud vyssi vahy.

                          0 0
                        • Kubiczech  

                          Subjektivně – ten systém mi nesedí a nesedí ani mému kolenu-

                          Objektivně – jak řekl Vilém, každý měsíc se do toho dívat nehodlám a do „přestav si“ kitu investovat nehodlám taktéž.

                          0 0
      • ememem  

        nepopieram ze su tuhe, nastavitelne, odolne ale docela by ma zaujimalo v com konkretne su posun ako hrom oproti 520 lebo vsetko co pises plati pre ne uplne rovnako. akurat su o cca 50g g tazsie za 5 nasobnu cenu. (ako nic proti grmareniu len tie argumnety…)

        0 0
    • scoty  

      Toto vlákno jsem oživil proto, že:

      • jsem chtěl vědět, jestli se trail pedály xtr 985 opřou klíckouo podrážku běžných xc treter, třeba sidi…, nebo jestli klícka fungujejen s botami shimano.., či nefunguje vůbec…, nebo se bota opře jeno leštěný povrch…
      • k dx pedálům (rotační klec) potřebuješ shimano boty se zapuštěnýmzámkem a masívním vzorkem, s xc tretrou se neopřeš ani náhodou..vyzkou­šeno:)
      0 0
      • scoty  

        nikdo nemá zkušenost?

        0 0
        • tomfree  

          Oproti klasickým spd xtr,které mám na XC je to s tretrama sidi dragon lepší jen nepatrně,podstatný rozdíl je z botama shimano,nebo jinýma,ale z gumovou porážkou,já tomu říkám turistický model,používám je na enduro a s nimi to drží srovnatelně s pedály time Z control,teď jsem je kupoval sestře a XTR se mi zdály zbytečně drahé,tak jsem koupil XTčka a je to prakticky to samé.

          http://www.bikesport.cz/…d.-2012_3047

          0 0
      • Dan.45  

        jezdil jsem 520 a teď jsou na jiném kole, poté Xtčka, který se mi po cca 6000km rozsypali a teď nový XTR, jak píšou ostatní, pevně drží, oproti 520 mnohem lepší stabilita daná vetší styčnou plochou, vozím je se Sidama Eagle 5 a naprostá spokojenost :)

        0 0
      • scoty  

        Hoši dík.

        Tak nějak jsem si to myslel.

        K sidům budou lepší pedály 980.

        0 0
      • BB  

        Já mám na jednom kole klasické XTR a na druhém s tou klecí. Boty Sidi Edge a z hlediska pocitu žádný rozdíl nepoznám. Myslím si, že výhoda klece by se projevila v případě nějakých turistických treter s měkkou podrážkou.

        0 0
    • Bafoon  

      jen dotaz – ta trail klícka tedy v podstatě nemá moc smysl? důležitější je ten zámek blíž ose čili by stačila klasická verze nových xt?

      0 0
      • scoty  

        Ta klícka má dle mého významy 3, ale žádný mi nestojí za těch 100g navíc..

        1. s běžnými xc tretrami, když se vypneš, abys měl větší oporu.

        Zacvaknutý se klece ani nedotkneš..

        1. s tretrami, které mají utopený zámek by ses mohl opřít, ale na ty

        jsou vhodnější jiné pedály

        1. aby to vypadalo..
        0 0
        • Tina  

          č.1 je podľa mňa správne. Význam klietky je niekedy až moc preceňovaný. Keď už sú tretry zacvaknuté ďalšia opora nie je potrebná.

          0 0
          • JSt  

            zalezi jaky mas boty. pokud sportovni s tvrdou podrazkou, je ohradka zbytecna. podrazka je dost tvrda, ze pedal netlaci v chodidle a kdyz slapnes nezacvakla na ohradku, klouze to uplne stejne :-). opacne to vidim u mekkych turistickych treter, tam pozna rozdil imho kazdy.

            0 0
        • mr.antik  

          Ty máš tu verzi bez klece? Jaký jsou oproti „starým“ shimanům?

          Líbí se mi, že jsou tenčí – o nějaký mm menší šance že škrtneš o kámen – ale co stranová vůle a síla pružiny?

          0 0
          • scoty  

            Zámek je utopenější, tak se trochu jinak nakopávají. Je to jen o zvyku. Stranová vůle normal.

            Tím, že se bota dostane víc do pedálu, tak se opře podrážkou o ty leštěné plochy. Tak vzniká mnohem větší opora při šlapání, či manévrování. Samozřejmě nesmíš mít sešlapanou podrážku.

            Oproti třeba sh540 je to jinej svět. Za mně nejlepší spd co jsem měl.

            0 0
            • mr.antik  

              Ještě se tu psalo něco o tužší pružině (i při nejmenším předepnutí) – já teda vozím 540ky dost volné a toho se docela bojím

              0 0
              • scoty  

                Vozil jsem dlouhé roky 540 a když mi brácha půjčil kolo s málo utaženýma 985, tak mi přišlo, že jdou krásně rotovat a vyklapnout. Ty svoje jsem hned utáhl o klik..

                To naklapnutí ti bude připadat trochu jiný jen ze začátku, bo,je zámek hloub. Rychle si zvykneš.

                0 0
                • mr.antik  

                  hmmm, tak už jen čekat, kdy bude nějaká akce :-))

                  0 0
                  • scoty  

                    ..a nebyly by pro tu tvoji lesní ekvilibristiku lepší tyhle? ..;-)

                    Zde je opora ještě větší a díky naklápění zámku nakopneš a vykopneš opravdu kdykoli. Akorát jsou o 150g těžší a musíš k nim mít spešl boty. Normální tretry se toho plastu nedotknou. Vyzkoušeno, mám je..

                    0 0
        • Bafoon  

          takže obyč, díky

          0 0
    • romachain  

      Celý jsem to tu pročetl a chci se jen ujistit, že jsem to správně pochopil. O tu ohrádku se v normálních XC tretrách (Specialized) při zacvaknutí neopřu, ale když vezmu nějakej „turistickej“ model (toužím po Mavic Alpine XL), tak tam už jo?

      0 0
      • Janouch  

        tretry mam na nohou a kole vedle sebe tak vydrž :)

        0 0
      • Janouch  

        tak pokud mas boty Mavic alpine xl a pedaly XTR PD-M985 tak při nacvaknutí se podrážka bot dotýka klece jen za osou pedalu prřed osou ne tam už se podrážka zveda.

        0 0
        • romachain  

          Díky. Já už jsem ty pedály koupil a musím říct, že je to oproti 970 skok kupředu, tretry mám od Specialized a rozdíl poznám.

          0 0
    • romachain  

      Po roceapůl používání (odhadem cca 5000 km) mi dnes odešel pravej pedál do věčnejch lovišť. Rád bych ho ještě zachránil, tak se obracím na toto fórum s nadějí, že mi někdo pomůže. Praskla mi osa. Na konci mezi kontramatkama. Nechápu to, ale stalo se. Tak bych rád sehnal osu náhradní. Třeba z jinak zničenýho pedálu, nebo jestli třeba někdo neměnil za titanovou osu… Mělo by to být stejný i na verzi 980 (tedy bez „klícky“).

      0 0
      • kubad  

        mam nove titanove osy pokud bys chtěl

        0 0
        • romachain  

          To stojí hroznej ranec:-( Teda předpokládám… Ona ale i nová origo, pokud se mi vůbec podaří sehnat, tak bude setsakra drahá: http://www.tnc-hamburg.com/…–28050.html

          Nejlepší by pro mě bylo sehnat tu osu ze zničenýho pedálu, nebo třeba kdyby někdo zničil/ztratil levej, tak bysme z toho udělali pár, nebo pokud někdo měnil originál za titan. Pokud prodáváš titanový, neměl bys tip na někoho, komus je prodal?

          0 0
          • kubad  

            já mám jedny, žádné další sem neprodal, a cenově to není o moc víc než za tu jednu z odkazu

            0 0
      • jonti  

        Po roce a půl by to stálo za reklamaci, takhle to praská často.

        0 0
      • Gorgov  

        To je jasná reklamace…

        0 0
        • romachain  

          Bohužel jsem nenašel doklad :-(

          0 0
          • siskin  

            myslím že doklad netřeba ,měl by stačit např. výpis z účtu kde je částka a komu jsi to platil..

            0 0
            • romachain  

              Tak to vypadá nadějně, dnes po domluvě pedály posílám na reklamaci…

              0 0
      • romachain  

        Nápad: složil jsem to na tu zlomenou osu. Není to problém, je ulomenej jen kousek na konci, na kterej by přišla kontramatka. Má to jen jeden nedostatek: jak zajistit současnej stav proti povolování? Zatím mě jako nejlepší napadlo to čelo vzít el. svářečkou, udělat tam bod, co by spojil matku s osou. Nevím ale jestli je to technologicky možný a taky bych tak asi přišel o možnost to v budoucnu upravit. Nějakej lepší nápad? Závitový lepidlo mi připadá jako utopie na tomto místě…

        0 0
        • romachain  

          Ještě mě napadlo tu matku s konusem, co je teď na konci, tak třeba o 1 mm zbrousit a nasadit na získanej závit osky původní kontramatku, ale taky se mi to nezdá být nejlepší řešení…

          0 0
        • Vilém  

          Heftnul bych to COckem.

          0 0
          • romachain  

            Nemám s tím zkušenosti, nikdy jsem nic nevařil, je to jistota? Dá se to udělat jednoduše? Nedá se to po*rat?

            0 0
            • Vilém  

              No je to trochu prasarna, ale kdyz je ta osa stejne na odpis, tak bych to zkusil:) Kdyz to povoli, tak muzes zkusit jinou variantu.

              0 0
              • romachain  

                A COčkem je to lepší varianta než elektřinou? Ptám se, protože elektrickou svářečku mám k dispozici, plynaře bych musel shánět…

                0 0
                • Vilém  

                  COcko neni autogen:)

                  Ale klidne vymyslej nejaky varianty, ja jen prohodil co bych zkusil.

                  0 0
                • kubad  

                  CO je elektrika s ochranou atmosferou :D

                  0 0
      • Hnoj  

        Tak tohle je naprostá klasika.

        0 0
        • JakeF  

          A uznávaj se reklamace?

          0 0
          • Hnoj  

            Jo, zrovna v pátek ti přišel novej pedál.

            0 0
            • romachain  

              Asi se nedá počítat s tím, že by to vzali bez dokladu, co?

              0 0
              • Hnoj  

                Zkus to.

                0 0
                • romachain  

                  Do Shimana jsem psal hned, ani jsem nedoufal, psal jsem ve smyslu že jestli by šla sehnat osa. Velmi ochotně mi odepsali a nabídli vyřízení formou reklamace. Mám rád tyhle drahý věci, reklamace jsou vyřizovány velmi vstřícně, mám poslední dobou více takových dobrých zkušeností…

                  0 0
            • JakeF  

              Hele, lidi… Pedály maj každej závit na opačnou stranu, žejo? Nemám teď u sebe bajk, abych to vyzkoušel…

              0 0
              • kubad  

                si piš že jo :D

                0 0
                • JakeF  

                  To je tak, když si člověk nechá ***** na hlavu… Čekám na tu reklamaci 5 měsíců a dostanu zpátky dva levý pedály… Je tohle normální?

                  0 0
                  • kubad  

                    to máš určitě za trest :D

                    0 0
                    • JakeF  

                      Asi… Protože jinak si nedovedu představit, co na tom trvalo 5 měsíců, když to má do Shimano Service Centra asi 5 zastávek tramvají…

                      0 0
                      • Hnoj  

                        Aha a co kdyby sis místo vylejvání srdíčka na BF radši napsal SMS: Hnoji, dal jsi mi jinej pedál.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Co na to rict? Snad si obrazek udela kazdy sam.

                          Nemyslim tim obrazek o tobe.

                          0 0
                          • Kubiczech  

                            A to proč? Být to Kupkolo, je tu vlákno s tisíci příspěvky.

                            0 0
                            • Vilém  

                              To proc? Protoze mi to prijde jako vec, kterou by si meli resit mezi sebou a ne to tu vytahovat timto zpusobem.

                              0 0
                              • Kubiczech  

                                Jak říkám, kdyby se podobně zachoval jiný obchod, bude tu daleko obsáhlejší vlákno, jak jsou neschopní, a ty budeš první, kdo do něj přispěje. Takhle je to normálka, co nestojí za řeč.

                                Nehledě k tomu, že na čilou komunikaci mezi stranami to fakt moc nevypadá.

                                0 0
                      • Hnoj  

                        Aha a co kdyby sis místo vylejvání srdíčka na BF radši napsal SMS: Hnoji, dal jsi mi jinej pedál.

                        A jen pro tvoje droboučký info SHIMANO servis center nemá s reklamacema zcela nic společnýho. Peace.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Kdyby ses za těch 5 měsíců ráčil podívat, tak si nikde srdíčko vylejvat nemusím. Kdo řeší reklamace celkem není můj problém…

                          Tohle mě celkem sere, se snažím nedělat problémy, když už jsem si stejně dávno koupil jiný, ale že po skoro půl roce ještě dostanu špatnej pedál, to už je i na mě moc…

                          0 0
                          • Hnoj  

                            To, že je u Paul Lange od listopadu nemaj, s tím zas nenadělám nic já. Ty prašivý pedály mi přines, vrátim ti prachy a šlus. Hodim je do šrotu, což je místo, kam nový XTR pedály patřej…

                            0 0
          • scret  

            jj, prave mam doma fungl novy XTRka:)

            0 0
      • scret  

        jj, odesla mi taky jedna osa na XTRkach, stejnej zpusob… Reklamoval jsem a prisly novy pedaly…:)

        0 0
        • romachain  

          Tak už jsem taky úspěšně dostal nový pedály, Shimano (Lange) mě (opět) příjemně překvapilo přístupem.

          0 0
          • JakeF  

            Btw, oba množný číslo „pedály“, to vám Lange vyměnili oba?

            0 0
            • romachain  

              Poslal jsem oba (jeden rozbitej), dostal jsem funglovky v krabičce.

              0 0
              • JakeF  

                Hm, tak to začíná leccos vysvětlovat…

                0 0
                • romachain  

                  To jako myslíš žes dostal můj starej pedál? Tomu se mi nechce věřit…

                  0 0
                  • Gorgov  

                    :D

                    0 0
                  • JakeF  

                    Dostal jsem novej… Ale dostal jsem špatnej a ještě si nad tím prodejce neumyl ruce, že mu z Lange poslali špatnej pedál, takže počítám dostal z reklamace nový oba, tak jako vy… A tohle uděláš dvakrát a máš nový pedály na prodej, za který neplatíš ani VOC…

                    0 0
                    • ememem1  

                      clovece prezrad jednu vec, ked hnoj tak serie(toto je minimalne druhe vlakno kde s nim riesis volaky z tvojho pohladu „ojeb“) naco furt od neho nieco kupujes? to ma tak dobre ceny ci ako?

                      btw aby si nepovedal rekalmovat pedal 5 mesiacov by ma tiez sralo pricom argument ze v PL ho prave nemaju by ma nezaujimal. nicmenej ja aktualne riesim ten svoj nestastny fulcrum rafik a uz sa to tiez vlecie 6 tyzdnov a koniec v nedohladne.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Taky už od něj nic nekupuju, tyhle pedály byly koupený ještě loni.

                        0 0
                      • Hnoj  

                        Jakej Fulcrum ráfek? V od německýho dovozce mívaj skladem skoro všechno…

                        Mimochodem JAKE mohl kdykoliv vzít do ruky telelefon nebo klávesnici a říct, táhne se to jak smrad. Chci prachy. Takhle se to přeci obyčejně dělá, ne?

                        0 0
                        • ememem1  

                          Jakej Fulcrum ráfek? – tento

                          ochotu a komunikaciu upriet nemozem, je to davno po zaruke, verim ze na tom nic neziskaju predajca ani dovozca a je s tym len otrava, nicmenej ta doba ma zacina stvat. a samozrejme ma docela serie ze to vobec nastalo aj ked sa zda ze to vobec neni ojedinely problem (vid. jecnak nizsie tam v threade)

                          chcel som tym povedat ze inde su reklamacie dost na dlho aj ked 5 mes. na pedale by som bol tiez nasrany.

                          Mimochodem JAKE mohl kdykoliv vzít do ruky telelefon – to ide mimo mna

                          0 0
                        • JakeF  

                          Víš co, moh… Ale už jsem si koupil nový pedály, tak jsem na to nespěchal, tak jsem nechtěl dělat zbytečný problémy navíc a řek jsem si, že si klidně počkám a pak ty pedály hodím na bazar. Myslím je celkem pochopitelný, že mě naštve, když se za odměnu dočkám takovýhohle přístupu a ty s tím ještě různě šmelíš a vyměníš mi to z půlky, než to dostaneš od dovozce…

                          0 0
                  • Hnoj  

                    Ne, JAKEF si myslí, že jsem mu ukrad pedál a ten lichej pedál si pak zapíchnu do huby, protože to je známka PUNKU.

                    Celý je to daleko jednodušší JakeF reklamoval pedál – nevim teď z hlavy zda P nebo L (přinesl oba) a o pár dní později někdo reklamoval druhej, a spolu padly jako pár. Poslal jsem je teda k Langemu společně a zpět jsem zase dostal zase JEDEN pár. Ten jsem rozthnul a vrátil je. Bohužel u JakeF se mi to zamotalo a dostal novej + jetej, ale omylem jsem mu dal jetej někoho jinýho (který jsou zase z jinýho reklamovanýho páru). Moje chyba a muj bordel.

                    To pořád nevysvětluje, proč JAKE místo, aby to řešil se mnou, si vyjelvá srdíčko tady.

                    Navím jsem mu řekl, že mu vrátim prachy, protože po tom jeho obvinění s výplety + tímhle, nemam chuť s ním dále spolupracovat…

                    0 0
                    • JakeF  

                      Lžeš, ale nejsem schopnej říct, jestli úmyslně… Prasklej jsem měl pravej a vrátil jsi mi ježděnej levej – takže ten můj. Jinak bys jim musel na tu reklamaci poslat dva pravý a ten problém by se ti objevil i u toho druhýho zákazníka.

                      Každopádně jsi mně vyměnil jen jeden pedál, zatímco dovozce mění oba a to není fér přístup. Nehledě na to, že to trvalo 5 měsíců, za který jsi se ani neobtěžoval se ozvat, že se to takhle protáhne.

                      0 0
                      • Hnoj  

                        Věř si čemu chceš.

                        0 0
                      • StuntJ  

                        No to je tvoje chyba, že si necháš 5 měsíců sr*t na hlavu, kór v záruce …

                        0 0
                      • StuntJ  

                        No to je tvoje chyba, že si necháš 5 měsíců sr*t na hlavu, kór v záruce …

                        0 0
                    • JakeF  

                      Když už tu tohle vlákno je zase nahoře, tak malej update situace :).

                      Lehce přes 7 měsíců od reklamace, neviděl jsem ani peníze ani pedály. Hnoj si to tady vždycky šikovně „vyžehlí“ na BF, jakej je dobrák a pak se po něm slehne zem… Bikez.cz silně nedoporučuju. Navíc co tak koukám na fakturu, tak bych na netu v pohodě nakoupil levněji… No co, zkušenosti holt občas něco stojí, tak třeba to ušetří prachy aspoň ostatním…

                      0 0
    • scoty  

      Jaké máte zkušenosti s výdrží pedálů XTR 980?

      Mám na mysli jejich schopnost řádně sevřít zámek.

      Po dvou sezónách, tak cca 3000km mám docela vakly směrem

      nahoru i do stran…

      Připisuji to lehčeným měkkčím materiálům této řady, ale stejně mě zajímá jak to mají ostatní.

      Prostě to při kulatém šlapání cvaká i když mám nové kotvy a přitažení péra na to nemá vliv.

      Prostě vydrbaný vnitřek klece…

      0 0
      • mr.antik  

        v pohodě mi ti to přišlo jako standardní shimano… ale už jsou na poličce :-)

        0 0
      • siskin  

        chtěl jsem si udělat radost a vyměnit dosluhující 520 za xtr 980 ,ale jak to tadu čtu(praskající osy ,vymačkaná klec..) tak už si tak jistej nejsem. Má smysl investovat přes 2000kč? Vydrží to třeba 10sezon jako stávající 520?

        0 0
        • scoty  

          Oproti 520 jsou lehčí, s větší opěrnou plochou, hezky vypadají, krásně fungují. 3 roky při nájezdu do 2000 v terénu a hmotnosti do 90kg ti budou fungovat bezchybně a pak se uvidí. 520 + 540 taky po letech chytají klecový vakl.

          Abys plně využil větší opěrnou plochu, tak je třeba mít nesešlapanou podrážku. Doporučuji zvážit nové tretry,aby jsi si to užil naplno.

          Za mě: udělej si radost…:)

          0 0
        • jonti  

          Asi bych sel jen do XT pedalu, vetsi plocha a nizsi hmotnost tam bude, ale nejsou tak extra odlehcene jako XTR a osa tam nepraska. Za polovicni cenu.

          0 0
        • ememem1  

          na to ti nikto neodpovie, 520 boli jasne pomerom cena/vykon, 540 vydrzali este o nieco viac vzhladom na absenciu plastovej casti. nikde nenajdes na ne ziadne ponosy. na to nove xtr sa staznosti najdu nicmenej mne zatial treti rok drzia uplne bez problemov a to mam 100kg.

          0 0
      • scoty  

        Tak beru zpět tu vymačkanou klec. Dal jsem nový srs podrážky vůle se vymezila a pohoda.

        0 0
    • Kubiczech  

      S dovolením se zeptám tady:

      Existují nějaké lehké, relativně dostupné pedály, co by těžší cyklista za sezonu nerozšlapal? Eggbeatery, XTRka i STracky skončily neslavně. Starší XTR 970? Nebo rezignovat na gramy a vzít XTčka?

      0 0
      • scret  

        radeji XTcka:)

        vazim do 80kg a uspesne jsem po dvou necelych sezonach rozlousknul XTR… udajne prekalene osy par spat. serii…

        0 0
      • prodi  

        jestli sezenes ty 970, tak je ber. mam je uz 6.sezonu

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.