Pedály SHIMANO PD-M530 - praskání, lupání

12 nepřečtených
  • Fujisvet

    Zdravím,

    vlastním tyto pedály cca 3 měsíce a v bohužel mi v pravém pedálu začalo strašně praskat, zkoušel jsem vše promazat, bohužel bez úspěchu.

    Dají se tyto pedály ještě nějak rozebrat? Nebo do toho nemám vrtat a dát to na reklamaci?

    Už jsem s těmito pedály pár držkopádů zažil. Je možné že pravý pedál dostal nepříjemnou ránu. Praskání mi ovšem začalo dělat z ničeho nic.

    Předem díky za odborné rady ;)

    0 0
    • Lada,s  

      Než je rozebereš, zkus namazat závit v klice. Já jsem s podobným problémem teď laboroval s CB pedálama asi měsíc. Několikrát jsem je rozebral, vyčistil, namazal, vyměnil ložiska atd. A nakonec pomohlo jen máznout ten závit :-)

      0 0
    • MirosPikos  

      Nedávno mi praskali 520, ale bude to stejný. Napřed zkusit vyčistit a promazat závit co leze do kliky a pak až rozebírat, čistit, mazat a vymezovat vůle :)

      Já udělal všechno v jednom a mám klid.

      0 0
      • Lister  

        Zase u 520 a 530 je promazání vymezení vůle a promazání novou vazelinou záležitost na deset minut pro oba pedály.

        0 0
        • Fujisvet  

          Mohu se prosím zeptat jak se provádí to vymezení vůle? (jsem v kolech nováček)

          0 0
          • Lister  

            Stejně jako u jakýchkoliv jiných konusu- pomocí matky a kontramatky. Ale musíš nejdřív odsroubovat z osy tělo pedálů a to se nejlépe dělá pomocí speciálního platového klíče – jde to i kleštěma ale pořízení toho klíče je IMHO lepší řešení.

            0 0
        • krabica  

          Prosím o pracovní postup. :)

          0 0
          • Lister  

            Tutok

            Dva dodatky

            1. pokud vyloženě nechceš, tak se neser do kuliček.
            2. tento postup je vhodný pro pedály řady 520, u vyšších modelů, které

            mají upevnění těla pedálu pomocí klasické šestihranné matice (od XT výše) to nedoporučuju, protože při vymačkávání vazelíny kolem osy pedálu se pak často stane, že se vytlačí i drobné gumové těsnění které je mezi osou a tělem pedálu a pak se musí pedál rozebrat, sundat konusy neztratit milion mikroskopických kuliček a pak vše zase složit – dvěma slovy „neskutečný vopruz“.

            0 0
            • Lada,s  

              jj kuličky jsou strašný voser :-( hlavně když to člověk skládá a má všechno zapatlané od nové vazelníny :-D

              0 0
              • Lister  

                Největší oser je, když si je vyčistíš a naskládáš na čistou papírovou utěrku a on pak vítr udělá fuuu a seš v hajzlu…

                0 0
                • Lada,s  

                  To jo. Takže jsem teď docela rád za CB, které mají jedno kuličkové „průmyslové“ ložisko a jedno kluzné pouzdro. Takže vyčištění a namazání je práce na 5 min, když je člověk nejvetší blb na zeměkouli tak na 10 min :-)

                  0 0
            • krabica  

              díky

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.